March 4, 2020
|
St. Ambrose-Wellness and Rec Center - Davenport, IA
|
200m (Flat)

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Moline Zidain Sterling, Alanio Reese, Matthew Bailey, Chase Kwinski 4:35.65 3:46.50 3:42.23 3:31.55 3:40.09 3:33.68 3:37.96 10
2 Bettendorf Jonny Swarm, Nick Moore, Aaron Roehr, Mekou Smith-Reed 2:33.44 2:50.73 4:30.14 3:20.99 3:42.60 3:36.11 4:06.37 8
3 Rock Island Jeilan Jackson, Alexro Minani, Johnnie Teague, Samson Shukuru 4:16.11 2:51.47 2:57.98 3:02.32 2:31.93 3:37.04 3:17.51 6
4 Muscatine Noah Yahn, Zander Morgan, Jorge Ocampo, Trevor Diederichs 4:12.81 3:48.84 3:13.97 2:56.54 2:50.00 3:37.94 4:08.46 4
5 Pleasant Valley Ben Wilson, Tommy Ashby, Grant Tebbe, Ian Kaffenberger 4:15.08 2:40.52 4:28.27 3:46.49 2:47.12 3:39.89 3:11.31 2
6 United Township Logan Veloz, Tanner Viren, James Wright, Helmut Soglohun 3:47.53 3:27.65 3:12.19 4:40.55 4:33.92 3:40.90 4:14.04 -
7 Davenport West Anton Kordick, Jackson Huffstutler, Damion Summers, Damarious Allen 3:03.36 3:50.31 2:41.00 3:12.30 4:46.21 3:43.60 2:43.23 -
8 North Scott Marquan Quinn, David Nass, Jake Blowers, Garrett Bowe 2:41.76 3:53.65 2:50.75 4:47.57 4:07.13 3:44.66 2:37.27 -
9 Sherrard Corbin Crippen, Mike Gorey, Alex Wilson, Jacob Belha 4:18.30 4:11.44 3:44.01 2:40.01 3:48.58 3:48.58 2:56.01 -
10 Riverdale Jason Smith, Landis Musser, Dalton Cathcart, David Arney 2:50.50 4:23.93 4:16.92 3:23.20 4:42.61 3:53.56 3:32.54 -
11 Rockridge Hunter Locke, Peyton Locke, Colby Lape, George Starks 4:05.74 4:05.74 3:11.91 5:04.24 5:01.90 3:54.03 3:16.59 -
12 Alleman Andrew Gripp, Brenden Gusse, Sean O'Hern, Michael Turner 3:25.37 5:00.89 4:17.91 5:03.28 2:54.33 3:58.80 4:25.07 -
13 Davenport Central Micah Green, Charles Chenus, Cortez Goodwin, Gabe Moen 4:44.42 3:04.75 5:11.16 3:09.61 3:38.79 4:03.09 3:50.94 -
14 Davenport Assumption Alex Good, Colin Hurt, Parker Foley, Foster Caspers 4:55.04 3:44.33 3:37.01 4:57.48 5:07.23 4:03.83 5:04.79 -
15 Orion Eli Kayser, Kade Scharpman, Colin Meisenburg, Nathan Monzon 4:32.38 3:16.43 5:27.38 3:40.00 4:00.95 4:21.90 5:35.24 -
16 Mercer County Alex Wadden, Zach LaRue, Lucas Arnold, Tyler Williams 5:02.51 5:36.71 5:18.29 4:44.10 4:57.25 4:23.05 4:09.90 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Alleman Gripp, Gusse, O'Hern, Turner 4:48.95 3:58.80 3:15.82 4:44.18 2:59.10 4:29.85 -
13 Davenport Central Green, Chenus, Goodwin, Moen 3:12.05 4:03.09 3:55.80 2:57.46 5:16.02 5:08.73 -
15 Orion Kayser, Scharpman, Meisenburg, Monzon 4:00.95 4:21.90 5:03.81 4:48.09 4:45.48 4:35.00 -
16 Mercer County Wadden, LaRue, Arnold, Williams 4:23.05 4:23.05 3:38.34 3:38.34 3:12.03 3:25.18 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME SC
7 Davenport West Kordick, Huffstutler, Summers, Allen 3:43.60 -
8 North Scott Quinn, Nass, Blowers, Bowe 3:44.66 -
9 Sherrard Crippen, Gorey, Wilson, Belha 3:48.58 -
10 Riverdale Smith, Musser, Cathcart, Arney 3:53.56 -
11 Rockridge Locke, Locke, Lape, Starks 3:54.03 -
14 Davenport Assumption Good, Hurt, Foley, Caspers 4:03.83 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Moline Sterling, Reese, Bailey, Kwinski 3:33.68 10
2 Bettendorf Swarm, Moore, Roehr, Smith-Reed 3:36.11 8
3 Rock Island Jackson, Minani, Teague, Shukuru 3:37.04 6
4 Muscatine Yahn, Morgan, Ocampo, Diederichs 3:37.94 4
5 Pleasant Valley Wilson, Ashby, Tebbe, Kaffenberger 3:39.89 2
6 United Township Veloz, Viren, Wright, Soglohun 3:40.90 -