February 28, 2020
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Girls 800m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Ella Chandler JR Seabreeze 2:37.90 2:24.86 10
2 Victoria Valdez JR Spruce Creek 2:29.27 2:27.79 8
3 Grace Hawryluk SR Mainland 2:48.13 2:30.11 6
4 Jada Williams SO Flagler Palm Coast 2:16.92 2:30.46 5
5 Rachel Wheatley JR Spruce Creek 2:39.86 2:30.81 4
6 Allison Drummond JR Buchholz 2:08.26 2:30.89 3
7 Olivia Gardner FR New Smyrna Beach 1:54.85 2:31.11 2
8 Esther Loosli SR Buchholz 2:43.30 2:32.61 1
9 Elliott Fluman SR St. Augustine 2:34.62 2:33.09 -
10 Illianna Woodruff JR St. Augustine 2:11.67 2:33.10 -
11 Anna Tolbert JR Spruce Creek 2:50.06 2:37.46 -
12 Anya Spragg JR Lake Brantley 2:46.41 2:40.01 -
13 Caitlin Rowe SO Buchholz 2:09.09 2:41.36 -
14 Delaney Stephens FR Spruce Creek 2:48.66 2:43.74 -
15 Karah McElhone JR St. Augustine 3:07.06 2:44.08 -
16 Lauren Sinton SO Seabreeze 2:49.19 2:49.19 -
17 Jenna Baumann JR DeLand 3:06.44 2:49.49 -
18 Sage Chapman SO New Smyrna Beach 2:56.87 2:50.06 -
19 Elizabeth Loosli SO Buchholz 3:18.72 2:51.31 -
20 McKenna Casimir SO Flagler Palm Coast 3:48.77 2:55.97 -
21 Desiree Riggins SO Spruce Creek 3:32.86 2:57.38 -
22 Gracie Warren JR New Smyrna Beach 3:12.88 2:58.59 -
Girls 800m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Elliott Fluman SR St. Augustine 2:04.01 2:25.44 2:00.95 2:33.09 2:46.87 3:06.77 -
11 Anna Tolbert JR Spruce Creek 3:16.83 1:59.67 3:21.55 2:37.46 3:07.38 1:59.67 -
14 Delaney Stephens FR Spruce Creek 2:02.81 3:09.94 2:25.73 2:43.74 2:20.82 2:37.19 -
15 Karah McElhone JR St. Augustine 2:01.42 2:45.72 2:21.11 2:44.08 2:42.44 2:11.27 -
16 Lauren Sinton SO Seabreeze 3:26.42 2:39.04 3:28.11 2:49.19 2:39.04 3:17.96 -
17 Jenna Baumann JR DeLand 2:49.49 1:58.65 2:10.51 2:49.49 2:47.80 2:15.60 -
18 Sage Chapman SO New Smyrna Beach 2:00.75 2:00.75 2:24.56 2:50.06 2:27.96 3:39.38 -
19 Elizabeth Loosli SO Buchholz 2:15.34 2:32.47 3:03.31 2:51.31 2:20.48 3:32.43 -
20 McKenna Casimir SO Flagler Palm Coast 3:22.37 2:03.18 3:10.05 2:55.97 3:01.25 3:36.45 -
21 Desiree Riggins SO Spruce Creek 2:50.29 2:23.68 2:20.13 2:57.38 2:18.36 2:34.32 -
22 Gracie Warren JR New Smyrna Beach 2:58.59 3:36.10 2:47.88 2:58.59 2:30.02 3:34.31 -
Girls 800m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ella Chandler JR Seabreeze 2:24.86 10
2 Victoria Valdez JR Spruce Creek 2:27.79 8
3 Grace Hawryluk SR Mainland 2:30.11 6
4 Jada Williams SO Flagler Palm Coast 2:30.46 5
5 Rachel Wheatley JR Spruce Creek 2:30.81 4
6 Allison Drummond JR Buchholz 2:30.89 3
7 Olivia Gardner FR New Smyrna Beach 2:31.11 2
8 Esther Loosli SR Buchholz 2:32.61 1
10 Illianna Woodruff JR St. Augustine 2:33.10 -
12 Anya Spragg JR Lake Brantley 2:40.01 -
13 Caitlin Rowe SO Buchholz 2:41.36 -