January 25, 2020
|
St. Benedict - St. Joseph, MN
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Noah Webb JR-3 St. John's (Minn.) 1:24.39 1:58.86 2:10.75 9
2 Frank Gustafson SR-4 Hamline 2:04.89 1:58.94 1:43.48 7
3 Ben Roen JR-3 Hamline 1:30.50 1:59.07 1:47.17 6
4 Thomas Nemanich FR-1 St. John's (Minn.) 2:21.95 2:02.37 1:39.12 5
5 Will Mattock FR-1 St. John's (Minn.) 1:40.53 2:02.59 2:18.53 -
6 Samuel Rengo FR-1 St. John's (Minn.) 2:19.38 2:04.44 2:33.07 -
7 Justus Fast SO-2 St. John's (Minn.) 2:08.50 2:04.75 2:42.18 -
8 Nathan Clausing FR-1 St. John's (Minn.) 2:36.17 2:04.93 1:57.44 -
9 Spencer McNall SO-2 Macalester 2:41.72 2:05.36 1:36.53 4
10 Nehemiah Gaim FR-1 Hamline 1:51.73 2:05.54 2:36.93 -
11 Mark Baumeister JR-3 Macalester 1:56.85 2:07.01 2:37.50 3
12 Riley Berg FR-1 St. John's (Minn.) 2:29.92 2:07.05 2:33.73 -
13 Brett Hunsanger SO-2 Macalester 2:23.84 2:09.58 2:40.68 -
14 Michael Marschel   Alumni 1:49.97 2:15.76 2:17.12 2
15 Joe Bastian JR-3 St. John's (Minn.) 1:49.07 2:16.33 1:43.61 -
16 Chris Duffy   Alumni 1:51.57 2:17.73 2:39.77 1
17 Peter Rachlin FR-1 Macalester 2:30.32 2:24.53 2:44.77 -
18 Cameron Regan FR-1 Hamline 3:10.80 2:37.68 2:20.34 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Samuel Rengo FR-1 St. John's (Minn.) 2:26.84 1:58.22 2:04.44 2:14.40 2:01.96 -
9 Spencer McNall SO-2 Macalester 2:15.39 1:29.01 2:05.36 2:25.42 1:55.34 4
11 Mark Baumeister JR-3 Macalester 2:23.53 1:32.72 2:07.01 1:40.34 2:17.17 3
12 Riley Berg FR-1 St. John's (Minn.) 1:56.89 1:36.56 2:07.05 1:32.75 1:36.56 -
14 Michael Marschel   Alumni 2:27.98 2:30.70 2:15.76 1:45.90 2:51.06 2
15 Joe Bastian JR-3 St. John's (Minn.) 2:40.87 1:40.89 2:16.33 2:13.61 2:49.05 -
16 Chris Duffy   Alumni 2:52.17 2:05.34 2:17.73 2:14.98 1:51.57 1
17 Peter Rachlin FR-1 Macalester 2:18.75 2:23.09 2:24.53 2:25.98 2:02.85 -
18 Cameron Regan FR-1 Hamline 2:45.57 2:39.26 2:37.68 3:09.22 2:10.88 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Noah Webb JR-3 St. John's (Minn.) 1:58.86 1:32.71 1:27.96 1:25.58 2:17.88 9
2 Frank Gustafson SR-4 Hamline 1:58.94 2:14.41 1:58.94 1:28.02 1:43.48 7
3 Ben Roen JR-3 Hamline 1:59.07 1:28.12 1:29.31 2:19.32 2:28.84 6
4 Thomas Nemanich FR-1 St. John's (Minn.) 2:02.37 2:20.73 2:25.62 2:14.61 1:40.35 5
5 Will Mattock FR-1 St. John's (Minn.) 2:02.59 1:52.79 1:57.69 2:18.53 2:28.34 -
7 Justus Fast SO-2 St. John's (Minn.) 2:04.75 1:28.58 2:28.46 1:28.58 2:19.72 -
8 Nathan Clausing FR-1 St. John's (Minn.) 2:04.93 2:41.16 1:43.70 1:43.70 2:12.43 -
10 Nehemiah Gaim FR-1 Hamline 2:05.54 1:46.71 2:18.10 2:26.89 1:32.90 -
13 Brett Hunsanger SO-2 Macalester 2:09.58 1:35.89 2:38.09 2:18.65 2:43.27 -