January 31-February 1, 2020
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov WIAC

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Brent Heilman JR-3 Wis.-Stout 22.07 22.52
2 Arik Skifstad SO-2 Wis.-Eau Claire 29.64 22.80
3 Hunter Henk SR-4 Wis.-Eau Claire 19.13 23.04
4 Ben Palmquist SO-2 Minnesota-Duluth 20.99 23.06
5 Jericho Peterson FR-1 St. Scholastica 22.42 23.11
6 Cody Lohrenz JR-3 Wis.-Stout 26.19 23.17
7 Jalen Anderson FR-1 Viterbo 29.75 23.24
8 Alex Kulzer JR-3 Minnesota-Duluth 19.22 23.43
9 Maurice Savage SR-4 Viterbo 28.66 23.49
10 Lennon Shimon SO-2 Wis.-Superior 23.80 23.56
11 Max Baker FR-1 Minnesota-Duluth 17.45 23.58
12 Jack Thompson SO-2 Minnesota-Duluth 25.94 23.58
13 Michael Knaack FR-1 Wis.-Superior 23.89 23.65
14 Mark Swann SO-2 Minnesota-Duluth 23.00 23.71
15 Hayden Wagner FR-1 Wis.-Stout 30.37 23.72
16 Steven Pearson FR-1 Wis.-Superior 17.36 23.77
17 Jacob Hogan FR-1 Saint Mary's (Minn.) 24.58 23.86
18 Brady Deegan SO-2 Wis.-Eau Claire 24.62 23.90
19 Jake Weston JR-3 Wis.-Superior 19.43 23.98
20 Matthew Miller FR-1 Wis.-Eau Claire 19.00 24.04
21 Austin Have JR-3 Minnesota-Duluth 19.74 24.07
22 John Hess Sophomore Unattached 20.26 24.40
23 Evan Nelson FR-1 Wis.-Superior 29.96 24.76
24 Luke Lindstrom FR-1 Viterbo 31.96 24.77
25 Isaiah Arntson SO-2 Wis.-Superior 27.79 24.81
26 Matt Carlson SR-4 Wis.-Superior 18.44 24.92
27 Andre Couture SR-4 Wis.-Superior 23.93 25.19
28 Seth Plenge JR-3 Wis.-Stout 28.06 25.28
29 David Aspenson FR-1 Viterbo 23.91 26.27
30 Braden Fritz FR-1 Saint Mary's (Minn.) 23.00 27.05
31 Hong Xuan Ruan FR-1 Saint Mary's (Minn.) 26.14 27.23
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Jacob Hogan FR-1 Saint Mary's (Minn.) 23.86 28.87 16.94 20.52 27.20 26.25
22 John Hess Sophomore Unattached 24.40 19.04 30.99 24.16 29.77 23.92
23 Evan Nelson FR-1 Wis.-Superior 24.76 18.82 32.19 17.58 31.45 26.00
25 Isaiah Arntson SO-2 Wis.-Superior 24.81 28.54 27.54 22.33 28.04 24.81
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
15 Hayden Wagner FR-1 Wis.-Stout 23.72 25.62 22.06
18 Brady Deegan SO-2 Wis.-Eau Claire 23.90 23.43 20.80
27 Andre Couture SR-4 Wis.-Superior 25.19 25.45 27.21
30 Braden Fritz FR-1 Saint Mary's (Minn.) 27.05 30.84 33.55
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
14 Mark Swann SO-2 Minnesota-Duluth 23.71 30.12 28.46
16 Steven Pearson FR-1 Wis.-Superior 23.77 23.30 19.26
26 Matt Carlson SR-4 Wis.-Superior 24.92 30.66 30.66
31 Hong Xuan Ruan FR-1 Saint Mary's (Minn.) 27.23 23.15 29.41
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Maurice Savage SR-4 Viterbo 23.49
13 Michael Knaack FR-1 Wis.-Superior 23.65
20 Matthew Miller FR-1 Wis.-Eau Claire 24.04
21 Austin Have JR-3 Minnesota-Duluth 24.07
29 David Aspenson FR-1 Viterbo 26.27
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Alex Kulzer JR-3 Minnesota-Duluth 18.75 17.58 23.43 17.81 20.15 26.48
11 Max Baker FR-1 Minnesota-Duluth 30.66 16.51 23.58 24.29 19.81 26.41
12 Jack Thompson SO-2 Minnesota-Duluth 16.75 29.01 23.58 25.94 24.29 24.06
19 Jake Weston JR-3 Wis.-Superior 21.35 25.18 23.98 22.31 20.15 23.50
28 Seth Plenge JR-3 Wis.-Stout 27.56 23.01 25.28 24.27 25.03 21.74
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jericho Peterson FR-1 St. Scholastica 23.11
6 Cody Lohrenz JR-3 Wis.-Stout 23.17
7 Jalen Anderson FR-1 Viterbo 23.24
10 Lennon Shimon SO-2 Wis.-Superior 23.56
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Brent Heilman JR-3 Wis.-Stout 22.52
2 Arik Skifstad SO-2 Wis.-Eau Claire 22.80
3 Hunter Henk SR-4 Wis.-Eau Claire 23.04
4 Ben Palmquist SO-2 Minnesota-Duluth 23.06
24 Luke Lindstrom FR-1 Viterbo 24.77