February 22, 2020
|
Kent State-Kent State FH - Kent, OH
|
292m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov PSAC OAC IC4A/ECAC ECAC DIII

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sam Snodgrass SO-2 Duquesne 8:33.75
2 Joseph Jaster FR-1 Case Western 8:42.60
3 Mark Borek SO-2 Franciscan (Ohio) 8:48.90
4 Tyler Wierzbicki FR-1 Walsh 8:49.46
5 Matt Hallgarth SR-4 John Carroll 8:50.14
6 Jake Heinauer SR-4 Duquesne 8:51.00
7 Eric Rachita JR-3 Case Western 8:55.76
8 John Davern Junior Lock Haven University CLUB 8:57.66
9 Tyler Pace SR-4 Walsh 8:58.71
10 Tim Andrews SR-4 Case Western 9:00.77
11 Steven Hennis FR-1 Malone 9:01.23
12 Matthew O'Neill SO-2 Duquesne 9:04.21
13 Liam O'Reilly FR-1 Case Western 9:07.78
14 Connor Ingram JR-3 Ashland 9:10.92
15 Dima Blundell SR-4 Case Western 9:11.78
16 Julian Shrock FR-1 Walsh 9:12.73
17 Bryan Gutierrez SR-4 Point Park 9:13.63
18 Joey Buehner FR-1 Walsh 9:21.72
19 Tucker Markko FR-1 Malone 9:25.91
20 Adam Shah FR-1 John Carroll 9:27.90
21 Daniel Donovan FR-1 Franciscan (Ohio) 9:29.73
22 Matthew Long SO-2 Ashland 9:37.23
23 Athanasius Sirilla SO-2 Franciscan (Ohio) 9:40.51
24 Derrick Chesire FR-1 Alderson Broaddus 9:43.02
25 Aaron Schaller SR-4 Malone 9:49.48
26 Aidan Kay FR-1 Franciscan (Ohio) 9:55.75
27 Tyler Slaney   Robert Morris Club Team 9:59.97
28 Skyler Koch Freshman Lock Haven University CLUB 10:02.47
29 Austin Farmerie FR-1 Pitt.-Johnstown 10:25.58
30 Jared Famiglietti   Robert Morris Club Team 11:01.54
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
15 Dima Blundell SR-4 Case Western 11:40.76 6:48.32 9:17.30 9:11.78 11:07.66
18 Joey Buehner FR-1 Walsh 10:57.22 10:45.98 7:18.15 9:21.72 11:47.77
19 Tucker Markko FR-1 Malone 11:41.73 7:10.10 8:23.66 9:25.91 8:40.64
20 Adam Shah FR-1 John Carroll 12:06.92 11:15.80 11:04.45 9:27.90 11:49.88
21 Daniel Donovan FR-1 Franciscan (Ohio) 8:21.37 9:18.34 7:58.58 9:29.73 6:44.51
22 Matthew Long SO-2 Ashland 10:40.73 9:02.60 8:16.42 9:37.23 6:49.84
23 Athanasius Sirilla SO-2 Franciscan (Ohio) 11:59.84 10:44.37 8:01.83 9:40.51 8:19.24
24 Derrick Chesire FR-1 Alderson Broaddus 8:56.38 9:54.68 9:48.85 9:43.02 9:19.70
25 Aaron Schaller SR-4 Malone 8:32.85 9:55.38 9:14.12 9:49.48 11:41.49
26 Aidan Kay FR-1 Franciscan (Ohio) 11:37.03 12:00.86 12:18.73 9:55.75 7:20.86
27 Tyler Slaney   Robert Morris Club Team 10:11.97 7:05.98 7:29.98 9:59.97 10:05.97
28 Skyler Koch Freshman Lock Haven University CLUB 11:14.77 10:02.47 8:26.08 10:02.47 10:08.50
29 Austin Farmerie FR-1 Pitt.-Johnstown 9:23.03 10:50.61 9:23.03 10:25.58 8:14.21
30 Jared Famiglietti   Robert Morris Club Team 13:40.31 9:02.47 14:13.39 11:01.54 9:28.93
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Sam Snodgrass SO-2 Duquesne 7:32.10 8:33.75
2 Joseph Jaster FR-1 Case Western 7:45.12 8:42.60
3 Mark Borek SO-2 Franciscan (Ohio) 9:04.77 8:48.90
4 Tyler Wierzbicki FR-1 Walsh 9:37.12 8:49.46
5 Matt Hallgarth SR-4 John Carroll 7:30.62 8:50.14
6 Jake Heinauer SR-4 Duquesne 7:41.97 8:51.00
7 Eric Rachita JR-3 Case Western 7:30.04 8:55.76
8 John Davern Junior Lock Haven University CLUB 9:13.79 8:57.66
9 Tyler Pace SR-4 Walsh 11:34.94 8:58.71
10 Tim Andrews SR-4 Case Western 10:43.52 9:00.77
11 Steven Hennis FR-1 Malone 6:51.34 9:01.23
12 Matthew O'Neill SO-2 Duquesne 9:47.75 9:04.21
13 Liam O'Reilly FR-1 Case Western 10:08.04 9:07.78
14 Connor Ingram JR-3 Ashland 7:09.72 9:10.92
16 Julian Shrock FR-1 Walsh 7:22.19 9:12.73
17 Bryan Gutierrez SR-4 Point Park 7:17.37 9:13.63