February 15, 2020
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NJCAA WIAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Wyatt Kelly SO-2 Loras 1:58.36 1:44.16 2:32.69 1:37.06
2 Patrick Mikel SR-4 Loras 1:58.43 1:35.93 1:37.12 1:50.14
3 Conor Otting JR-3 Loras 1:59.07 2:05.03 1:43.59 2:05.03
4 Jeremiah Cooley JR-3 Aurora 1:59.38 2:25.65 1:23.57 1:36.70
5 Grant Wright Freshman Storm 2:00.00 2:19.20 2:08.40 1:46.80
6 Tyler Kisting Freshman Unattached 2:00.14 2:20.57 1:28.91 1:50.53
7 Dirk Lueck Freshman Unattached 2:00.93 1:35.54 2:25.12 1:40.38
8 Tyler Doering FR-1 Wis.-Platteville 2:02.18 1:47.52 1:29.20 1:47.52
9 Samual Spranger SR-4 Concordia (Wis.) 2:02.23 1:43.90 2:19.35 1:52.46
10 Jason Voelker SO-2 Wis.-Platteville 2:02.86 2:23.75 2:16.38 2:26.21
11 Mauricio Penn JR-3 Beloit 2:03.08 1:49.55 1:34.78 1:58.16
12 Aaron Simays FR-1 Wis.-Platteville 2:03.11 2:11.73 2:00.65 2:31.43
13 William Carlson FR-1 Wis.-Platteville 2:03.14 2:14.23 1:28.66 2:24.08
14 Colton Johnson FR-1 Wis.-Platteville 2:04.04 2:21.41 2:17.69 2:00.32
15 Anthony Kemp JR-3 Loras 2:04.06 2:17.71 1:35.53 2:04.06
16 Ryan Moore FR-1 Hawkeye CC 2:04.58 1:54.62 2:35.73 1:59.60
17 Blake Keller SR-4 Loras 2:04.60 2:18.31 2:40.74 2:04.60
18 William Ebel SO-2 Concordia (Wis.) 2:04.75 1:38.56 2:22.22 1:49.78
19 Eman Rivera SO-2 Loras 2:06.78 2:28.34 2:23.27 1:49.03
20 Devin Tervelt FR-1 Loras 2:07.15 2:09.70 1:35.37 2:00.80
21 Devon Hermes FR-1 Wis.-Platteville 2:07.35 1:38.06 2:12.45 1:53.35
22 Keegan Dally FR-1 Hawkeye CC 2:07.51 1:36.91 2:18.99 2:26.64
23 Cole Conklin-Little SR-4 Loras 2:07.82 2:15.49 2:33.39 1:57.60
24 Alex Fischer FR-1 Wis.-Platteville 2:08.70 1:30.09 2:16.43 1:30.09
25 Jimmy Slowik JR-3 Clarke 2:08.83 2:19.14 2:20.43 2:35.89
26 Chris East FR-1 Wis.-Platteville 2:09.89 2:09.89 2:24.18 1:49.11
27 Luke Nuzzo FR-1 Wis.-Platteville 2:10.33 1:41.66 2:22.06 1:48.18
28 Emmett Williams JR-3 Concordia (Wis.) 2:10.79 2:19.95 1:52.48 1:34.17
29 Bradley Coen SO-2 Loras 2:11.63 2:16.90 1:45.31 1:59.79
30 Chandler Diehl SO-2 Hawkeye CC 2:11.76 2:36.80 2:06.49 1:52.00
31 Brandon Doser FR-1 Loras 2:13.64 2:05.63 2:28.34 2:43.04
32 Zach Heckman FR-1 Concordia (Wis.) 2:15.58 1:44.40 2:21.01 1:34.91
33 Josh Schilling SO-2 Beloit 2:28.40 2:34.34 2:43.24 2:01.69
34 Kyle Hall SR-4 Loras 2:28.93 2:06.59 3:04.68 2:34.89
35 Brandon Stanley SO-2 Loras 2:32.62 1:52.94 1:56.00 3:00.10
36 Wadood Alam FR-1 Beloit 2:33.80 2:53.80 2:27.65 2:01.51
37 Carl Jean SR-4 Dubuque 2:40.48 2:26.04 2:54.93 2:19.62
38 Aaron Holzmueller SO-2 Beloit 3:05.49 2:28.40 2:19.12 3:46.30
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Wyatt Kelly SO-2 Loras 1:51.26 1:52.45 2:22.04 1:58.36 2:01.91 2:30.32 1:48.90
2 Patrick Mikel SR-4 Loras 1:26.46 2:18.57 1:59.62 1:58.43 1:50.14 1:24.09 2:28.04
3 Conor Otting JR-3 Loras 2:33.60 2:21.70 2:12.17 1:59.07 2:18.13 1:37.64 1:47.17
4 Jeremiah Cooley JR-3 Aurora 2:08.93 2:07.74 1:49.83 1:59.38 2:31.62 1:52.22 2:18.48
6 Tyler Kisting Freshman Unattached 1:48.13 2:03.75 1:56.54 2:00.14 2:14.56 1:56.54 2:26.57
7 Dirk Lueck Freshman Unattached 2:25.12 1:25.86 1:44.00 2:00.93 2:36.00 1:24.66 1:27.07
17 Blake Keller SR-4 Loras 2:07.10 2:41.98 2:04.60 2:04.60 2:38.25 1:27.22 1:58.37
23 Cole Conklin-Little SR-4 Loras 2:28.28 2:21.88 2:18.05 2:07.82 1:39.70 1:37.15 1:58.88
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Grant Wright Freshman Storm 2:00.00
9 Samual Spranger SR-4 Concordia (Wis.) 2:02.23
10 Jason Voelker SO-2 Wis.-Platteville 2:02.86
14 Colton Johnson FR-1 Wis.-Platteville 2:04.04
16 Ryan Moore FR-1 Hawkeye CC 2:04.58
22 Keegan Dally FR-1 Hawkeye CC 2:07.51
30 Chandler Diehl SO-2 Hawkeye CC 2:11.76
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Tyler Doering FR-1 Wis.-Platteville 1:51.19 2:02.18 2:27.84
11 Mauricio Penn JR-3 Beloit 2:33.85 2:03.08 2:09.24
12 Aaron Simays FR-1 Wis.-Platteville 2:15.43 2:03.11 1:55.73
13 William Carlson FR-1 Wis.-Platteville 2:00.68 2:03.14 2:09.30
15 Anthony Kemp JR-3 Loras 2:21.43 2:04.06 1:31.81
18 William Ebel SO-2 Concordia (Wis.) 2:25.96 2:04.75 2:08.50
28 Emmett Williams JR-3 Concordia (Wis.) 1:42.02 2:10.79 2:04.25
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
19 Eman Rivera SO-2 Loras 2:11.86 1:51.57 2:06.78
20 Devin Tervelt FR-1 Loras 1:55.71 1:59.53 2:07.15
21 Devon Hermes FR-1 Wis.-Platteville 2:20.09 1:38.06 2:07.35
24 Alex Fischer FR-1 Wis.-Platteville 1:40.39 2:28.01 2:08.70
25 Jimmy Slowik JR-3 Clarke 1:32.76 2:41.04 2:08.83
27 Luke Nuzzo FR-1 Wis.-Platteville 1:35.14 2:19.46 2:10.33
29 Bradley Coen SO-2 Loras 2:27.43 1:46.62 2:11.63
31 Brandon Doser FR-1 Loras 1:37.56 2:53.74 2:13.64
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
26 Chris East FR-1 Wis.-Platteville 2:09.89
32 Zach Heckman FR-1 Concordia (Wis.) 2:15.58
33 Josh Schilling SO-2 Beloit 2:28.40
34 Kyle Hall SR-4 Loras 2:28.93
35 Brandon Stanley SO-2 Loras 2:32.62
36 Wadood Alam FR-1 Beloit 2:33.80
37 Carl Jean SR-4 Dubuque 2:40.48
38 Aaron Holzmueller SO-2 Beloit 3:05.49