February 7, 2020
|
Abilene Christian - Abilene, TX
|
200m (Flat)

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Gabriel Montague Junior Satellite 4:23.95 3:31.16 3:49.64 4:52.99 3:54.92 5:16.74 3:17.97
2 Josh Kraver   Satellite 4:25.13 3:45.36 5:26.11 3:24.15 4:59.60 4:14.53 4:33.09
3 Justin Wilson   Satellite 4:25.41 5:29.11 4:51.96 3:13.75 4:33.38 4:06.84 4:20.11
4 Lucas Bouquot Junior Ponte Vedra 4:31.83 4:56.30 3:13.00 3:21.16 4:26.40 4:10.09 3:21.16
5 Josh Stern   Satellite 4:31.86 5:15.36 4:12.83 3:48.37 5:42.55 5:47.98 4:40.02
6 Colby Steger Senior Satellite 4:37.82 5:52.84 3:17.26 3:47.82 5:05.61 5:58.39 5:33.39
7 Aidan Mason   Satellite 4:38.80 3:43.04 4:52.74 5:48.50 3:48.62 4:16.50 5:37.35
8 Kiran Jaishankar Junior Buchholz 4:44.33 3:56.00 6:09.63 4:24.43 5:15.61 3:41.78 3:58.84
9 Andrew Latimer Senior Paxon 4:45.72 4:14.29 3:40.01 5:11.44 4:22.87 3:57.15 4:51.44
10 Dayton Law   Satellite 4:46.07 4:34.63 4:48.93 4:51.80 5:28.98 5:26.12 4:40.35
11 Caden Kwiatkowski Junior Fernandina Beach 4:46.44 5:38.00 4:00.61 4:14.94 6:00.92 5:40.87 4:57.90
12 Luke Dickinson Senior Satellite 4:46.64 4:06.51 5:49.70 4:35.18 5:41.11 5:26.77 5:06.71
13 Ilyas Semlali Junior Dr. Phillips 4:50.32 3:31.94 4:56.13 4:27.10 4:06.78 5:25.16 5:22.26
14 Adam Berriz Junior Dr. Phillips 4:50.45 6:14.68 3:49.46 5:28.21 6:03.07 5:25.31 4:01.08
15 Darnell Rooplal Junior Atlantic (PO) 4:51.86 4:28.52 5:56.07 6:07.75 3:35.98 4:11.00 4:05.17
16 Jose Nazario-Marques   Dr. Phillips 4:52.04 5:32.93 6:19.66 5:03.73 6:16.74 5:09.57 5:00.81
17 Graeme Burns Junior Satellite 4:52.28 6:17.05 5:56.59 5:41.97 5:36.13 5:03.98 3:24.60
18 Samuel Swartz Junior Ponte Vedra 4:52.91 5:39.78 4:26.55 4:49.98 5:51.50 3:27.97 6:06.14
19 Aidan West Junior Ponte Vedra 4:54.09 4:30.57 4:45.27 5:41.15 4:33.51 6:13.50 5:11.74
20 Colin Lytle Junior Ponte Vedra 4:59.40 3:44.55 4:11.50 6:14.25 6:14.25 4:23.48 3:32.58
21 Peter Hopfe   First Baptist (Bunnell) 5:04.09 5:01.05 5:01.05 6:32.28 5:13.22 5:07.13 6:35.32
22 Thomas Gray Junior Fernandina Beach 5:04.42 4:24.85 4:06.58 6:35.75 3:57.45 4:37.03 5:56.18
23 Finnur Christianson Junior Ponte Vedra 5:05.68 5:42.37 3:37.04 5:08.74 5:39.31 3:43.15 5:39.31
24 Barak Olago Freshman Flagler Palm Coast 5:05.69 4:10.67 4:19.84 5:39.32 4:13.73 5:02.64 5:33.21
25 Colin Olson Junior Ponte Vedra 5:06.58 3:43.81 4:14.47 4:54.32 5:43.37 5:18.85 3:59.14
26 Ryan Jones Freshman Menendez 5:07.08 3:59.53 6:05.43 5:00.94 4:17.95 4:11.81 5:19.37
27 John Bazel Junior New Smyrna Beach 5:07.69 5:38.46 6:06.16 5:23.08 4:06.16 6:09.23 4:24.62
28 Brant Mountain Junior Buchholz 5:09.32 4:07.46 4:01.27 5:52.63 6:20.47 5:06.23 3:58.18
29 Barry Sherman   Atlantic (PO) 5:09.38 5:18.67 5:21.76 6:05.07 5:18.67 4:13.70 6:17.45
30 Cole Crkvenac Sophomore New Smyrna Beach 5:12.15 4:59.67 6:05.22 6:27.07 3:54.12 5:05.91 4:09.72
31 Langston Scott   Spruce Creek 5:15.64 6:37.71 5:37.74 4:59.86 6:06.15 4:50.39 6:06.15
32 Wrigley Longstreet Sophomore Buchholz 5:21.28 5:21.28 4:58.79 3:54.54 4:13.82 6:06.26 5:21.28
33 Alfonso De Castro Senior University (OC) 5:23.50 6:12.03 6:50.85 5:33.21 5:52.62 6:28.20 4:44.68
34 Spenser Pham   Dr. Phillips 5:24.98 4:39.49 4:36.24 4:29.74 4:03.74 6:29.98 6:36.48
35 Daniel Manzella   Dr. Phillips 5:25.02 6:00.78 7:02.53 4:00.52 6:07.28 6:17.03 6:20.28
36 William Ruiz-Coria   Fernandina Beach 5:27.18 5:46.81 6:42.44 4:57.74 6:42.44 6:45.71 5:59.90
37 Zachery Russell   Atlantic (PO) 5:30.03 7:09.04 7:02.44 4:04.23 7:09.04 6:32.74 4:40.53
38 Benjamin Bradley   University (OC) 5:30.11 3:51.08 3:54.38 4:30.69 5:46.62 4:17.49 5:53.22
39 Caleb Elkind   University (OC) 5:32.17 4:39.03 6:12.03 4:15.77 6:15.36 5:42.14 3:52.52
40 Michael Aiello Junior Flagler Palm Coast 5:32.47 4:42.60 4:29.30 6:38.97 3:59.38 4:49.25 4:35.95
41 Peyton Woodward Freshman Flagler Palm Coast 5:34.37 4:10.78 4:37.53 5:00.94 6:54.62 4:07.44 5:17.66
42 Gilberto Herdocia Junior Atlantic Coast 5:35.69 4:35.27 4:55.41 4:58.77 5:25.62 4:55.41 4:25.20
43 Jarrod Williams Senior Spruce Creek 5:36.35 7:00.44 6:30.17 3:55.45 5:49.81 5:39.72 6:09.99
44 Dean Cobb   Spruce Creek 5:40.61 5:44.02 5:44.02 6:58.95 5:26.99 5:13.37 7:05.77
45 Logan Tribou   Fernandina Beach 5:42.15 4:40.57 5:38.73 6:36.90 6:19.79 6:06.10 5:55.84
46 Zachary Delong Senior New Smyrna Beach 5:43.61 4:17.71 6:17.98 4:45.20 7:23.26 4:34.89 6:00.79
47 Adam Wilking   Fernandina Beach 5:46.05 4:05.70 6:27.58 4:29.92 6:24.12 6:58.72 7:12.57
48 Jefferry Howard Sophomore Menendez 5:48.86 5:31.42 5:00.02 5:38.40 6:16.77 5:07.00 4:39.09
49 Asher Ravede   Spruce Creek 5:58.90 4:36.36 7:17.86 4:54.30 6:45.56 5:30.19 6:27.62
50 Cameron Driggers   Flagler Palm Coast 6:04.52 6:11.81 5:06.20 7:10.14 6:22.75 4:55.27 4:22.46
51 Jayce Newman Freshman Flagler Palm Coast 6:05.43 5:03.31 7:22.17 5:36.20 6:23.71 5:58.13 7:11.21
52 Andrew Wheeler   Flagler Palm Coast 6:07.90 4:35.93 5:12.72 6:07.90 7:36.20 4:39.61 5:53.19
53 Bradley Secomski Sophomore New Smyrna Beach 6:11.83 5:45.81 5:42.09 5:42.09 4:50.03 6:11.83 4:42.59
54 Orion Hocking Sophomore Fernandina Beach 6:18.79 7:30.76 5:03.04 8:12.43 4:44.10 7:19.40 4:28.94
55 Ashton Curl Freshman Atlantic Coast 6:19.11 6:00.16 5:29.83 4:32.96 6:03.95 6:38.07 5:26.04
56 Allen Roberson Senior Flagler Palm Coast 6:38.20 8:37.66 5:30.51 5:46.44 6:30.24 8:29.70 4:50.69
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Jose Nazario-Marques   Dr. Phillips 6:05.05 4:14.08 3:33.19 4:14.08 5:38.77 3:24.43 4:52.04
26 Ryan Jones Freshman Menendez 5:10.15 3:50.31 5:43.93 3:44.17 5:37.79 5:16.30 5:07.08
29 Barry Sherman   Atlantic (PO) 6:36.01 4:29.16 4:13.70 3:39.66 6:36.01 5:21.76 5:09.38
30 Cole Crkvenac Sophomore New Smyrna Beach 4:22.21 5:15.28 4:31.57 5:18.40 4:15.97 4:00.36 5:12.15
36 William Ruiz-Coria   Fernandina Beach 4:21.75 4:18.48 5:37.00 5:43.54 3:55.57 5:33.73 5:27.18
37 Zachery Russell   Atlantic (PO) 6:49.24 6:03.04 6:29.44 6:39.34 3:57.63 4:33.93 5:30.03
38 Benjamin Bradley   University (OC) 4:04.29 4:27.39 5:23.51 4:10.89 5:00.40 4:57.10 5:30.11
39 Caleb Elkind   University (OC) 6:58.54 6:41.93 4:48.99 4:25.74 5:52.10 5:35.50 5:32.17
42 Gilberto Herdocia Junior Atlantic Coast 6:02.55 3:54.99 5:15.55 5:08.84 6:32.76 6:46.19 5:35.69
44 Dean Cobb   Spruce Creek 5:54.24 6:38.52 5:13.37 6:58.95 7:19.39 6:52.14 5:40.61
45 Logan Tribou   Fernandina Beach 4:16.62 7:17.96 6:40.32 6:23.21 5:38.73 5:01.10 5:42.15
47 Adam Wilking   Fernandina Beach 5:52.98 6:10.28 5:46.05 5:56.44 5:32.21 6:06.82 5:46.05
50 Cameron Driggers   Flagler Palm Coast 5:49.94 4:55.27 7:32.01 5:13.49 5:02.56 6:59.20 6:04.52
54 Orion Hocking Sophomore Fernandina Beach 4:47.88 6:45.31 4:36.52 5:25.76 5:56.07 7:23.19 6:18.79
55 Ashton Curl Freshman Atlantic Coast 7:38.73 6:19.11 7:50.10 7:53.89 6:15.32 4:29.17 6:19.11
56 Allen Roberson Senior Flagler Palm Coast 5:22.55 7:37.93 8:21.74 6:34.22 7:53.86 5:58.38 6:38.20
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
22 Thomas Gray Junior Fernandina Beach 4:00.50 5:37.91 4:12.67 3:57.45 5:04.42
23 Finnur Christianson Junior Ponte Vedra 4:19.83 4:19.83 4:19.83 5:24.02 5:05.68
24 Barak Olago Freshman Flagler Palm Coast 6:03.78 5:30.15 4:50.41 6:34.34 5:05.69
25 Colin Olson Junior Ponte Vedra 5:34.18 6:10.97 4:48.19 6:01.77 5:06.58
27 John Bazel Junior New Smyrna Beach 6:15.39 4:55.39 3:38.46 4:24.62 5:07.69
28 Brant Mountain Junior Buchholz 4:26.02 5:43.35 5:03.14 4:41.49 5:09.32
31 Langston Scott   Spruce Creek 6:40.87 5:18.80 5:53.52 5:06.17 5:15.64
32 Wrigley Longstreet Sophomore Buchholz 5:08.43 4:04.18 6:19.11 5:50.20 5:21.28
33 Alfonso De Castro Senior University (OC) 6:15.26 6:24.97 6:50.85 4:57.62 5:23.50
34 Spenser Pham   Dr. Phillips 4:45.99 4:52.49 6:52.73 6:03.98 5:24.98
35 Daniel Manzella   Dr. Phillips 3:47.52 5:44.53 5:57.53 6:46.28 5:25.02
40 Michael Aiello Junior Flagler Palm Coast 5:52.42 6:32.32 5:55.75 4:29.30 5:32.47
41 Peyton Woodward Freshman Flagler Palm Coast 5:44.41 5:57.78 7:14.69 5:21.00 5:34.37
43 Jarrod Williams Senior Spruce Creek 4:12.27 4:52.63 5:26.26 4:52.63 5:36.35
46 Zachary Delong Senior New Smyrna Beach 7:09.52 4:52.07 4:10.84 7:19.82 5:43.61
48 Jefferry Howard Sophomore Menendez 5:52.35 7:23.06 4:39.09 6:41.19 5:48.86
49 Asher Ravede   Spruce Creek 6:06.08 6:13.26 5:37.37 4:50.71 5:58.90
51 Jayce Newman Freshman Flagler Palm Coast 7:29.48 4:59.66 7:51.41 6:01.78 6:05.43
52 Andrew Wheeler   Flagler Palm Coast 5:05.36 4:39.61 5:49.51 6:59.41 6:07.90
53 Bradley Secomski Sophomore New Smyrna Beach 6:11.83 5:04.90 5:56.96 5:23.50 6:11.83
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Gabriel Montague Junior Satellite 5:06.19 4:23.95 5:00.91 4:55.63 4:34.51
2 Josh Kraver   Satellite 4:19.83 4:25.13 4:30.44 3:10.90 5:39.37
3 Justin Wilson   Satellite 5:10.53 4:25.41 5:07.88 4:14.80 5:21.15
4 Lucas Bouquot Junior Ponte Vedra 5:45.23 4:31.83 4:18.24 3:32.03 3:45.62
5 Josh Stern   Satellite 5:26.24 4:31.86 4:50.89 3:40.21 3:26.62
6 Colby Steger Senior Satellite 5:55.61 4:37.82 3:28.37 4:12.82 5:58.39
7 Aidan Mason   Satellite 5:59.66 4:38.80 3:40.26 5:40.14 3:40.26
8 Kiran Jaishankar Junior Buchholz 5:55.42 4:44.33 5:04.24 4:38.65 5:21.30
9 Andrew Latimer Senior Paxon 4:48.58 4:45.72 4:17.15 4:42.87 4:54.30
10 Dayton Law   Satellite 5:51.87 4:46.07 6:03.31 3:31.70 4:54.66
11 Caden Kwiatkowski Junior Fernandina Beach 5:29.41 4:46.44 4:09.21 3:46.29 4:34.99
12 Luke Dickinson Senior Satellite 5:52.57 4:46.64 4:20.85 6:09.77 4:06.51
13 Ilyas Semlali Junior Dr. Phillips 3:43.55 4:50.32 5:25.16 5:13.55 4:53.23
14 Adam Berriz Junior Dr. Phillips 4:27.22 4:50.45 4:44.64 4:44.64 3:26.22
15 Darnell Rooplal Junior Atlantic (PO) 3:30.14 4:51.86 5:29.81 5:47.32 5:35.64
17 Graeme Burns Junior Satellite 4:20.13 4:52.28 4:02.60 5:36.13 3:24.60
18 Samuel Swartz Junior Ponte Vedra 4:29.48 4:52.91 4:49.98 4:29.48 4:14.84
19 Aidan West Junior Ponte Vedra 3:28.81 4:54.09 5:23.50 6:07.62 5:11.74
20 Colin Lytle Junior Ponte Vedra 4:35.45 4:59.40 3:59.52 5:02.40 4:38.45
21 Peter Hopfe   First Baptist (Bunnell) 5:13.22 5:04.09 4:58.01 6:29.24 5:19.30