February 1, 2020
|
Wis.-River Falls-Knowles Phys Ed Bldg - River Falls, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: WIAC

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Claire Chell SO-2 St. Thomas (Minn.) 32.79 19.57 26.44 33.05 28.56 21.42
2 Anna Smith SR-4 St. Thomas (Minn.) 20.86 27.28 26.74 29.69 25.67 31.02
3 Allison Stewart JR-3 Wis.-River Falls 25.65 26.47 27.28 22.65 27.01 35.47
4 Grace McGuire SO-2 St. Thomas (Minn.) 32.14 25.55 27.47 19.51 29.40 35.72
5 Madison Brown JR-3 St. Benedict 22.39 26.54 27.64 28.20 28.75 34.83
6 Hailey Johnson FR-1 St. Benedict 20.73 33.17 27.64 29.86 30.68 34.28
7 Laura Mitch SO-2 St. Benedict 35.75 20.11 27.93 22.63 27.38 19.56
8 Casey Krasowski SO-2 St. Benedict 33.60 31.90 28.23 28.23 30.49 24.28
9 Sara Gregor FR-1 Macalester 22.68 33.46 28.35 31.19 35.44 20.98
10 Paige Cater JR-3 St. Thomas (Minn.) 25.84 26.41 28.39 26.97 26.97 36.06
11 Mikayla Ennever SO-2 Macalester 28.31 24.26 28.88 23.11 26.57 30.62
12 Isabella Light SO-2 Macalester 28.91 31.23 28.91 35.85 35.27 26.60
13 Samantha Mellin SR-4 St. Thomas (Minn.) 25.29 27.32 29.06 35.46 34.29 31.68
14 Sydney Gray FR-1 St. Thomas (Minn.) 29.87 30.46 29.28 22.26 34.55 22.55
15 Maddie Brohmer FR-1 St. Thomas (Minn.) 36.04 37.22 29.30 24.32 36.34 25.20
16 Hannah Detlaff SR-4 Macalester 37.74 24.18 29.48 28.01 26.24 22.41
17 Ashlyn Arett SO-2 St. Thomas (Minn.) 21.87 35.46 29.55 37.53 24.83 35.17
18 Johanna Merten JR-3 St. Benedict 27.69 28.89 30.09 39.12 31.00 26.78
Women's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Allison Stewart JR-3 Wis.-River Falls 30.83 31.10 33.83 22.92 30.83 27.28 27.56
8 Casey Krasowski SO-2 St. Benedict 30.77 28.52 33.88 27.10 31.34 28.23 32.75
9 Sara Gregor FR-1 Macalester 25.52 28.64 32.89 22.40 32.61 28.35 28.92
14 Sydney Gray FR-1 St. Thomas (Minn.) 34.26 36.02 26.36 29.28 22.26 29.28 21.67
17 Ashlyn Arett SO-2 St. Thomas (Minn.) 29.55 23.94 31.03 22.17 30.44 29.55 26.89
Women's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Hailey Johnson FR-1 St. Benedict 34.83 27.64 22.95
12 Isabella Light SO-2 Macalester 32.38 28.91 36.43
16 Hannah Detlaff SR-4 Macalester 31.84 29.48 27.13
Women's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Madison Brown JR-3 St. Benedict 33.17 26.81 27.64 35.11 33.17 23.77
7 Laura Mitch SO-2 St. Benedict 33.52 25.42 27.93 34.36 22.07 25.42
10 Paige Cater JR-3 St. Thomas (Minn.) 36.91 27.54 28.39 32.37 22.15 34.07
11 Mikayla Ennever SO-2 Macalester 28.31 32.93 28.88 36.10 25.42 28.60
15 Maddie Brohmer FR-1 St. Thomas (Minn.) 25.20 28.13 29.30 24.03 25.79 28.72
Women's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Claire Chell SO-2 St. Thomas (Minn.) 21.95 21.42 28.82 26.44
2 Anna Smith SR-4 St. Thomas (Minn.) 32.63 24.60 31.02 26.74
4 Grace McGuire SO-2 St. Thomas (Minn.) 34.34 22.80 22.25 27.47
13 Samantha Mellin SR-4 St. Thomas (Minn.) 29.35 30.52 23.25 29.06
18 Johanna Merten JR-3 St. Benedict 23.78 32.50 27.39 30.09