February 19, 2020
|
Cardinal Gibbons - Ft. Lauderdale, FL

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Darnell Deas SR Ely 10.91 13.64 7.75 10
2 Shomari Lawrence SR Ely 10.95 10.84 10.52 8
3 Torrie Cox JR Chaminade-Madonna 11.28 10.49 13.54 6
4 Justin Mosley SO Chaminade-Madonna 11.31 13.92 13.35 5
5 D'Angelo Ponds FR Chaminade-Madonna 11.33 10.09 8.05 4
6 Courtney Gordon SR Ely 11.33 13.83 12.35 3
7 Kwame Smith FR Chaminade-Madonna 11.39 8.89 13.67 2
8 Jashon Prophet SR Ely 11.50 9.32 12.65 1
9 Brandon Chatman JR Chaminade-Madonna 11.63 13.96 9.08 -
10 Joshua Jenkins JR Chaminade-Madonna 11.65 10.26 14.92 -
11 Jonathan Harris FR Chaminade-Madonna 11.66 10.38 14.58 -
12 Nardo Germeus JR Cardinal Gibbons 11.72 11.72 11.61 -
13 Mason Thomas SO Cardinal Gibbons 11.75 13.40 14.22 -
14 Tyson McCloud SR North Broward Prep 11.89 14.99 8.80 -
15 Ryan Turner SO Chaminade-Madonna 11.93 14.80 14.92 -
16 Connor Clyatt SO North Broward Prep 11.95 15.30 10.76 -
17 Gabriel Castillo SO North Broward Prep 12.00 11.28 12.48 -
18 Zachary Farris JR Cardinal Gibbons 12.02 14.19 9.86 -
19 Kamari Moulton FR Cardinal Gibbons 12.12 15.03 10.79 -
20 Arthur Jenkins FR Cardinal Gibbons 12.17 14.61 15.83 -
21 Luke Collins SO North Broward Prep 12.20 13.42 14.28 -
22 Branlon Brown JR Chaminade-Madonna 12.25 10.29 12.01 -
23 Marc Platt JR North Broward Prep 12.29 11.19 15.00 -
24 Jadon Morgan SO Cardinal Gibbons 12.31 14.28 11.08 -
25 Zachary Mandell FR North Broward Prep 12.34 8.64 8.77 -
26 Cortlin Baker FR Ely 12.35 12.35 11.98 -
27 Dwain Walters FR Pompano Beach 12.39 12.27 13.51 -
28 Joah Levine SO FAU High 12.47 16.09 14.10 -
29 Marvin Grayson SO Pompano Beach 12.54 10.54 14.17 -
30 Ethen Cook 8 FAU High 12.57 9.81 9.56 -
31 John Charles SR FAU High 12.59 14.86 10.33 -
32 Vincent Saintilus Jr JR Pompano Beach 12.65 12.53 16.32 -
33 Saizer Masse SR Somerset Academy Key 12.69 10.54 14.34 -
34 Raylen Garner SO Pompano Beach 12.83 14.12 14.25 -
35 Joe Ross SO FAU High 12.94 12.56 14.24 -
36 Patrick Augutin FR Cardinal Gibbons 13.25 9.68 14.71 -
37 Alec Fernandez-Posse FR Pompano Beach 13.26 15.92 13.00 -
38 Aman Shaan FR FAU High 13.67 17.23 17.50 -
  Yichen Mu   Unattached DNS DNS DNS   
  Isaiah Farris SO Cardinal Gibbons DNS DNS DNS   
  Riley Skeen SR Pompano Beach DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Brandon Chatman JR Chaminade-Madonna 9.42 11.52 11.63 -
13 Mason Thomas SO Cardinal Gibbons 12.46 11.05 11.75 -
22 Branlon Brown JR Chaminade-Madonna 14.95 11.89 12.25 -
34 Raylen Garner SO Pompano Beach 10.52 16.17 12.83 -
38 Aman Shaan FR FAU High 13.13 13.40 13.67 -
  Riley Skeen SR Pompano Beach DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Marvin Grayson SO Pompano Beach 12.54 -
31 John Charles SR FAU High 12.59 -
33 Saizer Masse SR Somerset Academy Key 12.69 -
36 Patrick Augutin FR Cardinal Gibbons 13.25 -
37 Alec Fernandez-Posse FR Pompano Beach 13.26 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
26 Cortlin Baker FR Ely 12.35 14.82 12.11 -
27 Dwain Walters FR Pompano Beach 12.39 13.26 16.11 -
30 Ethen Cook 8 FAU High 12.57 10.31 14.08 -
32 Vincent Saintilus Jr JR Pompano Beach 12.65 12.02 13.16 -
35 Joe Ross SO FAU High 12.94 13.72 12.43 -
  Yichen Mu   Unattached DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
14 Tyson McCloud SR North Broward Prep 14.51 11.89 9.04 -
19 Kamari Moulton FR Cardinal Gibbons 13.58 12.12 12.25 -
23 Marc Platt JR North Broward Prep 13.15 12.29 12.66 -
24 Jadon Morgan SO Cardinal Gibbons 13.67 12.31 13.30 -
28 Joah Levine SO FAU High 8.98 12.47 15.97 -
  Isaiah Farris SO Cardinal Gibbons DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Justin Mosley SO Chaminade-Madonna 8.37 7.92 11.77 9.05 14.37 9.28 11.31 5
16 Connor Clyatt SO North Broward Prep 13.39 12.91 12.67 10.04 13.75 15.54 11.95 -
17 Gabriel Castillo SO North Broward Prep 11.04 14.76 14.64 15.12 14.64 8.64 12.00 -
18 Zachary Farris JR Cardinal Gibbons 10.34 9.26 13.95 13.23 14.07 9.98 12.02 -
20 Arthur Jenkins FR Cardinal Gibbons 12.30 12.17 13.76 11.20 13.39 11.81 12.17 -
21 Luke Collins SO North Broward Prep 13.30 10.25 11.72 15.62 14.16 9.89 12.20 -
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 D'Angelo Ponds FR Chaminade-Madonna 14.28 12.69 14.05 9.41 10.99 11.33 4
7 Kwame Smith FR Chaminade-Madonna 8.77 13.33 14.36 9.34 8.66 11.39 2
10 Joshua Jenkins JR Chaminade-Madonna 12.82 9.56 14.45 8.51 11.07 11.65 -
11 Jonathan Harris FR Chaminade-Madonna 10.03 13.06 14.11 14.58 14.46 11.66 -
12 Nardo Germeus JR Cardinal Gibbons 10.67 11.14 9.26 11.72 9.03 11.72 -
25 Zachary Mandell FR North Broward Prep 8.89 12.71 10.86 11.85 9.75 12.34 -
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Darnell Deas SR Ely 9.50 10.91 12.11 10
2 Shomari Lawrence SR Ely 8.87 10.95 12.49 8
3 Torrie Cox JR Chaminade-Madonna 9.25 11.28 14.67 6
6 Courtney Gordon SR Ely 8.95 11.33 14.73 3
8 Jashon Prophet SR Ely 11.50 11.50 8.51 1
15 Ryan Turner SO Chaminade-Madonna 14.08 11.93 14.08 -

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Shomari Lawrence SR Ely 15.70 21.01 22.11 28.53 18.80 10
2 coleman Bennett SR Cardinal Gibbons 16.45 28.84 22.53 20.96 27.94 8
3 Darnell Deas SR Ely 22.71 24.30 22.71 23.40 23.85 6
4 Courtney Gordon SR Ely 29.49 30.19 23.22 25.08 27.87 5
5 Davon Kiser SO Cardinal Gibbons 17.91 23.26 23.26 28.15 24.66 4
6 Justin Mosley SO Chaminade-Madonna 20.10 26.41 23.37 28.52 28.75 3
7 Jashon Prophet SR Ely 19.10 22.88 23.58 17.69 16.75 2
8 Brandon Chatman JR Chaminade-Madonna 22.77 30.59 23.71 28.69 30.35 1
9 Quardric Bullard SR Chaminade-Madonna 22.07 25.63 23.73 24.21 20.89 -
10 Kwame Smith FR Chaminade-Madonna 20.67 23.99 23.75 23.28 19.48 -
11 Chauncey McArthur FR Chaminade-Madonna 25.53 30.39 24.31 27.96 31.61 -
12 Corey Golgby FR Chaminade-Madonna 17.52 28.71 24.33 27.98 21.41 -
13 Mason Thomas SO Cardinal Gibbons 18.30 22.94 24.40 31.24 30.26 -
14 Kamari Moulton FR Cardinal Gibbons 25.87 22.70 24.40 19.28 28.55 -
15 Arthur Jenkins FR Cardinal Gibbons 18.84 19.33 24.46 20.31 31.31 -
16 Samir English-Brown SR Cardinal Gibbons 17.69 26.29 24.57 21.87 29.73 -
17 Jason Bourciquot FR Chaminade-Madonna 18.44 31.71 24.58 19.42 21.88 -
18 Gabriel Castillo SO North Broward Prep 28.88 30.36 24.68 32.09 31.59 -
19 Isaiah Farris SO Cardinal Gibbons 28.20 26.71 24.73 26.71 24.24 -
20 Majon Wright SR Cardinal Gibbons 18.36 28.29 24.81 30.77 23.57 -
21 Christian Mays JR North Broward Prep 17.99 19.24 24.98 27.48 29.73 -
22 Noah Florio SR FAU High 20.50 28.24 24.99 28.24 25.24 -
23 Jadon Morgan SO Cardinal Gibbons 21.55 27.06 25.05 24.55 20.55 -
24 Michael Bagot SO North Broward Prep 30.74 24.44 25.19 28.47 31.24 -
25 Marvin Grayson SO Pompano Beach 23.64 30.76 25.42 33.05 17.80 -
26 Caleb Batts FR Ely 22.87 22.87 25.69 32.63 30.32 -
27 Dwain Walters FR Pompano Beach 29.11 29.37 25.76 26.79 30.14 -
28 Amari Freeman JR Pompano Beach 29.95 24.22 26.04 20.05 30.73 -
29 Lucas Shuckerow SO FAU High 24.53 20.88 26.09 20.62 28.96 -
30 Alex Major SO FAU High 22.54 22.80 26.20 31.18 31.44 -
31 Emmanuelle Parafinuk SO North Broward Prep 24.77 29.52 26.35 28.73 19.77 -
32 Zachary Pizzo SR FAU High 33.08 32.29 26.46 31.76 28.32 -
33 Marcus Dixon FR North Broward Prep 29.50 29.76 26.57 22.32 27.37 -
34 Zachariah John JR FAU High 21.93 29.42 26.74 28.08 28.62 -
35 John Pastorius SO Pompano Beach 34.87 29.24 26.82 27.09 26.02 -
36 Alec Fernandez-Posse FR Pompano Beach 24.95 28.74 27.11 27.93 19.52 -
37 Max Herbst JR FAU High 29.83 21.69 27.11 27.66 27.11 -
38 Patrick Augutin FR Cardinal Gibbons 30.23 29.41 27.48 26.11 19.24 -
39 Saizer Masse SR Somerset Academy Key 23.43 20.60 28.22 31.89 28.22 -
  MALIEK HOWALL SR Ely DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tyson McCloud SR North Broward Prep DNS DNS DNS DNS DNS   
  Creflo Chery SO Pompano Beach DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Mason Thomas SO Cardinal Gibbons 24.40 26.11 22.21 20.01 31.48 20.74 24.89 -
15 Arthur Jenkins FR Cardinal Gibbons 24.46 20.31 25.69 24.22 27.89 21.28 20.06 -
25 Marvin Grayson SO Pompano Beach 25.42 28.98 24.66 30.00 17.80 20.59 32.80 -
28 Amari Freeman JR Pompano Beach 26.04 18.75 21.36 23.96 21.10 25.52 23.44 -
31 Emmanuelle Parafinuk SO North Broward Prep 26.35 34.00 22.14 28.99 31.62 22.93 34.00 -
38 Patrick Augutin FR Cardinal Gibbons 27.48 28.86 26.93 26.66 24.19 35.45 28.58 -
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
32 Zachary Pizzo SR FAU High 26.46 25.14 24.08 30.43 -
34 Zachariah John JR FAU High 26.74 23.80 22.73 30.75 -
36 Alec Fernandez-Posse FR Pompano Beach 27.11 27.93 34.70 21.69 -
37 Max Herbst JR FAU High 27.11 19.52 29.83 25.49 -
39 Saizer Masse SR Somerset Academy Key 28.22 25.68 34.43 33.59 -
  Creflo Chery SO Pompano Beach DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Kwame Smith FR Chaminade-Madonna 16.87 22.80 19.95 23.75 16.63 24.47 -
19 Isaiah Farris SO Cardinal Gibbons 29.68 28.44 27.70 24.73 30.17 29.43 -
24 Michael Bagot SO North Broward Prep 22.17 25.19 25.19 25.19 25.95 20.16 -
27 Dwain Walters FR Pompano Beach 19.07 23.96 19.84 25.76 22.67 20.10 -
33 Marcus Dixon FR North Broward Prep 20.73 29.23 26.84 26.57 24.98 24.18 -
35 John Pastorius SO Pompano Beach 23.34 28.17 22.80 26.82 23.87 27.09 -
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Corey Golgby FR Chaminade-Madonna 24.33 30.66 26.52 26.77 26.52 23.60 -
14 Kamari Moulton FR Cardinal Gibbons 24.40 25.38 22.21 29.28 20.01 17.57 -
21 Christian Mays JR North Broward Prep 24.98 24.48 22.49 18.49 31.98 18.99 -
22 Noah Florio SR FAU High 24.99 17.50 23.49 32.49 20.75 32.24 -
23 Jadon Morgan SO Cardinal Gibbons 25.05 23.55 22.30 32.32 26.56 21.30 -
  Tyson McCloud SR North Broward Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Justin Mosley SO Chaminade-Madonna 23.37 3
8 Brandon Chatman JR Chaminade-Madonna 23.71 1
18 Gabriel Castillo SO North Broward Prep 24.68 -
26 Caleb Batts FR Ely 25.69 -
29 Lucas Shuckerow SO FAU High 26.09 -
30 Alex Major SO FAU High 26.20 -
Boys' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Courtney Gordon SR Ely 27.64 21.13 17.19 23.22 23.46 5
9 Quardric Bullard SR Chaminade-Madonna 22.78 24.21 24.45 23.73 26.82 -
11 Chauncey McArthur FR Chaminade-Madonna 23.34 21.64 23.10 24.31 25.53 -
16 Samir English-Brown SR Cardinal Gibbons 31.95 21.63 28.26 24.57 23.84 -
17 Jason Bourciquot FR Chaminade-Madonna 31.22 25.57 19.18 24.58 18.44 -
20 Majon Wright SR Cardinal Gibbons 20.84 26.30 21.84 24.81 27.54 -
Boys' 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Shomari Lawrence SR Ely 15.48 26.31 17.47 24.77 22.11 15.48 26.31 10
2 coleman Bennett SR Cardinal Gibbons 20.06 25.91 23.66 22.53 22.53 17.35 27.49 8
3 Darnell Deas SR Ely 25.21 24.30 26.35 25.44 22.71 28.39 22.49 6
5 Davon Kiser SO Cardinal Gibbons 26.75 26.29 17.91 17.22 23.26 30.24 30.24 4
7 Jashon Prophet SR Ely 21.46 19.34 20.28 20.05 23.58 24.53 20.99 2
  MALIEK HOWALL SR Ely DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Dewante Deas JR Ely 50.18 43.66 58.71 39.14 10
2 TRAYVON JACKSON SR Ely 51.65 40.29 1:01.98 48.55 8
3 Lucas Shuckerow SO FAU High 53.77 39.79 40.87 41.41 6
4 Majon Wright SR Cardinal Gibbons 54.40 56.58 53.86 58.76 5
5 MALIEK HOWALL SR Ely 54.49 58.31 49.59 57.22 4
6 Brock Lopez SO Chaminade-Madonna 55.04 1:06.05 43.49 54.49 3
7 Alex Major SO FAU High 55.43 54.88 48.78 1:09.85 2
8 Marcus Rhodes SO Chaminade-Madonna 55.83 51.37 1:08.67 1:04.77 1
9 Daniel Saviano FR FAU High 56.24 1:06.93 50.06 55.12 -
10 Zachary Pizzo SR FAU High 56.47 53.65 45.74 1:02.69 -
11 Chauncey McArthur FR Chaminade-Madonna 56.77 45.99 57.34 1:13.24 -
12 Joshua Bowen FR Chaminade-Madonna 57.40 1:14.62 44.78 45.35 -
13 Jaylon Tolbert JR Chaminade-Madonna 57.42 45.94 1:13.50 59.15 -
14 Marcus Dixon FR North Broward Prep 57.44 1:04.91 1:12.38 54.00 -
15 Christian Mays JR North Broward Prep 57.63 44.38 45.53 1:01.09 -
16 Julian Esposito SR Pompano Beach 57.67 1:14.98 1:04.02 1:01.13 -
17 Tramel Brown JR Pompano Beach 57.72 58.30 1:09.27 52.53 -
18 Michael Fleurancin SR Pompano Beach 58.88 47.70 1:04.18 53.58 -
19 Damisi Faluyi FR North Broward Prep 1:00.06 1:10.87 55.86 1:09.67 -
20 Ethan DuBose SO Pompano Beach 1:00.08 1:09.70 1:15.70 1:12.10 -
21 Rodrigo Villa FR North Broward Prep 1:00.36 1:11.83 1:02.78 43.46 -
22 Phillip Shaffer SR North Broward Prep 1:00.37 57.96 1:04.60 47.70 -
23 Alec Fernandez-Posse FR Pompano Beach 1:00.47 1:04.71 1:02.89 1:07.13 -
24 Joah Levine SO FAU High 1:00.52 1:09.00 1:10.21 56.29 -
25 TYQUARIUS MALLORY FR Ely 1:07.08 1:22.51 1:12.45 57.02 -
26 Joe Ross SO FAU High 1:08.29 53.95 1:23.32 47.81 -
  Samir English-Brown SR Cardinal Gibbons DNS DNS DNS DNS   
  Hector Torres JR North Broward Prep DNS DNS DNS DNS   
  Dean Morin SO Pompano Beach DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
18 Michael Fleurancin SR Pompano Beach 57.12 58.88 -
22 Phillip Shaffer SR North Broward Prep 45.89 1:00.37 -
26 Joe Ross SO FAU High 1:12.39 1:08.29 -
  Dean Morin SO Pompano Beach DNS DNS   
  Hector Torres JR North Broward Prep DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
13 Jaylon Tolbert JR Chaminade-Madonna 57.42 51.11 1:08.33 -
14 Marcus Dixon FR North Broward Prep 57.44 1:14.68 49.40 -
19 Damisi Faluyi FR North Broward Prep 1:00.06 49.25 53.46 -
20 Ethan DuBose SO Pompano Beach 1:00.08 1:01.89 1:10.30 -
21 Rodrigo Villa FR North Broward Prep 1:00.36 47.08 1:10.02 -
23 Alec Fernandez-Posse FR Pompano Beach 1:00.47 1:03.50 1:02.29 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Joshua Bowen FR Chaminade-Madonna 49.94 57.40 1:14.05 42.48 -
15 Christian Mays JR North Broward Prep 48.99 57.63 1:12.04 1:01.09 -
16 Julian Esposito SR Pompano Beach 56.52 57.67 1:06.90 1:13.82 -
17 Tramel Brown JR Pompano Beach 53.11 57.72 1:00.03 46.76 -
24 Joah Levine SO FAU High 44.79 1:00.52 1:05.97 1:16.86 -
  Samir English-Brown SR Cardinal Gibbons DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
3 Lucas Shuckerow SO FAU High 41.94 53.77 44.63 45.17 6
4 Majon Wright SR Cardinal Gibbons 1:01.48 54.40 1:02.02 44.61 5
6 Brock Lopez SO Chaminade-Madonna 52.84 55.04 51.74 49.54 3
7 Alex Major SO FAU High 1:12.06 55.43 46.57 53.22 2
9 Daniel Saviano FR FAU High 59.62 56.24 45.00 41.06 -
10 Zachary Pizzo SR FAU High 41.23 56.47 41.23 1:11.16 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Dewante Deas JR Ely 53.70 50.18 10
2 TRAYVON JACKSON SR Ely 54.75 51.65 8
5 MALIEK HOWALL SR Ely 48.50 54.49 4
8 Marcus Rhodes SO Chaminade-Madonna 1:12.02 55.83 1
11 Chauncey McArthur FR Chaminade-Madonna 56.21 56.77 -
25 TYQUARIUS MALLORY FR Ely 1:05.07 1:07.08 -

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Torrie Cox JR Chaminade-Madonna 2:04.66 2:14.64 1:38.49 2:14.64 1:45.97 2:08.40 10
2 Bowers Shavores SO Ely 2:05.72 1:28.01 2:30.87 1:48.12 2:14.52 1:34.29 8
3 Zachariah John JR FAU High 2:09.59 1:33.31 2:38.10 1:51.45 2:17.37 2:14.78 6
4 Zachary Pizzo SR FAU High 2:11.07 1:56.66 1:54.03 2:33.36 2:30.73 2:46.46 5
5 Stenly Noel JR Ely 2:11.42 2:07.48 2:39.02 1:56.97 2:03.54 2:41.65 4
6 Carlos Santiago 8 FAU High 2:13.26 2:03.94 1:58.61 2:18.59 1:42.61 1:55.94 3
7 VICKY SULLY JR Ely 2:15.76 2:40.20 1:37.75 2:40.20 2:33.41 2:00.83 2
8 Noah Florio SR FAU High 2:16.15 1:50.29 1:44.84 1:40.76 2:25.68 2:25.68 1
9 Daniel Saviano FR FAU High 2:16.91 1:46.79 2:12.81 2:34.71 2:12.81 1:56.38 -
10 Sam Nyemetz JR Pompano Beach 2:17.28 2:06.30 2:29.64 2:32.38 1:55.32 1:40.22 -
11 Max Herbst JR FAU High 2:17.31 2:00.84 2:47.52 2:43.40 2:14.57 2:21.43 -
12 Derrick Sutherland JR Chaminade-Madonna 2:18.46 2:29.54 2:57.23 2:21.23 2:14.31 1:42.46 -
13 Ryan Mays SO FAU High 2:18.60 1:43.95 2:40.78 1:48.11 1:41.18 2:29.69 -
14 Michael McInnis JR Chaminade-Madonna 2:19.18 1:45.78 1:49.96 1:56.92 2:02.48 2:49.80 -
15 Lucca Casacci FR North Broward Prep 2:20.04 1:42.23 2:29.85 2:36.85 2:42.45 2:31.25 -
16 Kobe Kirchsner JR FAU High 2:21.46 1:44.68 2:20.05 1:48.93 2:27.12 1:47.51 -
17 David Babb JR Chaminade-Madonna 2:21.66 2:34.41 2:13.16 2:16.00 2:21.66 2:10.33 -
18 Joel Williams JR Pompano Beach 2:25.27 2:15.11 2:15.11 2:55.78 2:22.37 2:39.80 -
19 Johncinet Jeanneus JR Deerfield Beach 2:27.39 2:39.19 1:53.49 2:05.29 1:54.97 2:22.97 -
20 HOLY ADESCA JR Ely 2:30.66 1:45.47 2:24.64 2:56.28 2:26.14 2:17.10 -
21 Gary Pache JR Cardinal Gibbons 2:30.79 2:51.90 2:11.19 3:05.48 3:10.00 1:54.60 -
22 Ayan Jaouhar FR Pompano Beach 2:31.89 2:33.41 2:09.11 2:16.71 2:28.86 2:44.05 -
23 Sheldon Win SR FAU High 2:33.22 1:50.32 3:11.53 2:31.69 2:42.42 1:59.52 -
24 David Tosado FR Deerfield Beach 2:33.62 3:07.42 2:38.23 1:56.76 1:59.83 3:18.17 -
25 Jordan Yu SO Pompano Beach 2:33.96 3:06.30 3:00.14 2:30.88 3:18.61 2:03.17 -
26 Jon Snow JR Somerset Academy Key 2:44.47 2:06.65 2:18.16 2:06.65 2:46.12 2:52.70 -
27 Gregory DiIoia FR Cardinal Gibbons 2:46.92 3:15.30 3:10.29 3:10.29 3:10.29 3:10.29 -
28 Nicke Voltaire 7 Somerset Academy Key 2:54.65 2:19.72 2:10.99 2:04.01 3:43.56 3:03.39 -
29 Maricus Staggers JR Deerfield Beach 3:06.77 2:25.68 2:40.63 3:19.85 2:31.29 2:18.21 -
30 Luke Diamond 7 North Broward Prep 3:08.75 3:29.52 2:14.02 2:23.45 2:51.77 2:31.00 -
31 Lucas Von Oehsen SO North Broward Prep 3:08.87 3:22.09 2:59.43 3:33.43 2:44.32 3:25.87 -
  COREY GREENE FR Ely NT NT NT NT NT NT   
  Guilherme Gazeti SO FAU High NT NT NT NT NT NT   
  Nathan Tito FR FAU High NT NT NT NT NT NT   
  James Karcher SR Chaminade-Madonna NT NT NT NT NT NT   
  Ali Allen JR Deerfield Beach NT NT NT NT NT NT   
  Kyle Longman SO Chaminade-Madonna NT NT NT NT NT NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Stenly Noel JR Ely 2:08.80 2:11.42 4
18 Joel Williams JR Pompano Beach 2:45.61 2:25.27 -
19 Johncinet Jeanneus JR Deerfield Beach 2:33.29 2:27.39 -
21 Gary Pache JR Cardinal Gibbons 2:06.67 2:30.79 -
22 Ayan Jaouhar FR Pompano Beach 2:25.82 2:31.89 -
23 Sheldon Win SR FAU High 1:54.92 2:33.22 -
24 David Tosado FR Deerfield Beach 2:42.84 2:33.62 -
25 Jordan Yu SO Pompano Beach 2:40.12 2:33.96 -
26 Jon Snow JR Somerset Academy Key 3:17.37 2:44.47 -
27 Gregory DiIoia FR Cardinal Gibbons 3:18.64 2:46.92 -
28 Nicke Voltaire 7 Somerset Academy Key 3:15.61 2:54.65 -
29 Maricus Staggers JR Deerfield Beach 3:08.64 3:06.77 -
30 Luke Diamond 7 North Broward Prep 2:34.78 3:08.75 -
31 Lucas Von Oehsen SO North Broward Prep 4:03.65 3:08.87 -
  Guilherme Gazeti SO FAU High NT NT   
  Nathan Tito FR FAU High NT NT   
  Kyle Longman SO Chaminade-Madonna NT NT   
  Ali Allen JR Deerfield Beach NT NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Torrie Cox JR Chaminade-Madonna 2:15.88 2:04.66 2:29.60 10
2 Bowers Shavores SO Ely 1:54.41 2:05.72 1:36.81 8
3 Zachariah John JR FAU High 2:09.59 2:09.59 1:42.38 6
4 Zachary Pizzo SR FAU High 2:04.52 2:11.07 2:39.91 5
6 Carlos Santiago 8 FAU High 2:33.25 2:13.26 1:45.28 3
7 VICKY SULLY JR Ely 2:48.35 2:15.76 2:06.26 2
8 Noah Florio SR FAU High 2:07.99 2:16.15 1:44.84 1
9 Daniel Saviano FR FAU High 1:45.42 2:16.91 2:37.45 -
10 Sam Nyemetz JR Pompano Beach 2:41.99 2:17.28 1:59.44 -
11 Max Herbst JR FAU High 2:36.54 2:17.31 2:03.58 -
12 Derrick Sutherland JR Chaminade-Madonna 2:21.23 2:18.46 2:29.54 -
13 Ryan Mays SO FAU High 3:00.18 2:18.60 2:29.69 -
14 Michael McInnis JR Chaminade-Madonna 2:20.58 2:19.18 1:41.61 -
15 Lucca Casacci FR North Broward Prep 1:39.43 2:20.04 1:59.04 -
16 Kobe Kirchsner JR FAU High 1:43.27 2:21.46 1:50.34 -
17 David Babb JR Chaminade-Madonna 2:01.83 2:21.66 2:25.91 -
20 HOLY ADESCA JR Ely 1:56.01 2:30.66 2:08.07 -
  COREY GREENE FR Ely NT NT NT   
  James Karcher SR Chaminade-Madonna NT NT NT   

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Zachariah John JR FAU High 6:19.82 5:15.04 4:54.43 4:51.49 10
2 Lucca Casacci FR North Broward Prep 6:36.78 3:48.91 5:05.21 3:39.76 8
3 Stenly Noel JR Ely 5:27.89 4:29.12 5:09.33 5:21.71 6
4 Michael Deoliveira SO FAU High 3:46.44 5:10.19 5:10.19 4:14.36 5
5 VICKY SULLY JR Ely 4:02.66 4:30.66 5:11.10 3:37.77 4
6 Esteban Ramirez SR Pompano Beach 5:57.19 4:57.13 5:16.09 6:47.76 3
7 Ryan Mays SO FAU High 6:21.20 6:21.20 5:23.05 6:21.20 2
8 Jack Lonse SO Chaminade-Madonna 6:27.15 4:55.29 5:28.09 6:27.15 1
9 Michael McInnis JR Chaminade-Madonna 5:29.54 5:46.18 5:32.86 4:56.25 -
10 STEEVEN VOLTAIRE JR Ely 7:26.37 5:11.75 5:54.26 5:36.55 -
11 Steven Nobles Jr FR Deerfield Beach 7:02.75 4:54.86 5:55.25 6:34.33 -
12 Mathew Danvers FR FAU High 5:43.36 5:14.45 6:01.43 4:45.53 -
13 HOLY ADESCA JR Ely 7:43.58 4:53.36 6:02.17 4:17.14 -
14 Nicke Voltaire 7 Somerset Academy Key 7:54.74 5:10.41 6:05.18 4:55.80 -
15 Ethan Del Campo FR Pompano Beach 4:32.26 5:09.05 6:07.91 6:18.95 -
16 Jon Snow JR Somerset Academy Key 5:59.40 6:58.68 6:10.51 4:34.18 -
17 Caleb Berent FR Cardinal Gibbons 5:16.89 7:38.56 6:12.81 6:01.63 -
18 Andre Campos JR Deerfield Beach 5:20.16 5:01.10 6:21.14 7:03.07 -
19 Lucas Pereyra SO Deerfield Beach 5:42.73 6:48.19 6:25.08 6:01.98 -
20 Luke Diamond 7 North Broward Prep 5:05.74 7:22.93 6:31.97 5:37.10 -
21 Gregory DiIoia FR Cardinal Gibbons 5:39.46 6:58.41 6:34.72 5:03.94 -
22 Lucas Von Oehsen SO North Broward Prep 6:32.17 6:48.69 6:52.81 8:48.40 -
  Ali Allen JR Deerfield Beach DNS DNS DNS DNS   
  Nathan Tito FR FAU High DNS DNS DNS DNS   
  Sheldon Win SR FAU High DNS DNS DNS DNS   
  James Karcher SR Chaminade-Madonna DNS DNS DNS DNS   
  Kyle Longman SO Chaminade-Madonna DNS DNS DNS DNS   
  Joel Williams JR Pompano Beach DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Esteban Ramirez SR Pompano Beach 6:03.51 6:25.63 5:28.74 5:31.90 5:16.09 6:44.60 3
11 Steven Nobles Jr FR Deerfield Beach 4:19.34 6:16.57 4:33.55 6:44.99 5:55.25 6:23.67 -
12 Mathew Danvers FR FAU High 4:20.23 6:23.12 6:37.58 5:32.52 6:01.43 7:42.63 -
14 Nicke Voltaire 7 Somerset Academy Key 5:43.27 6:01.53 7:32.83 6:16.14 6:05.18 5:35.97 -
16 Jon Snow JR Somerset Academy Key 5:07.53 4:19.36 4:45.30 6:03.10 6:10.51 6:51.27 -
18 Andre Campos JR Deerfield Beach 5:31.60 5:54.46 5:27.78 8:07.86 6:21.14 4:49.67 -
19 Lucas Pereyra SO Deerfield Beach 6:13.53 6:36.64 6:09.68 8:16.76 6:25.08 6:44.34 -
20 Luke Diamond 7 North Broward Prep 6:24.13 7:15.09 4:34.38 4:50.06 6:31.97 5:01.82 -
21 Gregory DiIoia FR Cardinal Gibbons 8:17.35 4:56.04 5:59.20 5:27.62 6:34.72 5:23.67 -
22 Lucas Von Oehsen SO North Broward Prep 5:26.12 7:25.84 5:17.87 8:40.14 6:52.81 5:05.48 -
  Kyle Longman SO Chaminade-Madonna DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sheldon Win SR FAU High DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nathan Tito FR FAU High DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ali Allen JR Deerfield Beach DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Zachariah John JR FAU High 4:54.43 6:05.10 4:51.49 10
2 Lucca Casacci FR North Broward Prep 5:05.21 5:32.68 6:03.20 8
3 Stenly Noel JR Ely 5:09.33 5:00.05 6:11.20 6
4 Michael Deoliveira SO FAU High 5:10.19 6:09.13 5:22.60 5
5 VICKY SULLY JR Ely 5:11.10 4:08.88 6:38.21 4
7 Ryan Mays SO FAU High 5:23.05 4:18.44 4:21.67 2
8 Jack Lonse SO Chaminade-Madonna 5:28.09 6:46.84 4:15.91 1
9 Michael McInnis JR Chaminade-Madonna 5:32.86 4:32.95 5:39.52 -
10 STEEVEN VOLTAIRE JR Ely 5:54.26 6:15.52 5:47.18 -
13 HOLY ADESCA JR Ely 6:02.17 5:07.85 4:13.52 -
15 Ethan Del Campo FR Pompano Beach 6:07.91 4:43.29 6:29.99 -
17 Caleb Berent FR Cardinal Gibbons 6:12.81 8:00.93 6:01.63 -
  Joel Williams JR Pompano Beach DNS DNS DNS   
  James Karcher SR Chaminade-Madonna DNS DNS DNS   

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Michael Deoliveira SO FAU High 11:12.44 10
2 Gavin Hart JR FAU High 11:22.56 8
3 Japrince Gaines SO Cardinal Gibbons 11:38.11 6
4 Ian Dodd SO Cardinal Gibbons 11:38.29 5
5 Jacob Brezin SO North Broward Prep 11:50.68 4
6 Ander DeQuintana-Dugarte FR North Broward Prep 12:36.34 3
7 David Tosado FR Deerfield Beach 12:49.70 2
8 Mathew Danvers FR FAU High 14:20.50 1
9 Caleb Berent FR Cardinal Gibbons 14:56.18 -
10 Andre Campos JR Deerfield Beach 15:26.33 -
11 Lucas Pereyra SO Deerfield Beach 15:28.71 -
  Fred Geffard JR Deerfield Beach DNF   
  Johncinet Jeanneus JR Deerfield Beach DNS   
  Steven Nobles Jr FR Deerfield Beach DNS   
  Ali Allen JR Deerfield Beach DNS   

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jevon Williams SR Ely 14.02 14.87 10
2 Derick Brown SO Ely 15.40 13.25 8
3 Dashawn Peterson SO Ely 16.00 12.00 6
4 Graham Altschuler JR North Broward Prep 16.02 18.43 5
5 Avondre Walters SO Pompano Beach 16.81 16.14 4
6 TRAVOY FORBES FR Ely 18.39 23.73 3
7 Devin Willis JR FAU High 20.11 18.10 2
Boys' 110 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Avondre Walters SO Pompano Beach 17.49 21.02 16.14 16.81 4
6 TRAVOY FORBES FR Ely 13.80 16.74 23.73 18.39 3
7 Devin Willis JR FAU High 17.50 19.71 19.11 20.11 2
Boys' 110 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jevon Williams SR Ely 14.02 10
2 Derick Brown SO Ely 15.40 8
3 Dashawn Peterson SO Ely 16.00 6
4 Graham Altschuler JR North Broward Prep 16.02 5

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jevon Williams SR Ely 37.11 46.76 46.02 35.26 10
2 Craig Saddler SR Cardinal Gibbons 37.69 35.81 39.96 34.68 8
3 Avondre Walters SO Pompano Beach 42.34 35.57 43.19 38.96 6
4 Dashawn Peterson SO Ely 42.42 35.64 44.55 34.79 5
5 Graham Altschuler JR North Broward Prep 42.71 49.97 33.74 38.87 4
6 Derick Brown SO Ely 43.50 51.33 55.25 50.03 3
7 BRIAN SCOTT SR Ely 45.50 56.42 32.31 35.04 2
8 Ethen Cook 8 FAU High 46.95 34.75 42.26 40.85 1
9 TRAVOY FORBES FR Ely 48.55 1:01.66 56.32 55.84 -
10 Dylan Taylor SO North Broward Prep 49.60 1:03.99 53.57 36.71 -
11 Antoin Tatham SO Pompano Beach 53.85 1:04.62 56.01 51.16 -
12 Christian Cernadas FR North Broward Prep 56.22 47.79 54.54 41.61 -
  Ethan Becker FR North Broward Prep DNS DNS DNS DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Antoin Tatham SO Pompano Beach 42.01 39.31 58.16 53.85 1:04.62 -
12 Christian Cernadas FR North Broward Prep 59.04 41.04 59.04 56.22 50.04 -
  Ethan Becker FR North Broward Prep DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
5 Graham Altschuler JR North Broward Prep 42.29 42.71 49.97 4
8 Ethen Cook 8 FAU High 56.81 46.95 35.69 1
9 TRAVOY FORBES FR Ely 41.76 48.55 38.36 -
10 Dylan Taylor SO North Broward Prep 38.20 49.60 45.14 -
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jevon Williams SR Ely 33.40 34.89 29.69 37.11 10
2 Craig Saddler SR Cardinal Gibbons 36.94 42.22 33.93 37.69 8
3 Avondre Walters SO Pompano Beach 50.39 54.62 51.24 42.34 6
4 Dashawn Peterson SO Ely 53.88 36.91 42.00 42.42 5
6 Derick Brown SO Ely 56.12 33.06 33.50 43.50 3
7 BRIAN SCOTT SR Ely 43.68 55.51 32.31 45.50 2

Boys' 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Ely A Courtney Gordon, Shomari Lawrence, Jashon Prophet, Darnell Deas 41.82 30.95 31.79 42.66 10
2 Cardinal Gibbons A Jordan Freeman, coleman Bennett, Davon Kiser, Sam Mrky 43.12 32.78 37.52 32.78 8
3 Chaminade-Madonna A Jonathan Harris, D'Angelo Ponds, Justin Mosley, Ryan Turner 44.27 49.14 49.14 48.26 6
4 Cardinal Gibbons
(B>)
B Zachary Farris, Mason Thomas, Kamari Moulton, Nardo Germeus 44.59 34.78 57.08 35.68   
5 Chaminade-Madonna
(B>)
B 45.07 43.27 36.06 54.54   
6 Deerfield Beach
(B>)
B 45.08 43.73 38.77 34.72 5
7 North Broward Prep
(B>)
B Michael Bagot, Tyson McCloud, Marc Platt, Christian Mays 46.02 57.07 59.37 50.17 4
8 FAU High A Devin Willis, Joah Levine, Alex Major, Lucas Shuckerow 47.11 44.29 43.35 46.64 3
9 North Broward Prep A Christian Dohler, Ethan Ripple, Luke Collins, Gabriel Castillo 48.47 54.78 34.42 39.75   
10 North Broward Prep
(D>)
D Senlin Luo, Tate Rowland, Damisi Faluyi, Marcus Dixon 50.26 58.81 53.78 45.24   
11 North Broward Prep
(C>)
C Hector Torres, Tyler Mulligan, Ben Miller, Connor Clyatt 52.53 53.06 47.81 58.31   
  Deerfield Beach A DNF DNF DNF DNF   
Boys' 4 x 100 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Cardinal Gibbons
(B>)
Farris, Thomas, Moulton, Germeus 51.73 46.82 45.04 40.58 44.59   
5 Chaminade-Madonna
(B>)
54.99 56.79 58.14 42.82 45.07   
6 Deerfield Beach
(B>)
31.56 40.13 47.79 35.62 45.08 5
7 North Broward Prep
(B>)
Bagot, McCloud, Platt, Mays 46.94 55.23 59.37 38.66 46.02 4
10 North Broward Prep
(D>)
Luo, Rowland, Faluyi, Dixon 47.25 50.77 1:02.33 42.73 50.26   
11 North Broward Prep
(C>)
Torres, Mulligan, Miller, Clyatt 36.78 38.88 48.33 48.33 52.53   
Boys' 4 x 100 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ely Gordon, Lawrence, Prophet, Deas 43.08 41.82 36.39 43.50 54.37 34.71 38.06 10
2 Cardinal Gibbons Freeman, Bennett, Kiser, Mrky 49.16 43.12 45.71 34.93 31.91 41.83 31.48 8
3 Chaminade-Madonna Harris, Ponds, Mosley, Turner 36.75 44.27 38.52 39.85 48.70 33.21 42.06 6
8 FAU High Willis, Levine, Major, Shuckerow 57.01 47.11 45.23 41.46 45.23 33.92 38.16 3
9 North Broward Prep Dohler, Ripple, Collins, Castillo 42.17 48.47 55.26 39.26 33.93 47.02 37.81   
  Deerfield Beach DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF   

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Cardinal Gibbons Mason Thomas, Samir English-Brown, Sam Mrky, Kamari Moulton 3:43.54 3:41.32 3:54.60 3:10.34 4:12.31 3:45.75
2 FAU High Carlos Santiago, Alex Major, Daniel Saviano, Lucas Shuckerow 4:17.35 3:41.85 3:44.07 4:17.35 2:35.30 4:01.82
3 Pompano Beach Avondre Walters, Julian Esposito, Raylen Garner, Tramel Brown 2:58.67 3:49.06 4:41.75 2:49.51 3:55.94 4:44.04
  Chaminade-Madonna Jonathan Harris, Kwame Smith, Corey Golgby, Jason Bourciquot DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ely TRAYVON JACKSON, Dewante Deas, Jevon Williams , MALIEK HOWALL DNS DNS DNS DNS DNS DNS

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ely COREY GREENE, Bowers Shavores, Stenly Noel, TRAYVON JACKSON 6:21.42 6:52.35 11:04.91 9:42.44 8:35.43 8:50.90 10
2 Chaminade-Madonna Jason Bourciquot, Brock Lopez, Jack Lonse, David Babb 8:31.85 10:57.33 11:29.66 8:58.79 8:58.79 7:43.36 8
3 Pompano Beach Julian Esposito, Esteban Ramirez, Sam Nyemetz, Joel Williams 11:17.05 7:42.37 10:55.03 6:47.33 9:10.44 10:55.03 6
4 FAU High Max Herbst, Carlos Santiago, Noah Florio, Ryan Mays 7:33.37 10:24.77 9:51.60 11:31.12 9:12.89 11:47.70 5
5 Deerfield Beach David Tosado, Fred Geffard, Giovanali Simon, Johncinet Jeanneus 11:40.25 12:34.58 10:39.88 7:02.57 10:03.66 8:51.22 4

Boys' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Sam Mrky SO Cardinal Gibbons 3.66m 12' 0" 10
  • 2.59
    P
  • 2.74
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    O
  • 3.20
    O
  • 3.35
    XO
  • 3.51
    O
  • 3.66
    XO
  • 3.81
    XXX
2 Gary Pache JR Cardinal Gibbons 3.66m 12' 0" 8
  • 2.59
    P
  • 2.74
    P
  • 2.90
    P
  • 3.05
    O
  • 3.20
    XXO
  • 3.35
    XO
  • 3.51
    XXO
  • 3.66
    XXO
  • 3.81
    XXX
3 Ethan Schwartz FR North Broward Prep 2.74m 8' 11.75" 6
  • 2.59
    XXO
  • 2.74
    XO
  • 2.90
    XXX
  Cameron Jones FR Cardinal Gibbons NH NH   
  Spencer Jones FR Cardinal Gibbons NH NH   

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Dewante Deas JR Ely 7.49m 7.83m 5.58m 6.81m 22' 4.25" 10
2 Jevon Williams SR Ely 7.05m 7.18m 6.22m 6.41m 21' 0.5" 8
3 TYQUARIUS MALLORY FR Ely 4.37m 5.50m 4.82m 5.67m 18' 7.25" 6
4 Treyvion Gilbert FR Deerfield Beach 6.89m 3.98m 4.14m 5.60m 18' 4.5" 5
5 Nardo Germeus JR Cardinal Gibbons 4.23m 4.07m 5.34m 5.29m 17' 4.25" 4
6 Saizer Masse SR Somerset Academy Key 6.52m 3.65m 4.12m 5.22m 17' 1.5" 3
7 MALIEK HOWALL SR Ely 5.78m 5.68m 4.48m 5.21m 17' 1.25" 2
8 Alex Schwartz SR North Broward Prep 4.09m 6.63m 3.78m 5.18m 17' 0" 1
9 John Pastorius SO Pompano Beach 4.79m 3.97m 3.97m 5.15m 16' 10.75" -
9 Joseph Griseta SO North Broward Prep 6.03m 5.25m 4.53m 5.15m 16' 10.75" -
11 Marvin Grayson SO Pompano Beach 4.80m 5.83m 5.62m 5.11m 16' 9.25" -
12 Tate Rowland FR North Broward Prep 4.50m 5.03m 4.45m 4.79m 15' 8.75" -
13 Sergio Loza SO North Broward Prep 5.17m 3.60m 4.08m 4.74m 15' 6.75" -
14 Pete Pokatragool SO FAU High 4.80m 5.15m 5.36m 4.29m 14' 1" -
15 Sheldon Win SR FAU High 4.70m 4.23m 4.04m 3.92m 12' 10.5" -
  Luke Collins SO North Broward Prep DNS DNS DNS DNS NM   
  Ben Shapiro SO Cardinal Gibbons DNS DNS DNS DNS NM   
  Hugo Silsby JR Cardinal Gibbons DNS DNS DNS DNS NM   
  Creflo Chery SO Pompano Beach DNS DNS DNS DNS NM   

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Michael Fleurancin SR Pompano Beach 11.98m 39' 3.75" 10
2 TYQUARIUS MALLORY FR Ely 11.76m 38' 7" 8
3 MARKUS MCLAMORE SR Ely 11.35m 37' 3" 6
4 Alex Schwartz SR North Broward Prep 1.54m 5' 0.75" 5
  Pete Pokatragool SO FAU High FOUL NM   
  Michael Bagot SO North Broward Prep FOUL NM   
  Tate Rowland FR North Broward Prep FOUL NM   
  Sergio Loza SO North Broward Prep FOUL NM   
  Joseph Griseta SO North Broward Prep FOUL NM   
  Creflo Chery SO Pompano Beach DNS NM   
  Luke Collins SO North Broward Prep DNS NM   

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Tyson McCloud SR North Broward Prep 14.82m 48' 7.5" 10
2 Gerald Mincey SR Cardinal Gibbons 14.15m 46' 5.25" 8
3 Jackson Crozier SO Cardinal Gibbons 13.66m 44' 9.75" 6
4 Roody Saincharles SR Ely 13.46m 44' 2" 5
5 Gregorie Jules SR Ely 11.54m 37' 10.5" 4
6 Hector Nevarez SO FAU High 11.47m 37' 7.75" 3
7 Timur Kim SR Pompano Beach 11.24m 36' 10.5" 2
8 Steven Martin FR Deerfield Beach 11.08m 36' 4.25" 1
9 Lakendrick Riley FR Cardinal Gibbons 10.80m 35' 5.25" -
10 John Charles SR FAU High 10.48m 34' 4.75" -
11 Aushawn Louis FR Cardinal Gibbons 10.19m 33' 5.25" -
12 Michael McGrath FR North Broward Prep 10.09m 33' 1.25" -
13 Corey Francis JR Ely 9.82m 32' 2.75" -
14 Nick Donahue JR North Broward Prep 9.64m 31' 7.5" -
15 Paul Vidal SR North Broward Prep 9.38m 30' 9.25" -
16 Carlos Agosto FR North Broward Prep 8.81m 28' 11" -
17 Fernando Hubner SO Pompano Beach 8.47m 27' 9.5" -
17 Graham Mathieu FR North Broward Prep 8.47m 27' 9.5" -
19 Arthur Buzzinaro SO North Broward Prep 8.46m 27' 9.25" -
20 Nathan Alexander JR North Broward Prep 8.24m 27' 0.5" -
21 Logan Susi SR North Broward Prep 7.54m 24' 9" -
22 Marvin Cyriac FR Somerset Academy Key 6.58m 21' 7.25" -
23 Alex Kopels FR North Broward Prep 5.89m 19' 4" -
  Mori Schacter SO North Broward Prep FOUL NM   
  Zamir Pelissier FR Cardinal Gibbons DNS NM   
  Aman Shaan FR FAU High DNS NM   
  Micah Williams FR Pompano Beach DNS NM   

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Roody Saincharles SR Ely 41.04m 36.64m 33.71m 120' 2" 10
2 Gregorie Jules SR Ely 35.40m 36.12m 34.68m 118' 6" 8
3 Jackson Crozier SO Cardinal Gibbons 40.74m 34.82m 38.30m 114' 3" 6
4 Corey Francis JR Ely 33.23m 32.90m 25.33m 107' 11" 5
5 Timur Kim SR Pompano Beach 32.31m 28.34m 30.04m 93' 0" 4
6 Devin Willis JR FAU High 27.39m 28.24m 25.70m 92' 8" 3
7 Hector Nevarez SO FAU High 28.94m 27.30m 30.03m 89' 7" 2
8 Lakendrick Riley FR Cardinal Gibbons 25.46m 24.25m 21.83m 79' 7" 1
9 Aushawn Louis FR Cardinal Gibbons 21.66m 23.80m 17.14m 78' 1" -
10 Fernando Hubner SO Pompano Beach 23.52m 23.52m 21.17m 77' 2" -
11 Arthur Buzzinaro SO North Broward Prep 24.51m 23.12m 27.28m 75' 10" -
12 Nick Donahue JR North Broward Prep 26.76m 23.07m 22.61m 75' 8" -
13 Logan Susi SR North Broward Prep 25.00m 22.52m 28.15m 73' 11" -
14 John Charles SR FAU High 23.91m 21.16m 18.62m 69' 5" -
15 Michael McGrath FR North Broward Prep 26.56m 20.91m 20.49m 68' 7" -
16 Nathan Alexander JR North Broward Prep 18.03m 20.49m 22.95m 67' 3" -
17 Mori Schacter SO North Broward Prep 19.71m 20.32m 14.83m 66' 8" -
18 Carlos Agosto FR North Broward Prep 23.62m 20.19m 22.81m 66' 3" -
19 Paul Vidal SR North Broward Prep 21.84m 20.04m 14.83m 65' 9" -
20 Graham Mathieu FR North Broward Prep 15.56m 18.31m 15.93m 60' 1" -
21 Alex Kopels FR North Broward Prep 13.84m 17.09m 16.06m 56' 1" -
22 Aman Shaan FR FAU High 13.26m 17.00m 13.43m 55' 9" -
23 Marvin Cyriac FR Somerset Academy Key 10.96m 12.45m 15.69m 40' 10" -
24 Tyson McCloud SR North Broward Prep 2.84m 2.84m 2.30m 9' 4" -
  Zamir Pelissier FR Cardinal Gibbons DNS DNS DNS NM   
  Micah Williams FR Pompano Beach DNS DNS DNS NM   

Boys' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Devin Willis JR FAU High 36.38m 119' 4" 10
2 Steven Martin FR Deerfield Beach 31.66m 103' 10" 8
3 Marc Platt JR North Broward Prep 31.55m 103' 6" 6
4 Aaro Tuovinen SO North Broward Prep 27.77m 91' 1" 5
5 Hector Nevarez SO FAU High 25.37m 83' 3" 4
6 Michael McGrath FR North Broward Prep 24.88m 81' 7" 3
7 Tate Rowland FR North Broward Prep 24.55m 80' 6" 2
8 Aman Shaan FR FAU High 24.23m 79' 6" 1
9 Arthur Buzzinaro SO North Broward Prep 23.61m 77' 5" -
10 Logan Susi SR North Broward Prep 20.84m 68' 4" -
11 Cam Little JR North Broward Prep 20.63m 67' 8" -
12 Alex Kopels FR North Broward Prep 18.84m 61' 10" -
13 Tymur Terchiiev SO North Broward Prep 17.71m 58' 1" -
14 Steventzlee Janvier FR Deerfield Beach 11.67m 38' 3" -
  Martin Palencia 8 North Broward Prep 31.66m 103' 10"   
  Zachary Mandell FR North Broward Prep DNS NM