February 21-22, 2020
|
St. Ambrose-Wellness and Rec Center - Davenport, IA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Women's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sabrina Baftiri JR-3 St. Francis (Ill.) 3:19.59 3:32.06 3:30.28 3:05.33 2:24.35 2:58.20 10
2 Taylor Conroy SR-4 St. Francis (Ill.) 3:41.54 2:44.37 3:02.24 3:41.54 3:09.38 2:58.66 8
3 Eva Bruno JR-3 St. Francis (Ill.) 3:09.69 3:45.48 3:40.11 3:34.74 2:41.06 2:58.95 6
4 Grace Dwyer JR-3 Calumet-St. Joseph 2:26.94 2:34.29 2:41.63 3:55.10 3:42.24 3:03.67 5
5 Angela Budach SR-4 Olivet Nazarene 2:37.07 3:33.16 3:23.81 3:27.55 2:23.98 3:06.98 4
6 Megan Grady JR-3 St. Ambrose 3:46.52 3:16.56 4:01.49 3:20.31 2:48.48 3:07.20 3
7 Charleen Mascote JR-3 St. Francis (Ill.) 2:44.47 3:39.29 3:22.28 2:53.92 3:43.07 3:09.04 2
8 Abigail Gilmore JR-3 Olivet Nazarene 2:33.82 4:06.87 2:39.52 3:53.58 3:09.90 3:09.90 1
9 Delilah Delgado SO-2 Calumet-St. Joseph 3:50.96 3:27.86 3:04.77 3:37.48 3:33.63 3:12.46 -
10 Claire Duncan SO-2 St. Ambrose 2:36.93 3:04.05 4:02.17 3:11.80 4:04.10 3:13.73 -
11 Taylor Widder SO-2 Olivet Nazarene 3:33.60 4:10.50 3:21.95 2:35.35 4:10.50 3:14.18 -
12 Bettina Taxer SR-4 Olivet Nazarene 3:30.79 3:11.09 3:36.70 3:44.58 4:02.31 3:17.00 -
13 Marie Mayer JR-3 Judson 2:53.53 2:35.37 3:29.86 3:31.87 2:39.41 3:21.78 -
14 Quincy Theriault JR-3 Robert Morris (Ill.) 3:16.60 2:25.93 3:42.95 3:34.84 3:12.55 3:22.68 -
15 Yesica Brown FR-1 Trinity Christian 3:02.52 2:54.13 4:32.73 3:23.50 3:54.97 3:29.79 -
16 Mariel Martin FR-1 Trinity Christian 2:51.47 4:45.01 4:45.01 4:38.06 4:42.69 3:51.71 -
17 Mina Baniewicz FR-1 St. Xavier 5:13.51 3:58.17 4:54.07 4:56.50 4:29.77 4:03.03 -
Women's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Grace Dwyer JR-3 Calumet-St. Joseph 3:00.00 3:49.59 2:50.82 3:47.75 3:03.67 3:20.20 5
5 Angela Budach SR-4 Olivet Nazarene 2:37.07 2:35.20 2:57.63 3:03.24 3:06.98 3:27.55 4
11 Taylor Widder SO-2 Olivet Nazarene 3:25.83 2:21.76 2:25.64 2:47.00 3:14.18 3:12.24 -
12 Bettina Taxer SR-4 Olivet Nazarene 4:10.19 2:55.33 3:40.64 3:36.70 3:17.00 3:58.37 -
14 Quincy Theriault JR-3 Robert Morris (Ill.) 3:12.55 2:40.12 4:09.30 2:25.93 3:22.68 4:07.27 -
15 Yesica Brown FR-1 Trinity Christian 3:50.77 3:25.60 2:41.54 3:38.19 3:29.79 2:41.54 -
16 Mariel Martin FR-1 Trinity Christian 4:21.84 4:56.59 3:19.27 4:56.59 3:51.71 2:44.52 -
17 Mina Baniewicz FR-1 St. Xavier 3:04.71 4:39.49 3:48.45 4:46.78 4:03.03 4:44.35 -
Women's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sabrina Baftiri JR-3 St. Francis (Ill.) 2:35.04 2:58.20 2:31.47 2:08.31 2:13.65 3:40.97 10
2 Taylor Conroy SR-4 St. Francis (Ill.) 3:32.61 2:58.66 3:46.90 2:06.85 3:50.48 2:37.22 8
3 Eva Bruno JR-3 St. Francis (Ill.) 3:25.80 2:58.95 2:37.48 2:08.85 2:30.32 3:29.38 6
6 Megan Grady JR-3 St. Ambrose 2:20.40 3:07.20 4:01.49 3:50.26 3:54.00 3:18.44 3
7 Charleen Mascote JR-3 St. Francis (Ill.) 2:48.25 3:09.04 3:16.61 2:55.81 2:42.58 2:14.22 2
8 Abigail Gilmore JR-3 Olivet Nazarene 3:28.89 3:09.90 2:14.83 3:28.89 3:28.89 3:55.48 1
9 Delilah Delgado SO-2 Calumet-St. Joseph 4:10.20 3:12.46 2:47.44 2:33.97 4:10.20 2:16.65 -
10 Claire Duncan SO-2 St. Ambrose 3:15.67 3:13.73 2:40.80 2:27.24 3:42.79 3:00.17 -
13 Marie Mayer JR-3 Judson 2:31.34 3:21.78 2:23.27 2:35.37 3:54.07 2:41.43 -