February 15, 2020
|
DePauw-Tennis & Track Center - Greencastle, IN
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov NCAC HCAC

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Hunter Kurz SO-2 Kentucky Wesleyan 4:08.78 4:19.14 10
2 Neil O'Brien JR-3 Trine 4:37.75 4:19.58 8
3 Brooks Long JR-3 IUPUI 3:13.81 4:21.90 6
4 Dakota Merkel JR-3 IUPUI 4:50.91 4:22.08 5
5 Matthew Stevenot SR-4 Rose-Hulman 3:11.40 4:22.19 4
6 Nolan Gross SR-4 Rose-Hulman 3:34.36 4:27.95 3
7 Evan Ammidown SR-4 Rose-Hulman 3:59.47 4:29.06 2
8 Levi Neuzerling JR-3 Trine 4:23.60 4:34.58 1
9 Aidan Woods FR-1 Rose-Hulman 4:13.60 4:35.65 -
10 Dane Thomas SO-2 Spalding 5:49.10 4:37.06 -
11 Jonathan Timm FR-1 Rose-Hulman 4:55.39 4:38.67 -
12 Lance Williamson FR-1 Trine 4:55.91 4:39.16 -
13 Enrique Salazar FR-1 Manchester 4:09.03 4:39.81 -
14 Cade Orchard SO-2 Earlham 4:57.56 4:40.71 -
15 Josh Campbell SO-2 IUPUI 5:37.40 4:41.16 -
16 Robert Hoegeman FR-1 Hanover 4:53.94 4:42.63 -
17 Chris Graham JR-3 Franklin 5:42.31 4:42.90 -
18 Henry Foultner FR-1 Earlham 3:27.66 4:44.46 -
19 Will Brittian JR-3 Spalding 3:44.82 4:48.23 -
20 James Loi SO-2 Kentucky Wesleyan 5:51.68 4:48.26 -
21 Thomas Richardson FR-1 Manchester 3:33.89 4:49.04 -
22 Bineyam Tumbo JR-3 Earlham 5:48.45 4:50.37 -
23 Aaron Lee JR-3 Kentucky Wesleyan 3:49.55 4:50.56 -
24 Trent Sakos JR-3 Trine 5:14.29 4:51.01 -
25 Israel Ramos JR-3 Earlham 3:47.41 4:51.54 -
26 Wilson Blakeman SR-4 Centre 4:50.60 4:53.53 -
27 Noah Ballard FR-1 Trine 6:03.05 4:55.16 -
28 Christian Smith SO-2 DePauw 5:10.96 4:56.15 -
29 Ian Gorley FR-1 Earlham 5:27.96 4:58.14 -
30 Sam Phillips JR-3 Indiana Kokomo 3:37.83 4:58.39 -
31 Alexander Roberts FR-1 Earlham 4:41.12 4:59.06 -
32 Kole Kelley JR-3 Manchester 6:10.42 5:01.15 -
33 Jordan Johnson SO-2 Franklin 5:19.28 5:01.20 -
34 Devan Carter FR-1 Spalding 4:25.32 5:01.49 -
35 Peter McGowan SO-2 Spalding 4:23.53 5:02.90 -
36 Cyrus Felger FR-1 Indiana Kokomo 6:03.54 5:02.95 -
37 Dylan Leininger FR-1 Manchester 4:12.06 5:03.68 -
38 Michael Kersting FR-1 Transylvania 3:45.02 5:04.08 -
39 Daniel Peter SO-2 Transylvania 6:21.50 5:05.20 -
40 Garris Radloff SO-2 Earlham 6:00.62 5:08.22 -
41 Jacob Benefiel JR-3 Indiana Kokomo 5:46.15 5:11.84 -
42 Noah Saltsman SO-2 Spalding 5:50.10 5:12.59 -
43 Sean Groves SR-4 Franklin 6:25.83 5:16.25 -
44 Joel Barnes FR-1 Indiana Kokomo 6:35.27 5:23.99 -
45 Austin Joyce SO-2 Fontbonne 3:56.43 5:33.00 -
46 Carson Pocock SO-2 Indiana Kokomo 6:31.15 5:34.31 -
47 Sam Robinson JR-3 Indiana Kokomo 6:53.96 5:47.86 -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Hunter Kurz SO-2 Kentucky Wesleyan 4:19.14 3:53.23 5:18.75 10
2 Neil O'Brien JR-3 Trine 4:19.58 3:38.05 4:24.78 8
3 Brooks Long JR-3 IUPUI 4:21.90 4:19.28 4:27.14 6
4 Dakota Merkel JR-3 IUPUI 4:22.08 4:32.57 5:30.22 5
5 Matthew Stevenot SR-4 Rose-Hulman 4:22.19 5:12.01 5:40.85 4
6 Nolan Gross SR-4 Rose-Hulman 4:27.95 3:53.12 3:50.44 3
7 Evan Ammidown SR-4 Rose-Hulman 4:29.06 4:34.45 5:12.11 2
8 Levi Neuzerling JR-3 Trine 4:34.58 5:34.99 4:51.06 1
9 Aidan Woods FR-1 Rose-Hulman 4:35.65 5:39.05 4:32.90 -
11 Jonathan Timm FR-1 Rose-Hulman 4:38.67 4:27.53 4:33.10 -
12 Lance Williamson FR-1 Trine 4:39.16 5:46.16 4:58.71 -
13 Enrique Salazar FR-1 Manchester 4:39.81 3:15.87 5:55.36 -
26 Wilson Blakeman SR-4 Centre 4:53.53 3:43.09 4:56.47 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Dane Thomas SO-2 Spalding 4:37.06 -
14 Cade Orchard SO-2 Earlham 4:40.71 -
15 Josh Campbell SO-2 IUPUI 4:41.16 -
16 Robert Hoegeman FR-1 Hanover 4:42.63 -
17 Chris Graham JR-3 Franklin 4:42.90 -
18 Henry Foultner FR-1 Earlham 4:44.46 -
19 Will Brittian JR-3 Spalding 4:48.23 -
20 James Loi SO-2 Kentucky Wesleyan 4:48.26 -
21 Thomas Richardson FR-1 Manchester 4:49.04 -
22 Bineyam Tumbo JR-3 Earlham 4:50.37 -
23 Aaron Lee JR-3 Kentucky Wesleyan 4:50.56 -
27 Noah Ballard FR-1 Trine 4:55.16 -
42 Noah Saltsman SO-2 Spalding 5:12.59 -
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 Trent Sakos JR-3 Trine 3:23.71 4:59.74 3:35.35 3:52.81 4:51.01 -
25 Israel Ramos JR-3 Earlham 4:42.80 3:41.57 3:29.91 5:14.87 4:51.54 -
28 Christian Smith SO-2 DePauw 4:38.39 5:58.35 4:14.69 4:17.65 4:56.15 -
29 Ian Gorley FR-1 Earlham 4:22.37 6:27.59 3:34.66 5:36.90 4:58.14 -
30 Sam Phillips JR-3 Indiana Kokomo 5:22.27 3:49.76 3:34.84 5:28.23 4:58.39 -
31 Alexander Roberts FR-1 Earlham 5:52.89 3:29.35 5:11.03 4:41.12 4:59.06 -
32 Kole Kelley JR-3 Manchester 5:19.22 4:28.03 4:58.14 3:39.84 5:01.15 -
33 Jordan Johnson SO-2 Franklin 4:13.01 3:51.93 6:13.49 5:16.26 5:01.20 -
35 Peter McGowan SO-2 Spalding 4:59.88 5:36.22 4:50.79 5:45.31 5:02.90 -
39 Daniel Peter SO-2 Transylvania 3:51.96 4:04.16 4:34.68 6:21.50 5:05.20 -
40 Garris Radloff SO-2 Earlham 3:57.33 5:54.46 6:34.53 6:37.61 5:08.22 -
43 Sean Groves SR-4 Franklin 4:38.30 3:57.19 5:41.55 6:41.64 5:16.25 -
Men's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
34 Devan Carter FR-1 Spalding 5:13.55 3:58.18 4:13.26 5:01.49 3:40.09 6:22.90 -
36 Cyrus Felger FR-1 Indiana Kokomo 4:35.69 6:18.69 3:50.25 5:02.95 5:05.98 3:44.19 -
37 Dylan Leininger FR-1 Manchester 4:33.32 5:49.24 4:05.98 5:03.68 4:18.13 4:39.39 -
38 Michael Kersting FR-1 Transylvania 5:55.78 6:14.02 3:54.15 5:04.08 4:51.92 5:19.29 -
41 Jacob Benefiel JR-3 Indiana Kokomo 5:58.62 3:47.65 4:09.48 5:11.84 4:53.13 6:42.28 -
44 Joel Barnes FR-1 Indiana Kokomo 5:53.15 5:14.27 5:33.71 5:23.99 5:56.39 4:41.88 -
45 Austin Joyce SO-2 Fontbonne 7:06.24 5:03.03 5:03.03 5:33.00 6:49.59 6:06.30 -
46 Carson Pocock SO-2 Indiana Kokomo 4:17.42 6:31.15 6:34.49 5:34.31 6:14.43 7:07.92 -
47 Sam Robinson JR-3 Indiana Kokomo 5:51.34 6:43.52 7:32.22 5:47.86 6:08.74 5:23.51 -