March 6- 7, 2020
|
Liberty-Indoor Track Complex (Banked) - Lynchburg, VA
|
200m (Banked)
ICON KEY: NJCAA

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Santino Kenyi SO-2 Cloud County CC 8:07.67 10:24.22 10
2 Wesley Banguria SO-2 Colby CC 8:07.71 9:40.38 8
3 Miguel Coca SO-2 Trinidad State JC 8:20.70 7:50.66 6
4 Kelvin Bungei FR-1 Iowa Central CC 8:25.91 8:46.15 5
5 Milos Pendic SO-2 Iowa Central CC 8:25.94 8:56.30 4
6 Awet Yohannes SO-2 Iowa Central CC 8:32.13 8:21.89 3
7 Geoffrey Bwalley FR-1 Monroe College (NR) 8:32.37 8:27.25 2
8 Daniel Marquez SO-2 Paradise Valley 8:41.21 6:36.12 1
9 Sylvestre Kibarar SO-2 Hutchinson CC 8:42.23 9:55.35 -
10 Maxwel Kiplagat SO-2 Vincennes 8:42.98 8:16.84 -
11 Bailey Smith SO-2 Trinidad State JC 8:49.37 6:31.74 -
12 Sam Mickelson FR-1 Hawkeye CC 8:50.64 6:53.90 -
13 Ashton Siwek SO-2 Southern Idaho 8:50.81 10:26.36 -
14 Eric Christen FR-1 Southern Idaho 8:51.81 11:10.08 -
15 Shawn Kiptoo FR-1 Iowa Western CC 8:53.03 8:53.03 -
16 Habtamu Geta FR-1 Cloud County CC 8:53.72 8:27.04 -
17 Micah Too SO-2 Colby CC 8:55.45 8:07.26 -
18 Adrian Diaz-Lopez FR-1 Cowley College 9:00.72 7:28.80 -
19 Derek Tratnyek FR-1 Fort Scott CC 9:01.30 8:01.76 -
20 Obadia Tanui FR-1 Butler CC 9:01.31 9:33.79 -
21 Felix Kemei FR-1 Trinidad State JC 9:01.64 10:06.64 -
22 Jorge Ruiz FR-1 North Iowa Area CC 9:03.30 11:40.86 -
23 Joshua Martin FR-1 Southern Idaho 9:05.47 7:54.56 -
24 Morne Scharnick SO-2 Vincennes 9:06.00 7:49.56 -
25 Henry Schmidt FR-1 Hagerstown CC 9:11.72 8:16.55 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Bailey Smith SO-2 Trinidad State JC 6:58.21 8:49.37 9:37.02 8:49.37 -
12 Sam Mickelson FR-1 Hawkeye CC 7:31.05 8:50.64 9:49.01 8:02.89 -
13 Ashton Siwek SO-2 Southern Idaho 10:47.59 8:50.81 7:52.42 9:06.74 -
14 Eric Christen FR-1 Southern Idaho 11:04.77 8:51.81 11:04.77 6:49.50 -
17 Micah Too SO-2 Colby CC 10:53.25 8:55.45 8:12.62 11:30.73 -
19 Derek Tratnyek FR-1 Fort Scott CC 8:12.59 9:01.30 10:38.74 7:56.35 -
20 Obadia Tanui FR-1 Butler CC 7:34.70 9:01.31 6:45.99 10:17.10 -
22 Jorge Ruiz FR-1 North Iowa Area CC 10:08.50 9:03.30 7:41.81 10:08.50 -
23 Joshua Martin FR-1 Southern Idaho 10:43.66 9:05.47 9:10.93 9:16.38 -
24 Morne Scharnick SO-2 Vincennes 10:33.36 9:06.00 10:49.74 10:16.98 -
25 Henry Schmidt FR-1 Hagerstown CC 10:01.38 9:11.72 6:37.24 8:00.00 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Santino Kenyi SO-2 Cloud County CC 8:07.67 10
2 Wesley Banguria SO-2 Colby CC 8:07.71 8
3 Miguel Coca SO-2 Trinidad State JC 8:20.70 6
4 Kelvin Bungei FR-1 Iowa Central CC 8:25.91 5
5 Milos Pendic SO-2 Iowa Central CC 8:25.94 4
6 Awet Yohannes SO-2 Iowa Central CC 8:32.13 3
7 Geoffrey Bwalley FR-1 Monroe College (NR) 8:32.37 2
8 Daniel Marquez SO-2 Paradise Valley 8:41.21 1
9 Sylvestre Kibarar SO-2 Hutchinson CC 8:42.23 -
10 Maxwel Kiplagat SO-2 Vincennes 8:42.98 -
15 Shawn Kiptoo FR-1 Iowa Western CC 8:53.03 -
16 Habtamu Geta FR-1 Cloud County CC 8:53.72 -
18 Adrian Diaz-Lopez FR-1 Cowley College 9:00.72 -
21 Felix Kemei FR-1 Trinidad State JC 9:01.64 -