February 15, 2020
|
Carleton College-Rec Center FH - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Matthew Wilkinson JR-3 Carleton 6:43.16 8:09.91 8:30.32 10
2 Tom Altier SO-2 Luther 9:40.98 9:25.42 8:38.73 8
3 Fernando Benitez SR-4 Hamline 9:21.02 8:55.05 8:39.46 6
4 Cameron Meikle SR-4 Carleton 9:50.38 10:00.83 8:42.46 5
5 Jonah Barry   Unattached 10:22.97 9:03.78 8:47.94 -
6 Stephen Lavey SO-2 Carleton 10:59.23 7:42.52 8:51.63 4
7 Ben Santos SO-2 Carleton 6:50.31 6:29.00 8:52.87 3
8 Caleb Burjes SO-2 Luther 10:16.44 10:21.80 8:56.03 2
9 Henry Hinchcliffe FR-1 Gustavus Adolphus 7:36.21 8:08.41 8:56.71 1
10 Fred Farrand SO-2 Luther 6:15.90 6:53.49 8:56.99 -
11 Henry Bowman FR-1 Carleton 10:15.46 8:16.68 8:59.87 -
12 Colin Weber SR-4 Luther 10:15.54 11:09.53 8:59.94 -
13 Zak Sather FR-1 Carleton 9:10.70 6:43.48 9:05.24 -
14 David Will JR-3 Luther 6:45.67 12:02.43 9:15.71 -
15 Nathan Scruggs JR-3 Gustavus Adolphus 8:31.93 7:30.05 9:22.56 -
16 Conrad Phelan SR-4 Carleton 11:35.36 7:15.31 9:25.33 -
17 Axel Daood FR-1 Saint Mary's (Minn.) 6:37.23 9:33.15 9:27.47 -
18 Colin Beck SO-2 Luther 10:38.72 7:07.71 9:30.28 -
19 Jordan Malikowski SR-4 Saint Mary's (Minn.) 6:45.41 11:53.75 9:31.00 -
20 Simon Razidlo FR-1 Luther 10:28.82 8:45.92 9:31.65 -
21 Trevor LaVigne FR-1 Gustavus Adolphus 11:24.41 8:20.37 9:35.13 -
22 Ben Aoki-Sherwood FR-1 Carleton 9:25.47 11:26.65 9:37.01 -
23 Jesse Shufro-Zletz SO-2 Carleton 9:55.17 10:29.84 9:37.83 -
24 Jakin Anderson SO-2 Bethany Lutheran 11:01.03 9:56.68 9:44.98 -
25 Michael Milner SR-4 Macalester 11:43.85 9:15.99 9:51.47 -
26 Benjamin Tweit JR-3 Bethany Lutheran 10:45.21 10:51.18 9:57.41 -
27 Avery Watts FR-1 Carleton 11:00.25 10:36.24 10:00.22 -
28 Jared Brandt FR-1 Gustavus Adolphus 12:54.43 7:00.24 10:00.33 -
29 Peter Jarka-Sellers SR-4 Macalester 7:01.77 10:02.53 10:02.53 -
30 Connor Sandok SR-4 Gustavus Adolphus 10:23.19 10:53.74 10:10.97 -
31 Armando Hernandez SR-4 Macalester 9:26.35 9:26.35 10:15.59 -
32 Dylan Schmidt FR-1 Luther 8:54.41 12:21.88 10:28.71 -
33 Jacob Tesch SO-2 Bethany Lutheran 14:03.37 12:52.00 10:48.74 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Nathan Scruggs JR-3 Gustavus Adolphus 9:22.56 -
16 Conrad Phelan SR-4 Carleton 9:25.33 -
17 Axel Daood FR-1 Saint Mary's (Minn.) 9:27.47 -
19 Jordan Malikowski SR-4 Saint Mary's (Minn.) 9:31.00 -
20 Simon Razidlo FR-1 Luther 9:31.65 -
22 Ben Aoki-Sherwood FR-1 Carleton 9:37.01 -
23 Jesse Shufro-Zletz SO-2 Carleton 9:37.83 -
24 Jakin Anderson SO-2 Bethany Lutheran 9:44.98 -
25 Michael Milner SR-4 Macalester 9:51.47 -
26 Benjamin Tweit JR-3 Bethany Lutheran 9:57.41 -
27 Avery Watts FR-1 Carleton 10:00.22 -
28 Jared Brandt FR-1 Gustavus Adolphus 10:00.33 -
29 Peter Jarka-Sellers SR-4 Macalester 10:02.53 -
30 Connor Sandok SR-4 Gustavus Adolphus 10:10.97 -
31 Armando Hernandez SR-4 Macalester 10:15.59 -
32 Dylan Schmidt FR-1 Luther 10:28.71 -
33 Jacob Tesch SO-2 Bethany Lutheran 10:48.74 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Matthew Wilkinson JR-3 Carleton 8:30.32 7:59.70 8:25.22 10:58.32 8:45.63 6:38.05 10
2 Tom Altier SO-2 Luther 8:38.73 10:48.42 6:18.68 9:04.67 9:25.42 10:17.29 8
3 Fernando Benitez SR-4 Hamline 8:39.46 8:34.27 10:28.55 9:10.63 11:10.11 9:05.44 6
4 Cameron Meikle SR-4 Carleton 8:42.46 11:13.98 8:47.69 6:10.95 9:55.61 6:26.62 5
5 Jonah Barry   Unattached 8:47.94 9:51.30 7:34.03 10:54.65 8:05.71 9:46.02 -
6 Stephen Lavey SO-2 Carleton 8:51.63 10:43.28 10:37.96 6:33.41 11:04.54 9:02.27 4
7 Ben Santos SO-2 Carleton 8:52.87 9:56.82 7:38.27 9:40.83 9:03.53 7:59.59 3
8 Caleb Burjes SO-2 Luther 8:56.03 8:50.67 8:50.67 8:34.59 9:38.92 11:20.76 2
9 Henry Hinchcliffe FR-1 Gustavus Adolphus 8:56.71 8:51.35 7:09.37 10:33.32 10:11.85 10:06.49 1
10 Fred Farrand SO-2 Luther 8:56.99 9:39.95 6:48.12 9:39.95 9:23.84 11:27.35 -
11 Henry Bowman FR-1 Carleton 8:59.87 11:09.44 10:26.25 9:59.26 10:31.65 6:34.11 -
12 Colin Weber SR-4 Luther 8:59.94 8:11.35 10:20.94 9:48.54 8:27.55 10:26.33 -
13 Zak Sather FR-1 Carleton 9:05.24 11:16.10 11:05.20 8:21.62 7:27.10 11:16.10 -
14 David Will JR-3 Luther 9:15.71 10:27.96 9:21.27 10:00.17 8:03.47 7:07.90 -
18 Colin Beck SO-2 Luther 9:30.28 11:18.64 10:33.01 7:13.42 7:19.12 10:10.20 -
21 Trevor LaVigne FR-1 Gustavus Adolphus 9:35.13 8:20.37 8:14.62 12:21.92 6:59.85 12:10.42 -