January 25, 2020
|
Embry-Riddle (I) - Daytona Beach, FL
|
400m (Flat)
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: NCCAA NAIA A NAIA B

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Samuel Austin Junior Unattached 1:54.70
2 Amari Douglas Freshman Seminole State College 1:56.00
3 Dwayne Edwards   Dominion Track Club 1:56.70
4 Charles Hruda FR-1 Embry-Riddle 1:57.50
5 Lucas Sheridon FR-1 Southeastern U. 1:58.80
6 Cameron Dill   1st Coast Track Club 1:59.20
7 Austin Epstein JR-3 Embry-Riddle 1:59.30
7 Elias Perez Senior 1st Coast Track Club 1:59.30
9 Josh Collins SO-2 Embry-Riddle 1:59.50
10 Bryce Walker SR-4 Embry-Riddle 2:02.00
11 John Redman   UNAT-Embry-Riddle 2:02.40
12 Nicolas Arcinigas   IMG Elite 2:05.98
13 Austin Foster   Alpha Omega Elite Track Team 2:06.60
14 Harrison Graham   IMG Elite 2:08.60
15 Trey Wagner   ERYRC 2:12.68
16 Jeremiah Coxton-Dease   Brewton-Parker 2:15.62
17 Max Calderon FR-1 Truett-McConnell 2:16.93
18 Andrew Gazzoli Freshman Unattached 2:17.05
19 Grant Gorc SO-2 Southeastern U. 2:21.91
20 Brandon Bill 8 ERYRC 2:25.90
21 Ronald Garcia   Brewton-Parker 2:27.27
22 Keaton Roberts 8 ERYRC 2:36.30
  Mario Perez SR-4 Southeastern U. DNS
  John Hutton JR-3 Southeastern U. DNS
  Ryan Bethell SO-2 Embry-Riddle DNS
  John Perez-Dunn FR-1 Southeastern U. DNS
  Cameron Holloway   Brewton-Parker DNS
  Adam Bibeault Senior Unattached DNS
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Samuel Austin Junior Unattached 2:13.06 1:22.59 1:53.56 1:21.44 1:54.70 1:39.79 1:31.76
2 Amari Douglas Freshman Seminole State College 1:24.68 1:52.52 1:27.00 1:52.52 1:56.00 1:21.20 1:22.36
3 Dwayne Edwards   Dominion Track Club 1:41.53 1:24.03 2:22.38 2:29.38 1:56.70 2:29.38 1:40.37
4 Charles Hruda FR-1 Embry-Riddle 1:43.40 2:06.90 1:28.13 1:50.45 1:57.50 2:31.58 1:50.45
5 Lucas Sheridon FR-1 Southeastern U. 1:57.62 2:21.38 2:08.31 1:58.80 1:58.80 1:46.92 2:10.68
6 Cameron Dill   1st Coast Track Club 2:12.32 2:32.58 1:52.05 1:24.64 1:59.20 2:11.12 2:03.97
7 Elias Perez Senior 1st Coast Track Club 2:00.50 1:41.41 1:50.95 1:48.57 1:59.30 2:19.59 2:12.43
7 Austin Epstein JR-3 Embry-Riddle 2:19.59 2:17.20 1:55.72 2:24.36 1:59.30 2:30.32 2:07.66
9 Josh Collins SO-2 Embry-Riddle 2:03.09 2:06.67 1:37.99 2:12.65 1:59.50 2:03.09 1:59.50
10 Bryce Walker SR-4 Embry-Riddle 1:46.14 2:28.84 2:19.08 2:26.40 2:02.00 2:09.32 2:05.66
11 John Redman   UNAT-Embry-Riddle 1:51.39 2:24.44 1:55.06 2:17.09 2:02.40 2:35.45 1:30.58
13 Austin Foster   Alpha Omega Elite Track Team 2:10.40 2:06.60 2:07.87 2:26.86 2:06.60 1:45.08 2:09.14
  John Perez-Dunn FR-1 Southeastern U. DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Adam Bibeault Senior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
12 Nicolas Arcinigas   IMG Elite 2:12.28 2:05.98 2:42.52 1:29.45 2:16.06
14 Harrison Graham   IMG Elite 2:11.18 2:08.60 1:32.60 2:07.32 2:02.17
15 Trey Wagner   ERYRC 1:48.80 2:12.68 2:44.53 1:58.09 2:48.51
16 Jeremiah Coxton-Dease   Brewton-Parker 2:53.60 2:15.62 2:29.19 1:48.50 2:38.68
17 Max Calderon FR-1 Truett-McConnell 2:05.98 2:16.93 2:29.26 2:18.30 1:45.44
18 Andrew Gazzoli Freshman Unattached 2:52.69 2:17.05 2:52.69 2:10.20 2:47.21
19 Grant Gorc SO-2 Southeastern U. 2:48.88 2:21.91 2:10.56 1:49.27 1:39.34
20 Brandon Bill 8 ERYRC 2:39.04 2:25.90 2:21.53 2:53.63 2:20.07
21 Ronald Garcia   Brewton-Parker 2:55.26 2:27.27 1:59.29 2:52.31 2:59.67
22 Keaton Roberts 8 ERYRC 2:39.43 2:36.30 2:39.43 2:53.50 2:37.87
  Cameron Holloway   Brewton-Parker DNS DNS DNS DNS DNS
  John Hutton JR-3 Southeastern U. DNS DNS DNS DNS DNS
  Mario Perez SR-4 Southeastern U. DNS DNS DNS DNS DNS
  Ryan Bethell SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS