January 24, 2020
|
Sanford-Jackrabbit Athletic Complex - Brookings, SD
|
300m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov

Men 60m Dash QUALIFYING

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brian Szutkowski SR-4 Concordia-St. Paul 5.09 7.07 8.84 7.36 6.30 8.06 6.86
2 Riley Crawford SR-4 Augustana (S.D.) 5.73 7.16 7.81 7.16 9.17 5.80 8.24
3 Quan Williams FR-1 SW Minnesota St. 6.46 7.17 5.09 6.82 6.31 5.24 9.11
4 Nicholas Sharma FR-1 Minnesota State 7.61 7.24 6.95 5.07 5.07 8.04 9.34
5 Connor Clayton FR-1 Augustana (S.D.) 5.53 7.27 6.98 6.26 7.49 9.38 6.18
6 Riley Greenhoff SO-2 Dakota State 9.09 7.27 8.29 7.86 5.38 6.91 9.46
7 Kenneth Griffin JR-3 Augustana (S.D.) 8.75 7.29 5.84 6.78 6.64 5.25 6.64
8 Justin Grevengoed JR-3 Northwestern (Iowa) 7.09 7.31 7.90 5.34 5.71 5.41 6.51
9 Brady Butters SR-4 Northwestern (Iowa) 5.28 7.33 8.29 7.77 7.63 8.14 6.75
10 Kpeweh Smith FR-1 Sioux Falls 6.84 7.35 9.19 7.06 8.02 7.80 7.28
11 Luther Mukanga JR-3 Dordt 5.30 7.35 5.22 5.81 7.80 8.02 6.55
12 Joshua Deines FR-1 Dordt 8.76 7.36 7.73 5.89 6.41 7.58 7.29
13 Daniel Strand SO-2 Northwestern (Iowa) 6.71 7.37 8.11 6.12 9.36 6.64 7.45
13 Ronald Stephenson FR-1 Northern State 8.63 7.37 7.67 7.23 5.83 5.90 8.55
15 Casey Hackett SO-2 Sioux Falls 5.98 7.38 8.64 7.90 7.61 5.32 6.57
16 Troy Petersohn JR-3 Sioux Falls 6.30 7.41 6.90 8.82 5.86 9.04 5.41
17 Davaeon Johnson SR-4 SW Minnesota St. 7.05 7.42 9.13 6.24 6.90 8.09 7.72
18 Nate Segura FR-1 Concordia-St. Paul 7.53 7.45 5.67 5.82 7.83 8.72 8.05
19 Lamire Beamon FR-1 Dakota State 7.01 7.53 7.76 8.66 8.66 8.96 7.46
20 Robin Thomala FR-1 Morningside 9.79 7.53 6.86 5.88 8.74 7.46 7.68
21 Isaac Olson FR-1 Northern State 8.26 7.64 5.66 8.26 8.94 8.18 8.18
22 Ethan Feist JR-3 Minot State 5.35 7.64 8.79 7.03 5.58 5.58 8.18
23 Jordan Sanford FR-1 Minot State 9.57 7.65 9.18 6.20 6.12 6.58 5.89
23 Christian Riley FR-1 Sioux Falls 7.81 7.65 6.74 8.04 9.49 7.04 7.35
25 Nathan Stearns FR-1 SW Minnesota St. 9.21 7.67 6.29 8.98 8.29 8.75 9.51
26 Austin Row SR-4 Dakota State 7.16 7.69 9.85 9.16 8.00 6.54 8.23
27 Kevin Jenkins JR-3 Dakota State 7.86 7.70 7.24 5.70 7.94 5.78 7.47
28 Nathan Motherway FR-1 Dakota State 6.95 7.72 9.96 6.03 6.41 9.27 5.64
29 Ryan Wager SO-2 Northwestern (Iowa) 9.46 7.75 5.82 9.69 5.82 6.20 6.90
30 Ian McGaughey JR-3 Dordt 5.54 7.91 8.15 9.89 10.13 9.65 7.36
31 Tim Huizenga JR-3 Dordt 10.70 8.36 8.11 8.11 7.95 9.20 9.28
Men 60m Dash QUALIFYING Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Nicholas Sharma FR-1 Minnesota State 7.24 5.36 6.45 6.16 9.34
9 Brady Butters SR-4 Northwestern (Iowa) 7.33 8.21 7.85 6.97 7.48
16 Troy Petersohn JR-3 Sioux Falls 7.41 8.53 9.64 8.60 9.04
29 Ryan Wager SO-2 Northwestern (Iowa) 7.75 6.59 6.98 8.84 7.52
30 Ian McGaughey JR-3 Dordt 7.91 7.68 8.15 8.39 5.86
Men 60m Dash QUALIFYING Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Brian Szutkowski SR-4 Concordia-St. Paul 7.07
2 Riley Crawford SR-4 Augustana (S.D.) 7.16
3 Quan Williams FR-1 SW Minnesota St. 7.17
11 Luther Mukanga JR-3 Dordt 7.35
12 Joshua Deines FR-1 Dordt 7.36
22 Ethan Feist JR-3 Minot State 7.64
27 Kevin Jenkins JR-3 Dakota State 7.70
31 Tim Huizenga JR-3 Dordt 8.36
Men 60m Dash QUALIFYING Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Kpeweh Smith FR-1 Sioux Falls 9.19 8.75 7.35
13 Daniel Strand SO-2 Northwestern (Iowa) 8.33 8.41 7.37
18 Nate Segura FR-1 Concordia-St. Paul 5.96 6.78 7.45
19 Lamire Beamon FR-1 Dakota State 9.49 7.46 7.53
23 Christian Riley FR-1 Sioux Falls 7.81 9.03 7.65
26 Austin Row SR-4 Dakota State 7.31 7.16 7.69
28 Nathan Motherway FR-1 Dakota State 9.27 6.10 7.72
Men 60m Dash QUALIFYING Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Connor Clayton FR-1 Augustana (S.D.) 7.27
8 Justin Grevengoed JR-3 Northwestern (Iowa) 7.31
13 Ronald Stephenson FR-1 Northern State 7.37
20 Robin Thomala FR-1 Morningside 7.53
Men 60m Dash QUALIFYING Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Riley Greenhoff SO-2 Dakota State 8.51 5.82 9.16 7.27 6.55
7 Kenneth Griffin JR-3 Augustana (S.D.) 5.76 8.24 6.93 7.29 8.31
15 Casey Hackett SO-2 Sioux Falls 7.16 8.49 9.08 7.38 7.75
17 Davaeon Johnson SR-4 SW Minnesota St. 8.17 8.98 6.68 7.42 8.39
21 Isaac Olson FR-1 Northern State 7.26 7.26 8.10 7.64 7.57
23 Jordan Sanford FR-1 Minot State 8.50 7.73 9.57 7.65 8.95
25 Nathan Stearns FR-1 SW Minnesota St. 6.06 8.59 8.52 7.67 8.21