March 3, 2020
|
Boyd Anderson - Lauderdale Lakes, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Michael Fiore JR Fort Lauderdale 1:56.94 1:49.93 2:17.99 2:03.96 1:27.71 10
2 Humberto Ramirez JR Fort Lauderdale 1:59.73 1:51.35 1:25.01 2:00.93 2:20.09 8
3 Tajay Roberts JR Boyd Anderson 2:03.17 1:36.08 2:16.72 2:01.94 1:42.24 6
4 Aidan Breslin SR Fort Lauderdale 2:04.02 2:41.23 1:40.46 2:27.59 1:34.26 4
5 Forest Adams SO Fort Lauderdale 2:10.69 2:34.22 2:40.75 2:00.24 2:43.37 3
6 Tyree Robinson JR Boyd Anderson 2:12.75 1:38.24 1:54.17 2:24.70 2:33.99 2
7 Derrick Sutherland JR Chaminade-Madonna 2:14.57 2:21.30 2:28.03 2:03.81 1:57.08 1
8 Julian Esposito SR Pompano Beach 2:14.63 1:34.24 1:53.09 1:49.05 2:13.29 -
9 Sam Nyemetz JR Pompano Beach 2:18.06 2:02.88 2:56.72 1:53.21 2:40.15 -
10 John Augustin JR Boyd Anderson 2:19.77 1:56.01 2:29.56 2:53.32 3:00.31 -
11 Brock Lopez SO Chaminade-Madonna 2:30.31 2:48.35 2:55.87 2:36.33 1:48.23 -
12 Ethan DuBose SO Pompano Beach 2:33.79 2:07.65 2:38.41 2:06.11 3:18.39 -
13 Keith Pope JR Stranahan 2:35.32 2:43.09 2:36.88 2:08.92 2:21.35 -
14 David Babb JR Chaminade-Madonna 3:08.62 3:35.03 3:25.60 2:57.31 2:47.88 -
15 Samuel Clarke SO Boyd Anderson 3:12.18 2:54.89 2:20.30 3:52.54 3:17.95 -
  Besley Hyacinthe JR Stranahan NT NT NT NT NT   
  Johnathan Libecca JR Boyd Anderson NT NT NT NT NT   
  Loubsky Francois SR Boyd Anderson NT NT NT NT NT   
  Delmar Campbell SR Boyd Anderson DNS DNS DNS DNS DNS   
  Wesley Vincent JR Boyd Anderson DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jonathan Desir SO Boyd Anderson DNS DNS DNS DNS DNS   
  James Karcher SR Chaminade-Madonna DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jordan Yu SO Pompano Beach DNS DNS DNS DNS DNS   
  Joseph Flowers JR Stranahan DNS DNS DNS DNS DNS   
  Omar Simpson SO Stranahan DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Brock Lopez SO Chaminade-Madonna 2:39.33 2:25.80 2:40.84 2:30.31 2:00.25 -
12 Ethan DuBose SO Pompano Beach 2:27.64 2:35.33 2:16.88 2:33.79 3:06.09 -
13 Keith Pope JR Stranahan 1:48.73 3:03.28 1:58.05 2:35.32 2:16.69 -
14 David Babb JR Chaminade-Madonna 2:25.24 3:29.37 3:33.14 3:08.62 3:02.97 -
15 Samuel Clarke SO Boyd Anderson 2:56.81 3:33.32 3:54.46 3:12.18 3:46.78 -
  Omar Simpson SO Stranahan DNS DNS DNS DNS DNS   
  Joseph Flowers JR Stranahan DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jordan Yu SO Pompano Beach DNS DNS DNS DNS DNS   
  James Karcher SR Chaminade-Madonna DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jonathan Desir SO Boyd Anderson DNS DNS DNS DNS DNS   
  Wesley Vincent JR Boyd Anderson DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Michael Fiore JR Fort Lauderdale 1:26.54 2:14.49 2:01.62 1:40.57 1:56.94 1:41.74 10
2 Humberto Ramirez JR Fort Lauderdale 1:46.56 2:15.30 1:52.55 1:31.00 1:59.73 2:14.10 8
3 Tajay Roberts JR Boyd Anderson 2:29.04 2:10.56 1:52.09 2:17.95 2:03.17 1:43.47 6
4 Aidan Breslin SR Fort Lauderdale 2:07.74 1:46.66 1:50.38 1:33.02 2:04.02 2:12.71 4
5 Forest Adams SO Fort Lauderdale 1:34.10 2:17.23 2:38.14 1:57.63 2:10.69 2:00.24 3
6 Tyree Robinson JR Boyd Anderson 2:44.61 2:16.74 2:43.29 2:48.60 2:12.75 2:18.06 2
7 Derrick Sutherland JR Chaminade-Madonna 2:21.30 2:11.88 1:42.28 2:54.95 2:14.57 2:05.15 1
8 Julian Esposito SR Pompano Beach 2:28.10 1:46.36 2:52.33 1:40.98 2:14.63 2:30.79 -
9 Sam Nyemetz JR Pompano Beach 1:51.83 2:11.16 2:15.30 2:36.01 2:18.06 2:49.82 -
10 John Augustin JR Boyd Anderson 2:54.72 2:58.91 2:08.59 2:07.19 2:19.77 2:22.57 -
  Besley Hyacinthe JR Stranahan NT NT NT NT NT NT   
  Loubsky Francois SR Boyd Anderson NT NT NT NT NT NT   
  Johnathan Libecca JR Boyd Anderson NT NT NT NT NT NT   
  Delmar Campbell SR Boyd Anderson DNS DNS DNS DNS DNS DNS