February 29, 2020
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: ECAC DIII Landmark

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Natalie Novotni SR-4 Moravian 10:23.02 9:26.95 8:12.19 13:23.70 10
2 Jessica Hoffmann SO-2 Scranton 10:34.81 10:53.86 8:21.50 8:08.81 8
3 Azia Kalil SR-4 Juniata 10:35.98 12:30.46 11:39.58 11:01.42 6
4 Erin Doherty SR-4 Elizabethtown 10:45.47 8:55.74 13:52.66 13:39.75 4
5 Kaitlin Donahue JR-3 Elizabethtown 10:51.23 9:39.60 9:13.55 13:01.48 2
6 Rachel Kerr JR-3 Scranton 10:51.76 13:21.67 8:54.45 8:15.34 1
7 Brooklyne Wiley SO-2 Elizabethtown 10:53.54 12:31.57 10:40.47 9:02.44 -
8 Melissa Fitzgibbon SO-2 Elizabethtown 10:57.51 11:43.54 11:56.69 13:35.32 -
9 Kate Ross JR-3 Susquehanna 10:58.30 9:26.14 9:39.31 13:36.30 -
10 Molly Talarico JR-3 Moravian 10:58.31 13:56.06 13:23.14 10:31.98 -
11 Marissa Kleman JR-3 Susquehanna 11:05.18 8:52.15 9:38.71 13:31.52 -
12 Sarah Kern FR-1 Scranton 11:09.83 9:02.57 10:56.44 7:48.89 -
13 Emma Marion SO-2 Moravian 11:13.60 11:00.13 9:05.62 8:18.47 -
14 Hallie Weaver SO-2 Elizabethtown 11:14.71 10:13.99 12:08.69 8:53.02 -
15 Rachael McCoach SO-2 Moravian 11:16.42 14:25.82 10:08.78 8:13.79 -
16 Paige Wilderotter SO-2 Catholic 11:18.69 13:34.43 10:24.40 9:50.46 -
17 Ashley Rohrer SR-4 Moravian 11:19.18 14:22.56 10:24.85 8:02.22 -
18 Santina Burak SO-2 Moravian 11:19.46 12:00.23 8:56.78 11:19.46 -
19 Nicole Parello JR-3 Scranton 11:26.11 14:10.78 13:22.75 14:24.50 -
20 Bridget Kennedy FR-1 Elizabethtown 11:32.25 12:55.32 13:02.25 9:27.65 -
21 Danielle Ohrtman FR-1 Catholic 11:34.85 12:30.44 14:42.46 12:37.39 -
22 Molly Neeson FR-1 Scranton 11:45.48 11:10.21 14:41.85 10:49.05 -
23 Emily Eck SR-4 Susquehanna 11:47.06 14:43.83 8:57.37 9:25.65 -
24 Katie Mac Mayer SR-4 Susquehanna 11:47.20 12:36.71 8:22.12 9:54.05 -
25 Katie Guelcher FR-1 Elizabethtown 11:47.71 11:40.64 9:19.09 9:26.17 -
26 Marykate Higley SR-4 Catholic 11:52.96 15:12.59 12:00.09 9:58.89 -
27 Madison Webber FR-1 Elizabethtown 12:05.22 9:25.68 14:15.76 8:27.66 -
28 Rachel Mikols SR-4 Moravian 12:08.62 10:48.48 11:32.19 8:30.04 -
29 Abigail Echard JR-3 Juniata 12:14.87 10:17.29 13:28.36 12:29.57 -
30 Alexis Barge SO-2 Juniata 12:18.17 15:52.24 14:31.04 12:18.17 -
31 Emily Snyder SR-4 Catholic 12:20.58 9:30.25 13:56.86 14:56.11 -
32 Alison Nicolosi SR-4 Moravian 12:27.34 9:13.04 12:34.82 12:49.76 -
33 Peyton Herbst FR-1 Moravian 12:42.58 15:30.35 11:33.95 11:41.58 -
  Erin Reese SR-4 Susquehanna DNF DNF DNF DNF -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
19 Nicole Parello JR-3 Scranton 14:17.64 11:26.11 -
20 Bridget Kennedy FR-1 Elizabethtown 13:57.63 11:32.25 -
21 Danielle Ohrtman FR-1 Catholic 13:46.88 11:34.85 -
22 Molly Neeson FR-1 Scranton 11:17.26 11:45.48 -
23 Emily Eck SR-4 Susquehanna 13:04.84 11:47.06 -
24 Katie Mac Mayer SR-4 Susquehanna 8:43.33 11:47.20 -
25 Katie Guelcher FR-1 Elizabethtown 9:33.25 11:47.71 -
26 Marykate Higley SR-4 Catholic 14:15.56 11:52.96 -
27 Madison Webber FR-1 Elizabethtown 10:01.94 12:05.22 -
28 Rachel Mikols SR-4 Moravian 15:25.35 12:08.62 -
29 Abigail Echard JR-3 Juniata 14:41.85 12:14.87 -
30 Alexis Barge SO-2 Juniata 11:19.12 12:18.17 -
31 Emily Snyder SR-4 Catholic 13:34.64 12:20.58 -
32 Alison Nicolosi SR-4 Moravian 13:49.55 12:27.34 -
33 Peyton Herbst FR-1 Moravian 11:33.95 12:42.58 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Natalie Novotni SR-4 Moravian 7:59.73 10:23.02 11:31.56 7:34.81 12:40.09 12:27.63 10
2 Jessica Hoffmann SO-2 Scranton 13:45.26 10:34.81 7:43.42 8:27.85 7:56.11 10:41.16 8
3 Azia Kalil SR-4 Juniata 13:34.06 10:35.98 8:09.71 13:02.26 7:50.63 7:25.19 6
4 Erin Doherty SR-4 Elizabethtown 12:35.20 10:45.47 11:30.66 11:43.57 8:49.29 11:43.57 4
5 Kaitlin Donahue JR-3 Elizabethtown 8:40.99 10:51.23 14:06.60 9:46.11 13:40.55 7:35.87 2
6 Rachel Kerr JR-3 Scranton 13:21.67 10:51.76 10:19.18 9:00.96 8:15.34 7:42.75 1
7 Brooklyne Wiley SO-2 Elizabethtown 10:53.54 10:53.54 11:19.69 11:58.90 8:49.37 10:20.87 -
8 Melissa Fitzgibbon SO-2 Elizabethtown 12:49.29 10:57.51 14:08.19 13:09.02 8:26.29 8:06.56 -
9 Kate Ross JR-3 Susquehanna 12:30.47 10:58.30 8:07.15 14:15.79 10:05.64 9:12.98 -
10 Molly Talarico JR-3 Moravian 14:02.64 10:58.31 13:56.06 11:44.40 10:12.23 7:53.99 -
11 Marissa Kleman JR-3 Susquehanna 10:45.23 11:05.18 8:05.59 13:24.87 11:31.79 11:18.49 -
12 Sarah Kern FR-1 Scranton 12:23.52 11:09.83 13:30.50 8:02.28 14:30.78 12:03.42 -
13 Emma Marion SO-2 Moravian 10:19.72 11:13.60 10:12.98 13:01.38 9:52.77 12:20.96 -
14 Hallie Weaver SO-2 Elizabethtown 10:47.73 11:14.71 13:56.64 13:09.41 9:20.01 9:47.00 -
15 Rachael McCoach SO-2 Moravian 12:44.36 11:16.42 12:51.12 8:47.61 10:49.37 8:40.85 -
16 Paige Wilderotter SO-2 Catholic 12:26.56 11:18.69 9:23.32 13:14.07 14:42.30 14:01.58 -
17 Ashley Rohrer SR-4 Moravian 13:14.64 11:19.18 8:09.01 11:19.18 14:29.35 9:50.89 -
18 Santina Burak SO-2 Moravian 11:39.85 11:19.46 8:43.19 13:35.36 9:51.13 14:36.51 -
  Erin Reese SR-4 Susquehanna DNF DNF DNF DNF DNF DNF -