March 7, 2020
|
Pensacola Washington - Pensacola, FL

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ariyana Williams FR Washington (Pensacola) 57.38 1:10.81 1:01.04 1:05.93 53.72 10
2 Mariah Harris JR Washington (Pensacola) 1:11.92 1:19.36 1:02.00 48.98 55.18 8
3 Dezire Gee FR West Florida 1:02.34 59.23 1:02.34 59.23 45.51 6
4 Faith Williams Sophomore Baker 1:09.56 1:20.40 1:03.81 1:10.83 1:07.00 5
5 Sarius Davis SO Northview 1:05.14 58.05 1:04.49 1:14.81 49.66 4
6 Nala Baker SR Pensacola 48.55 1:24.15 1:04.73 1:09.27 58.26 3
7 Grace Mangan Sophomore West Forsyth 1:19.22 1:06.67 1:06.01 1:06.01 57.43 2
8 Jaela Craig Sophomore Baker 59.40 1:18.96 1:12.44 55.78 57.96 1

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sarius Davis SO Northview 1:18.72 1:12.62 1:01.63 1:01.02 48.21 1:09.57 44.55
2 Ariyana Williams FR Washington (Pensacola) 49.82 1:13.78 55.50 1:03.06 44.78 54.24 1:20.09
3 Faith Williams Sophomore Baker 1:00.47 1:19.57 1:05.56 1:03.65 46.47 1:13.84 54.11
4 Mariah Harris JR Washington (Pensacola) 45.41 1:02.68 1:14.83 1:03.95 1:09.07 1:10.35 1:05.87
5 Nala Baker SR Pensacola 1:20.58 1:06.51 1:07.79 1:03.95 1:14.83 1:02.04 59.48
6 Grace Mangan Sophomore West Forsyth 46.16 49.36 50.64 1:04.10 1:18.21 1:22.05 1:11.80
7 Dezire Gee FR West Florida 1:00.29 1:20.17 1:10.55 1:04.13 1:20.17 1:19.53 1:22.73
8 Jaela Craig Sophomore Baker 1:19.07 1:09.43 1:09.43 1:04.28 50.14 1:19.71 47.57
9 Desirae McCants SO Pine Forest 50.29 1:22.53 1:08.34 1:04.47 50.29 53.51 1:04.47
10 Kayden Engel FR Washington (Pensacola) 1:11.34 1:08.10 47.34 1:04.85 1:00.96 51.24 57.07
11 Jasmine Brown Junior West Forsyth 46.34 1:00.04 1:22.88 1:05.26 1:19.62 49.60 1:18.32
12 Dejolei Thomas JR Pensacola 1:12.13 1:16.72 1:22.62 1:05.57 47.21 47.21 55.74
13 Brooke Hawkins FR Navarre 1:01.90 1:01.90 1:02.56 1:05.85 50.05 53.34 1:01.90
14 Brianna Sheppard SO Pensacola Christian 1:21.07 1:03.94 55.37 1:05.91 1:07.23 1:12.51 57.35
15 Sawyer Rowe JR Gulf Breeze 1:00.83 1:02.83 1:08.18 1:06.84 1:10.19 54.81 1:26.90
16 Jayla Rudolph FR Pine Forest 1:08.55 1:20.64 1:22.66 1:07.20 1:01.83 1:18.63 47.72
17 Jayla Austin JR West Florida 1:17.58 51.95 50.60 1:07.46 1:09.49 49.25 1:11.51
18 Zara Juarez JR Navarre 1:09.74 1:08.38 1:26.66 1:07.70 1:27.34 1:20.57 1:09.74
19 Kennedy Hooten SR Gulf Breeze 1:19.54 1:16.14 1:20.90 1:07.98 1:09.34 1:03.23 49.63
20 Bryanna Bevil SO Gulf Breeze 1:04.30 55.32 1:28.50 1:09.14 1:20.21 1:25.05 1:05.00
21 Presley Schnieder Freshman West Forsyth 50.54 1:09.23 1:23.08 1:09.23 1:12.00 54.00 1:17.54
22 Lauren Stakley SR Crestview 1:10.72 1:00.92 1:18.43 1:10.02 1:12.82 1:25.43 1:08.62
23 Alyssa Cooper SO Choctawhatchee 55.41 1:11.54 1:18.55 1:10.13 1:05.93 1:08.03 55.41
24 Jamaia Bryant SO West Florida 1:13.74 1:19.35 1:31.29 1:10.22 49.16 1:25.67 1:14.44
25 Myka Massie JR Tate 50.21 1:07.18 1:22.03 1:10.71 1:26.98 1:00.11 56.57
26 Ryleigh Strong FR Crestview 1:12.17 1:17.83 53.77 1:10.75 1:03.68 53.07 1:07.22
27 Taliyah Baldwin FR Pensacola 1:19.31 1:07.27 53.11 1:10.81 1:20.73 1:22.14 1:31.35
28 Aniya Knight SO Pensacola 56.76 1:13.08 1:07.41 1:10.95 1:25.85 1:04.57 1:18.76
29 Taylor O'Brien JR Tate 1:13.50 1:12.08 1:27.06 1:11.36 1:06.37 1:09.22 1:32.06
30 Olivia Fulford JR Pine Forest 1:19.58 1:13.13 1:12.41 1:11.69 54.49 1:14.56 1:28.90
31 Jenascia Madison SO Tate 1:03.15 1:06.74 1:28.99 1:11.76 1:32.57 1:11.05 1:08.18
32 Jennifer Mims 8 Pensacola Christian 1:02.17 50.61 1:32.54 1:12.29 1:12.29 1:27.47 1:00.73
33 Tianna Wright Junior Baker 1:19.73 1:01.61 1:03.06 1:12.48 1:29.15 1:00.89 1:12.48
34 Amelia Garvie-Rukse SO Choctawhatchee 1:02.08 57.70 56.24 1:13.03 1:07.19 1:31.29 1:24.72
35 Olivia McDonnell FR Navarre 1:08.25 55.77 57.24 1:13.38 52.84 1:01.64 1:35.40
36 Alexa Stern SO Crestview 1:22.88 1:18.40 1:22.88 1:14.66 1:28.85 53.76 53.01
37 Jessica Chappell JR Pensacola Christian 1:27.48 1:32.08 1:23.64 1:16.73 1:21.34 1:22.87 1:16.73
38 Melissa Sunday SR Northview 1:03.77 1:12.32 1:03.77 1:17.76 1:27.10 1:26.32 1:32.54
39 Orielle Brown JR Pine Forest 1:19.81 1:27.53 1:06.94 1:25.81 1:50.70 1:49.84 1:43.83
40 Dakota Giddeon FR Northview 1:13.25 1:52.55 1:33.79 1:29.32 1:23.07 1:32.00 1:20.39
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Nala Baker SR Pensacola 47.97 1:11.63 1:14.83 1:03.95
9 Desirae McCants SO Pine Forest 1:16.08 1:04.47 1:08.34 1:04.47
10 Kayden Engel FR Washington (Pensacola) 57.07 1:11.99 1:23.01 1:04.85
13 Brooke Hawkins FR Navarre 52.68 48.73 59.93 1:05.85
21 Presley Schnieder Freshman West Forsyth 51.93 51.23 51.93 1:09.23
22 Lauren Stakley SR Crestview 51.12 49.72 1:07.92 1:10.02
23 Alyssa Cooper SO Choctawhatchee 1:01.72 53.30 53.30 1:10.13
27 Taliyah Baldwin FR Pensacola 54.53 1:29.93 54.53 1:10.81
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
7 Dezire Gee FR West Florida 53.23 47.46 1:04.13 1:22.73 1:09.26
15 Sawyer Rowe JR Gulf Breeze 1:04.84 1:17.54 1:06.84 1:12.19 1:02.83
16 Jayla Rudolph FR Pine Forest 1:11.91 1:05.19 1:07.20 1:24.68 49.73
25 Myka Massie JR Tate 1:26.27 1:00.11 1:10.71 1:17.08 54.45
26 Ryleigh Strong FR Crestview 1:28.44 1:23.49 1:10.75 1:16.41 1:24.90
30 Olivia Fulford JR Pine Forest 1:31.05 1:00.94 1:11.69 1:28.18 1:07.39
35 Olivia McDonnell FR Navarre 1:18.52 1:32.46 1:13.38 1:31.00 1:00.91
38 Melissa Sunday SR Northview 1:05.32 55.99 1:17.76 1:34.09 1:11.54
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sarius Davis SO Northview 1:01.02 1:12.62 47.60 1:01.02 50.04
3 Faith Williams Sophomore Baker 1:03.65 59.20 52.20 1:07.47 1:18.93
4 Mariah Harris JR Washington (Pensacola) 1:03.95 1:12.27 1:05.87 1:23.14 57.56
17 Jayla Austin JR West Florida 1:07.46 1:27.70 1:14.88 1:10.84 1:09.49
19 Kennedy Hooten SR Gulf Breeze 1:07.98 57.11 48.27 1:27.70 1:28.38
32 Jennifer Mims 8 Pensacola Christian 1:12.29 54.22 1:31.09 1:33.98 1:32.54
36 Alexa Stern SO Crestview 1:14.66 1:28.85 56.75 53.01 1:20.64
37 Jessica Chappell JR Pensacola Christian 1:16.73 1:05.22 1:28.24 54.48 1:10.60
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Ariyana Williams FR Washington (Pensacola) 58.65 46.67 1:14.41 1:08.11 1:03.06
8 Jaela Craig Sophomore Baker 50.14 1:23.57 48.86 1:05.57 1:04.28
12 Dejolei Thomas JR Pensacola 1:02.95 1:21.97 56.39 1:08.85 1:05.57
14 Brianna Sheppard SO Pensacola Christian 1:07.23 1:07.23 59.32 1:21.07 1:05.91
28 Aniya Knight SO Pensacola 1:10.95 1:28.69 1:32.24 1:23.73 1:10.95
33 Tianna Wright Junior Baker 1:32.05 1:08.14 1:25.53 1:33.50 1:12.48
39 Orielle Brown JR Pine Forest 1:07.79 1:32.68 1:48.98 1:48.98 1:25.81
40 Dakota Giddeon FR Northview 1:23.07 1:50.76 1:36.47 1:19.50 1:29.32
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Grace Mangan Sophomore West Forsyth 1:11.80 1:04.10
11 Jasmine Brown Junior West Forsyth 48.30 1:05.26
18 Zara Juarez JR Navarre 48.75 1:07.70
20 Bryanna Bevil SO Gulf Breeze 1:29.89 1:09.14
24 Jamaia Bryant SO West Florida 49.16 1:10.22
29 Taylor O'Brien JR Tate 1:07.80 1:11.36
31 Jenascia Madison SO Tate 1:30.42 1:11.76
34 Amelia Garvie-Rukse SO Choctawhatchee 1:30.56 1:13.03