January 31-February 1, 2020
|
Bucknell-Gerhard Field House - Lewisburg, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov PSAC IC4A/ECAC ECAC DIII

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Emily Gates JR-3 Stevenson 9:53.99 10:25.25 11:40.28
2 Camille Lussier FR-1 Bucknell 8:34.73 10:35.47 8:34.73
3 Kaitlyn Bragen JR-3 Georgian Court 12:36.97 10:36.11 10:36.11
4 Tara McLaughlin SR-4 West Chester 13:40.11 10:45.75 13:07.82
5 Isabelle Gulgert FR-1 Shippensburg 8:35.46 10:52.48 11:57.73
6 Nicole Keeley FR-1 Bloomsburg 9:53.67 10:59.63 13:57.73
7 Sydney Galster FR-1 West Chester 8:50.80 11:03.49 14:15.91
8 Kylie Jones SR-4 Georgian Court 9:32.67 11:05.89 13:59.03
9 Lynne O'Connor SO-2 Kutztown 13:59.75 11:11.80 11:58.83
10 Mikhayla Sabo SO-2 Stevenson 13:39.50 11:17.27 13:59.82
11 Julia Tambaro FR-1 Bucknell 13:08.82 11:20.01 13:15.62
12 Katherine Duguid JR-3 Kutztown 14:33.76 11:33.46 9:00.90
13 Mary Gorman FR-1 Stevenson 8:56.80 11:37.14 9:24.69
14 Asta Rustad FR-1 Bucknell 12:17.92 11:42.78 12:03.87
15 Mya Ostermiller FR-1 Kutztown 12:09.31 11:48.06 14:30.92
16 Sarah Shannon JR-3 Kutztown 12:43.87 11:53.89 12:08.17
17 Ashlee Pataky FR-1 Georgian Court 15:31.88 12:25.50 15:54.24
  Rachel Kordaz SO-2 Lock Haven DNF DNF DNF
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emily Gates JR-3 Stevenson 13:26.58 10:25.25 12:42.81 10:19.00 11:46.54
2 Camille Lussier FR-1 Bucknell 11:13.60 10:35.47 11:19.96 7:43.90 7:50.25
3 Kaitlyn Bragen JR-3 Georgian Court 10:48.84 10:36.11 9:07.06 9:07.06 9:00.70
4 Tara McLaughlin SR-4 West Chester 8:23.69 10:45.75 7:32.03 7:44.94 8:49.52
5 Isabelle Gulgert FR-1 Shippensburg 13:02.98 10:52.48 13:48.65 11:18.58 8:22.41
6 Nicole Keeley FR-1 Bloomsburg 12:12.19 10:59.63 13:24.75 9:07.50 10:53.04
7 Sydney Galster FR-1 West Chester 12:23.11 11:03.49 8:17.62 13:09.56 9:17.34
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Kylie Jones SR-4 Georgian Court 13:39.05 11:05.89
9 Lynne O'Connor SO-2 Kutztown 12:18.98 11:11.80
10 Mikhayla Sabo SO-2 Stevenson 8:48.27 11:17.27
11 Julia Tambaro FR-1 Bucknell 10:05.21 11:20.01
12 Katherine Duguid JR-3 Kutztown 14:12.96 11:33.46
13 Mary Gorman FR-1 Stevenson 11:51.09 11:37.14
14 Asta Rustad FR-1 Bucknell 9:36.28 11:42.78
15 Mya Ostermiller FR-1 Kutztown 12:51.79 11:48.06
16 Sarah Shannon JR-3 Kutztown 8:26.87 11:53.89
17 Ashlee Pataky FR-1 Georgian Court 13:02.78 12:25.50
  Rachel Kordaz SO-2 Lock Haven DNF DNF