February 15, 2020
|
Carleton College-Rec Center FH - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Riley McMahon JR-3 St. Catherine (Minn.) 11:42.22 10:21.43 10:40.08 10
2 Vera Lindhorst SR-4 Luther 9:09.03 10:23.89 10:23.89 8
3 Lillian Horne FR-1 Carleton 10:12.96 10:25.47 13:26.86 6
4 Berit Hudson Rasmussen SR-4 Carleton 10:35.89 10:29.59 8:42.56 5
5 Lydia Simpson SR-4 Macalester 11:24.73 10:45.97 13:27.47 4
6 Ruthie Boyd SR-4 Carleton 11:26.42 10:47.56 8:51.00 3
7 Katie Fetting SO-2 Luther 11:22.41 10:49.91 11:54.91 2
8 Amelia Morrow SO-2 Luther 9:52.11 10:50.67 8:01.50 1
9 Lauren Berg SO-2 Luther 7:48.67 10:50.93 11:56.03 -
10 Rainey Tilley FR-1 Carleton 10:57.95 10:51.43 13:14.75 -
11 Emma Maxtutis SR-4 Macalester 12:57.94 10:53.73 12:25.26 -
12 Kayla Hostetler SR-4 Macalester 10:25.01 10:57.90 13:42.38 -
13 Heather Hostager SO-2 Luther 7:56.34 11:01.58 13:00.67 -
14 Anya Wolterman SR-4 Macalester 9:51.88 11:05.03 9:58.53 -
15 Anya Swanson SO-2 St. Catherine (Minn.) 13:45.86 11:06.01 8:32.83 -
16 Lily Engebretson SO-2 Gustavus Adolphus 12:32.79 11:06.18 8:39.62 -
17 Allegra Pihlaja JR-3 Carleton 8:06.76 11:06.79 10:26.79 -
18 Ingrid Kilde SR-4 Macalester 8:09.02 11:09.88 7:55.62 -
19 Danielle Franke SR-4 Saint Mary's (Minn.) 12:45.73 11:11.69 13:46.18 -
20 Laura Duffield JR-3 Luther 9:25.75 11:21.62 13:37.95 -
21 Sarah Shapiro FR-1 Carleton 8:12.09 11:23.45 12:45.47 -
22 Sarah Presler JR-3 Bethany Lutheran 8:09.18 11:28.98 11:28.98 -
23 Abbe Dufault FR-1 Crown 13:15.48 11:37.79 10:28.02 -
24 Julia Severson FR-1 Gustavus Adolphus 8:38.30 11:40.40 10:16.36 -
25 Lauren Mahnke JR-3 Luther 10:44.44 11:40.47 11:12.46 -
26 Allie Pujol JR-3 Luther 11:30.49 11:44.58 10:12.99 -
27 Ruth Claycomb FR-1 Macalester 14:21.90 11:46.47 13:46.57 -
28 Emmy Buntrock SR-4 Luther 8:43.88 11:47.94 8:50.96 -
29 Molly Weberg FR-1 Gustavus Adolphus 11:02.23 11:59.81 13:33.39 -
30 Cianna Hoppe FR-1 Bethany Lutheran 12:58.15 12:00.51 15:07.85 -
31 Taina Koivisto SO-2 Gustavus Adolphus 8:48.25 12:03.62 9:09.96 -
32 Nadia English FR-1 Gustavus Adolphus 11:27.36 12:11.23 13:17.04 -
33 Chloe Kuhlman FR-1 Bethany Lutheran 11:18.16 12:33.51 13:18.72 -
34 Jessica Darling SO-2 Crown 16:12.37 12:33.77 15:34.68 -
35 Lindsey Paulson SO-2 Gustavus Adolphus 12:35.74 12:35.74 11:05.06 -
36 Elizabeth Kvebak SR-4 Gustavus Adolphus 11:06.05 12:36.87 14:45.54 -
37 Emma Ririe SO-2 Saint Mary's (Minn.) 13:16.36 12:38.43 15:40.46 -
38 Abigail Hendrickson FR-1 Crown 16:05.83 13:11.66 11:44.58 -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Anya Swanson SO-2 St. Catherine (Minn.) 11:06.01 -
18 Ingrid Kilde SR-4 Macalester 11:09.88 -
20 Laura Duffield JR-3 Luther 11:21.62 -
22 Sarah Presler JR-3 Bethany Lutheran 11:28.98 -
23 Abbe Dufault FR-1 Crown 11:37.79 -
25 Lauren Mahnke JR-3 Luther 11:40.47 -
27 Ruth Claycomb FR-1 Macalester 11:46.47 -
28 Emmy Buntrock SR-4 Luther 11:47.94 -
29 Molly Weberg FR-1 Gustavus Adolphus 11:59.81 -
30 Cianna Hoppe FR-1 Bethany Lutheran 12:00.51 -
31 Taina Koivisto SO-2 Gustavus Adolphus 12:03.62 -
32 Nadia English FR-1 Gustavus Adolphus 12:11.23 -
33 Chloe Kuhlman FR-1 Bethany Lutheran 12:33.51 -
34 Jessica Darling SO-2 Crown 12:33.77 -
35 Lindsey Paulson SO-2 Gustavus Adolphus 12:35.74 -
36 Elizabeth Kvebak SR-4 Gustavus Adolphus 12:36.87 -
37 Emma Ririe SO-2 Saint Mary's (Minn.) 12:38.43 -
38 Abigail Hendrickson FR-1 Crown 13:11.66 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Riley McMahon JR-3 St. Catherine (Minn.) 13:21.65 10:21.43 11:54.65 10
2 Vera Lindhorst SR-4 Luther 13:24.82 10:23.89 9:09.03 8
3 Lillian Horne FR-1 Carleton 8:57.91 10:25.47 12:36.82 6
4 Berit Hudson Rasmussen SR-4 Carleton 9:26.64 10:29.59 11:32.55 5
5 Lydia Simpson SR-4 Macalester 10:13.68 10:45.97 12:42.25 4
6 Ruthie Boyd SR-4 Carleton 7:39.77 10:47.56 13:55.36 3
7 Katie Fetting SO-2 Luther 9:05.93 10:49.91 12:14.40 2
8 Amelia Morrow SO-2 Luther 12:34.78 10:50.67 13:00.81 1
9 Lauren Berg SO-2 Luther 11:49.52 10:50.93 9:45.84 -
10 Rainey Tilley FR-1 Carleton 9:07.21 10:51.43 11:04.46 -
11 Emma Maxtutis SR-4 Macalester 7:57.23 10:53.73 7:57.23 -
12 Kayla Hostetler SR-4 Macalester 9:45.54 10:57.90 10:31.59 -
13 Heather Hostager SO-2 Luther 11:54.51 11:01.58 11:34.66 -
14 Anya Wolterman SR-4 Macalester 11:51.59 11:05.03 11:51.59 -
16 Lily Engebretson SO-2 Gustavus Adolphus 12:32.79 11:06.18 14:06.05 -
17 Allegra Pihlaja JR-3 Carleton 8:46.77 11:06.79 11:13.46 -
19 Danielle Franke SR-4 Saint Mary's (Minn.) 11:58.71 11:11.69 13:52.90 -
21 Sarah Shapiro FR-1 Carleton 11:30.29 11:23.45 8:18.92 -
24 Julia Severson FR-1 Gustavus Adolphus 9:06.32 11:40.40 12:43.44 -
26 Allie Pujol JR-3 Luther 14:12.55 11:44.58 10:05.94 -