February 11, 2020
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Lee DeFour JR St. Cloud 50.79 40.32 52.36 1:04.93 36.66 10
2 Jonathon Tsui SR Freedom (Orlando) 45.12 1:07.42 53.08 56.80 1:02.64 8
3 Edward Abisada SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 38.46 54.71 54.16 55.25 46.58 6
4 Sir Giles JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 52.65 57.04 54.84 1:04.72 49.91 5
5 Maxwell Frederic SR New Dimensions 47.72 1:08.57 54.85 38.40 46.08 4
6 Dylan Hamby SR Lake Nona 51.88 40.29 55.19 46.92 57.40 3
7 Hector Perez FR Gateway 46.12 41.67 55.56 55.01 1:09.45 2
8 Orlando Descartes SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:04.04 1:12.54 56.67 1:09.14 58.94 1
9 Arthur Ezeobinwa SR Lake Nona 55.64 1:03.02 56.77 1:06.42 1:12.67 -
10 Fritz Dekay Alcius SO West Oaks 1:04.63 1:08.63 57.19 46.90 52.62 -
11 Manuel Marrero-Introini JR Poinciana 1:01.79 53.12 57.74 54.86 1:01.21 -
12 Bryce Sanchez FR Harmony 1:03.44 40.74 58.20 1:10.43 59.37 -
13 Ayomiku Adegbile JR St. Cloud 1:07.63 54.81 58.30 40.81 53.64 -
14 Daniel Velez SO Freedom (Orlando) 56.65 1:13.59 58.40 1:08.92 56.07 -
15 Gabriel Morales FR City of Life Christian 53.82 56.75 58.50 1:01.43 42.12 -
16 Wathson Cherancy SO Harmony 56.19 55.02 58.53 48.00 48.00 -
17 Dorian Thimote SR Gateway 45.16 1:10.37 58.64 55.13 1:09.20 -
18 Malik Byrd JR West Oaks 1:15.92 1:13.57 58.85 1:15.33 49.44 -
19 Michael Kline JR St. Cloud 43.59 47.12 58.90 1:03.03 53.60 -
20 Alejondro Negron SO St. Cloud 1:06.98 46.83 59.27 58.68 1:02.83 -
21 Anthony Mercado JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:03.22 52.99 1:00.21 58.41 1:06.84 -
22 Michael Johnson Jr. JR Gateway 52.13 1:07.28 1:00.61 52.73 44.86 -
23 Ramon Donnelly FR Harmony 1:03.22 1:01.39 1:00.78 1:04.43 1:10.51 -
24 Devonish Maragh JR New Dimensions 54.86 51.20 1:00.95 1:01.56 1:17.41 -
25 Angel Jimenez SR Gateway 1:16.07 1:11.16 1:01.34 51.53 1:12.39 -
26 Angel Aviles JR New Dimensions 59.65 1:13.18 1:01.49 1:04.57 1:08.87 -
27 Jefferson Resuera JR Poinciana 45.68 1:10.99 1:01.73 56.18 1:05.44 -
28 Andrew Smith JR Harmony 52.60 1:20.78 1:02.62 1:16.40 58.24 -
29 Emmanuel Luna FR City of Life Christian 1:16.58 1:05.91 1:02.77 47.08 51.48 -
30 Jed Torres SO Harmony 1:10.90 56.85 1:03.87 1:07.07 1:14.73 -
31 Jephthe Cheristin SO West Oaks 1:20.67 1:14.27 1:04.02 1:21.95 1:21.31 -
32 Doel Mortes JR Poinciana 1:15.06 1:17.63 1:04.15 59.02 1:18.27 -
33 Raphael Mars FR Gateway 1:25.48 1:13.55 1:06.26 1:24.82 58.31 -
34 Diego Miranda Rivera SO New Dimensions 1:00.90 1:29.17 1:12.49 1:27.72 1:10.32 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
13 Ayomiku Adegbile JR St. Cloud 43.73 51.31 58.30 -
15 Gabriel Morales FR City of Life Christian 42.71 1:11.96 58.50 -
32 Doel Mortes JR Poinciana 44.91 1:13.14 1:04.15 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
14 Daniel Velez SO Freedom (Orlando) 57.24 1:07.16 1:12.42 58.40 -
16 Wathson Cherancy SO Harmony 50.93 50.34 46.24 58.53 -
23 Ramon Donnelly FR Harmony 1:15.37 1:18.41 1:12.94 1:00.78 -
27 Jefferson Resuera JR Poinciana 48.77 1:06.67 48.15 1:01.73 -
28 Andrew Smith JR Harmony 1:06.38 1:16.40 1:03.25 1:02.62 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Bryce Sanchez FR Harmony 1:12.75 1:12.17 1:06.93 58.20 1:12.75 57.04 -
20 Alejondro Negron SO St. Cloud 52.75 1:05.20 53.94 59.27 1:16.46 1:14.09 -
24 Devonish Maragh JR New Dimensions 1:13.75 44.50 1:15.58 1:00.95 49.37 1:08.88 -
29 Emmanuel Luna FR City of Life Christian 44.57 1:18.47 1:00.89 1:02.77 1:05.28 46.45 -
30 Jed Torres SO Harmony 53.65 51.74 1:12.82 1:03.87 1:10.90 57.49 -
34 Diego Miranda Rivera SO New Dimensions 1:18.29 1:08.14 1:27.72 1:12.49 1:05.97 1:26.99 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Jonathon Tsui SR Freedom (Orlando) 53.08 8
8 Orlando Descartes SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 56.67 1
17 Dorian Thimote SR Gateway 58.64 -
22 Michael Johnson Jr. JR Gateway 1:00.61 -
25 Angel Jimenez SR Gateway 1:01.34 -
26 Angel Aviles JR New Dimensions 1:01.49 -
33 Raphael Mars FR Gateway 1:06.26 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
3 Edward Abisada SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 54.16 1:00.12 6
6 Dylan Hamby SR Lake Nona 55.19 1:11.75 3
9 Arthur Ezeobinwa SR Lake Nona 56.77 1:13.81 -
11 Manuel Marrero-Introini JR Poinciana 57.74 1:09.29 -
19 Michael Kline JR St. Cloud 58.90 1:12.45 -
21 Anthony Mercado JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:00.21 1:14.06 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Lee DeFour JR St. Cloud 52.36 53.93 10
4 Sir Giles JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 54.84 43.88 5
5 Maxwell Frederic SR New Dimensions 54.85 58.69 4
7 Hector Perez FR Gateway 55.56 45.01 2
10 Fritz Dekay Alcius SO West Oaks 57.19 52.62 -
18 Malik Byrd JR West Oaks 58.85 1:13.57 -
31 Jephthe Cheristin SO West Oaks 1:04.02 1:07.23 -