February 28, 2020
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Aoife Mahony SO-2 Saint Leo 3:42.82 5:49.73 4:42.04 10
2 Paige Patterson SO-2 Saint Leo 5:38.88 5:47.42 4:44.77 8
3 Alexis Bible SR-4 Tampa 4:46.48 5:41.46 4:49.37 6
4 Tania Jarreau SR-4 Saint Leo 4:36.24 5:05.31 4:50.77 5
5 Hannah Flemming JR-3 Florida Southern 4:01.16 6:12.15 4:57.72 4
6 Rachel Jones SO-2 Embry-Riddle 3:35.45 6:08.06 4:59.23 3
7 Isabella Narvez   UNAT-East Florida 4:31.55 6:24.44 5:05.11 2
8 Corinne Fanta JR-3 Tampa 6:02.77 4:45.91 5:07.43 1
9 Juliea Svartstrom   UNAT-East Florida 3:44.62 6:03.09 5:07.70 -
10 Grayson Iller FR-1 Embry-Riddle 5:42.13 3:59.49 5:11.02 -
11 Aliza Richard FR-1 Nova Southeastern 6:11.91 4:38.16 5:12.53 -
12 Emily Christensen JR-3 Lynn 4:41.51 5:59.70 5:12.78 -
13 Kerry Reilly SO-2 Saint Leo 5:51.20 5:51.20 5:13.57 -
14 Brianna Bush SO-2 Tampa 4:30.91 6:24.32 5:15.01 -
15 Payton Yoder FR-1 Lynn 6:33.77 5:05.56 5:15.01 -
16 Pauline Cosson SR-4 Florida Tech 5:34.48 4:31.37 5:15.54 -
17 Lauren Leckenby JR-3 Lynn 5:37.72 4:21.97 5:15.62 -
18 Julia Lockridge SR-4 Tampa 6:10.98 6:01.46 5:17.07 -
19 Amber Winton JR-3 Florida Southern 4:31.72 4:50.90 5:19.67 -
20 Alexia Baker   UNAT-East Florida 6:17.45 4:12.70 5:19.87 -
21 Elise Combs SR-4 Palm Beach Atlantic 6:56.17 4:51.32 5:20.13 -
22 Danielle Contrerras   UNAT-East Florida 4:03.42 4:16.24 5:20.29 -
23 Amanda Bohm FR-1 Saint Leo 4:59.89 4:30.55 5:25.96 -
24 Christina Adams FR-1 Nova Southeastern 5:03.93 5:10.46 5:26.80 -
25 Caroline Mackenzie FR-1 Florida Gulf Coast 5:49.96 3:55.49 5:27.06 -
26 Emily Glass JR-3 Lynn 5:29.09 6:44.78 5:29.09 -
27 Donya Dreibelbis FR-1 Lynn 5:47.60 4:14.90 5:31.04 -
28 Abigail Kohlmeier JR-3 Nova Southeastern 6:39.47 4:27.44 5:38.53 -
29 Hanna Brook Gibbons SO-2 Palm Beach Atlantic 5:51.70 4:46.82 5:41.45 -
30 Brenda Lee   UNAT-East Florida 7:07.97 5:04.71 5:42.37 -
31 Abigail Reburn SO-2 Palm Beach Atlantic 6:35.83 5:09.78 5:44.20 -
32 Shannon Lee   UNAT-East Florida 4:08.61 6:37.08 5:45.28 -
33 Lillian Bradford FR-1 Florida College 5:22.32 7:02.83 5:46.58 -
34 Caitlin Lewandowski SO-2 Saint Leo 4:15.07 5:31.93 5:49.40 -
35 Mandi Cohen JR-3 Lynn 7:06.43 5:32.06 5:49.53 -
36 Alecea Nelson FR-1 Florida Tech 5:47.01 6:55.68 6:01.46 -
37 Margaret Szymanski SO-2 Florida Tech 5:01.15 7:03.14 6:21.20 -
38 Lobna Mahmoud FR-1 Florida Tech 5:46.42 6:14.13 7:41.89 -
  Gianna Citarella FR-1 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS   
  Jillian Felton SO-2 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS   
  Julia Filip SO-2 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS   
  Emily O'Connor SO-2 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS   
  Reilly Ritter FR-1 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS   
  Yasmeen Hammad FR-1 Valdosta State DNS DNS DNS   
  Jokebede Mesidor-Boyd   Florida Running Club DNS DNS DNS   
  Khamryn Smith   Valdosta State DNS DNS DNS   
  Raegan Dubeck FR-1 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS   
  Katie Kanagy SO-2 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS   
  Taylor Melnicoff FR-1 Saint Leo DNS DNS DNS   
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Aoife Mahony SO-2 Saint Leo 4:42.04 6:03.84 4:16.66 10
2 Paige Patterson SO-2 Saint Leo 4:44.77 3:53.52 4:56.16 8
3 Alexis Bible SR-4 Tampa 4:49.37 4:37.80 3:22.56 6
4 Tania Jarreau SR-4 Saint Leo 4:50.77 5:46.02 6:00.56 5
5 Hannah Flemming JR-3 Florida Southern 4:57.72 5:15.59 3:28.41 4
6 Rachel Jones SO-2 Embry-Riddle 4:59.23 6:02.07 5:56.09 3
8 Corinne Fanta JR-3 Tampa 5:07.43 5:19.73 5:07.43 1
9 Juliea Svartstrom   UNAT-East Florida 5:07.70 4:40.01 4:46.17 -
12 Emily Christensen JR-3 Lynn 5:12.78 6:02.83 4:03.97 -
14 Brianna Bush SO-2 Tampa 5:15.01 5:40.21 4:34.06 -
16 Pauline Cosson SR-4 Florida Tech 5:15.54 3:50.35 4:31.37 -
17 Lauren Leckenby JR-3 Lynn 5:15.62 5:12.47 4:53.53 -
18 Julia Lockridge SR-4 Tampa 5:17.07 4:45.37 5:36.10 -
19 Amber Winton JR-3 Florida Southern 5:19.67 5:03.69 6:55.58 -
  Emily O'Connor SO-2 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS   
  Gianna Citarella FR-1 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS   
  Jillian Felton SO-2 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS   
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Isabella Narvez   UNAT-East Florida 4:34.60 5:05.11 5:38.68 4:55.96 5:50.88 2
10 Grayson Iller FR-1 Embry-Riddle 6:35.00 5:11.02 4:55.47 3:56.38 5:23.46 -
13 Kerry Reilly SO-2 Saint Leo 3:39.50 5:13.57 6:28.83 5:04.17 3:48.91 -
15 Payton Yoder FR-1 Lynn 5:46.52 5:15.01 5:08.71 5:30.76 5:18.16 -
20 Alexia Baker   UNAT-East Florida 3:56.71 5:19.87 3:47.11 6:07.85 5:29.47 -
21 Elise Combs SR-4 Palm Beach Atlantic 5:48.95 5:20.13 4:28.91 4:06.50 5:10.53 -
22 Danielle Contrerras   UNAT-East Florida 6:27.55 5:20.29 5:20.29 4:22.64 6:08.34 -
23 Amanda Bohm FR-1 Saint Leo 6:37.68 5:25.96 6:01.82 5:19.44 6:24.64 -
25 Caroline Mackenzie FR-1 Florida Gulf Coast 6:55.37 5:27.06 4:54.36 6:45.56 4:24.92 -
27 Donya Dreibelbis FR-1 Lynn 7:07.05 5:31.04 4:01.66 6:24.01 5:54.22 -
28 Abigail Kohlmeier JR-3 Nova Southeastern 7:13.32 5:38.53 4:17.29 5:31.76 6:22.54 -
31 Abigail Reburn SO-2 Palm Beach Atlantic 5:26.99 5:44.20 4:49.13 7:24.02 4:42.25 -
  Katie Kanagy SO-2 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS   
  Yasmeen Hammad FR-1 Valdosta State DNS DNS DNS DNS DNS   
  Khamryn Smith   Valdosta State DNS DNS DNS DNS DNS   
  Julia Filip SO-2 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS DNS   
  Reilly Ritter FR-1 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Aliza Richard FR-1 Nova Southeastern 3:48.15 6:43.17 4:03.78 4:44.41 5:12.53 -
24 Christina Adams FR-1 Nova Southeastern 4:18.18 3:52.03 5:30.07 7:04.84 5:26.80 -
26 Emily Glass JR-3 Lynn 6:31.62 4:39.73 6:38.20 5:58.71 5:29.09 -
29 Hanna Brook Gibbons SO-2 Palm Beach Atlantic 5:48.28 4:02.43 4:02.43 5:44.87 5:41.45 -
30 Brenda Lee   UNAT-East Florida 5:18.41 7:11.39 6:54.27 5:01.29 5:42.37 -
32 Shannon Lee   UNAT-East Florida 4:05.15 5:28.02 4:08.61 6:40.53 5:45.28 -
33 Lillian Bradford FR-1 Florida College 5:29.26 7:13.23 5:11.93 7:13.23 5:46.58 -
34 Caitlin Lewandowski SO-2 Saint Leo 5:28.44 5:28.44 7:23.74 5:31.93 5:49.40 -
35 Mandi Cohen JR-3 Lynn 7:30.90 5:39.05 4:36.13 6:07.01 5:49.53 -
36 Alecea Nelson FR-1 Florida Tech 7:49.90 5:39.78 6:37.61 7:24.60 6:01.46 -
37 Margaret Szymanski SO-2 Florida Tech 5:16.40 8:04.13 5:27.84 6:32.64 6:21.20 -
38 Lobna Mahmoud FR-1 Florida Tech 9:37.37 9:28.13 8:04.99 5:32.56 7:41.89 -
  Raegan Dubeck FR-1 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS   
  Taylor Melnicoff FR-1 Saint Leo DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jokebede Mesidor-Boyd   Florida Running Club DNS DNS DNS DNS DNS