February 27-29, 2020
|
St. Benedict - St. Joseph, MN
|
200m (Flat)

Women's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Josie Herrmann JR-3 Concordia-Moorhead 2:26.15 3:00.43 10
2 Helen Dolan JR-3 Hamline 3:50.39 3:01.41 8
3 Carly Scheuerman JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:45.34 3:01.69 6
4 Tierney Winter SR-4 Gustavus Adolphus 3:43.04 3:02.82 5
5 Helen Schuda SR-4 Carleton 3:25.03 3:03.06 4
6 Lena Stern SO-2 Macalester 3:09.09 3:05.38 3
7 Brennan Drake SO-2 Macalester 3:48.89 3:06.09 2
8 Claudia Lundgren SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:29.00 3:06.25 1
9 Anna Kroll JR-3 St. Thomas (Minn.) 3:03.58 3:07.32 -
10 Ellen Mickelson SO-2 St. Olaf 3:56.13 3:07.40 -
11 Lisa Fisher SR-4 St. Olaf 3:05.72 3:07.59 -
12 Christine Albrecht FR-1 St. Olaf 3:02.66 3:08.31 -
13 Miriah Forness SR-4 Concordia-Moorhead 3:49.25 3:09.46 -
14 Elizabeth Zimmerman JR-3 Carleton 2:38.26 3:10.67 -
15 Taylor Santangelo SO-2 St. Benedict 2:59.54 3:11.00 -
16 Rainey Tilley FR-1 Carleton 2:39.70 3:12.41 -
17 Angela Ellis FR-1 Carleton 2:58.82 3:14.37 -
18 Grace Cole SO-2 Bethel (Minn.) 3:01.05 3:14.67 -
19 Grace Gerber FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:56.04 3:15.60 -
20 Natalie Marsh JR-3 Carleton 3:57.54 3:16.31 -
21 Marissa Cutlan FR-1 Bethel (Minn.) 2:51.36 3:16.96 -
22 Victoria Barkosky FR-1 St. Catherine (Minn.) 4:06.85 3:17.48 -
23 Lauren Alpers JR-3 Bethel (Minn.) 4:22.94 3:23.83 -
Women's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Miriah Forness SR-4 Concordia-Moorhead 2:20.20 2:35.36 2:46.73 3:17.04 3:09.46 -
14 Elizabeth Zimmerman JR-3 Carleton 3:27.83 3:14.49 3:46.90 3:18.30 3:10.67 -
18 Grace Cole SO-2 Bethel (Minn.) 2:41.58 3:34.14 2:59.10 2:55.21 3:14.67 -
19 Grace Gerber FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:56.04 2:16.92 2:18.88 3:39.08 3:15.60 -
21 Marissa Cutlan FR-1 Bethel (Minn.) 2:19.85 2:47.42 2:39.54 3:32.72 3:16.96 -
22 Victoria Barkosky FR-1 St. Catherine (Minn.) 4:00.93 3:35.26 3:13.53 3:31.31 3:17.48 -
23 Lauren Alpers JR-3 Bethel (Minn.) 3:48.29 4:14.79 3:56.45 2:57.34 3:23.83 -
Women's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
7 Brennan Drake SO-2 Macalester 2:47.49 3:06.09 2:15.85 2
8 Claudia Lundgren SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:47.63 3:06.25 3:02.53 1
9 Anna Kroll JR-3 St. Thomas (Minn.) 3:56.03 3:07.32 4:03.52 -
11 Lisa Fisher SR-4 St. Olaf 3:20.73 3:07.59 2:26.32 -
15 Taylor Santangelo SO-2 St. Benedict 4:00.66 3:11.00 2:42.35 -
16 Rainey Tilley FR-1 Carleton 3:37.43 3:12.41 3:47.05 -
17 Angela Ellis FR-1 Carleton 3:39.64 3:14.37 2:19.95 -
20 Natalie Marsh JR-3 Carleton 2:54.72 3:16.31 3:26.13 -
Women's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Josie Herrmann JR-3 Concordia-Moorhead 3:00.43 10
2 Helen Dolan JR-3 Hamline 3:01.41 8
3 Carly Scheuerman JR-3 St. Thomas (Minn.) 3:01.69 6
4 Tierney Winter SR-4 Gustavus Adolphus 3:02.82 5
5 Helen Schuda SR-4 Carleton 3:03.06 4
6 Lena Stern SO-2 Macalester 3:05.38 3
10 Ellen Mickelson SO-2 St. Olaf 3:07.40 -
12 Christine Albrecht FR-1 St. Olaf 3:08.31 -