January 17, 2020
|
Texas A&M-Gilliam Indoor Track (Archived) - College Station, TX
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov NJCAA

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kennedy Smith JR-3 Texas A&M 10.24 6.86 10.58 9.99 8.46 10
2 Tyra Gittens JR-3 Texas A&M 6.18 7.90 6.52 10.90 8.58 8
3 Yoveinny Mota SO-2 Barton County CC 9.80 7.62 6.92 6.83 8.75 6
4 Lyric CHOICE JR-3 North Texas 10.64 6.47 9.75 9.13 8.86 5
5 Brentney Carroll SR-4 McNeese State 9.96 9.43 7.12 7.38 8.89 4
6 Kaitlin Smith JR-3 Houston Baptist 6.90 9.68 10.40 6.81 8.96 3
7 Aquila St. Louis SO-2 Barton County CC 11.36 9.23 7.94 8.13 9.23 2

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kennedy Smith JR-3 Texas A&M 10.37 9.52 10.63 10.55 10.55 8.57 10.55
2 Tyra Gittens JR-3 Texas A&M 7.12 8.15 9.77 6.35 11.06 8.57 10.12
3 Yoveinny Mota SO-2 Barton County CC 11.04 10.69 7.77 7.60 9.36 8.83 7.51
4 Aquila St. Louis SO-2 Barton County CC 6.60 10.04 10.22 11.48 9.59 9.04 9.68
5 Brentney Carroll SR-4 McNeese State 11.78 10.06 10.88 10.24 10.15 9.06 9.79
6 Jasmine Scott-Kilgo SO-2 UL-Monroe 7.87 10.02 10.37 9.12 10.11 8.94 7.60
7 Kaitlin Smith JR-3 Houston Baptist 6.73 10.05 11.58 9.24 11.31 8.97 8.44
8 Lyric CHOICE JR-3 North Texas 7.51 9.77 6.42 8.23 11.67 9.04 8.23
9 Virginia Preiss SR-4 Texas A&M 7.28 6.74 7.01 11.29 9.83 9.10 8.65
10 Shaelyn Hines SO-2 McNeese State 6.65 9.29 8.83 9.01 9.47 9.10 7.56
11 Wreagan Taylor SO-2 Lamar 10.32 11.98 7.37 8.11 10.60 9.21 8.57
12 Kennedy London FR-1 UL-Lafayette 11.15 10.96 10.78 10.04 11.79 9.21 8.75
13 Dominique Ellis SO-2 Prairie View 6.78 9.19 6.78 8.82 10.58 9.28 7.89
14 Maricia Spence FR-1 Western Texas College 8.36 6.59 9.10 11.23 10.12 9.28 6.78
15 Jasmine Williams SO-2 UL-Monroe 6.61 7.44 10.51 9.40 11.35 9.30 7.35
16 Allyson Andress FR-1 Texas A&M 9.03 7.73 6.99 11.18 8.38 9.31 8.20
17 Rebekka Schubert SO-2 UL-Monroe 6.69 12.16 8.58 7.73 9.80 9.42 7.92
18 Keira Taylor-Mathis SO-2 Incarnate Word 8.97 7.46 9.07 8.12 7.37 9.44 11.62
19 Drew Williams FR-1 North Texas 10.02 8.89 7.09 9.27 10.78 9.45 7.00
20 Rakayla Robertson SR-4 Texas Southern 10.24 10.05 8.06 6.73 11.19 9.48 11.00
21 Afiah Brathwaite FR-1 Incarnate Word 8.17 7.89 7.60 6.84 12.07 9.50 9.98
21 Erykah Byias SO-2 Prairie View 10.83 8.46 8.27 11.21 7.89 9.50 11.31
23 Brianna Alex FR-1 Incarnate Word 7.64 12.32 9.65 11.37 10.41 9.55 6.88
24 Kennedy Smith SO-2 Prairie View 9.23 10.41 9.14 9.92 10.12 9.82 11.79
25 Kiya Reeves SR-4 Texas Southern 7.56 9.75 9.35 10.24 8.35 9.94 8.75
26 Eleanor Arndt SO-2 UT-Rio Grande Valley 9.72 12.65 12.76 8.71 11.44 10.12 12.55
27 Arianna Hayde SO-2 Barton County CC 10.59 12.42 7.64 9.17 11.91 10.18 9.37
28 Jasmyn Tulloch SO-2 UT-Rio Grande Valley 13.10 13.20 10.34 7.47 11.36 10.23 7.17
29 Aliyah Carswell SO-2 Northwestern St. 10.30 12.47 10.10 10.41 7.42 10.30 10.72
30 Dennise Reyes SR-4 Houston Baptist 13.35 13.89 8.65 11.11 7.91 10.68 7.80
31 MyKaela Alfred JR-3 UT-Tyler 12.30 13.15 7.59 8.24 10.37 10.69 13.05
32 Elizabeth Ortiz SO-2 UT-Rio Grande Valley 11.08 13.23 9.57 11.08 11.29 10.75 12.69
33 Criselda Cruz SO-2 TAMU-Kingsville 9.56 11.63 8.64 11.05 10.02 11.51 13.93
34 Noa Grochowski FR-1 Houston Baptist 10.04 14.22 11.83 9.33 9.92 11.95 9.68
  Reagann Leleux SO-2 UL-Lafayette DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Brentney Carroll SR-4 McNeese State 7.43 10.06 9.06 7.89 7.71 8.88 9.97
14 Maricia Spence FR-1 Western Texas College 7.34 7.15 9.28 11.98 11.33 7.52 8.63
15 Jasmine Williams SO-2 UL-Monroe 11.91 10.89 9.30 7.07 10.98 7.17 10.98
20 Rakayla Robertson SR-4 Texas Southern 7.02 11.85 9.48 11.85 8.63 12.14 9.58
28 Jasmyn Tulloch SO-2 UT-Rio Grande Valley 11.97 11.15 10.23 12.69 7.47 12.28 9.93
30 Dennise Reyes SR-4 Houston Baptist 10.36 10.68 10.68 8.98 8.76 11.65 11.11
34 Noa Grochowski FR-1 Houston Baptist 13.63 11.71 11.95 11.83 12.31 8.61 11.48
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kennedy Smith JR-3 Texas A&M 7.12 6.09 8.57 10.72 9.95 10.97
12 Kennedy London FR-1 UL-Lafayette 10.50 11.88 9.21 7.46 7.19 8.29
17 Rebekka Schubert SO-2 UL-Monroe 11.40 9.42 9.42 7.26 10.55 8.86
21 Erykah Byias SO-2 Prairie View 7.79 6.75 9.50 10.74 7.22 11.40
23 Brianna Alex FR-1 Incarnate Word 9.75 8.69 9.55 10.03 9.55 12.32
29 Aliyah Carswell SO-2 Northwestern St. 10.30 12.67 10.30 7.21 11.85 13.19
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Tyra Gittens JR-3 Texas A&M 8.57
7 Kaitlin Smith JR-3 Houston Baptist 8.97
10 Shaelyn Hines SO-2 McNeese State 9.10
13 Dominique Ellis SO-2 Prairie View 9.28
21 Afiah Brathwaite FR-1 Incarnate Word 9.50
26 Eleanor Arndt SO-2 UT-Rio Grande Valley 10.12
  Reagann Leleux SO-2 UL-Lafayette DQ
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Aquila St. Louis SO-2 Barton County CC 9.04 8.50
8 Lyric CHOICE JR-3 North Texas 9.04 9.13
11 Wreagan Taylor SO-2 Lamar 9.21 7.37
16 Allyson Andress FR-1 Texas A&M 9.31 11.83
19 Drew Williams FR-1 North Texas 9.45 7.56
24 Kennedy Smith SO-2 Prairie View 9.82 7.86
32 Elizabeth Ortiz SO-2 UT-Rio Grande Valley 10.75 10.97
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Yoveinny Mota SO-2 Barton County CC 8.83
6 Jasmine Scott-Kilgo SO-2 UL-Monroe 8.94
9 Virginia Preiss SR-4 Texas A&M 9.10
18 Keira Taylor-Mathis SO-2 Incarnate Word 9.44
25 Kiya Reeves SR-4 Texas Southern 9.94
27 Arianna Hayde SO-2 Barton County CC 10.18
31 MyKaela Alfred JR-3 UT-Tyler 10.69
33 Criselda Cruz SO-2 TAMU-Kingsville 11.51