February 22, 2020
|
Bishop Snyder - Jacksonville, FL

Boys 1600m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jalani White JR Bartram Trail 4:44.84 3:54.26 3:51.60 4:42.18 3:35.63 4:26.20 5:30.09 10
2 Colin Duhnoski SO Bolles 4:26.81 4:16.14 5:04.17 3:41.46 4:18.81 4:26.81 4:05.47 8
3 Bradley Ball JR Nease 5:24.51 4:28.19 5:35.24 5:19.15 4:41.60 4:28.19 4:52.33 6
4 Lucas Bouquot JR Ponte Vedra 4:50.03 5:30.31 3:24.09 5:30.31 5:46.42 4:28.54 5:43.74 5
5 Justin Tackling SR Nease 4:12.42 4:36.84 4:44.98 3:09.99 4:01.56 4:31.41 5:47.41 4
6 Dylan Nelson SR Oakleaf 4:30.64 4:19.71 4:55.24 5:30.78 4:52.51 4:33.37 5:30.78 3
7 Cole Rutkowski JR Bolles 4:20.09 5:50.43 4:03.66 4:25.56 3:11.64 4:33.77 4:47.46 2
8 Matthew Stratton SO St. Johns Country Day 4:56.45 3:20.38 4:12.53 5:26.65 3:42.34 4:34.49 3:28.62 1
9 Landon Opp SR Fleming Island 5:09.81 5:04.28 4:08.95 5:56.83 3:21.93 4:36.61 3:19.16 -
10 Michael Teal JR Bishop Kenny 3:35.88 3:33.11 5:57.02 3:30.34 3:27.57 4:36.76 3:13.74 -
11 William Camp JR Bolles 5:48.75 3:27.59 5:26.60 3:41.43 5:34.91 4:36.78 3:35.89 -
12 Zach Wagner SO Bishop Kenny 5:20.61 3:43.04 4:44.37 5:12.25 4:19.28 4:38.79 3:17.94 -
13 McCall Williams FR Creekside 5:34.58 3:51.42 4:05.36 5:06.70 3:56.99 4:38.81 3:56.99 -
14 Grayson Gully SO Bishop Snyder 5:35.42 5:41.01 4:19.95 5:24.24 4:00.38 4:39.51 3:40.82 -
15 Brennan Popik JR Bartram Trail 5:39.70 3:53.02 4:04.25 3:22.14 3:27.75 4:40.74 5:59.35 -
16 Will Livesay SR Fleming Island 5:09.49 5:57.32 5:23.56 3:33.83 3:31.02 4:41.35 3:59.15 -
17 Steven Cartwright SO Nease 5:26.71 3:30.23 3:50.12 6:09.32 5:26.71 4:44.09 4:10.00 -
18 Owen Taylor SR Creekside 6:09.72 4:35.87 6:09.72 4:52.94 6:06.88 4:44.40 5:24.22 -
19 Matthew Bassford JR Mandarin 5:04.72 5:39.55 4:58.92 3:57.98 4:29.90 4:50.21 5:13.43 -
20 Cameron Ellis JR Creekside 6:03.72 3:29.50 6:12.45 4:07.33 5:22.98 4:50.97 4:36.43 -
21 Cole Heeg SR Mandarin 5:38.62 5:09.43 4:25.64 5:41.54 4:05.21 4:51.91 3:53.53 -
22 Alex Jubran SO Bishop Kenny 5:53.78 5:33.32 3:59.76 4:08.53 4:37.76 4:52.38 3:33.44 -
23 John Scholz SR Middleburg 5:27.21 6:05.53 4:13.51 3:52.88 6:14.37 4:54.78 6:14.37 -
24 Mitchell Ashton SR Mandarin 4:04.87 5:45.18 3:38.32 5:00.92 3:32.42 4:55.02 5:48.13 -
25 Marcus Haynes SR Eagles View 3:54.54 6:05.17 4:45.01 4:36.10 3:33.76 4:56.88 5:35.48 -
26 Richard Nichols 8 St. Johns Country Day 5:09.83 4:10.25 3:58.33 5:03.87 6:24.31 4:57.91 4:43.02 -
27 Colin Olson JR Ponte Vedra 3:56.53 3:50.54 6:23.24 6:20.24 3:41.56 4:59.40 4:14.49 -
28 Jake Holeva FR Christs Church Academy 3:40.87 4:59.54 5:26.77 5:05.59 3:31.80 5:02.56 4:50.46 -
29 Austin Thompson-Davoli SR Bishop Snyder 5:30.22 5:12.04 5:27.19 3:35.10 6:00.51 5:02.95 5:39.31 -
30 Ian Flores SO P. K. Yonge 5:57.99 4:45.18 4:02.71 5:00.35 6:28.33 5:03.38 4:42.15 -
31 Mason Raymond JR Oakleaf 4:39.46 6:02.37 5:25.52 4:24.10 4:54.81 5:07.09 3:50.32 -
32 Curtis Judd SR Trinity Christian (Jax) 5:15.09 4:50.38 6:19.96 6:01.43 5:21.27 5:08.91 6:29.23 -
33 Sam Lagassa SO St. Joseph 4:14.03 3:43.05 6:42.73 6:02.46 4:51.21 5:09.79 6:11.75 -
34 Christopher Donaldson SR Middleburg 4:42.16 4:54.70 6:35.03 4:29.62 6:13.08 5:13.51 4:35.89 -
35 Christopher Polinsky SO Oakleaf 6:14.19 6:33.05 5:11.30 5:01.87 6:29.91 5:14.44 6:36.20 -
36 Kenneth Aldrich SR Yulee 3:40.36 3:59.25 4:14.99 6:11.47 5:30.54 5:14.80 3:56.10 -
37 Jon Wells SR Yulee 5:11.27 4:07.75 5:52.56 6:11.62 5:39.86 5:17.62 4:07.75 -
38 Owen Darfler JR Fleming Island 4:26.88 4:55.47 6:49.85 5:05.01 4:30.06 5:17.71 5:43.13 -
39 John Hodges JR Yulee 6:14.68 5:26.23 6:17.91 4:28.09 6:08.22 5:23.00 3:52.56 -
40 Garrett Chapman JR Trinity Christian (Jax) 6:28.62 4:57.95 5:01.18 4:32.04 3:59.65 5:23.85 6:31.86 -
41 Exezavier Knight FR Raines 4:19.09 5:53.01 4:06.14 4:15.85 6:28.64 5:23.86 4:02.90 -
42 Mitchell Sefton 8 Christs Church Academy 4:40.25 6:05.97 6:55.43 5:39.60 4:03.98 5:29.70 5:36.30 -
43 Ryan Napoleon FR Episcopal 5:17.46 5:34.16 4:47.38 4:03.94 5:50.87 5:34.16 5:20.80 -
44 William Ruiz-Coria FR Fernandina Beach 5:21.43 4:10.38 4:57.74 5:45.11 5:18.04 5:38.34 5:55.26 -
45 Logan Tribou FR Fernandina Beach 6:49.58 4:47.72 5:18.18 4:44.34 6:52.96 5:38.49 7:03.12 -
46 William Nash SO Episcopal 5:02.84 6:07.48 6:24.50 7:12.13 3:58.19 5:40.26 7:01.93 -
47 Corey Rhoads SO Middleburg 6:40.54 4:03.07 6:47.39 6:06.31 7:11.35 5:42.34 4:30.45 -
48 Elijah Dannel SR Beaches Chapel 4:04.80 6:35.18 6:35.18 5:04.25 4:53.76 5:49.71 5:35.73 -
49 Christian Mayfield FR Orange Park 5:48.21 7:38.35 7:06.38 5:19.78 7:24.14 5:55.31 6:45.06 -
50 Gehrig Van De Water FR Orange Park 7:38.13 5:22.12 5:25.70 5:36.44 5:47.18 5:57.91 5:07.81 -
51 Ryan Castiglia JR St. Joseph 7:14.57 4:52.15 4:55.80 6:05.18 4:26.59 6:05.18 4:15.63 -
52 Jacob Stisser FR St. Joseph 6:40.81 7:28.61 6:51.84 6:00.36 5:19.91 6:07.71 4:50.49 -
53 Silas Cullum SR Christs Church Academy 5:14.26 5:06.78 6:25.35 4:40.59 4:44.34 6:14.12 5:51.68 -
Boys 1600m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
31 Mason Raymond JR Oakleaf 5:07.09 6:14.65 3:41.11 6:17.72 -
33 Sam Lagassa SO St. Joseph 5:09.79 5:15.99 6:11.75 5:28.38 -
35 Christopher Polinsky SO Oakleaf 5:14.44 3:46.40 4:39.86 5:30.17 -
36 Kenneth Aldrich SR Yulee 5:14.80 6:05.17 5:33.69 5:58.88 -
40 Garrett Chapman JR Trinity Christian (Jax) 5:23.85 6:41.58 3:56.41 3:49.94 -
41 Exezavier Knight FR Raines 5:23.86 6:35.11 5:23.86 4:48.24 -
52 Jacob Stisser FR St. Joseph 6:07.71 6:55.52 5:27.27 7:54.35 -
53 Silas Cullum SR Christs Church Academy 6:14.12 8:06.36 5:21.75 6:21.61 -
Boys 1600m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
23 John Scholz SR Middleburg 5:33.11 4:54.78 5:12.47 4:54.78 -
25 Marcus Haynes SR Eagles View 5:02.82 4:56.88 3:33.76 4:36.10 -
26 Richard Nichols 8 St. Johns Country Day 4:01.31 4:57.91 3:40.46 5:09.83 -
27 Colin Olson JR Ponte Vedra 5:11.38 4:59.40 5:41.32 3:41.56 -
28 Jake Holeva FR Christs Church Academy 4:02.05 5:02.56 3:46.92 3:49.95 -
29 Austin Thompson-Davoli SR Bishop Snyder 4:47.81 5:02.95 6:33.84 6:06.57 -
30 Ian Flores SO P. K. Yonge 5:00.35 5:03.38 4:14.84 6:16.20 -
32 Curtis Judd SR Trinity Christian (Jax) 6:10.70 5:08.91 4:28.76 4:31.84 -
34 Christopher Donaldson SR Middleburg 5:41.73 5:13.51 3:58.27 4:45.30 -
37 Jon Wells SR Yulee 6:17.97 5:17.62 5:01.74 6:27.50 -
38 Owen Darfler JR Fleming Island 5:46.31 5:17.71 3:58.29 4:30.06 -
39 John Hodges JR Yulee 4:02.25 5:23.00 5:29.46 4:41.01 -
42 Mitchell Sefton 8 Christs Church Academy 4:33.65 5:29.70 6:52.13 4:53.44 -
43 Ryan Napoleon FR Episcopal 6:27.63 5:34.16 6:37.65 5:54.21 -
44 William Ruiz-Coria FR Fernandina Beach 4:57.74 5:38.34 5:58.64 5:31.58 -
45 Logan Tribou FR Fernandina Beach 4:51.11 5:38.49 7:20.04 6:05.57 -
46 William Nash SO Episcopal 4:11.80 5:40.26 7:18.94 6:51.72 -
47 Corey Rhoads SO Middleburg 6:37.12 5:42.34 5:04.69 6:37.12 -
48 Elijah Dannel SR Beaches Chapel 6:14.19 5:49.71 7:34.63 4:57.26 -
49 Christian Mayfield FR Orange Park 6:16.63 5:55.31 6:45.06 7:24.14 -
50 Gehrig Van De Water FR Orange Park 6:05.07 5:57.91 6:22.97 5:54.33 -
51 Ryan Castiglia JR St. Joseph 4:30.24 6:05.18 5:57.88 4:33.89 -
Boys 1600m Run Varsity Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jalani White JR Bartram Trail 5:24.77 4:26.20 3:14.33 4:44.84 10
2 Colin Duhnoski SO Bolles 5:12.17 4:26.81 3:49.46 5:46.86 8
3 Bradley Ball JR Nease 4:33.56 4:28.19 5:43.29 5:48.65 6
4 Lucas Bouquot JR Ponte Vedra 5:41.05 4:28.54 5:11.51 4:58.08 5
5 Justin Tackling SR Nease 5:39.27 4:31.41 3:12.71 5:01.27 4
6 Dylan Nelson SR Oakleaf 3:33.23 4:33.37 3:46.90 5:41.72 3
7 Cole Rutkowski JR Bolles 4:11.87 4:33.77 5:25.79 3:36.28 2
8 Matthew Stratton SO St. Johns Country Day 5:18.41 4:34.49 5:01.94 3:45.09 1
9 Landon Opp SR Fleming Island 4:03.42 4:36.61 3:24.70 5:04.28 -
10 Michael Teal JR Bishop Kenny 5:29.35 4:36.76 5:26.58 3:33.11 -
11 William Camp JR Bolles 5:37.68 4:36.78 3:49.73 5:01.69 -
12 Zach Wagner SO Bishop Kenny 3:15.16 4:38.79 5:17.82 3:59.76 -
13 McCall Williams FR Creekside 3:51.42 4:38.81 5:12.27 3:17.96 -
14 Grayson Gully SO Bishop Snyder 4:36.72 4:39.51 3:40.82 5:29.83 -
15 Brennan Popik JR Bartram Trail 5:34.08 4:40.74 4:21.09 5:36.89 -
16 Will Livesay SR Fleming Island 5:57.32 4:41.35 5:57.32 3:56.34 -
17 Steven Cartwright SO Nease 5:26.71 4:44.09 3:58.64 5:40.91 -
18 Owen Taylor SR Creekside 5:01.47 4:44.40 3:36.15 5:52.66 -
19 Matthew Bassford JR Mandarin 4:32.80 4:50.21 4:38.61 5:07.63 -
20 Cameron Ellis JR Creekside 4:56.79 4:50.97 6:06.63 4:01.51 -
21 Cole Heeg SR Mandarin 4:40.24 4:51.91 4:31.48 4:31.48 -
22 Alex Jubran SO Bishop Kenny 5:39.16 4:52.38 4:49.46 4:20.22 -
24 Mitchell Ashton SR Mandarin 4:31.42 4:55.02 4:37.32 5:00.92 -