January 31-February 1, 2020
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: WIAC

Women's Pentathlon

Top↑
PL NAME YEAR TEAM POINTS POINTS POINTS POINTS POINTS POINTS POINTS SC
1 Sylviann Momont SR-4 Wis.-Stevens Point 2803 3773 3594 3701 3018 4672 4133 10
2 Callista DeCramer SR-4 Ripon 4513 3324 3499 3464 3848 3673 2869 8
3 Amanda Wiebke Senior Unattached 3456 4448 3422 3422 2669 2942 2908 -
4 Hannah Zenkovich SO-2 Wis.-La Crosse 2884 2783 3394 3190 3937 3224 2613 6
5 Lauren Rottier SO-2 St. Norbert 2083 3452 2976 2559 2618 3214 2083 5
6 Briana Simonis SR-4 Wis.-Stevens Point 2406 2733 2971 2555 2644 3594 2822 4
7 Erica Lorenz JR-3 Wis.-Oshkosh 3066 2230 2788 2564 3317 3206 3206 3
8 Sarah Wiseman SR-4 St. Norbert 2449 3480 2784 2756 2394 3535 3145 2
9 Abigail Missiaen SO-2 Wis.-Whitewater 1934 2397 2724 2996 1934 3023 2043 1
10 Kylee Jostad SO-2 Wis.-La Crosse 3242 3026 2702 3350 2485 2702 3215 -
11 Grace Tempesta SO-2 Wis.-Oshkosh 3386 2318 2605 1927 3178 1979 2031 -
12 Katheryn Holter JR-3 Wis.-Platteville 2500 2938 2578 3145 3170 3222 3196 -
13 Maya Petersen SR-4 Ripon 2499 1990 2427 2863 3009 2888 2087 -
14 Mahra Wick FR-1 Wis.-Stevens Point 2131 1713 2197 1735 2043 1603 1669 -
15 Kaitlyn Manna JR-3 North Central (Ill.) 2515 2261 2114 2473 1627 1839 2473 -
16 Cassandra Meyer SR-4 Wis.-Platteville 2568 2025 2088 1649 2630 2088 2714 -
17 Tori Verbeck FR-1 Wis.-Whitewater 1552 1460 1826 1479 2118 1424 2099 -
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME PT
1 Sylviann Momont SR-4 Wis.-Stevens Point 11.54 9.01 7.66 9.82 10.10 9.10 908
2 Hannah Zenkovich SO-2 Wis.-La Crosse 7.75 9.01 8.92 8.74 11.54 6.49 908
3 Callista DeCramer SR-4 Ripon 8.33 9.15 8.15 9.70 8.51 11.90 879
4 Grace Tempesta SO-2 Wis.-Oshkosh 7.15 9.53 11.73 12.39 9.25 10.58 802
5 Amanda Wiebke Senior Unattached 7.09 9.58 9.58 8.63 7.00 9.49 792
6 Abigail Missiaen SO-2 Wis.-Whitewater 8.69 9.87 7.80 10.86 10.17 7.11 737
8 Erica Lorenz JR-3 Wis.-Oshkosh 11.17 9.97 10.97 7.08 11.87 10.77 718
9 Lauren Rottier SO-2 St. Norbert 9.92 10.12 13.06 10.93 12.86 9.42 690
10 Maya Petersen SR-4 Ripon 12.26 10.13 9.93 9.93 10.74 11.86 688
11 Sarah Wiseman SR-4 St. Norbert 12.50 10.16 11.08 12.81 11.18 7.12 682
12 Briana Simonis SR-4 Wis.-Stevens Point 10.72 10.21 12.46 13.17 7.87 12.66 673
13 Mahra Wick FR-1 Wis.-Stevens Point 7.78 10.51 10.30 13.35 12.51 10.51 620
14 Kylee Jostad SO-2 Wis.-La Crosse 12.93 10.77 11.74 14.01 10.45 12.50 575
15 Katheryn Holter JR-3 Wis.-Platteville 10.56 11.11 10.34 8.56 12.45 8.56 519
16 Kaitlyn Manna JR-3 North Central (Ill.) 14.61 11.41 11.30 9.13 13.70 13.47 471
17 Cassandra Meyer SR-4 Wis.-Platteville 9.71 11.69 11.11 8.54 14.62 14.62 429
  Tori Verbeck FR-1 Wis.-Whitewater DQ DQ DQ DQ DQ DQ -
Women's Pentathlon 60 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Mahra Wick FR-1 Wis.-Stevens Point 10.51 12.51 620
14 Kylee Jostad SO-2 Wis.-La Crosse 10.77 13.04 575
  Tori Verbeck FR-1 Wis.-Whitewater DQ DQ -
Women's Pentathlon 60 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Lauren Rottier SO-2 St. Norbert 12.45 10.73 8.00 9.21 10.12 690
15 Katheryn Holter JR-3 Wis.-Platteville 12.00 9.67 9.23 10.11 11.11 519
16 Kaitlyn Manna JR-3 North Central (Ill.) 13.81 8.33 14.84 9.59 11.41 471
17 Cassandra Meyer SR-4 Wis.-Platteville 14.85 11.34 10.17 10.64 11.69 429
Women's Pentathlon 60 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Abigail Missiaen SO-2 Wis.-Whitewater 8.10 8.89 10.37 9.87 6.91 9.18 11.95 737
8 Erica Lorenz JR-3 Wis.-Oshkosh 9.67 12.47 10.57 9.97 9.97 12.97 10.47 718
10 Maya Petersen SR-4 Ripon 12.16 12.77 12.26 10.13 8.21 12.06 8.41 688
Women's Pentathlon 60 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Grace Tempesta SO-2 Wis.-Oshkosh 10.58 7.15 7.15 7.06 9.53 12.20 7.63 802
5 Amanda Wiebke Senior Unattached 9.78 10.25 8.15 10.16 9.58 8.43 12.17 792
11 Sarah Wiseman SR-4 St. Norbert 8.13 9.15 10.77 12.20 10.16 7.62 8.74 682
Women's Pentathlon 60 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Sylviann Momont SR-4 Wis.-Stevens Point 9.01 8.29 908
2 Hannah Zenkovich SO-2 Wis.-La Crosse 9.01 9.19 908
3 Callista DeCramer SR-4 Ripon 9.15 8.97 879
12 Briana Simonis SR-4 Wis.-Stevens Point 10.21 8.78 673
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV PT
1 Briana Simonis SR-4 Wis.-Stevens Point 1.97m 1.38m 1.64m 5' 4.5" 783
  • 1.31
    P
  • 1.34
    P
  • 1.37
    P
  • 1.40
    P
  • 1.43
    P
  • 1.46
    P
  • 1.49
    P
  • 1.52
    P
  • 1.55
    P
  • 1.58
    O
  • 1.61
    O
  • 1.64
    XXO
  • 1.67
    XXX
1 Sylviann Momont SR-4 Wis.-Stevens Point 1.31m 1.54m 1.64m 5' 4.5" 783
  • 1.31
    P
  • 1.34
    P
  • 1.37
    P
  • 1.40
    P
  • 1.43
    P
  • 1.46
    P
  • 1.49
    P
  • 1.52
    P
  • 1.55
    XO
  • 1.58
    O
  • 1.61
    XXO
  • 1.64
    XXO
  • 1.67
    XXX
3 Amanda Wiebke Senior Unattached 1.43m 1.51m 1.61m 5' 3.25" 747
  • 1.31
    P
  • 1.34
    P
  • 1.37
    P
  • 1.40
    O
  • 1.43
    O
  • 1.46
    XO
  • 1.49
    O
  • 1.52
    O
  • 1.55
    XXO
  • 1.58
    O
  • 1.61
    XO
  • 1.64
    XXX
4 Callista DeCramer SR-4 Ripon 1.60m 1.43m 1.55m 5' 1" 678
  • 1.31
    P
  • 1.34
    P
  • 1.37
    P
  • 1.40
    O
  • 1.43
    O
  • 1.46
    O
  • 1.49
    O
  • 1.52
    O
  • 1.55
    XO
  • 1.58
    XXX
4 Lauren Rottier SO-2 St. Norbert 1.16m 1.22m 1.55m 5' 1" 678
  • 1.31
    P
  • 1.34
    P
  • 1.37
    P
  • 1.40
    P
  • 1.43
    P
  • 1.46
    P
  • 1.49
    XO
  • 1.52
    O
  • 1.55
    O
  • 1.58
    XXX
6 Hannah Zenkovich SO-2 Wis.-La Crosse 1.11m 1.63m 1.52m 4' 11.75" 644
  • 1.13
    P
  • 1.16
    P
  • 1.19
    P
  • 1.22
    P
  • 1.25
    P
  • 1.28
    P
  • 1.31
    P
  • 1.34
    O
  • 1.37
    O
  • 1.40
    O
  • 1.43
    O
  • 1.46
    O
  • 1.49
    O
  • 1.52
    XO
  • 1.55
    XXX
6 Kylee Jostad SO-2 Wis.-La Crosse 1.26m 1.58m 1.52m 4' 11.75" 644
  • 1.31
    P
  • 1.34
    P
  • 1.37
    P
  • 1.40
    O
  • 1.43
    O
  • 1.46
    O
  • 1.49
    XXO
  • 1.52
    XO
  • 1.55
    XXX
8 Grace Tempesta SO-2 Wis.-Oshkosh 1.67m 1.34m 1.49m 4' 10.5" 610
  • 1.13
    P
  • 1.16
    P
  • 1.19
    P
  • 1.22
    P
  • 1.25
    P
  • 1.28
    P
  • 1.31
    P
  • 1.34
    O
  • 1.37
    O
  • 1.40
    O
  • 1.43
    O
  • 1.46
    O
  • 1.49
    O
  • 1.52
    XXX
9 Sarah Wiseman SR-4 St. Norbert 1.53m 1.37m 1.46m 4' 9.5" 577
  • 1.31
    P
  • 1.34
    P
  • 1.37
    O
  • 1.40
    P
  • 1.43
    O
  • 1.46
    XO
  • 1.49
    XXX
9 Abigail Missiaen SO-2 Wis.-Whitewater 1.56m 1.46m 1.46m 4' 9.5" 577
  • 1.31
    O
  • 1.34
    P
  • 1.37
    O
  • 1.40
    O
  • 1.43
    O
  • 1.46
    XO
  • 1.49
    XXX
11 Erica Lorenz JR-3 Wis.-Oshkosh 1.39m 1.19m 1.43m 4' 8.25" 544
  • 1.31
    P
  • 1.34
    O
  • 1.37
    O
  • 1.40
    O
  • 1.43
    XO
  • 1.46
    XXX
13 Cassandra Meyer SR-4 Wis.-Platteville 1.53m 1.31m 1.34m 4' 4.75" 449
  • 1.13
    P
  • 1.16
    P
  • 1.19
    P
  • 1.22
    P
  • 1.25
    XO
  • 1.28
    P
  • 1.31
    XO
  • 1.34
    O
  • 1.37
    XXX
13 Katheryn Holter JR-3 Wis.-Platteville 1.15m 0.96m 1.34m 4' 4.75" 449
  • 1.13
    PPP
  • 1.16
    PPP
  • 1.19
    PPP
  • 1.22
    PPP
  • 1.25
    O
  • 1.28
    O
  • 1.31
    O
  • 1.34
    XO
  • 1.37
    XXX
13 Mahra Wick FR-1 Wis.-Stevens Point 1.18m 1.70m 1.34m 4' 4.75" 449
  • 1.13
    P
  • 1.16
    PP
  • 1.19
    P
  • 1.22
    P
  • 1.25
    P
  • 1.28
    XXO
  • 1.31
    XO
  • 1.34
    O
  • 1.37
    XXX
13 Tori Verbeck FR-1 Wis.-Whitewater 1.05m 1.25m 1.34m 4' 4.75" 449
  • 1.13
    P
  • 1.16
    P
  • 1.19
    P
  • 1.22
    P
  • 1.25
    P
  • 1.28
    XO
  • 1.31
    O
  • 1.34
    XXO
  • 1.37
    XXX
17 Kaitlyn Manna JR-3 North Central (Ill.) 1.50m 0.92m 1.28m 4' 2.25" 389
  • 1.13
    O
  • 1.16
    O
  • 1.19
    XO
  • 1.22
    XO
  • 1.25
    O
  • 1.28
    O
  • 1.31
    XXX
18 Maya Petersen SR-4 Ripon 1.02m 1.24m 1.22m 4' 0" 331
  • 1.13
    P
  • 1.16
    P
  • 1.19
    P
  • 1.22
    O
  • 1.25
    XXX
Women's Pentathlon High Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
6 Hannah Zenkovich SO-2 Wis.-La Crosse 1.22m 1.08m 1.81m 1.52m 1.63m 1.81m 4' 11.75" 644
8 Grace Tempesta SO-2 Wis.-Oshkosh 1.42m 1.43m 1.59m 1.49m 1.19m 1.83m 4' 10.5" 610
13 Cassandra Meyer SR-4 Wis.-Platteville 1.33m 1.59m 1.72m 1.34m 1.07m 1.01m 4' 4.75" 449
13 Katheryn Holter JR-3 Wis.-Platteville 1.62m 1.10m 1.65m 1.34m 1.47m 1.27m 4' 4.75" 449
13 Mahra Wick FR-1 Wis.-Stevens Point 1.25m 1.19m 1.73m 1.34m 1.07m 1.37m 4' 4.75" 449
13 Tori Verbeck FR-1 Wis.-Whitewater 1.11m 1.19m 1.66m 1.34m 1.63m 1.42m 4' 4.75" 449
17 Kaitlyn Manna JR-3 North Central (Ill.) 1.54m 0.92m 1.29m 1.28m 1.57m 1.43m 4' 2.25" 389
18 Maya Petersen SR-4 Ripon 1.16m 1.06m 0.88m 1.22m 1.33m 1.09m 4' 0" 331
Women's Pentathlon High Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Sylviann Momont SR-4 Wis.-Stevens Point 1.64m 5' 4.5" 783
1 Briana Simonis SR-4 Wis.-Stevens Point 1.64m 5' 4.5" 783
3 Amanda Wiebke Senior Unattached 1.61m 5' 3.25" 747
4 Lauren Rottier SO-2 St. Norbert 1.55m 5' 1" 678
4 Callista DeCramer SR-4 Ripon 1.55m 5' 1" 678
6 Kylee Jostad SO-2 Wis.-La Crosse 1.52m 4' 11.75" 644
9 Sarah Wiseman SR-4 St. Norbert 1.46m 4' 9.5" 577
9 Abigail Missiaen SO-2 Wis.-Whitewater 1.46m 4' 9.5" 577
11 Erica Lorenz JR-3 Wis.-Oshkosh 1.43m 4' 8.25" 544
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV PT
1 Sylviann Momont SR-4 Wis.-Stevens Point 11.16m 8.76m 12.00m 15.60m 11.16m 15.00m 11.64m 39' 4.5" 661
  • 11.68  
  • 11.23  
  • 12.00  
2 Callista DeCramer SR-4 Ripon 13.57m 12.02m 11.03m 10.15m 8.27m 12.46m 12.68m 36' 2.25" 597
  • 10.33  
  • 11.03  
  • 10.01  
3 Hannah Zenkovich SO-2 Wis.-La Crosse 11.27m 8.10m 10.94m 9.74m 8.97m 10.61m 8.86m 35' 10.75" 591
  • FOUL  
  • 10.94  
  • 10.36  
4 Tori Verbeck FR-1 Wis.-Whitewater 9.51m 12.82m 10.68m 7.58m 10.04m 10.04m 8.33m 35' 0.5" 574
  • 10.12  
  • 10.22  
  • 10.68  
5 Amanda Wiebke Senior Unattached 9.07m 10.53m 10.43m 10.12m 11.06m 13.25m 7.30m 34' 2.75" 558
  • 10.31  
  • 10.01  
  • 10.43  
7 Lauren Rottier SO-2 St. Norbert 10.64m 9.22m 10.13m 11.04m 9.83m 12.76m 11.55m 33' 3" 538
  • 10.13  
  • 9.56  
  • 9.95  
8 Mahra Wick FR-1 Wis.-Stevens Point 8.48m 9.46m 9.75m 10.73m 10.34m 6.82m 7.02m 32' 0" 513
  • 9.75  
  • 9.57  
  • 9.38  
9 Kaitlyn Manna JR-3 North Central (Ill.) 7.41m 9.62m 9.62m 10.58m 10.39m 7.12m 11.64m 31' 6.75" 505
  • 8.99  
  • 9.03  
  • 9.62  
10 Erica Lorenz JR-3 Wis.-Oshkosh 8.99m 10.69m 9.46m 7.00m 8.23m 9.65m 9.27m 31' 0.5" 494
  • 9.46  
  • FOUL  
  • 9.45  
11 Kylee Jostad SO-2 Wis.-La Crosse 9.53m 7.46m 9.44m 12.18m 11.71m 8.02m 9.91m 30' 11.75" 493
  • FOUL  
  • 8.95  
  • 9.44  
12 Briana Simonis SR-4 Wis.-Stevens Point 8.46m 10.53m 9.40m 7.80m 12.03m 12.22m 10.43m 30' 10.25" 490
  • 9.40  
  • 9.31  
  • 9.13  
12 Sarah Wiseman SR-4 St. Norbert 11.94m 8.46m 9.40m 6.77m 10.25m 9.59m 8.37m 30' 10.25" 490
  • 9.34  
  • 9.40  
  • 9.10  
14 Cassandra Meyer SR-4 Wis.-Platteville 8.46m 11.28m 9.10m 8.01m 8.92m 6.46m 10.28m 29' 10.25" 471
  • 9.10  
  • 9.04  
  • 9.08  
15 Katheryn Holter JR-3 Wis.-Platteville 6.48m 9.95m 8.88m 9.15m 6.39m 9.68m 7.81m 29' 1.75" 456
  • FOUL  
  • 8.88  
  • 7.97  
16 Abigail Missiaen SO-2 Wis.-Whitewater 8.67m 7.52m 8.85m 11.06m 10.35m 10.62m 6.28m 29' 0.5" 454
  • 8.05  
  • 8.23  
  • 8.85  
17 Maya Petersen SR-4 Ripon 10.48m 9.46m 8.45m 9.30m 7.77m 9.13m 8.11m 27' 8.75" 428
  • 7.13  
  • 8.45  
  • 7.75  
18 Grace Tempesta SO-2 Wis.-Oshkosh 8.59m 6.60m 7.67m 8.13m 6.52m 7.44m 5.75m 25' 2" 378
  • 7.55  
  • 7.67  
  • 6.83  
Women's Pentathlon Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
2 Callista DeCramer SR-4 Ripon 8.71m 8.93m 11.03m 8.49m 8.38m 36' 2.25" 597
3 Hannah Zenkovich SO-2 Wis.-La Crosse 10.28m 10.39m 10.94m 11.05m 13.57m 35' 10.75" 591
5 Amanda Wiebke Senior Unattached 13.45m 8.14m 10.43m 12.83m 10.01m 34' 2.75" 558
7 Lauren Rottier SO-2 St. Norbert 12.97m 7.09m 10.13m 8.00m 11.45m 33' 3" 538
9 Kaitlyn Manna JR-3 North Central (Ill.) 6.93m 12.31m 9.62m 7.50m 11.93m 31' 6.75" 505
10 Erica Lorenz JR-3 Wis.-Oshkosh 12.01m 10.88m 9.46m 11.35m 11.83m 31' 0.5" 494
12 Briana Simonis SR-4 Wis.-Stevens Point 10.81m 11.37m 9.40m 7.71m 8.46m 30' 10.25" 490
14 Cassandra Meyer SR-4 Wis.-Platteville 10.19m 7.83m 9.10m 7.73m 6.73m 29' 10.25" 471
Women's Pentathlon Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Sylviann Momont SR-4 Wis.-Stevens Point 12.00m 11.76m 10.56m 8.64m 39' 4.5" 661
4 Tori Verbeck FR-1 Wis.-Whitewater 10.68m 13.14m 11.21m 10.68m 35' 0.5" 574
8 Mahra Wick FR-1 Wis.-Stevens Point 9.75m 8.29m 9.95m 9.36m 32' 0" 513
11 Kylee Jostad SO-2 Wis.-La Crosse 9.44m 12.18m 11.52m 6.80m 30' 11.75" 493
12 Sarah Wiseman SR-4 St. Norbert 9.40m 10.15m 9.96m 8.65m 30' 10.25" 490
15 Katheryn Holter JR-3 Wis.-Platteville 8.88m 9.32m 6.75m 7.37m 29' 1.75" 456
16 Abigail Missiaen SO-2 Wis.-Whitewater 8.85m 11.06m 11.51m 7.52m 29' 0.5" 454
17 Maya Petersen SR-4 Ripon 8.45m 7.35m 6.42m 6.25m 27' 8.75" 428
18 Grace Tempesta SO-2 Wis.-Oshkosh 7.67m 9.89m 9.28m 5.60m 25' 2" 378
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV PT
1 Sylviann Momont SR-4 Wis.-Stevens Point 6.24m 4.54m 4.10m 5.47m 7.00m 17' 11.5" 691
  • 5.47  
  • 5.23  
  • FOUL  
2 Callista DeCramer SR-4 Ripon 5.68m 4.94m 5.10m 5.31m 5.58m 17' 5.25" 645
  • 5.21  
  • 5.31  
  • 5.22  
3 Amanda Wiebke Senior Unattached 6.84m 5.84m 4.47m 5.26m 6.68m 17' 3.25" 631
  • FOUL  
  • 5.10  
  • 5.26  
4 Hannah Zenkovich SO-2 Wis.-La Crosse 4.01m 5.02m 3.90m 5.07m 5.02m 16' 7.75" 578
  • FOUL  
  • 5.07  
  • 4.65  
5 Lauren Rottier SO-2 St. Norbert 5.25m 3.96m 4.31m 4.95m 4.46m 16' 3" 546
  • FOUL  
  • 4.85  
  • 4.95  
6 Katheryn Holter JR-3 Wis.-Platteville 4.68m 5.71m 5.81m 4.88m 5.42m 16' 0.25" 527
  • 4.77  
  • 4.88  
  • 4.78  
8 Erica Lorenz JR-3 Wis.-Oshkosh 3.32m 4.85m 4.89m 4.75m 5.08m 15' 7" 492
  • 4.41  
  • 4.48  
  • 4.75  
9 Kylee Jostad SO-2 Wis.-La Crosse 4.30m 5.39m 5.82m 4.73m 4.82m 15' 6.25" 487
  • 4.68  
  • 4.73  
  • 4.57  
10 Sarah Wiseman SR-4 St. Norbert 5.50m 3.57m 4.89m 4.70m 4.98m 15' 5" 479
  • 4.54  
  • 4.70  
  • 4.55  
11 Briana Simonis SR-4 Wis.-Stevens Point 5.95m 4.74m 5.21m 4.65m 4.84m 15' 3.25" 466
  • 4.57  
  • 4.65  
  • 3.35  
12 Maya Petersen SR-4 Ripon 5.23m 4.58m 4.86m 4.63m 5.88m 15' 2.25" 461
  • 4.63  
  • 4.32  
  • FOUL  
13 Abigail Missiaen SO-2 Wis.-Whitewater 4.29m 4.98m 3.96m 4.61m 5.58m 15' 1.5" 456
  • 3.96  
  • 4.58  
  • 4.61  
14 Tori Verbeck FR-1 Wis.-Whitewater 4.71m 3.49m 5.21m 4.53m 3.94m 14' 10.5" 436
  • 4.43  
  • 4.53  
  • 4.35  
15 Grace Tempesta SO-2 Wis.-Oshkosh 5.21m 4.89m 5.12m 4.49m 5.66m 14' 8.75" 426
  • 4.49  
  • 4.22  
  • FOUL  
16 Cassandra Meyer SR-4 Wis.-Platteville 3.25m 4.64m 3.08m 4.22m 4.05m 13' 10.25" 359
  • 4.22  
  • FOUL  
  • FOUL  
17 Kaitlyn Manna JR-3 North Central (Ill.) 3.70m 4.73m 3.21m 4.11m 5.30m 13' 6" 333
  • 3.94  
  • 4.11  
  • FOUL  
18 Mahra Wick FR-1 Wis.-Stevens Point 5.06m 4.25m 3.04m 4.05m 4.78m 13' 3.5" 319
  • FOUL  
  • 4.02  
  • 4.05  
Women's Pentathlon Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH SC
2 Callista DeCramer SR-4 Ripon 6.43m 6.27m 5.31m 17' 5.25" 645
3 Amanda Wiebke Senior Unattached 6.21m 6.63m 5.26m 17' 3.25" 631
4 Hannah Zenkovich SO-2 Wis.-La Crosse 3.85m 5.48m 5.07m 16' 7.75" 578
5 Lauren Rottier SO-2 St. Norbert 5.74m 3.86m 4.95m 16' 3" 546
8 Erica Lorenz JR-3 Wis.-Oshkosh 4.89m 5.75m 4.75m 15' 7" 492
11 Briana Simonis SR-4 Wis.-Stevens Point 5.77m 4.09m 4.65m 15' 3.25" 466
16 Cassandra Meyer SR-4 Wis.-Platteville 3.80m 3.71m 4.22m 13' 10.25" 359
17 Kaitlyn Manna JR-3 North Central (Ill.) 4.60m 3.33m 4.11m 13' 6" 333
Women's Pentathlon Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Sylviann Momont SR-4 Wis.-Stevens Point 4.32m 5.47m 4.16m 4.70m 17' 11.5" 691
6 Katheryn Holter JR-3 Wis.-Platteville 5.42m 4.88m 5.17m 3.56m 16' 0.25" 527
9 Kylee Jostad SO-2 Wis.-La Crosse 4.87m 4.73m 3.97m 4.02m 15' 6.25" 487
10 Sarah Wiseman SR-4 St. Norbert 5.73m 4.70m 4.32m 3.95m 15' 5" 479
12 Maya Petersen SR-4 Ripon 3.80m 4.63m 4.86m 4.44m 15' 2.25" 461
13 Abigail Missiaen SO-2 Wis.-Whitewater 5.58m 4.61m 3.37m 3.69m 15' 1.5" 456
14 Tori Verbeck FR-1 Wis.-Whitewater 5.03m 4.53m 3.81m 4.58m 14' 10.5" 436
15 Grace Tempesta SO-2 Wis.-Oshkosh 5.70m 4.49m 5.57m 4.49m 14' 8.75" 426
18 Mahra Wick FR-1 Wis.-Stevens Point 4.41m 4.05m 4.29m 3.77m 13' 3.5" 319
PL NAME YEAR TEAM TIME PT
1 Callista DeCramer SR-4 Ripon 2:29.46 700
2 Amanda Wiebke Senior Unattached 2:29.94 694
3 Hannah Zenkovich SO-2 Wis.-La Crosse 2:31.57 673
4 Katheryn Holter JR-3 Wis.-Platteville 2:35.42 627
5 Briana Simonis SR-4 Wis.-Stevens Point 2:41.18 559
6 Sarah Wiseman SR-4 St. Norbert 2:41.47 556
7 Sylviann Momont SR-4 Wis.-Stevens Point 2:41.94 551
8 Erica Lorenz JR-3 Wis.-Oshkosh 2:42.91 540
9 Lauren Rottier SO-2 St. Norbert 2:44.38 524
10 Maya Petersen SR-4 Ripon 2:44.84 519
11 Kylee Jostad SO-2 Wis.-La Crosse 2:46.26 503
12 Abigail Missiaen SO-2 Wis.-Whitewater 2:46.60 500
13 Kaitlyn Manna JR-3 North Central (Ill.) 2:54.69 416
14 Grace Tempesta SO-2 Wis.-Oshkosh 2:57.45 389
15 Cassandra Meyer SR-4 Wis.-Platteville 2:58.47 380
16 Tori Verbeck FR-1 Wis.-Whitewater 2:59.77 367
17 Mahra Wick FR-1 Wis.-Stevens Point 3:07.85 296
Women's Pentathlon 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Katheryn Holter JR-3 Wis.-Platteville 1:48.80 2:05.89 2:35.42 2:46.30 2:43.20 627
10 Maya Petersen SR-4 Ripon 3:22.76 3:34.30 2:44.84 2:38.25 2:28.36 519
11 Kylee Jostad SO-2 Wis.-La Crosse 2:18.00 2:14.67 2:46.26 2:31.30 3:16.19 503
12 Abigail Missiaen SO-2 Wis.-Whitewater 2:54.93 2:14.95 2:46.60 3:29.92 2:36.61 500
13 Kaitlyn Manna JR-3 North Central (Ill.) 3:24.39 2:09.27 2:54.69 3:38.37 3:36.62 416
14 Grace Tempesta SO-2 Wis.-Oshkosh 2:20.19 2:48.58 2:57.45 3:13.42 2:45.03 389
15 Cassandra Meyer SR-4 Wis.-Platteville 3:48.45 2:58.47 2:58.47 2:44.20 2:45.98 380
16 Tori Verbeck FR-1 Wis.-Whitewater 3:08.76 2:22.02 2:59.77 2:25.62 2:11.24 367
17 Mahra Wick FR-1 Wis.-Stevens Point 2:56.58 2:56.58 3:07.85 3:45.42 4:04.21 296
Women's Pentathlon 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Callista DeCramer SR-4 Ripon 2:53.38 3:06.83 2:05.55 2:29.46 3:03.84 700
2 Amanda Wiebke Senior Unattached 2:49.44 1:44.96 2:28.44 2:29.94 2:35.94 694
3 Hannah Zenkovich SO-2 Wis.-La Crosse 1:53.68 2:34.61 1:49.13 2:31.57 2:16.42 673
5 Briana Simonis SR-4 Wis.-Stevens Point 2:26.68 3:10.20 3:10.20 2:41.18 2:42.80 559
6 Sarah Wiseman SR-4 St. Norbert 2:22.10 2:49.55 2:02.72 2:41.47 2:12.41 556
7 Sylviann Momont SR-4 Wis.-Stevens Point 1:56.60 2:37.09 2:53.28 2:41.94 2:16.03 551
8 Erica Lorenz JR-3 Wis.-Oshkosh 3:15.50 3:08.98 2:24.99 2:42.91 2:49.43 540
9 Lauren Rottier SO-2 St. Norbert 2:44.38 2:27.95 2:42.74 2:44.38 2:03.29 524