February 8, 2020
|
MSU-Mankato-Myers FH - Mankato, MN
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov NJCAA WIAC

Women 60m Dash Qualifier

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ja'Cey Simmons FR-1 Minnesota State 7.89 7.66 9.50 5.60 5.83 8.51 7.82
2 Dyashia Colvin SO-2 Iowa Central CC 8.71 7.91 9.58 9.18 8.63 5.62 9.89
3 MaeLea Harmon FR-1 Minnesota State 5.84 7.99 8.07 6.32 9.11 5.60 5.76
4 Payton Siehr JR-3 Wis.-La Crosse 8.02 8.02 7.94 5.62 7.62 7.70 6.90
5 Jessica Stelzner SO-2 Wis.-La Crosse 7.38 8.02 9.07 7.70 7.22 9.31 9.31
6 Brittany Jaeger SR-4 Wis.-La Crosse 9.02 8.05 9.99 8.94 8.62 5.72 6.69
7 Paighton Malek SO-2 Hawkeye CC 10.08 8.06 8.79 7.10 9.68 6.05 6.94
8 Lexi LeFever SO-2 Wis.-River Falls 5.65 8.07 10.25 8.07 10.01 6.62 9.93
9 Mercy Oyadare JR-3 Sioux Falls 9.70 8.08 6.23 7.60 7.11 6.87 6.79
10 Janae Barksdale FR-1 Iowa Central CC 9.84 8.13 8.62 7.08 9.52 9.27 5.94
11 Breanna Ihde FR-1 Viterbo 7.32 8.22 8.14 8.72 7.81 8.14 7.48
12 Amber Conniff SO-2 Viterbo 7.02 8.25 7.84 6.03 8.50 9.66 7.51
13 Sarah Strandemo SO-2 SW Minnesota St. 8.27 8.27 10.26 7.03 9.60 8.60 8.44
14 Allison Stewart JR-3 Wis.-River Falls 7.87 8.28 5.88 9.61 6.46 5.80 5.97
15 Lucy Fashingbauer JR-3 Wis.-La Crosse 8.28 8.28 7.46 7.54 6.38 7.79 8.12
16 Camara Green SO-2 Waldorf 10.74 8.32 6.49 8.99 10.32 6.99 7.49
17 Cassidy Zuleger FR-1 St. Cloud State 6.42 8.33 7.50 10.42 8.08 8.25 10.42
18 Maddy Dolby FR-1 St. Thomas (Minn.) 8.94 8.35 9.86 7.18 6.85 9.19 8.77
19 Megan Zurbay JR-3 St. Thomas (Minn.) 7.86 8.36 7.78 5.86 9.12 9.37 6.44
20 Jenna Hummell FR-1 Hawkeye CC 7.96 8.37 6.37 7.37 6.45 6.53 7.03
21 Arianna Burmaster FR-1 Gustavus Adolphus 9.71 8.37 6.53 8.79 6.87 6.11 5.95
22 Delaney McLoone JR-3 St. Thomas (Minn.) 10.77 8.41 8.58 6.23 9.34 7.32 10.68
23 Kortney Lightfoot SR-4 Upper Iowa 8.34 8.42 7.75 8.09 7.41 6.66 8.59
24 Maya Carson FR-1 St. Thomas (Minn.) 9.37 8.44 7.68 6.42 9.29 9.88 9.96
25 Alexis Fallow JR-3 St. Cloud State 9.55 8.45 8.62 7.52 10.90 8.03 6.09
26 Rylie Brown SO-2 SW Minnesota St. 6.94 8.46 6.18 7.62 8.29 6.86 9.90
27 Jordan Mann FR-1 Viterbo 10.34 8.47 6.86 10.76 8.47 9.49 8.64
28 Samantha Mellin SR-4 St. Thomas (Minn.) 9.38 8.52 10.91 10.82 7.42 8.01 9.72
29 Briana Chadwick FR-1 Waldorf 9.35 8.57 6.35 10.37 8.75 7.97 8.83
30 Catherine Clarke-Ashford FR-1 Waldorf 11.00 8.59 9.62 10.31 7.65 7.56 7.91
31 Alexis Frank SO-2 Sioux Falls 10.24 8.60 9.12 10.84 6.54 6.28 6.28
32 Kylie Volesky FR-1 Upper Iowa 8.88 8.62 10.61 7.59 6.30 6.73 6.99
32 Stanita Zulu FR-1 North Iowa Area CC 6.81 8.62 7.59 7.07 7.07 10.00 8.62
34 Emma Zimmerman FR-1 Gustavus Adolphus 11.00 8.66 8.23 7.80 8.06 10.66 9.70
35 Adeline McDermott FR-1 Hawkeye CC 7.75 8.70 7.14 10.36 7.31 6.18 8.10
36 Anna Duffy FR-1 St. Olaf 8.10 8.70 6.18 10.62 8.97 6.70 7.57
37 Tyra Banks JR-3 Gustavus Adolphus 6.54 8.71 8.02 7.58 6.97 8.71 6.45
38 Tarran Williams FR-1 North Iowa Area CC 10.07 8.75 8.93 9.28 10.15 10.33 11.03
39 Maddie Brohmer FR-1 St. Thomas (Minn.) 6.92 8.76 6.22 8.41 10.52 8.50 9.46
40 Cynthia Gilliam FR-1 Waldorf 6.42 8.79 7.39 7.21 9.94 6.42 6.77
41 Maya Gitch JR-3 St. Olaf 11.19 8.88 10.30 11.55 7.37 10.84 7.55
42 Clare Collins FR-1 St. Olaf 9.16 8.89 6.76 10.67 8.72 10.76 6.76
43 Addison Rodel FR-1 Gustavus Adolphus 8.84 8.93 6.88 11.61 7.68 9.20 6.79
44 Kayla LaRue SO-2 St. Olaf 10.32 8.97 10.23 7.90 9.15 8.44 10.77
45 Nijie Nauden FR-1 SW Minnesota St. 9.17 8.99 9.26 6.48 8.36 11.69 7.38
46 Malia Adams   Boom Athletics 10.35 9.00 8.82 11.52 6.93 10.44 10.26
47 Siddhika Magee SO-2 North Iowa Area CC 6.90 9.08 6.63 11.26 7.18 9.63 6.63
48 Isabelle Simdorn SR-4 St. Cloud State 9.26 9.16 6.87 9.53 8.98 11.00 8.16
49 Kierra Carter SO-2 St. Olaf 10.17 9.50 7.89 9.41 9.98 11.21 11.50
50 Nora Hagestuen SO-2 Gustavus Adolphus 10.51 9.55 10.80 6.88 6.98 10.70 10.22
51 Julissa Lara SO-2 Waldorf 11.03 9.93 9.93 10.23 12.52 10.73 8.94
Women 60m Dash Qualifier Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Dyashia Colvin SO-2 Iowa Central CC 9.02 7.91 5.54 10.05 7.91
11 Breanna Ihde FR-1 Viterbo 10.53 8.22 5.92 9.54 6.50
27 Jordan Mann FR-1 Viterbo 7.46 8.47 7.46 8.98 8.90
35 Adeline McDermott FR-1 Hawkeye CC 11.14 8.70 8.62 8.62 7.14
36 Anna Duffy FR-1 St. Olaf 6.09 8.70 6.09 6.70 10.18
49 Kierra Carter SO-2 St. Olaf 6.65 9.50 12.26 10.45 9.79
50 Nora Hagestuen SO-2 Gustavus Adolphus 7.74 9.55 9.94 8.22 12.13
Women 60m Dash Qualifier Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Paighton Malek SO-2 Hawkeye CC 6.13 8.06 10.00
16 Camara Green SO-2 Waldorf 6.58 8.32 10.24
18 Maddy Dolby FR-1 St. Thomas (Minn.) 10.52 8.35 8.35
25 Alexis Fallow JR-3 St. Cloud State 7.61 8.45 8.03
32 Stanita Zulu FR-1 North Iowa Area CC 10.61 8.62 8.62
Women 60m Dash Qualifier Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Brittany Jaeger SR-4 Wis.-La Crosse 8.46 8.05 5.72 9.83 6.12 9.83 7.65
20 Jenna Hummell FR-1 Hawkeye CC 6.28 8.37 9.29 8.04 6.45 6.37 8.54
22 Delaney McLoone JR-3 St. Thomas (Minn.) 8.25 8.41 10.77 9.93 9.09 6.40 9.26
28 Samantha Mellin SR-4 St. Thomas (Minn.) 8.86 8.52 7.84 8.35 8.01 8.78 6.22
32 Kylie Volesky FR-1 Upper Iowa 8.02 8.62 6.64 6.90 10.43 8.88 9.49
47 Siddhika Magee SO-2 North Iowa Area CC 9.27 9.08 8.99 9.08 9.08 10.63 11.17
51 Julissa Lara SO-2 Waldorf 9.74 9.93 12.32 12.42 8.05 10.03 12.91
Women 60m Dash Qualifier Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 MaeLea Harmon FR-1 Minnesota State 7.99
10 Janae Barksdale FR-1 Iowa Central CC 8.13
26 Rylie Brown SO-2 SW Minnesota St. 8.46
31 Alexis Frank SO-2 Sioux Falls 8.60
37 Tyra Banks JR-3 Gustavus Adolphus 8.71
48 Isabelle Simdorn SR-4 St. Cloud State 9.16
Women 60m Dash Qualifier Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Payton Siehr JR-3 Wis.-La Crosse 8.02 9.07 7.38 8.02 6.66 10.03
15 Lucy Fashingbauer JR-3 Wis.-La Crosse 9.11 7.95 9.86 8.28 9.28 9.36
17 Cassidy Zuleger FR-1 St. Cloud State 10.83 8.33 7.92 8.33 10.25 9.08
21 Arianna Burmaster FR-1 Gustavus Adolphus 7.79 10.72 6.70 8.37 6.45 8.88
44 Kayla LaRue SO-2 St. Olaf 10.14 6.82 9.42 8.97 6.46 11.67
46 Malia Adams   Boom Athletics 9.90 6.84 6.48 9.00 6.93 6.39
Women 60m Dash Qualifier Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Lexi LeFever SO-2 Wis.-River Falls 8.07 9.12 9.45
19 Megan Zurbay JR-3 St. Thomas (Minn.) 8.36 10.29 8.87
24 Maya Carson FR-1 St. Thomas (Minn.) 8.44 6.67 9.54
40 Cynthia Gilliam FR-1 Waldorf 8.79 7.12 8.88
43 Addison Rodel FR-1 Gustavus Adolphus 8.93 6.88 6.97
45 Nijie Nauden FR-1 SW Minnesota St. 8.99 6.48 8.01
Women 60m Dash Qualifier Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Mercy Oyadare JR-3 Sioux Falls 8.08 5.98 7.84 8.08
13 Sarah Strandemo SO-2 SW Minnesota St. 10.59 7.03 8.69 8.27
14 Allison Stewart JR-3 Wis.-River Falls 7.12 10.44 10.69 8.28
23 Kortney Lightfoot SR-4 Upper Iowa 10.53 8.68 9.52 8.42
30 Catherine Clarke-Ashford FR-1 Waldorf 8.85 7.82 10.40 8.59
41 Maya Gitch JR-3 St. Olaf 7.02 9.68 7.29 8.88
42 Clare Collins FR-1 St. Olaf 8.72 11.12 6.40 8.89
Women 60m Dash Qualifier Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ja'Cey Simmons FR-1 Minnesota State 7.66
5 Jessica Stelzner SO-2 Wis.-La Crosse 8.02
12 Amber Conniff SO-2 Viterbo 8.25
29 Briana Chadwick FR-1 Waldorf 8.57
34 Emma Zimmerman FR-1 Gustavus Adolphus 8.66
38 Tarran Williams FR-1 North Iowa Area CC 8.75
39 Maddie Brohmer FR-1 St. Thomas (Minn.) 8.76