February 16, 2020
|
Boston University-Track & Tennis Center - Boston, MA
|
200m (Banked)
ICON KEY: NEICAAA ECAC DIII

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Matyas Csiki-Fejer SO-2 Suffolk 9:10.98 8:59.96 7:53.85 7:15.28 10
2 Troy Hendricks SO-2 St. Joseph's (Me.) 9:13.55 8:40.34 8:23.73 6:33.02 8
3 Ben Jones SR-4 Colby-Sawyer 9:23.99 7:42.48 7:08.64 7:08.64 6
4 Jacob Huberdeau SO-2 St. Joseph's (Me.) 9:25.76 12:04.18 7:55.24 9:20.11 4
5 Peter Bakker SR-4 Colby-Sawyer 9:28.53 11:56.35 9:51.28 10:48.13 2
6 Hunter Toyoda SO-2 Suffolk 9:31.78 6:51.69 7:14.56 9:08.91 1
7 Nick Eline FR-1 Emmanuel (Mass.) 9:54.18 9:00.71 7:01.87 11:05.49 -
8 Geralson Withrow JR-3 Lasell 10:02.17 9:14.00 9:14.00 9:50.13 -
9 Spencer McClary SO-2 Colby-Sawyer 10:03.32 8:08.69 9:45.22 10:39.52 -
10 Keoni Geers SO-2 Suffolk 10:06.49 10:42.88 8:29.46 8:05.20 -
11 Gustavo Novelle-Ruddy SO-2 Regis (Mass.) 10:18.26 8:57.89 12:59.01 11:13.91 -
12 Devin Abbott FR-1 St. Joseph's (Me.) 10:20.56 12:06.06 8:41.27 8:53.69 -
13 Matthew Cronin JR-3 Emmanuel (Mass.) 10:33.51 8:14.14 10:58.85 11:24.19 -
14 Ben Plante SR-4 St. Joseph's (Me.) 10:37.62 13:36.16 11:22.26 10:56.75 -
15 Jacob Boissonnault SR-4 St. Joseph's (Me.) 10:52.16 13:54.77 13:54.77 12:43.03 -
  Jon Pedersen JR-3 Regis (Mass.) DQ DQ DQ DQ -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Nick Eline FR-1 Emmanuel (Mass.) 9:54.18 -
9 Spencer McClary SO-2 Colby-Sawyer 10:03.32 -
10 Keoni Geers SO-2 Suffolk 10:06.49 -
11 Gustavo Novelle-Ruddy SO-2 Regis (Mass.) 10:18.26 -
12 Devin Abbott FR-1 St. Joseph's (Me.) 10:20.56 -
13 Matthew Cronin JR-3 Emmanuel (Mass.) 10:33.51 -
14 Ben Plante SR-4 St. Joseph's (Me.) 10:37.62 -
15 Jacob Boissonnault SR-4 St. Joseph's (Me.) 10:52.16 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Matyas Csiki-Fejer SO-2 Suffolk 7:59.36 10:55.67 9:10.98 9:49.55 10:44.65 8:43.44 10:33.63 10
2 Troy Hendricks SO-2 St. Joseph's (Me.) 11:31.94 11:20.87 9:13.55 6:33.02 11:48.55 10:42.12 11:09.80 8
3 Ben Jones SR-4 Colby-Sawyer 11:16.79 9:23.99 9:23.99 7:14.28 8:27.60 8:55.79 6:34.80 6
4 Jacob Huberdeau SO-2 St. Joseph's (Me.) 11:01.94 11:58.52 9:25.76 7:32.61 11:30.23 8:40.50 8:57.48 4
5 Peter Bakker SR-4 Colby-Sawyer 12:02.04 8:48.74 9:28.53 8:20.31 10:42.44 9:39.90 10:25.39 2
6 Hunter Toyoda SO-2 Suffolk 10:40.40 7:43.15 9:31.78 10:28.96 10:06.09 6:45.97 8:06.02 1
8 Geralson Withrow JR-3 Lasell 13:02.83 10:02.17 10:02.17 8:13.78 9:32.07 11:08.41 11:38.52 -
  Jon Pedersen JR-3 Regis (Mass.) DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ -