February 27-29, 2020
|
St. Benedict - St. Joseph, MN
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jesse Middendorf SO-2 Concordia-Moorhead 1:54.94 2:27.13 2:09.89 1:56.09 2:02.99 10
2 Joey Cook-Gallardo SR-4 Carleton 1:55.16 1:30.98 1:58.62 1:47.10 1:30.98 8
3 Maxwell Gifford FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:55.80 2:22.44 1:59.28 1:50.01 2:23.60 6
4 Ezekiel Lelinga JR-3 Bethel (Minn.) 1:55.91 2:17.94 1:32.73 2:29.53 1:29.25 5
5 Brian Carl JR-3 St. Thomas (Minn.) 1:57.74 1:54.21 1:55.39 2:33.07 1:56.57 4
6 Dan Wilson SO-2 Concordia-Moorhead 1:58.01 2:25.16 1:53.29 1:37.95 1:58.01 3
7 Sam Stresemann JR-3 St. Olaf 1:58.24 1:26.32 2:32.53 2:25.44 2:28.99 2
8 Ben Roen JR-3 Hamline 2:00.28 1:33.82 1:29.01 2:05.10 1:35.03 1
9 Bridger Rives SO-2 Carleton 2:00.44 1:55.63 1:36.36 1:47.20 2:18.51 -
10 Noah Johnson SO-2 Gustavus Adolphus 2:00.76 2:12.84 2:22.50 1:39.03 1:28.16 -
11 Raymond Rasmussen FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:00.90 1:31.89 1:27.05 1:52.44 1:33.10 -
12 Will Mattock FR-1 St. John's (Minn.) 2:01.05 2:13.16 2:24.05 2:19.21 2:18.00 -
13 Samuel Rengo FR-1 St. John's (Minn.) 2:01.18 1:52.70 2:29.06 1:58.76 1:35.74 -
14 Matt Gilles FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:01.46 1:34.74 2:24.54 1:29.88 1:51.75 -
15 Nathan Clausing FR-1 St. John's (Minn.) 2:01.47 1:49.33 1:38.39 1:29.89 2:13.62 -
16 Jack Osborne SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:01.64 1:49.48 2:10.16 2:01.64 2:33.27 -
17 Josh Willard JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:01.88 1:31.41 1:31.41 1:52.13 1:47.26 -
18 Brett Hunsanger SO-2 Macalester 2:02.26 2:34.05 2:23.05 2:25.49 2:30.38 -
19 Jack Henschel SR-4 St. Olaf 2:02.51 2:33.14 1:41.69 1:50.26 2:36.82 -
20 John Groos SO-2 Carleton 2:04.52 2:08.26 1:55.81 2:21.96 2:18.22 -
21 Justus Fast SO-2 St. John's (Minn.) 2:09.03 1:43.23 2:00.00 2:02.58 2:36.13 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Bridger Rives SO-2 Carleton 2:00.44 2:12.49 2:36.58 -
12 Will Mattock FR-1 St. John's (Minn.) 2:01.05 1:30.79 2:20.42 -
15 Nathan Clausing FR-1 St. John's (Minn.) 2:01.47 1:32.32 1:59.04 -
16 Jack Osborne SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:01.64 1:45.83 1:36.10 -
18 Brett Hunsanger SO-2 Macalester 2:02.26 1:53.71 2:07.15 -
19 Jack Henschel SR-4 St. Olaf 2:02.51 2:09.86 1:26.99 -
20 John Groos SO-2 Carleton 2:04.52 1:48.34 1:44.60 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Dan Wilson SO-2 Concordia-Moorhead 1:58.01 1:50.93 2:00.37 1:24.97 2:15.72 3
8 Ben Roen JR-3 Hamline 2:00.28 2:27.95 2:20.73 1:51.86 1:38.63 1
11 Raymond Rasmussen FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:00.90 2:29.92 2:12.99 2:29.92 2:23.88 -
13 Samuel Rengo FR-1 St. John's (Minn.) 2:01.18 1:49.07 1:47.85 2:25.42 1:47.85 -
14 Matt Gilles FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:01.46 1:29.88 2:05.11 1:26.24 2:13.61 -
17 Josh Willard JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:01.88 1:54.57 2:00.67 1:31.41 2:25.04 -
21 Justus Fast SO-2 St. John's (Minn.) 2:09.03 2:30.97 1:49.68 2:32.26 2:33.55 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jesse Middendorf SO-2 Concordia-Moorhead 1:54.94 2:20.23 2:19.08 2:05.29 1:25.06 1:51.50 10
2 Joey Cook-Gallardo SR-4 Carleton 1:55.16 2:14.74 2:02.07 1:57.47 1:54.01 2:05.53 8
3 Maxwell Gifford FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:55.80 1:34.96 2:01.59 2:02.75 1:54.65 2:06.23 6
4 Ezekiel Lelinga JR-3 Bethel (Minn.) 1:55.91 1:53.60 1:39.69 2:26.05 1:35.05 1:50.12 5
5 Brian Carl JR-3 St. Thomas (Minn.) 1:57.74 1:45.97 2:05.99 1:41.26 1:23.60 1:40.08 4
7 Sam Stresemann JR-3 St. Olaf 1:58.24 1:29.87 1:34.60 1:53.51 2:20.71 2:31.35 2
10 Noah Johnson SO-2 Gustavus Adolphus 2:00.76 2:12.84 1:42.65 2:08.01 1:57.14 1:52.31 -