February 22, 2020
|
South Carolina-Indoor Track & Field Complex - Columbia, SC
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov ECAC DIII

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Aaron Wier JR-3 Furman 4:00.66 4:17.51 3:31.78 5:05.64
2 Leo Queyrou JR-3 North Florida 4:08.73 3:06.55 3:23.96 5:05.94
3 Nathan Jubran SO-2 North Florida 4:08.91 4:48.74 3:29.09 4:41.27
4 Shane Bracken SO-2 Saint Leo 4:09.28 3:19.43 3:19.43 5:04.13
5 Jake Ogden Senior Unattached 4:10.93 4:43.55 5:16.18 4:28.50
6 Rob Leverone SR-4 North Florida 4:12.02 4:39.75 5:04.95 3:54.38
7 Blake Watson JR-3 Saint Leo 4:12.66 3:27.19 5:03.20 5:13.30
8 Adam Jones   Unattached 4:12.80 5:13.48 3:07.08 3:02.02
9 Colt Griffith SO-2 Clemson 4:13.27 4:08.21 4:36.07 3:09.96
10 Carlin Berryhill JR-3 Bethune-Cookman 4:13.59 5:24.60 3:45.70 3:33.02
11 Sem Sultanov SR-4 North Florida 4:14.24 3:33.57 5:15.26 4:14.24
12 Andrew Stivers JR-3 North Florida 4:17.70 5:32.44 4:43.47 3:28.74
13 Sean Peterson SO-2 South Carolina 4:18.98 3:24.60 3:03.88 3:37.55
14 Thomas Sutcliffe SO-2 Anderson (S.C.) 4:19.18 3:16.98 4:11.41 3:32.53
15 Aidan O'Gorman FR-1 North Florida 4:19.65 3:32.92 5:24.57 4:32.64
16 Garrett Ricardo FR-1 Charleston Southern 4:20.39 4:02.17 4:56.85 3:56.96
17 Daniel Similton FR-1 Anderson (S.C.) 4:20.44 3:15.33 4:17.84 4:15.24
18 Jeryck Wilson SR-4 Charleston Southern 4:20.67 4:46.74 3:59.82 3:38.97
19 Christian Conder JR-3 North Florida 4:20.78 5:12.94 5:31.19 3:28.63
20 John Bobo JR-3 North Florida 4:21.28 4:00.38 5:29.22 3:42.09
21 Will Cronin JR-3 Tusculum 4:23.38 3:35.98 4:41.82 5:23.96
22 Adam Chase   Unattached 4:23.51 5:42.57 3:41.35 4:10.34
23 Colby Caviness FR-1 Clemson 4:24.01 4:21.37 3:28.57 5:06.26
24 Kyler Hodges SO-2 Tusculum 4:26.43 4:21.11 3:57.13 5:41.03
25 Parker Roberts SR-4 Berry 4:26.62 5:11.95 5:27.95 4:05.29
26 T.J. Tupps SR-4 Tusculum 4:27.72 4:17.02 4:57.17 4:57.17
27 Philip Quillen SO-2 Anderson (S.C.) 4:28.59 5:38.43 3:59.05 3:42.93
28 Michel Normil JR-3 North Florida 4:28.92 4:42.37 4:26.23 4:31.61
29 Riley Kicker   Florida Running Club 4:29.89 4:48.79 5:15.78 3:35.92
30 Caleb Davis JR-3 Bob Jones 4:30.70 4:33.41 3:58.22 3:50.10
31 Alex Marchek Senior Unattached 4:31.56 4:56.00 3:23.67 5:12.30
32 Nicholas Evans SR-4 Oglethorpe 4:32.29 4:10.51 3:13.33 3:18.78
33 Ben Douthit SR-4 Bob Jones 4:32.46 3:37.97 3:54.32 5:07.88
34 Triston Gogol Senior Unattached 4:33.01 3:24.76 5:27.62 4:57.58
35 Joey Teachout JR-3 Anderson (S.C.) 4:33.57 4:58.20 4:36.31 3:25.18
36 Jaden Kingsley FR-1 Charleston Southern 4:35.78 4:38.54 4:44.06 4:46.82
37 Gary Halverson FR-1 Piedmont 4:36.66 5:09.86 4:58.80 4:00.70
38 Alejandro Perez SO-2 Tusculum 4:38.03 5:14.18 5:00.28 3:31.31
39 Kyle Rhodes JR-3 Catawba 4:38.77 6:02.41 5:59.62 4:38.77
40 Noah Brock FR-1 Anderson (S.C.) 4:39.65 5:43.97 4:03.30 5:18.80
41 Carson Walls SO-2 Tusculum 4:39.90 5:05.10 5:05.10 3:21.53
42 Austin Snide JR-3 Catawba 4:39.95 5:55.54 3:27.17 4:09.16
43 Dawson Wright Senior Unattached 4:41.91 3:37.07 3:17.34 3:56.81
44 DaMauri Little FR-1 Bethune-Cookman 4:42.59 3:43.25 5:33.46 5:33.46
45 Christian Atz Junior Quintanar Running Company 4:45.60 3:54.20 4:22.76 5:25.59
46 Jackson McClimans FR-1 Berry 4:45.67 5:19.95 5:42.81 6:08.52
47 Cam Mallett SR-4 Berry 4:48.20 3:59.21 4:28.03 5:45.84
48 Caleb Archer FR-1 Tusculum 4:48.56 6:03.59 4:51.45 5:37.62
49 Nathan Stewart JR-3 Bob Jones 4:48.84 4:43.07 4:48.84 5:26.39
50 Michael Johannes JR-3 Bob Jones 4:49.81 5:04.30 6:13.86 6:05.16
51 Todd Kazlauskas SR-4 Bob Jones 4:50.73 4:15.85 3:26.42 5:11.09
52 Amos Chebii JR-3 Benedict 4:51.20 4:27.91 5:52.36 5:20.32
53 Andy Butzow SO-2 Berry 4:52.09 4:17.04 3:56.60 5:47.59
54 Ryland Kowalski Junior Unattached 4:52.18 3:44.98 5:33.09 6:02.31
55 Charles Walker FR-1 Pfeiffer 4:53.00 4:44.21 3:39.75 4:38.35
56 Conor Given   Florida Running Club 4:53.53 3:37.22 3:34.28 5:25.82
57 Douglas Flynn JR-3 Bob Jones 4:53.87 5:32.08 5:02.69 5:32.08
58 Ryan Heying FR-1 Bob Jones 4:57.80 4:36.96 4:25.05 4:25.05
59 Hayden Fukushima FR-1 Berry 4:57.82 5:57.39 6:09.30 6:21.21
60 Theodore Meredith   Georgia Elite 5:00.92 5:25.00 5:31.02 6:04.12
61 Owen Smith Junior Unattached 5:02.87 4:08.36 4:20.47 4:20.47
62 Douglas Stone FR-1 Bob Jones 5:08.08 4:12.63 4:31.11 4:21.87
63 Sean Doherty   Florida Running Club 5:09.55 4:54.08 5:55.99 4:50.98
  Cameron Ponder SO-2 Furman DNF DNF DNF DNF
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Aaron Wier JR-3 Furman 3:55.85 4:29.54 4:00.66 4:39.17
2 Leo Queyrou JR-3 North Florida 4:46.04 3:14.01 4:08.73 4:21.17
3 Nathan Jubran SO-2 North Florida 3:11.66 3:09.18 4:08.91 4:58.70
4 Shane Bracken SO-2 Saint Leo 3:56.82 3:01.98 4:09.28 3:39.37
5 Jake Ogden Senior Unattached 3:55.88 3:00.67 4:10.93 5:21.19
7 Blake Watson JR-3 Saint Leo 4:58.14 5:13.30 4:12.66 4:27.82
8 Adam Jones   Unattached 2:56.96 4:00.16 4:12.80 5:05.89
9 Colt Griffith SO-2 Clemson 5:14.06 5:26.72 4:13.27 4:41.13
10 Carlin Berryhill JR-3 Bethune-Cookman 5:16.99 3:07.66 4:13.59 4:28.81
11 Sem Sultanov SR-4 North Florida 3:53.90 5:07.63 4:14.24 3:33.57
13 Sean Peterson SO-2 South Carolina 3:11.65 3:09.06 4:18.98 3:14.24
  Cameron Ponder SO-2 Furman DNF DNF DNF DNF
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Rob Leverone SR-4 North Florida 4:12.02 4:42.27 4:06.98
12 Andrew Stivers JR-3 North Florida 4:17.70 4:15.13 4:09.97
14 Thomas Sutcliffe SO-2 Anderson (S.C.) 4:19.18 5:08.43 3:35.12
15 Aidan O'Gorman FR-1 North Florida 4:19.65 3:06.95 4:37.83
16 Garrett Ricardo FR-1 Charleston Southern 4:20.39 5:35.91 5:35.91
17 Daniel Similton FR-1 Anderson (S.C.) 4:20.44 5:20.35 5:12.53
18 Jeryck Wilson SR-4 Charleston Southern 4:20.67 4:12.85 3:49.39
19 Christian Conder JR-3 North Florida 4:20.78 3:26.02 4:44.25
20 John Bobo JR-3 North Florida 4:21.28 4:13.45 3:44.70
22 Adam Chase   Unattached 4:23.51 3:07.10 3:22.91
23 Colby Caviness FR-1 Clemson 4:24.01 3:04.81 5:06.26
24 Kyler Hodges SO-2 Tusculum 4:26.43 5:43.70 3:19.83
28 Michel Normil JR-3 North Florida 4:28.92 4:20.86 3:13.63
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
21 Will Cronin JR-3 Tusculum 4:23.38 4:02.31
25 Parker Roberts SR-4 Berry 4:26.62 5:19.95
27 Philip Quillen SO-2 Anderson (S.C.) 4:28.59 3:53.68
29 Riley Kicker   Florida Running Club 4:29.89 5:34.67
30 Caleb Davis JR-3 Bob Jones 4:30.70 3:58.22
33 Ben Douthit SR-4 Bob Jones 4:32.46 3:37.97
34 Triston Gogol Senior Unattached 4:33.01 3:57.52
35 Joey Teachout JR-3 Anderson (S.C.) 4:33.57 5:17.35
36 Jaden Kingsley FR-1 Charleston Southern 4:35.78 5:19.91
37 Gary Halverson FR-1 Piedmont 4:36.66 5:54.13
38 Alejandro Perez SO-2 Tusculum 4:38.03 4:43.59
43 Dawson Wright Senior Unattached 4:41.91 5:18.56
Men's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
26 T.J. Tupps SR-4 Tusculum 4:27.72 4:03.63
31 Alex Marchek Senior Unattached 4:31.56 5:17.73
32 Nicholas Evans SR-4 Oglethorpe 4:32.29 5:37.64
39 Kyle Rhodes JR-3 Catawba 4:38.77 5:31.74
40 Noah Brock FR-1 Anderson (S.C.) 4:39.65 4:53.64
42 Austin Snide JR-3 Catawba 4:39.95 5:49.94
44 DaMauri Little FR-1 Bethune-Cookman 4:42.59 4:48.25
45 Christian Atz Junior Quintanar Running Company 4:45.60 5:17.02
48 Caleb Archer FR-1 Tusculum 4:48.56 4:39.91
49 Nathan Stewart JR-3 Bob Jones 4:48.84 4:14.18
50 Michael Johannes JR-3 Bob Jones 4:49.81 4:44.02
52 Amos Chebii JR-3 Benedict 4:51.20 3:52.96
54 Ryland Kowalski Junior Unattached 4:52.18 3:27.45
59 Hayden Fukushima FR-1 Berry 4:57.82 6:03.34
61 Owen Smith Junior Unattached 5:02.87 6:21.62
Men's Mile Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
41 Carson Walls SO-2 Tusculum 4:48.30 4:42.70 4:39.90 4:11.91 3:18.73 5:58.28 3:18.73
46 Jackson McClimans FR-1 Berry 3:22.83 4:19.96 4:45.67 3:45.68 4:17.11 5:39.95 4:34.25
47 Cam Mallett SR-4 Berry 5:14.14 6:08.90 4:48.20 3:27.51 4:16.50 5:17.02 5:37.20
51 Todd Kazlauskas SR-4 Bob Jones 4:44.92 5:19.81 4:50.73 4:39.10 3:29.33 4:39.10 5:45.97
53 Andy Butzow SO-2 Berry 5:15.46 4:05.36 4:52.09 5:44.67 4:52.09 4:43.33 6:10.96
55 Charles Walker FR-1 Pfeiffer 6:15.04 5:45.74 4:53.00 5:31.09 5:51.60 4:06.12 4:03.19
56 Conor Given   Florida Running Club 4:44.73 5:58.11 4:53.53 3:51.89 3:31.35 4:50.60 6:18.66
57 Douglas Flynn JR-3 Bob Jones 4:45.06 5:49.71 4:53.87 4:06.85 3:37.47 6:07.34 6:16.16
58 Ryan Heying FR-1 Bob Jones 5:30.56 3:52.29 4:57.80 5:42.47 3:52.29 5:33.54 3:37.40
60 Theodore Meredith   Georgia Elite 4:45.88 4:21.80 5:00.92 4:21.80 4:54.91 4:33.84 5:52.08
62 Douglas Stone FR-1 Bob Jones 5:20.41 3:54.14 5:08.08 3:54.14 6:12.78 3:38.74 4:43.44
63 Sean Doherty   Florida Running Club 5:34.32 5:46.70 5:09.55 4:32.41 5:06.46 5:43.60 6:05.27