March 7, 2020
|
Frostproof HS (O) - Frostproof, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Michael Collins JR Lake Region 4:46.60 3:26.36 5:09.53 10
2 Noah Roth SR Sebring 4:51.59 5:00.34 4:48.68 8
3 Benjie Toussaint JR Lake Region 5:09.36 3:52.02 4:50.80 6
4 Ashton Lopez SO Ridge Community 5:10.69 5:04.48 4:33.41 5
5 Josias Mirtyl SR Haines City 5:25.56 5:02.77 6:20.91 4
6 Miguel Arceo SO Sebring 5:30.08 4:20.77 5:46.59 3
7 Cipriano Alvarado FR Frostproof 5:33.40 4:03.39 5:13.40 2
8 Joel Mcgathey SO Sebring 5:35.33 6:39.05 5:48.75 1
9 Xavier Cruz FR Ridge Community 5:39.42 3:57.60 7:00.88 -
10 Isaias Hernandez SO Bartow 5:42.39 4:16.80 5:11.58 -
11 Geoffrey O'Dell SR Lake Region 5:45.31 4:32.80 6:30.20 -
12 Alex Gonzalez-Ruiz FR Lake Placid 5:45.69 4:22.73 4:43.47 -
13 Esteban Barajas SR Lake Placid 5:46.81 4:40.92 5:22.54 -
14 Daniel Wright JR Sebring 5:48.01 5:37.57 7:32.42 -
15 Elijah Brown SO Bartow 5:48.80 4:25.09 4:53.00 -
16 Ethan Gonzalez JR Haines City 5:55.59 4:58.70 6:02.71 -
17 Gadiel Medina Pena JR Ridge Community 6:10.14 7:01.96 7:57.48 -
18 Zain Moreno SR Ridge Community 6:12.30 7:52.83 7:23.04 -
19 Omar Galarza 7 Frostproof 6:12.32 7:15.62 7:49.13 -
20 Clint Chillemi JR Lake Placid 6:31.12 4:37.70 6:23.30 -
21 Ethan Sagear SR Vanguard (LW) 6:40.15 7:08.16 8:32.20 -
22 Juan Sanchez 7 Frostproof 6:41.10 4:40.77 4:40.77 -
23 Jonathon Townsend FR Lake Placid 7:15.67 8:12.31 5:48.54 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Isaias Hernandez SO Bartow 5:42.39 5:52.67 7:18.26 -
12 Alex Gonzalez-Ruiz FR Lake Placid 5:45.69 6:09.89 6:23.72 -
13 Esteban Barajas SR Lake Placid 5:46.81 7:20.45 4:16.64 -
19 Omar Galarza 7 Frostproof 6:12.32 7:04.45 7:45.40 -
20 Clint Chillemi JR Lake Placid 6:31.12 7:18.06 8:16.73 -
21 Ethan Sagear SR Vanguard (LW) 6:40.15 7:32.17 4:56.12 -
22 Juan Sanchez 7 Frostproof 6:41.10 7:37.26 8:09.35 -
23 Jonathon Townsend FR Lake Placid 7:15.67 6:45.18 6:32.11 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Michael Collins JR Lake Region 4:46.60 3:57.88 3:46.42 5:18.13 4:23.68 10
2 Noah Roth SR Sebring 4:51.59 5:09.09 3:59.11 5:41.16 4:22.44 8
3 Benjie Toussaint JR Lake Region 5:09.36 6:20.52 3:48.93 4:22.96 5:37.21 6
4 Ashton Lopez SO Ridge Community 5:10.69 6:22.15 5:20.01 4:36.52 3:56.13 5
5 Josias Mirtyl SR Haines City 5:25.56 5:15.80 4:23.71 5:51.61 5:35.33 4
6 Miguel Arceo SO Sebring 5:30.08 7:09.11 4:24.07 4:40.57 6:59.21 3
7 Cipriano Alvarado FR Frostproof 5:33.40 4:53.40 6:10.08 4:20.06 4:16.72 2
8 Joel Mcgathey SO Sebring 5:35.33 6:18.93 4:21.56 4:55.09 6:42.40 1
9 Xavier Cruz FR Ridge Community 5:39.42 6:23.55 4:17.96 5:46.21 6:09.97 -
11 Geoffrey O'Dell SR Lake Region 5:45.31 5:14.24 5:17.69 5:48.77 4:36.25 -
14 Daniel Wright JR Sebring 5:48.01 4:24.49 5:41.05 6:33.26 5:34.09 -
15 Elijah Brown SO Bartow 5:48.80 6:13.22 4:25.09 6:30.66 5:10.44 -
16 Ethan Gonzalez JR Haines City 5:55.59 6:13.37 5:37.81 7:38.72 5:02.26 -
17 Gadiel Medina Pena JR Ridge Community 6:10.14 7:05.66 7:42.68 4:48.71 8:01.19 -
18 Zain Moreno SR Ridge Community 6:12.30 4:42.95 4:57.84 6:16.03 5:42.52 -