January 31-February 1, 2020
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov WIAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kyler Lueck SR-4 Wis.-Eau Claire 1:53.72 1:53.72 1:24.16 1:26.43 2:03.96 2:06.23
2 Will Ullrich SO-2 Wis.-Eau Claire 1:57.32 2:05.54 1:57.32 2:25.48 1:47.94 2:06.71
3 Jonathan Tostenson SO-2 Minnesota-Duluth 1:58.74 1:40.93 2:08.24 2:16.56 2:10.62 2:31.99
4 Henry Hughes FR-1 Wis.-Stout 1:58.76 1:25.51 1:30.26 2:11.83 1:40.95 2:09.45
5 Trevin Nelson SO-2 Wis.-Stout 1:58.88 1:45.81 2:30.98 2:09.58 1:24.41 2:03.64
6 Noah Torvik JR-3 Minnesota-Duluth 1:59.03 1:43.56 1:37.61 1:35.23 2:12.13 2:19.27
7 Cole Fechner SO-2 Minnesota-Duluth 1:59.60 1:46.45 2:16.35 1:28.51 1:30.90 2:06.78
8 Jordan Gruenes FR-1 Minnesota-Duluth 1:59.80 1:23.86 1:51.42 2:21.37 1:32.25 1:34.65
9 Luke Gustafson FR-1 Minnesota-Duluth 1:59.82 2:28.58 1:33.46 2:23.79 2:13.00 2:01.02
10 Tyler Osen FR-1 Wis.-Eau Claire 1:59.86 1:50.28 2:35.82 2:16.64 1:57.47 2:04.66
11 Tyler Tomich JR-3 Wis.-Eau Claire 2:00.00 1:33.60 2:36.00 1:48.00 2:33.60 1:42.00
12 Jackson Clements JR-3 Wis.-Eau Claire 2:02.20 1:57.32 2:24.20 2:10.76 1:45.10 2:29.09
13 Chad Couser JR-3 Wis.-Eau Claire 2:02.52 1:35.57 1:56.40 2:29.48 2:03.75 2:27.03
14 Andrew Arthur JR-3 Minnesota-Duluth 2:02.69 1:52.88 2:13.74 2:22.32 1:28.34 1:59.01
15 Isaiah Sample JR-3 Viterbo 2:03.12 1:33.58 2:12.97 1:39.73 1:36.04 1:38.50
16 Wyatt Rauvola FR-1 Wis.-Eau Claire 2:03.89 2:15.04 1:42.83 2:37.34 1:57.70 1:40.35
17 Payne Freske FR-1 Wis.-Eau Claire 2:04.51 1:27.16 2:09.49 1:55.80 2:05.76 1:39.61
18 Keegan Pulchinski FR-1 Wis.-Stout 2:05.29 2:30.35 1:37.73 1:41.49 1:49.01 2:32.86
19 Sam Wouters SR-4 Wis.-Stout 2:07.18 1:53.19 2:07.18 2:27.53 2:41.52 1:51.92
20 Josh Wehrman FR-1 Wis.-Stout 2:08.93 2:12.80 2:06.36 2:19.25 1:53.46 2:15.38
21 Bryan Lemmer FR-1 Wis.-Superior 2:10.21 2:41.46 2:32.35 2:40.16 2:18.03 2:03.70
22 Kei Okamoto FR-1 Wis.-Superior 2:21.69 2:14.61 1:39.19 2:23.11 2:55.70 2:58.53
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Isaiah Sample JR-3 Viterbo 2:03.12 2:09.28 2:01.89 1:53.27 2:24.05 1:42.19 2:28.98
17 Payne Freske FR-1 Wis.-Eau Claire 2:04.51 1:52.06 2:28.17 2:23.19 1:54.55 2:31.91 2:16.97
18 Keegan Pulchinski FR-1 Wis.-Stout 2:05.29 1:35.22 2:31.60 2:11.56 2:25.34 2:29.10 2:10.31
20 Josh Wehrman FR-1 Wis.-Stout 2:08.93 2:08.93 1:45.73 1:44.44 1:56.04 2:39.88 2:45.03
21 Bryan Lemmer FR-1 Wis.-Superior 2:10.21 2:36.26 1:46.78 2:33.65 2:05.01 2:25.84 2:01.10
22 Kei Okamoto FR-1 Wis.-Superior 2:21.69 2:20.28 2:40.11 2:01.86 2:41.53 2:10.36 2:42.95
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Trevin Nelson SO-2 Wis.-Stout 1:58.88 1:55.32 1:41.05
7 Cole Fechner SO-2 Minnesota-Duluth 1:59.60 1:42.86 1:59.60
8 Jordan Gruenes FR-1 Minnesota-Duluth 1:59.80 1:43.03 2:11.78
9 Luke Gustafson FR-1 Minnesota-Duluth 1:59.82 1:57.43 2:21.39
13 Chad Couser JR-3 Wis.-Eau Claire 2:02.52 1:41.70 1:40.47
14 Andrew Arthur JR-3 Minnesota-Duluth 2:02.69 2:19.87 1:38.16
16 Wyatt Rauvola FR-1 Wis.-Eau Claire 2:03.89 2:05.13 2:22.48
19 Sam Wouters SR-4 Wis.-Stout 2:07.18 2:24.99 1:53.19
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kyler Lueck SR-4 Wis.-Eau Claire 1:53.72
2 Will Ullrich SO-2 Wis.-Eau Claire 1:57.32
3 Jonathan Tostenson SO-2 Minnesota-Duluth 1:58.74
4 Henry Hughes FR-1 Wis.-Stout 1:58.76
6 Noah Torvik JR-3 Minnesota-Duluth 1:59.03
10 Tyler Osen FR-1 Wis.-Eau Claire 1:59.86
11 Tyler Tomich JR-3 Wis.-Eau Claire 2:00.00
12 Jackson Clements JR-3 Wis.-Eau Claire 2:02.20