February 7- 8, 2020
|
South Carolina-Indoor Track & Field Complex - Columbia, SC
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCCAA NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov NJCAA IC4A/ECAC Conference Carolinas

Women 60m Dash

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jami Wright SR-4 Southern Wesleyan 8.34 8.80 7.72 8.19
2 Nina Richardson FR-1 Embry-Riddle 6.45 8.01 7.77 6.92
3 LaBria King JR-3 Appalachian State 7.32 9.88 7.78 10.12
4 Cara Simpson SO-2 Florida Atlantic 7.11 6.64 7.81 10.00
5 Lauryn Dancy JR-3 Mercer 7.89 9.77 7.81 7.11
6 Kaylen Johnson FR-1 Meridian CC 7.28 6.42 7.82 9.47
7 Jirah Simpkins SR-4 Kennesaw State 7.68 6.97 7.83 8.38
8 Kennedy Lewis SO-2 Howard 8.87 6.68 7.85 9.90
9 Makaila McIntyre JR-3 Western Carolina 8.34 8.26 7.86 7.71
10 De’ja Dade FR-1 Howard 5.83 9.92 7.87 10.24
11 Michele Beugre SO-2 Southern Wesleyan 9.92 8.03 7.87 5.99
12 Nyasia Weatherly FR-1 Coker 6.78 8.28 7.88 6.15
13 Kyla Johnson FR-1 Meridian CC 9.95 9.47 7.89 8.92
14 Corbin McLean SO-2 Kennesaw State 6.63 7.42 7.89 6.47
15 Mycherie Onwuzurukie SO-2 Southern Wesleyan 10.02 8.21 7.89 7.26
16 Samara Gibson JR-3 Appalachian State 6.33 8.86 7.91 7.83
16 Anastasia Kinlaw FR-1 USC Upstate 10.05 7.52 7.91 9.81
18 Corta Washington FR-1 Savannah State 9.58 8.39 7.91 10.29
19 Jairyn Russell JR-3 Alabama-Huntsville 6.66 9.43 7.92 9.67
20 Marion Meadows JR-3 Mercer 10.17 7.55 7.94 9.93
21 Sydney Woods SR-4 Alabama-Huntsville 5.89 9.70 7.95 10.10
22 Briah McBride SO-2 Kennesaw State 6.94 6.22 7.97 6.70
23 Olivia Brown FR-1 Kennesaw State 6.72 9.27 7.99 9.19
24 Precious Haynes SO-2 Alabama A&M 10.32 5.68 8.00 8.08
25 Jaylin Reeves SO-2 Limestone 8.90 5.77 8.01 9.62
26 Elan St. Julian Senior Velocity T.C. 6.91 7.55 8.03 8.27
27 Aaliyah Morgan FR-1 Converse 6.11 9.56 8.03 8.11
28 Akia Slaughter SR-4 Alabama A&M 9.96 9.08 8.03 6.59
29 Charlotte Johnson FR-1 Newberry 8.29 7.88 8.04 9.97
29 Reagan Cook SO-2 Jacksonville St. 9.65 5.63 8.04 6.28
31 Sharetha Odom FR-1 USC Upstate 10.39 10.15 8.05 9.34
32 Phoenix Armstead FR-1 Kennesaw State 7.66 7.66 8.06 5.89
33 Breyanna Brown SO-2 Converse 7.75 6.06 8.07 8.07
34 Tierra Johnson JR-3 Southern Wesleyan 7.35 8.88 8.07 5.90
35 Syriah Lottimore SO-2 Coker 7.84 10.18 8.08 8.33
36 Tia Calvin JR-3 Lipscomb 10.04 9.87 8.09 8.50
37 Teanna Jules JR-3 Lipscomb 10.37 8.35 8.10 5.67
38 Carrie Barton SO-2 Southern Wesleyan 7.54 10.21 8.10 9.72
39 Jasmine Brown SO-2 USC Upstate 6.98 6.90 8.11 10.14
40 Rayna Graham Senior Unattached 9.17 8.03 8.11 6.17
41 Kayla Achenbach SR-4 Southern Wesleyan 10.38 6.01 8.11 9.82
42 Brittany Cox SO-2 USC Upstate 8.53 7.80 8.12 7.80
43 Kennedy Miller FR-1 Lipscomb 7.07 8.94 8.12 9.02
44 D'Arion Johnston JR-3 Newberry 9.37 8.06 8.14 6.92
45 Lily Nowakowski SO-2 Col. of Charleston 6.76 9.93 8.14 8.71
46 Tamia Burch JR-3 Citadel 9.37 8.31 8.14 9.69
47 Elka Variste SO-2 Newberry 7.43 8.90 8.16 7.67
48 Lyric King SR-4 Southern Wesleyan 8.78 6.73 8.20 9.27
49 Ayanna English FR-1 Coker 6.41 5.75 8.21 9.61
50 Kristina Drew FR-1 Mount Olive 7.86 8.11 8.27 8.44
51 Maya Pringle SR-4 Col. of Charleston 8.87 10.37 8.29 6.88
52 Nescotia Harrison SO-2 Allen 9.06 9.06 8.31 9.89
53 Makeshria Brown Sophomore DREAMSCHASERZ 5.86 6.19 8.36 7.61
54 Alera Jackson FR-1 Coker 7.73 6.22 8.40 9.92
55 Sadrea Mabry FR-1 Savannah State 6.48 5.89 8.41 9.34
56 Shantel Williams FR-1 Benedict 7.83 8.25 8.41 9.17
56 Hailey Holcomb SO-2 Erskine 7.15 6.06 8.41 9.42
58 Kristen Clarke SO-2 Mount Olive 8.29 8.46 8.46 9.73
59 Makayla Handy FR-1 Maryland-Eastern Shore 7.81 10.35 8.48 10.86
60 Shania Crosby SO-2 Coker 9.79 6.90 8.51 7.15
61 Destiny Croker SO-2 North Greenville 7.66 7.92 8.60 9.46
62 Miriam Ross JR-3 Southern Wesleyan 10.68 6.63 8.61 7.32
63 Katie Woods FR-1 Lipscomb 8.05 9.69 8.65 10.47
64 Terriana Gaiton SO-2 Allen 7.38 9.47 8.68 8.42
65 Madison Groleau FR-1 Coker 9.68 10.74 8.80 8.45
66 Tayler Wright SO-2 Saint Leo 8.06 8.68 8.85 8.85
67 Emma Medlin FR-1 Mars Hill 8.67 7.33 9.52 8.57
Women 60m Dash Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 LaBria King JR-3 Appalachian State 9.81 7.78
5 Lauryn Dancy JR-3 Mercer 7.66 7.81
6 Kaylen Johnson FR-1 Meridian CC 5.63 7.82
8 Kennedy Lewis SO-2 Howard 5.81 7.85
9 Makaila McIntyre JR-3 Western Carolina 6.76 7.86
10 De’ja Dade FR-1 Howard 6.22 7.87
16 Anastasia Kinlaw FR-1 USC Upstate 5.94 7.91
Women 60m Dash Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Nina Richardson FR-1 Embry-Riddle 7.77
13 Kyla Johnson FR-1 Meridian CC 7.89
16 Samara Gibson JR-3 Appalachian State 7.91
20 Marion Meadows JR-3 Mercer 7.94
25 Jaylin Reeves SO-2 Limestone 8.01
28 Akia Slaughter SR-4 Alabama A&M 8.03
32 Phoenix Armstead FR-1 Kennesaw State 8.06
Women 60m Dash Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jami Wright SR-4 Southern Wesleyan 7.96 5.95 5.87 7.72
12 Nyasia Weatherly FR-1 Coker 9.22 5.60 9.93 7.88
15 Mycherie Onwuzurukie SO-2 Southern Wesleyan 10.18 6.47 6.87 7.89
19 Jairyn Russell JR-3 Alabama-Huntsville 9.51 6.26 6.34 7.92
22 Briah McBride SO-2 Kennesaw State 9.97 10.29 7.10 7.97
27 Aaliyah Morgan FR-1 Converse 8.44 7.79 8.03 8.03
Women 60m Dash Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
18 Corta Washington FR-1 Savannah State 7.91 6.57 6.09 7.68
21 Sydney Woods SR-4 Alabama-Huntsville 7.95 9.94 9.15 6.76
29 Charlotte Johnson FR-1 Newberry 8.04 5.71 9.49 6.84
31 Sharetha Odom FR-1 USC Upstate 8.05 7.41 10.39 10.07
39 Jasmine Brown SO-2 USC Upstate 8.11 7.87 9.09 9.74
40 Rayna Graham Senior Unattached 8.11 8.44 8.76 10.30
43 Kennedy Miller FR-1 Lipscomb 8.12 6.26 6.91 9.83
58 Kristen Clarke SO-2 Mount Olive 8.46 6.26 7.03 6.43
Women 60m Dash Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Jirah Simpkins SR-4 Kennesaw State 7.83
11 Michele Beugre SO-2 Southern Wesleyan 7.87
14 Corbin McLean SO-2 Kennesaw State 7.89
41 Kayla Achenbach SR-4 Southern Wesleyan 8.11
46 Tamia Burch JR-3 Citadel 8.14
48 Lyric King SR-4 Southern Wesleyan 8.20
Women 60m Dash Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
29 Reagan Cook SO-2 Jacksonville St. 9.25 10.38 6.11 7.40 8.85 8.04 6.92
33 Breyanna Brown SO-2 Converse 9.93 7.91 8.64 8.72 10.09 8.07 9.20
35 Syriah Lottimore SO-2 Coker 9.62 6.79 6.06 5.74 8.41 8.08 6.23
36 Tia Calvin JR-3 Lipscomb 7.69 6.80 7.20 9.15 6.80 8.09 6.40
50 Kristina Drew FR-1 Mount Olive 9.43 9.68 10.18 7.36 10.76 8.27 9.85
56 Shantel Williams FR-1 Benedict 8.41 7.40 8.83 7.83 8.16 8.41 7.40
Women 60m Dash Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
23 Olivia Brown FR-1 Kennesaw State 8.31 10.39 7.99 8.47 8.63
24 Precious Haynes SO-2 Alabama A&M 7.12 6.24 8.00 8.64 6.96
26 Elan St. Julian Senior Velocity T.C. 9.16 8.76 8.03 7.79 10.12
34 Tierra Johnson JR-3 Southern Wesleyan 7.35 9.20 8.07 7.67 7.19
37 Teanna Jules JR-3 Lipscomb 6.73 7.05 8.10 5.67 6.16
38 Carrie Barton SO-2 Southern Wesleyan 7.13 6.73 8.10 6.00 5.67
44 D'Arion Johnston JR-3 Newberry 10.02 8.47 8.14 10.10 10.50
47 Elka Variste SO-2 Newberry 9.96 10.12 8.16 7.76 7.27
Women 60m Dash Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
42 Brittany Cox SO-2 USC Upstate 7.72 8.12 7.88 8.04 5.93
45 Lily Nowakowski SO-2 Col. of Charleston 9.53 8.14 10.26 5.78 7.98
49 Ayanna English FR-1 Coker 10.18 8.21 7.15 6.08 9.77
51 Maya Pringle SR-4 Col. of Charleston 5.81 8.29 8.46 10.70 6.64
53 Makeshria Brown Sophomore DREAMSCHASERZ 10.04 8.36 10.29 6.19 9.37
55 Sadrea Mabry FR-1 Savannah State 10.10 8.41 10.60 8.67 6.56
59 Makayla Handy FR-1 Maryland-Eastern Shore 7.04 8.48 10.43 6.11 9.42
Women 60m Dash Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
52 Nescotia Harrison SO-2 Allen 8.31 8.81
54 Alera Jackson FR-1 Coker 8.40 9.08
56 Hailey Holcomb SO-2 Erskine 8.41 7.91
60 Shania Crosby SO-2 Coker 8.51 6.64
61 Destiny Croker SO-2 North Greenville 8.60 8.95
64 Terriana Gaiton SO-2 Allen 8.68 7.56
Women 60m Dash Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 Cara Simpson SO-2 Florida Atlantic 8.52 7.81 8.99
62 Miriam Ross JR-3 Southern Wesleyan 10.08 8.61 7.06
63 Katie Woods FR-1 Lipscomb 10.73 8.65 10.82
65 Madison Groleau FR-1 Coker 6.52 8.80 11.00
66 Tayler Wright SO-2 Saint Leo 6.55 8.85 9.65
67 Emma Medlin FR-1 Mars Hill 12.19 9.52 10.38

Women 60m Dash Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Crystal Emmanuel   Team Canada 6.09 6.74 7.82 7.24 5.36 6.74 5.65
2 Rebekah Smith SR-4 Clemson 8.28 8.87 9.46 7.39 6.58 9.39 8.28
3 Shalah Smiling SR-4 Jacksonville 7.77 7.92 8.74 7.47 8.89 8.82 9.12
4 Trinity Rossum   Atl Zoom Athletics 9.70 5.94 8.43 7.52 5.64 8.43 6.77
5 Nicole Smith SO-2 Jacksonville 9.42 7.68 8.74 7.53 8.51 9.64 7.76
6 Savyon Toombs JR-3 Jacksonville 6.62 7.69 9.59 7.61 8.15 9.06 6.70
7 Sarah Hill JR-3 Clemson 6.43 6.59 9.49 7.84 9.33 5.81 7.45

Women 60m Dash Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Crystal Emmanuel   Team Canada 5.93 7.69 7.32
2 Rebekah Smith SR-4 Clemson 8.66 9.40 7.40
3 Nicole Smith SO-2 Jacksonville 5.94 8.49 7.51
4 Sarah Hill JR-3 Clemson 7.15 7.15 7.52
5 Breana Norman Senior Unattached 8.68 5.36 7.54
6 Savyon Toombs JR-3 Jacksonville 8.46 6.12 7.55
7 Trinity Rossum   Atl Zoom Athletics 7.19 8.55 7.56
8 Shalah Smiling SR-4 Jacksonville 5.92 6.07 7.58
9 Ameenah Saalih JR-3 Howard 5.54 7.82 7.59
10 Imani Rivas FR-1 Charlotte 7.38 6.31 7.60
11 Sydney McCoy JR-3 Mount Olive 7.78 7.17 7.62
12 Lauryn James SO-2 Charleston Southern 8.79 6.27 7.64
13 Zeniyah Lawrence SO-2 Clemson 9.78 8.71 7.64
14 Alex Andrews SR-4 Kennesaw State 9.49 6.74 7.65
15 Zariere Dumas Senior Unattached 6.06 5.60 7.67
16 Jessika Gbai JR-3 Howard 6.69 9.00 7.69
17 Alexis Rolan JR-3 Liberty 8.16 10.00 7.69
18 Nina Richardson FR-1 Embry-Riddle 8.19 7.11 7.72
19 Jami Wright SR-4 Southern Wesleyan 9.16 6.68 7.76
20 Kaylen Johnson FR-1 Meridian CC 6.38 8.40 7.77
21 LaBria King JR-3 Appalachian State 8.33 8.64 7.78
22 Lauryn Dancy JR-3 Mercer 6.32 7.10 7.80
23 Kennedy Lewis SO-2 Howard 5.71 6.95 7.81
24 Taylor Boykin-Roach FR-1 Charlotte 6.72 5.78 7.81
25 Cara Simpson SO-2 Florida Atlantic 8.53 9.15 7.82
26 Jirah Simpkins SR-4 Kennesaw State 7.05 8.70 7.83
27 Zawadi Brown Senior Unattached 9.35 9.43 7.92
28 Teleah Moorer Senior Unattached 7.95 6.25 8.11
Women 60m Dash Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Crystal Emmanuel   Team Canada 7.32 7.03 7.69 7.25 8.79
3 Nicole Smith SO-2 Jacksonville 7.51 6.76 7.74 9.69 9.02
8 Shalah Smiling SR-4 Jacksonville 7.58 6.83 8.27 7.05 8.19
13 Zeniyah Lawrence SO-2 Clemson 7.64 8.18 5.58 7.49 8.79
18 Nina Richardson FR-1 Embry-Riddle 7.72 5.72 9.11 9.19 7.65
19 Jami Wright SR-4 Southern Wesleyan 7.76 7.45 6.68 8.38 9.24
Women 60m Dash Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Rebekah Smith SR-4 Clemson 7.40
6 Savyon Toombs JR-3 Jacksonville 7.55
7 Trinity Rossum   Atl Zoom Athletics 7.56
9 Ameenah Saalih JR-3 Howard 7.59
11 Sydney McCoy JR-3 Mount Olive 7.62
16 Jessika Gbai JR-3 Howard 7.69
21 LaBria King JR-3 Appalachian State 7.78
23 Kennedy Lewis SO-2 Howard 7.81
Women 60m Dash Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Sarah Hill JR-3 Clemson 5.72 7.52 7.67 5.94
14 Alex Andrews SR-4 Kennesaw State 6.51 7.65 9.95 8.42
15 Zariere Dumas Senior Unattached 5.53 7.67 9.28 8.90
25 Cara Simpson SO-2 Florida Atlantic 6.03 7.82 5.79 6.65
26 Jirah Simpkins SR-4 Kennesaw State 6.97 7.83 8.46 5.72
27 Zawadi Brown Senior Unattached 8.24 7.92 9.27 9.51
28 Teleah Moorer Senior Unattached 8.76 8.11 5.68 9.90
Women 60m Dash Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Breana Norman Senior Unattached 7.54
10 Imani Rivas FR-1 Charlotte 7.60
12 Lauryn James SO-2 Charleston Southern 7.64
17 Alexis Rolan JR-3 Liberty 7.69
20 Kaylen Johnson FR-1 Meridian CC 7.77
22 Lauryn Dancy JR-3 Mercer 7.80
24 Taylor Boykin-Roach FR-1 Charlotte 7.81

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Cambrea Sturgis SO-2 N. Carolina A&T 23.06 28.14 20.99
2 NaAsha Robinson SR-4 Alabama A&M 23.35 28.26 22.65
3 Savyon Toombs JR-3 Jacksonville 23.38 29.23 27.12
4 Kamaya Debose-Epps SO-2 N. Carolina A&T 23.53 16.48 24.71
5 Aliyah Mallard SO-2 Clemson 23.56 30.63 27.80
6 Tracey Manigault FR-1 Charlotte 24.03 18.51 29.08
7 Sarah Hill JR-3 Clemson 24.06 29.36 16.85
8 Trinity Price   Atl Zoom Athletics 24.07 29.13 31.30
9 Jessika Gbai JR-3 Howard 24.14 22.45 20.04
10 Shalah Smiling SR-4 Jacksonville 24.17 30.94 27.07
11 Zeniyah Lawrence SO-2 Clemson 24.20 21.30 23.72
12 Ameenah Saalih JR-3 Howard 24.22 28.34 17.93
13 Shantae McDonald SR-4 Jacksonville 24.29 30.12 25.75
14 De’ja Dade FR-1 Howard 24.29 26.48 31.34
15 Ta-halia Fairman FR-1 Charlotte 24.47 31.33 22.03
16 Kennedy Lewis SO-2 Howard 24.47 25.21 22.52
17 Aisha Southern SO-2 N. Carolina A&T 24.58 29.99 21.14
18 Trinity Rossum   Atl Zoom Athletics 24.61 22.65 22.15
19 Alexis Rolan JR-3 Liberty 24.64 27.11 25.88
20 Fabiona Jackson-Jenkins FR-1 Alabama A&M 24.64 21.19 20.46
21 Angel Frank FR-1 South Carolina 24.90 28.64 30.13
22 Louise Tocays SO-2 Kennesaw State 24.92 21.44 30.66
23 Michele Beugre SO-2 Southern Wesleyan 24.94 28.19 22.20
24 Imani Christian SO-2 Kennesaw State 25.02 26.28 29.03
25 Aseneth Williams SR-4 Kennesaw State 25.04 24.29 19.03
26 Cortney Strohman SR-4 Liberty 25.04 17.78 19.03
27 Akia Slaughter SR-4 Alabama A&M 25.05 32.32 22.55
28 Oluchi Ike SR-4 Howard 25.10 19.33 19.83
29 Nina Richardson FR-1 Embry-Riddle 25.11 18.08 21.85
30 Caitlyn Little SO-2 South Carolina 25.13 29.66 17.85
31 Uchechi Onuoha SR-4 Howard 25.18 28.21 21.66
32 Angelnique Bryant SO-2 USC Upstate 25.27 19.46 32.10
33 Dhakirah Baraka FR-1 Alabama-Huntsville 25.54 26.31 20.69
34 Jayla Mobley SO-2 Kennesaw State 25.62 30.24 23.32
35 Sydney McCoy JR-3 Mount Olive 25.63 23.58 20.51
36 Chaneal Harris SO-2 Charleston Southern 25.66 28.49 25.66
37 Samara Gibson JR-3 Appalachian State 25.68 29.54 20.03
38 Ya-Sha-Rah Brathwaite FR-1 Charlotte 25.71 33.43 20.31
39 Jacqueline Thring SO-2 Mount Olive 25.79 21.93 22.96
40 Alex Andrews SR-4 Kennesaw State 25.82 18.08 21.69
40 Sharetha Odom FR-1 USC Upstate 25.82 23.24 28.92
42 Jairyn Russell JR-3 Alabama-Huntsville 25.85 21.72 26.37
42 Jasmine Brown SO-2 USC Upstate 25.85 29.47 30.51
44 Christina Cropper JR-3 Maryland-Eastern Shore 25.89 26.15 29.78
45 Jozalyn Albright SO-2 Kennesaw State 25.89 21.75 25.64
46 Tessola Duncan JR-3 Mercer 25.89 30.30 18.13
47 Terion Davis JR-3 Alabama A&M 25.90 20.72 20.47
48 Aaliyah Morgan FR-1 Converse 25.91 28.25 20.99
49 Amanda Trapp   UNAT-Southern Wesleyan 25.95 20.50 28.81
50 Marion Meadows JR-3 Mercer 25.95 25.43 23.88
51 Anastasia Kinlaw FR-1 USC Upstate 26.02 30.45 25.24
52 Autumn Locklin SR-4 Alabama A&M 26.04 32.03 27.61
53 Skylur Taylor SO-2 Limestone 26.05 28.66 23.45
54 Leandra Custodio SO-2 Jacksonville St. 26.08 33.13 28.95
55 Saleia Porter FR-1 USC Upstate 26.09 28.18 30.01
56 MiKayla Turner Senior Unattached 26.09 18.27 27.66
57 Teanna Jules JR-3 Lipscomb 26.12 33.70 30.30
58 Breyanna Brown SO-2 Converse 26.14 24.31 21.18
59 Dominiq Delisser JR-3 Western Carolina 26.14 31.63 19.87
60 Shantel Ardley SR-4 Charleston Southern 26.19 21.48 33.27
61 Samayia O'Dneal FR-1 Mercer 26.21 19.14 26.74
62 Corta Washington FR-1 Savannah State 26.22 19.67 32.25
63 Nyasia Weatherly FR-1 Coker 26.23 19.94 22.82
64 Briah McBride SO-2 Kennesaw State 26.24 24.67 27.29
65 Reagan Cook SO-2 Jacksonville St. 26.24 18.63 32.28
66 Elan St. Julian Senior Velocity T.C. 26.27 25.22 26.27
67 Marissa Blakely SO-2 Western Carolina 26.28 31.80 26.02
68 Kaylen Johnson FR-1 Meridian CC 26.31 23.42 23.16
69 Precious Haynes SO-2 Alabama A&M 26.31 20.26 22.37
70 Desiree Conner SO-2 Limestone 26.32 21.06 34.22
71 Mikayla Jordan SO-2 Alabama-Huntsville 26.33 34.23 18.43
72 Kennedi Weston Shields SO-2 Mercer 26.49 20.14 19.87
73 Devonne Friday JR-3 Embry-Riddle 26.59 31.11 26.59
74 Jaiden Moody FR-1 Mount Olive 26.62 26.36 28.75
75 Malak Kafi SR-4 Mount Olive 26.67 32.54 25.61
76 Charlotte Johnson FR-1 Newberry 26.67 20.01 31.74
77 Zawadi Brown Senior Unattached 26.70 25.90 20.56
78 Ashton Coats SO-2 Jacksonville St. 26.71 18.70 21.10
79 Kennedy Miller FR-1 Lipscomb 26.76 20.34 31.31
80 Kyla Johnson FR-1 Meridian CC 26.79 22.24 30.54
81 Nelly Kone FR-1 Converse 26.85 25.24 29.27
81 Jaymonda Calmes FR-1 Alabama A&M 26.85 30.34 30.61
83 Emma Johnson FR-1 Newberry 26.90 26.10 33.36
84 Lyric King SR-4 Southern Wesleyan 26.92 26.92 22.35
85 Jeffiana Cherry SR-4 Allen 26.95 22.10 21.56
86 Phoenix Armstead FR-1 Kennesaw State 26.96 32.63 24.00
87 Sydney Woods SR-4 Alabama-Huntsville 27.05 28.41 24.08
88 Naiya Pettway FR-1 Florida Atlantic 27.06 31.93 20.30
89 Leona Burton Rojas SR-4 Col. of Charleston 27.10 19.25 26.02
90 Megan Hyman SO-2 Lipscomb 27.17 20.38 26.09
91 Syriah Lottimore SO-2 Coker 27.21 33.74 29.66
92 Tylynn Register JR-3 Jacksonville St. 27.29 32.75 31.11
93 Ayanna English FR-1 Coker 27.36 25.45 33.93
94 Sadrea Mabry FR-1 Savannah State 27.38 19.44 25.47
95 De'Avion Nesbitt SO-2 USC Upstate 27.40 22.20 33.43
96 Makayla Handy FR-1 Maryland-Eastern Shore 27.42 34.28 28.80
97 Devin Rawley FR-1 Col. of Charleston 27.43 20.30 27.43
98 Chidimma Uwaomah FR-1 Mercer 27.44 24.97 31.56
99 Arryanna Dean SR-4 Alabama A&M 27.59 19.32 22.63
100 Kayla Porter FR-1 Col. of Charleston 27.62 25.41 34.25
101 Chyna Campbell JR-3 Southern Wesleyan 27.63 30.95 26.81
102 Aubree Boyle SO-2 Col. of Charleston 27.63 32.33 35.09
103 Jokyra Mcleod SR-4 Allen 27.67 21.59 31.82
104 Jordan Dean JR-3 Col. of Charleston 27.72 26.06 19.69
105 Kiera Hughes FR-1 South Carolina 27.77 32.77 33.88
106 Gianna Cucinotta SO-2 Col. of Charleston 27.83 36.18 34.23
107 Zion Adams FR-1 Allen 27.86 30.37 32.88
108 Victoria Williams   Dreamchaserz 27.95 27.40 29.07
109 Maya Pringle SR-4 Col. of Charleston 27.97 20.70 26.30
110 Uriah James SO-2 Jacksonville St. 27.98 25.75 29.38
111 Destiny Croker SO-2 North Greenville 28.21 23.14 26.52
112 Katie Woods FR-1 Lipscomb 28.25 35.88 26.28
113 Hailey Holcomb SO-2 Erskine 28.28 27.72 22.63
114 Alera Jackson FR-1 Coker 28.29 36.78 34.52
115 Malery Ward SO-2 North Greenville 28.35 36.86 27.22
116 Kristen Clarke SO-2 Mount Olive 28.41 25.57 30.12
117 Kayla Ennis SR-4 Col. of Charleston 28.57 26.29 37.15
118 Vyctoria Boger FR-1 Saint Leo 28.65 22.35 20.35
119 Tayler Wright SO-2 Saint Leo 29.74 27.96 37.48
  Karisma Roberts FR-1 Savannah State DQ DQ DQ
  Madison Groleau FR-1 Coker DQ DQ DQ
  Tia Calvin JR-3 Lipscomb DQ DQ DQ
Women's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Cambrea Sturgis SO-2 N. Carolina A&T 23.29 23.06
3 Savyon Toombs JR-3 Jacksonville 19.88 23.38
7 Sarah Hill JR-3 Clemson 20.94 24.06
8 Trinity Price   Atl Zoom Athletics 18.54 24.07
Women's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 NaAsha Robinson SR-4 Alabama A&M 25.46 26.16 17.28 20.09 23.35
4 Kamaya Debose-Epps SO-2 N. Carolina A&T 18.36 28.95 25.18 28.24 23.53
5 Aliyah Mallard SO-2 Clemson 29.45 17.67 24.98 26.39 23.56
Women's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Shalah Smiling SR-4 Jacksonville 24.17
17 Aisha Southern SO-2 N. Carolina A&T 24.58
Women's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Tracey Manigault FR-1 Charlotte 24.03 18.03 19.71 26.92
12 Ameenah Saalih JR-3 Howard 24.22 18.41 22.29 25.19
19 Alexis Rolan JR-3 Liberty 24.64 25.88 24.40 25.63
Women's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 Zeniyah Lawrence SO-2 Clemson 26.14 26.38 24.20
13 Shantae McDonald SR-4 Jacksonville 22.84 17.25 24.29
21 Angel Frank FR-1 South Carolina 28.89 24.90 24.90
77 Zawadi Brown Senior Unattached 19.50 19.76 26.70
Women's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Jessika Gbai JR-3 Howard 24.14
15 Ta-halia Fairman FR-1 Charlotte 24.47
22 Louise Tocays SO-2 Kennesaw State 24.92
26 Cortney Strohman SR-4 Liberty 25.04
Women's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
14 De’ja Dade FR-1 Howard 17.25 24.29 31.10
18 Trinity Rossum   Atl Zoom Athletics 27.08 24.61 17.23
20 Fabiona Jackson-Jenkins FR-1 Alabama A&M 29.57 24.64 31.05
27 Akia Slaughter SR-4 Alabama A&M 25.56 25.05 19.79
Women's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Kennedy Lewis SO-2 Howard 27.17 17.38 24.72 24.47 27.66 22.03 22.76
30 Caitlyn Little SO-2 South Carolina 19.35 32.67 18.85 25.13 20.36 26.64 21.36
31 Uchechi Onuoha SR-4 Howard 29.97 19.39 23.17 25.18 17.88 27.45 28.96
32 Angelnique Bryant SO-2 USC Upstate 23.76 27.80 30.08 25.27 18.45 31.09 29.06
Women's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
23 Michele Beugre SO-2 Southern Wesleyan 29.43 17.46 24.94
28 Oluchi Ike SR-4 Howard 28.62 22.85 25.10
33 Dhakirah Baraka FR-1 Alabama-Huntsville 20.18 19.93 25.54
Women's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
24 Imani Christian SO-2 Kennesaw State 25.02 28.03 24.27
49 Amanda Trapp   UNAT-Southern Wesleyan 25.95 18.69 30.63
50 Marion Meadows JR-3 Mercer 25.95 26.21 28.29
Women's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
46 Tessola Duncan JR-3 Mercer 31.85 24.86 30.55 18.64 25.89 24.86 27.71
47 Terion Davis JR-3 Alabama A&M 30.57 28.49 19.69 32.12 25.90 18.65 25.13
51 Anastasia Kinlaw FR-1 USC Upstate 23.16 19.26 19.26 21.60 26.02 20.56 28.63
55 Saleia Porter FR-1 USC Upstate 20.09 24.79 29.49 27.40 26.09 22.70 30.27
72 Kennedi Weston Shields SO-2 Mercer 22.26 19.34 26.76 33.38 26.49 24.90 34.44
Women's 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
35 Sydney McCoy JR-3 Mount Olive 19.74 25.63 28.45 31.53
38 Ya-Sha-Rah Brathwaite FR-1 Charlotte 19.80 25.71 33.43 27.77
42 Jairyn Russell JR-3 Alabama-Huntsville 23.53 25.85 24.30 20.43
71 Mikayla Jordan SO-2 Alabama-Huntsville 33.44 26.33 32.39 23.17
Women's 200 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
25 Aseneth Williams SR-4 Kennesaw State 31.55 31.05 25.04
29 Nina Richardson FR-1 Embry-Riddle 29.38 29.13 25.11
37 Samara Gibson JR-3 Appalachian State 21.32 29.28 25.68
40 Alex Andrews SR-4 Kennesaw State 27.89 30.99 25.82
45 Jozalyn Albright SO-2 Kennesaw State 30.04 18.64 25.89
Women's 200 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
36 Chaneal Harris SO-2 Charleston Southern 27.97 33.36 32.08 25.66
44 Christina Cropper JR-3 Maryland-Eastern Shore 30.81 22.79 27.19 25.89
53 Skylur Taylor SO-2 Limestone 20.84 20.06 27.88 26.05
61 Samayia O'Dneal FR-1 Mercer 22.81 18.61 18.88 26.21
Women's 200 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
39 Jacqueline Thring SO-2 Mount Olive 32.76 18.83 25.79
42 Jasmine Brown SO-2 USC Upstate 32.83 23.01 25.85
56 MiKayla Turner Senior Unattached 22.44 20.09 26.09
59 Dominiq Delisser JR-3 Western Carolina 24.05 30.33 26.14
60 Shantel Ardley SR-4 Charleston Southern 28.29 28.29 26.19
99 Arryanna Dean SR-4 Alabama A&M 27.59 30.08 27.59
Women's 200 Meters Section 17
PL NAME YEAR TEAM TIME
40 Sharetha Odom FR-1 USC Upstate 25.82
52 Autumn Locklin SR-4 Alabama A&M 26.04
62 Corta Washington FR-1 Savannah State 26.22
69 Precious Haynes SO-2 Alabama A&M 26.31
70 Desiree Conner SO-2 Limestone 26.32
Women's 200 Meters Section 18
PL NAME YEAR TEAM TIME
54 Leandra Custodio SO-2 Jacksonville St. 26.08
64 Briah McBride SO-2 Kennesaw State 26.24
67 Marissa Blakely SO-2 Western Carolina 26.28
68 Kaylen Johnson FR-1 Meridian CC 26.31
74 Jaiden Moody FR-1 Mount Olive 26.62
81 Nelly Kone FR-1 Converse 26.85
Women's 200 Meters Section 19
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
57 Teanna Jules JR-3 Lipscomb 21.68 32.65 26.12 31.09 30.83 24.82
63 Nyasia Weatherly FR-1 Coker 18.63 31.22 26.23 32.00 19.68 24.40
75 Malak Kafi SR-4 Mount Olive 28.27 19.74 26.67 30.67 26.41 27.74
105 Kiera Hughes FR-1 South Carolina 34.16 34.16 27.77 27.77 25.27 26.39
116 Kristen Clarke SO-2 Mount Olive 26.71 20.18 28.41 28.70 25.57 32.96
Women's 200 Meters Section 20
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
65 Reagan Cook SO-2 Jacksonville St. 22.83 33.85 22.83 26.24 27.56 21.26 29.66
73 Devonne Friday JR-3 Embry-Riddle 31.65 34.31 23.94 26.59 34.57 32.18 24.20
79 Kennedy Miller FR-1 Lipscomb 33.72 27.30 30.78 26.76 29.71 19.27 26.50
80 Kyla Johnson FR-1 Meridian CC 23.04 24.92 34.83 26.79 22.24 23.85 31.08
84 Lyric King SR-4 Southern Wesleyan 31.77 26.65 22.08 26.92 25.85 21.54 35.00
100 Kayla Porter FR-1 Col. of Charleston 34.25 22.10 32.87 27.62 28.45 30.39 25.41
Women's 200 Meters Section 21
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
48 Aaliyah Morgan FR-1 Converse 27.21 32.13 32.65 29.02 25.91 26.69
58 Breyanna Brown SO-2 Converse 26.67 23.79 22.75 27.19 26.14 33.46
76 Charlotte Johnson FR-1 Newberry 29.34 19.21 24.81 34.14 26.67 30.67
81 Jaymonda Calmes FR-1 Alabama A&M 34.10 22.29 26.32 31.15 26.85 31.96
96 Makayla Handy FR-1 Maryland-Eastern Shore 26.88 20.57 30.99 23.04 27.42 19.75
110 Uriah James SO-2 Jacksonville St. 33.58 32.46 23.23 29.38 27.98 31.34
Women's 200 Meters Section 22
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
66 Elan St. Julian Senior Velocity T.C. 26.27 30.21
88 Naiya Pettway FR-1 Florida Atlantic 27.06 23.28
92 Tylynn Register JR-3 Jacksonville St. 27.29 31.11
98 Chidimma Uwaomah FR-1 Mercer 27.44 34.85
Women's 200 Meters Section 23
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
78 Ashton Coats SO-2 Jacksonville St. 26.71 26.71 31.25 34.46 30.19
87 Sydney Woods SR-4 Alabama-Huntsville 34.36 27.05 24.08 30.84 18.94
91 Syriah Lottimore SO-2 Coker 29.39 27.21 27.76 31.30 33.74
94 Sadrea Mabry FR-1 Savannah State 24.10 27.38 27.93 21.36 22.46
95 De'Avion Nesbitt SO-2 USC Upstate 34.80 27.40 19.46 22.20 33.16
Women's 200 Meters Section 24
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
83 Emma Johnson FR-1 Newberry 29.86 32.55 29.06 26.90 32.82 25.02 33.36
90 Megan Hyman SO-2 Lipscomb 21.74 35.05 30.16 27.17 34.51 33.15 21.74
93 Ayanna English FR-1 Coker 28.73 22.17 33.38 27.36 19.98 26.54 33.38
113 Hailey Holcomb SO-2 Erskine 20.65 36.49 22.06 28.28 30.55 30.55 33.09
Women's 200 Meters Section 25
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
101 Chyna Campbell JR-3 Southern Wesleyan 27.63 21.28 33.16 28.46 22.38
102 Aubree Boyle SO-2 Col. of Charleston 27.63 24.04 29.29 24.04 32.88
108 Victoria Williams   Dreamchaserz 27.95 22.36 36.06 33.26 30.47
109 Maya Pringle SR-4 Col. of Charleston 27.97 29.93 19.86 31.05 29.37
118 Vyctoria Boger FR-1 Saint Leo 28.65 37.25 27.51 37.25 30.66
Women's 200 Meters Section 26
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
104 Jordan Dean JR-3 Col. of Charleston 29.39 27.72 29.66
106 Gianna Cucinotta SO-2 Col. of Charleston 33.12 27.83 22.82
114 Alera Jackson FR-1 Coker 29.43 28.29 21.22
115 Malery Ward SO-2 North Greenville 34.87 28.35 35.16
117 Kayla Ennis SR-4 Col. of Charleston 21.72 28.57 28.29
Women's 200 Meters Section 27
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
103 Jokyra Mcleod SR-4 Allen 22.42 27.67 19.37 29.06 19.93
107 Zion Adams FR-1 Allen 21.73 27.86 30.65 30.37 32.32
111 Destiny Croker SO-2 North Greenville 34.98 28.21 22.57 20.88 29.06
119 Tayler Wright SO-2 Saint Leo 35.69 29.74 36.29 30.04 36.58
  Madison Groleau FR-1 Coker DQ DQ DQ DQ DQ
Women's 200 Meters Section 28
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
34 Jayla Mobley SO-2 Kennesaw State 31.00 28.95 18.45 25.62
85 Jeffiana Cherry SR-4 Allen 26.68 30.19 25.88 26.95
86 Phoenix Armstead FR-1 Kennesaw State 21.30 20.22 26.96 26.96
89 Leona Burton Rojas SR-4 Col. of Charleston 30.09 21.96 30.90 27.10
  Karisma Roberts FR-1 Savannah State DQ DQ DQ DQ
Women's 200 Meters Section 29
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
97 Devin Rawley FR-1 Col. of Charleston 27.43 25.51
112 Katie Woods FR-1 Lipscomb 28.25 29.10
  Tia Calvin JR-3 Lipscomb DQ DQ

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 NaAsha Robinson SR-4 Alabama A&M 56.12 57.71 52.94 53.47
2 Maya Singletary SO-2 Charlotte 53.80 51.60 54.89 52.15
3 Maya Bruney   Unattached 38.44 39.54 54.91 42.83
4 Oluchi Ike SR-4 Howard 55.74 50.22 55.18 50.22
5 Cortney Strohman SR-4 Liberty 40.84 40.29 55.19 56.85
6 Andrea Foster SR-4 Clemson 1:08.08 1:10.30 55.35 45.39
7 Shaianne Sipsey FR-1 South Carolina 41.13 40.01 55.57 41.68
8 Pashen Williams JR-3 Jacksonville 52.65 50.97 56.01 53.21
9 Amelia Reynolds JR-3 Jacksonville 54.35 54.91 56.03 39.23
10 Ozioma Scott JR-3 Howard 57.29 53.92 56.16 1:12.45
11 Jessica Wright SO-2 Howard 1:09.19 46.13 56.25 58.50
12 Kamryn McIntosh JR-3 Clemson 56.82 1:03.00 56.25 42.19
13 Cemere Petty JR-3 Charlotte 1:10.92 50.66 56.28 1:06.41
14 Laurie Barton JR-3 Clemson 57.42 50.10 56.29 1:00.23
15 Sadae Davidson SO-2 Jacksonville 57.44 50.12 56.31 1:09.83
16 Eden Senior SO-2 Charleston Southern 40.58 49.59 56.35 1:06.50
17 Zariere Dumas Senior Unattached 41.77 42.90 56.44 1:08.30
18 Fabiona Jackson-Jenkins FR-1 Alabama A&M 1:10.67 1:04.45 56.53 49.19
19 Serenity Andrus JR-3 Alabama-Huntsville 1:06.45 39.76 56.79 1:00.20
20 Roshelle Francois SO-2 Florida Atlantic 47.15 1:11.57 56.80 1:06.46
21 Jayla Mobley SO-2 Kennesaw State 1:05.42 1:07.69 56.88 56.88
22 Terion Davis JR-3 Alabama A&M 40.45 51.27 56.96 1:10.63
23 Carlandra Jones JR-3 Mercer 50.15 56.98 56.98 54.13
24 Dasia Wilson FR-1 Howard 50.21 1:10.18 57.05 45.07
25 Anne-Catherine Wasser SR-4 Florida Atlantic 1:10.85 1:14.27 57.13 52.56
26 Sherona Stewart FR-1 Benedict 52.57 1:13.71 57.14 52.57
27 Britiney Johnson FR-1 Kennesaw State 40.15 52.77 57.35 42.44
28 Aseneth Williams SR-4 Kennesaw State 55.14 56.29 57.43 59.16
29 Imani Christian SO-2 Kennesaw State 55.84 45.48 57.56 1:13.11
30 Jelonnie Smith SO-2 Appalachian State 58.45 1:04.82 57.87 1:07.13
31 Jacqueline Thring SO-2 Mount Olive 1:13.16 1:06.19 58.06 1:07.93
32 Autumn Locklin SR-4 Alabama A&M 49.95 44.73 58.08 54.60
33 Marissa Blakely SO-2 Western Carolina 58.85 48.36 58.26 1:09.92
34 Eilika Lane FR-1 Benedict 52.49 1:14.07 58.32 1:12.32
35 Dominiq Delisser JR-3 Western Carolina 1:04.17 1:05.33 58.33 57.75
36 Diamond Griffin JR-3 Alabama A&M 1:14.11 1:06.52 58.35 47.27
37 Skylur Taylor SO-2 Limestone 1:06.53 46.69 58.36 42.61
38 Morgan Dudley FR-1 Embry-Riddle 54.46 1:11.44 58.55 1:02.65
39 Dhakirah Baraka FR-1 Alabama-Huntsville 41.89 56.04 58.99 45.43
40 Kennedi Weston Shields SO-2 Mercer 48.00 1:12.30 59.26 1:17.04
41 Leandra Custodio SO-2 Jacksonville St. 47.42 1:16.46 59.27 41.49
42 Nikki Mata FR-1 Alabama-Huntsville 1:15.29 1:12.33 59.28 42.69
43 Saleia Porter FR-1 USC Upstate 46.25 53.37 59.29 1:11.15
44 Jessica Roney JR-3 Maryland-Eastern Shore 41.58 1:03.56 59.40 1:14.85
45 Searra Woods JR-3 Florida Atlantic 50.07 1:02.58 59.60 46.49
46 Caitlyn Ettienne FR-1 Charleston Southern 1:16.34 50.10 59.64 1:12.17
47 Emily Beisecker SR-4 North Greenville 1:11.28 1:04.70 59.90 1:04.10
48 MiKayla Turner Senior Unattached 1:07.75 46.17 59.95 1:07.15
49 Erin Cannon FR-1 Alabama-Huntsville 1:01.21 1:13.22 1:00.01 45.01
50 Tatiana Mills SR-4 Western Carolina 52.24 1:18.06 1:00.04 1:12.05
51 Charneycar Casimir SO-2 Benedict 1:08.01 1:03.15 1:00.72 58.90
52 Stephanie Laudien JR-3 Col. of Charleston 1:17.85 1:18.46 1:00.82 51.09
53 Ella Weaver FR-1 Kennesaw State 1:07.54 59.02 1:00.84 1:13.62
54 Jaiden Moody FR-1 Mount Olive 58.43 1:09.99 1:00.86 1:16.69
55 Amelie Vedder FR-1 Charleston Southern 45.78 1:13.85 1:01.03 1:07.14
56 Megan Giovanniello JR-3 Florida Atlantic 1:16.54 1:18.99 1:01.23 1:18.38
57 Brooke Butterfield SR-4 Florida Atlantic 44.13 58.83 1:01.28 59.45
58 Arianna Krcik SO-2 USC Upstate 1:02.58 1:08.72 1:01.35 1:09.33
59 Mikayla Jordan SO-2 Alabama-Huntsville 1:18.05 59.00 1:01.45 1:06.37
60 Timorlyn Foster FR-1 Southern Wesleyan 51.08 53.54 1:01.54 1:08.31
61 Samayia O'Dneal FR-1 Mercer 49.24 1:00.32 1:01.55 1:04.02
62 Serena Gadson SO-2 Jacksonville 1:15.76 48.66 1:01.59 1:04.67
63 Skyelar Aguilar FR-1 Saint Leo 1:03.46 51.14 1:01.61 1:08.39
64 Jokyra Mcleod SR-4 Allen 1:02.76 59.65 1:02.13 1:04.62
65 Gianna Cucinotta SO-2 Col. of Charleston 50.33 1:09.59 1:02.13 1:19.53
66 De'Avion Nesbitt SO-2 USC Upstate 1:06.60 1:01.00 1:02.24 1:07.85
67 Carrie Barton SO-2 Southern Wesleyan 1:01.64 1:07.24 1:02.26 1:14.72
68 Brittany Beckford JR-3 Mount Olive 1:10.99 1:07.88 1:02.27 1:14.73
69 Araybian Lilly SO-2 Appalachian State 55.47 1:20.40 1:02.32 53.60
70 Naila Harris SO-2 Benedict 50.50 1:07.33 1:02.34 58.60
71 Shantel Williams FR-1 Benedict 53.71 59.33 1:02.45 1:01.83
72 Alyssa Zack FR-1 Embry-Riddle 53.09 1:12.45 1:02.45 48.72
73 Nelly Kone FR-1 Converse 1:16.04 1:12.27 1:02.84 48.39
74 Teleah Moorer Senior Unattached 1:18.00 1:21.15 1:02.90 1:21.15
75 Jer'Nasia Coleman JR-3 USC Upstate 1:18.14 59.86 1:03.01 1:06.16
76 Naiya Pettway FR-1 Florida Atlantic 1:18.32 1:20.85 1:03.16 1:14.53
77 Tashayna Flinch SO-2 Newberry 57.52 1:02.57 1:03.20 1:20.90
78 Uriah James SO-2 Jacksonville St. 53.16 1:14.04 1:03.28 57.59
79 Kassie Jordan FR-1 Benedict 52.67 51.40 1:03.45 1:22.49
80 Robyn Burrows FR-1 Saint Leo 1:08.40 54.34 1:03.92 47.94
81 Jaymonda Calmes FR-1 Alabama A&M 1:13.10 1:18.23 1:04.12 50.02
82 Jordan Dean JR-3 Col. of Charleston 55.87 45.48 1:04.96 47.42
83 Malery Ward SO-2 North Greenville 1:16.73 1:06.97 1:05.02 1:06.97
84 Hannah Herbst FR-1 Florida Atlantic 1:07.90 48.96 1:05.28 1:10.51
85 Tamia Burch JR-3 Citadel 49.22 54.47 1:05.62 1:01.03
86 Vyctoria Boger FR-1 Saint Leo 1:25.22 1:01.44 1:06.06 1:06.06
87 Sinia MASSILLON FR-1 Benedict 1:24.79 1:04.26 1:06.24 56.97
88 Destiny Green FR-1 Allen 1:26.54 1:02.39 1:07.08 56.35
89 Jasmine Williams FR-1 Savannah State 1:16.78 51.86 1:07.35 59.95
90 Shekinah Brown SO-2 Southern Wesleyan 50.89 51.57 1:07.85 50.89
91 Halle Peniston FR-1 Benedict 57.33 53.92 1:08.25 1:06.21
  Danielle Chambers SO-2 Savannah State FS FS FS FS
  Tahleebah Martin SO-2 Newberry DQ DQ DQ DQ
  Shania Heyward FR-1 Converse DNF DNF DNF DNF
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 NaAsha Robinson SR-4 Alabama A&M 1:08.83 52.94
3 Maya Bruney   Unattached 49.97 54.91
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Maya Singletary SO-2 Charlotte 54.89
6 Andrea Foster SR-4 Clemson 55.35
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Cortney Strohman SR-4 Liberty 1:06.23 43.05 51.88 53.54 55.19 1:01.82
12 Kamryn McIntosh JR-3 Clemson 1:00.75 55.69 46.13 1:12.57 56.25 46.69
15 Sadae Davidson SO-2 Jacksonville 52.37 1:11.52 1:05.32 47.30 56.31 1:08.14
17 Zariere Dumas Senior Unattached 1:07.17 1:00.39 1:05.47 46.28 56.44 48.54
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Pashen Williams JR-3 Jacksonville 56.01 54.89
9 Amelia Reynolds JR-3 Jacksonville 56.03 1:01.08
13 Cemere Petty JR-3 Charlotte 56.28 1:03.60
25 Anne-Catherine Wasser SR-4 Florida Atlantic 57.13 42.85
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 Oluchi Ike SR-4 Howard 42.49 55.18 48.56
10 Ozioma Scott JR-3 Howard 48.86 56.16 41.56
14 Laurie Barton JR-3 Clemson 41.66 56.29 1:06.43
16 Eden Senior SO-2 Charleston Southern 49.03 56.35 1:07.06
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Roshelle Francois SO-2 Florida Atlantic 1:12.14 56.80 52.26 1:10.44 1:05.32 1:11.00
21 Jayla Mobley SO-2 Kennesaw State 1:09.97 56.88 1:08.83 46.08 1:02.00 1:13.38
35 Dominiq Delisser JR-3 Western Carolina 1:04.17 58.33 1:06.50 45.50 57.75 46.08
40 Kennedi Weston Shields SO-2 Mercer 48.60 59.26 47.41 45.63 42.08 1:10.52
Women's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Shaianne Sipsey FR-1 South Carolina 1:01.13 50.57 55.57 42.24
11 Jessica Wright SO-2 Howard 1:01.32 50.63 56.25 45.00
22 Terion Davis JR-3 Alabama A&M 1:02.09 1:07.79 56.96 1:04.37
23 Carlandra Jones JR-3 Mercer 1:06.10 1:13.51 56.98 47.30
Women's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
19 Serenity Andrus JR-3 Alabama-Huntsville 59.07 1:08.72 42.03 1:02.47 56.79
26 Sherona Stewart FR-1 Benedict 45.72 1:08.57 1:02.29 1:06.86 57.14
34 Eilika Lane FR-1 Benedict 1:02.99 43.74 45.49 44.91 58.32
37 Skylur Taylor SO-2 Limestone 56.61 1:00.11 40.86 58.95 58.36
61 Samayia O'Dneal FR-1 Mercer 43.70 57.25 1:07.71 43.09 1:01.55
Women's 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
27 Britiney Johnson FR-1 Kennesaw State 57.35 1:13.99 41.87 42.44 50.47 54.49
28 Aseneth Williams SR-4 Kennesaw State 57.43 1:10.07 47.10 57.43 58.01 1:06.62
30 Jelonnie Smith SO-2 Appalachian State 57.87 48.61 48.61 1:08.29 1:07.13 1:02.50
33 Marissa Blakely SO-2 Western Carolina 58.26 1:04.67 52.44 1:00.01 1:05.84 1:11.66
Women's 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
18 Fabiona Jackson-Jenkins FR-1 Alabama A&M 1:08.41 39.58 55.40 51.45 49.75 1:11.80 56.53
31 Jacqueline Thring SO-2 Mount Olive 52.26 56.32 1:14.90 41.23 49.94 46.45 58.06
32 Autumn Locklin SR-4 Alabama A&M 48.21 1:05.05 1:03.31 1:12.60 47.63 53.44 58.08
45 Searra Woods JR-3 Florida Atlantic 1:16.89 50.07 1:15.70 48.28 1:16.89 1:13.91 59.60
Women's 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
29 Imani Christian SO-2 Kennesaw State 50.66 48.93 57.56 1:06.77 49.51 1:11.38
36 Diamond Griffin JR-3 Alabama A&M 1:02.44 50.77 58.35 1:05.36 46.68 1:15.86
38 Morgan Dudley FR-1 Embry-Riddle 1:07.92 1:12.61 58.55 1:14.95 1:14.36 53.87
39 Dhakirah Baraka FR-1 Alabama-Huntsville 1:10.79 1:16.10 58.99 1:15.51 57.81 53.10
53 Ella Weaver FR-1 Kennesaw State 1:05.71 1:07.54 1:00.84 47.46 1:06.93 1:12.40
55 Amelie Vedder FR-1 Charleston Southern 1:07.14 1:06.53 1:01.03 1:14.46 1:08.97 48.22
Women's 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
42 Nikki Mata FR-1 Alabama-Huntsville 52.76 52.76 45.65 59.28 48.61
44 Jessica Roney JR-3 Maryland-Eastern Shore 44.55 57.62 1:00.00 59.40 1:13.07
46 Caitlyn Ettienne FR-1 Charleston Southern 1:16.34 1:04.42 48.91 59.64 1:02.03
49 Erin Cannon FR-1 Alabama-Huntsville 43.21 1:17.42 1:12.62 1:00.01 43.21
  Danielle Chambers SO-2 Savannah State FS FS FS FS FS
Women's 400 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
41 Leandra Custodio SO-2 Jacksonville St. 1:04.61 59.27
43 Saleia Porter FR-1 USC Upstate 1:15.30 59.29
58 Arianna Krcik SO-2 USC Upstate 52.15 1:01.35
60 Timorlyn Foster FR-1 Southern Wesleyan 49.24 1:01.54
62 Serena Gadson SO-2 Jacksonville 1:10.83 1:01.59
72 Alyssa Zack FR-1 Embry-Riddle 48.09 1:02.45
Women's 400 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
47 Emily Beisecker SR-4 North Greenville 59.90
48 MiKayla Turner Senior Unattached 59.95
50 Tatiana Mills SR-4 Western Carolina 1:00.04
64 Jokyra Mcleod SR-4 Allen 1:02.13
73 Nelly Kone FR-1 Converse 1:02.84
Women's 400 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
56 Megan Giovanniello JR-3 Florida Atlantic 1:12.26 48.38 1:01.23 1:17.15 1:10.42 1:16.54 1:14.09
57 Brooke Butterfield SR-4 Florida Atlantic 1:12.93 56.38 1:01.28 1:09.86 1:08.02 1:06.80 1:19.06
68 Brittany Beckford JR-3 Mount Olive 1:03.52 1:08.50 1:02.27 1:07.88 47.33 59.78 1:15.97
74 Teleah Moorer Senior Unattached 1:14.86 1:05.42 1:02.90 52.21 1:07.94 55.99 1:17.37
76 Naiya Pettway FR-1 Florida Atlantic 46.74 1:03.16 1:03.16 45.48 1:10.11 59.37 58.74
78 Uriah James SO-2 Jacksonville St. 1:14.04 49.36 1:03.28 53.16 44.30 1:00.12 52.53
Women's 400 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
54 Jaiden Moody FR-1 Mount Olive 1:05.73 43.21 1:00.86 1:16.08 1:00.26
69 Araybian Lilly SO-2 Appalachian State 1:05.44 1:10.43 1:02.32 49.24 1:14.16
75 Jer'Nasia Coleman JR-3 USC Upstate 49.78 50.41 1:03.01 1:02.38 57.97
80 Robyn Burrows FR-1 Saint Leo 46.67 1:15.43 1:03.92 1:01.37 1:05.84
  Tahleebah Martin SO-2 Newberry DQ DQ DQ DQ DQ
Women's 400 Meters Section 17
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
59 Mikayla Jordan SO-2 Alabama-Huntsville 44.86 57.15 54.08 1:01.45 1:10.67 51.01
63 Skyelar Aguilar FR-1 Saint Leo 1:18.86 54.22 55.45 1:01.61 1:09.01 46.21
65 Gianna Cucinotta SO-2 Col. of Charleston 54.68 1:05.24 1:17.05 1:02.13 53.44 59.03
66 De'Avion Nesbitt SO-2 USC Upstate 1:12.82 52.91 1:06.60 1:02.24 1:14.07 50.42
67 Carrie Barton SO-2 Southern Wesleyan 1:02.89 51.68 1:07.24 1:02.26 54.17 58.53
88 Destiny Green FR-1 Allen 1:02.39 1:17.15 56.35 1:07.08 1:11.78 1:23.18
Women's 400 Meters Section 18
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
79 Kassie Jordan FR-1 Benedict 1:17.41 1:03.45 1:20.59 48.23 53.30 1:07.90 48.23
82 Jordan Dean JR-3 Col. of Charleston 1:05.61 1:04.96 1:22.50 49.37 46.78 1:17.31 52.62
Women's 400 Meters Section 19
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
70 Naila Harris SO-2 Benedict 1:21.05 1:18.55 54.86 1:00.47 43.64 1:09.20 1:02.34
71 Shantel Williams FR-1 Benedict 46.22 1:13.70 1:14.32 1:01.21 56.21 1:09.95 1:02.45
81 Jaymonda Calmes FR-1 Alabama A&M 1:00.28 1:04.77 1:15.02 57.07 1:00.92 1:00.28 1:04.12
83 Malery Ward SO-2 North Greenville 1:13.48 45.52 50.07 1:23.88 46.17 1:21.93 1:05.02
84 Hannah Herbst FR-1 Florida Atlantic 1:24.87 1:20.95 1:03.33 1:09.20 1:18.99 1:22.91 1:05.28
86 Vyctoria Boger FR-1 Saint Leo 1:01.44 1:03.42 55.49 56.16 1:15.97 1:00.12 1:06.06
Women's 400 Meters Section 20
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
51 Charneycar Casimir SO-2 Benedict 1:12.87 1:12.26 1:00.72 55.87 56.47
77 Tashayna Flinch SO-2 Newberry 1:10.16 1:18.37 1:03.20 1:15.21 57.52
85 Tamia Burch JR-3 Citadel 57.09 1:01.69 1:05.62 48.56 1:11.53
90 Shekinah Brown SO-2 Southern Wesleyan 49.53 1:01.07 1:07.85 1:11.92 1:14.64
Women's 400 Meters Section 21
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
87 Sinia MASSILLON FR-1 Benedict 1:13.53 1:21.48 1:06.24
89 Jasmine Williams FR-1 Savannah State 1:16.78 57.25 1:07.35
91 Halle Peniston FR-1 Benedict 1:06.89 1:01.43 1:08.25
Women's 400 Meters Section 22
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
24 Dasia Wilson FR-1 Howard 58.19 41.65 50.21 1:06.75 57.05
52 Stephanie Laudien JR-3 Col. of Charleston 1:00.22 1:12.38 1:17.85 1:11.16 1:00.82
  Shania Heyward FR-1 Converse DNF DNF DNF DNF DNF

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Tanner Ealum SR-4 Liberty 2:40.18 2:38.90 2:07.12 2:17.29
2 Sarah Hendrick SO-2 Kennesaw State 1:35.29 1:57.18 2:08.76 2:20.35
3 Dasia Wilson FR-1 Howard 2:28.31 1:50.58 2:10.09 2:27.01
4 Dawnel Collymore SR-4 Benedict 2:39.07 2:29.94 2:10.38 1:58.65
5 Leah Disher FR-1 Clemson 2:12.53 1:39.72 2:11.21 2:17.77
6 Ukeyvia Beckwith JR-3 Embry-Riddle 2:02.48 1:47.99 2:11.69 2:45.93
7 Mikaela Jonsson SR-4 Florida Atlantic 2:41.99 2:47.26 2:11.70 2:31.46
8 Melanie White SO-2 Howard 2:38.75 2:24.20 2:12.29 1:37.90
9 Serenity Andrus JR-3 Alabama-Huntsville 2:07.15 2:36.28 2:12.44 2:38.93
10 Makenzie Zeh SR-4 Kennesaw State 1:50.21 2:16.77 2:12.78 1:40.92
11 Sintayehu Vissa FR-1 Saint Leo 2:22.29 2:24.95 2:12.98 2:23.62
12 Sydney Benson SR-4 Howard 1:56.07 2:02.74 2:13.41 2:38.76
13 Rachel Van Amburgh SR-4 Kennesaw State 1:38.94 2:15.04 2:13.70 1:46.96
14 Britiney Johnson FR-1 Kennesaw State 1:47.82 2:34.99 2:14.77 2:30.95
15 Aoife Mahony JR-3 Saint Leo 2:28.41 2:42.02 2:16.15 2:43.38
16 Diamond Griffin JR-3 Alabama A&M 2:52.97 1:46.23 2:16.19 1:36.70
17 Sarah Venable JR-3 Appalachian State 2:48.11 2:42.64 2:16.67 2:54.94
18 Brooke Butterfield SR-4 Florida Atlantic 1:45.39 2:37.39 2:16.86 2:15.50
19 Asshanni Robb JR-3 Maryland-Eastern Shore 1:47.12 1:47.12 2:17.33 2:36.56
20 Isabella Pisani FR-1 South Carolina 2:44.15 2:19.32 2:17.94 2:51.05
21 Olivia Cooney SO-2 Clemson 1:36.57 2:06.92 2:17.95 1:42.09
22 Carley McGlinn JR-3 Clemson 2:01.52 2:11.19 2:18.09 1:50.48
23 Erin Cannon FR-1 Alabama-Huntsville 1:51.22 2:21.80 2:19.02 2:45.44
24 Sydney Collins JR-3 Clemson 1:41.76 2:19.39 2:19.39 1:48.73
25 Emily Sorrell SR-4 Jacksonville St. 3:00.01 2:29.31 2:19.54 2:54.43
26 Macie Kavanaugh SO-2 South Carolina 3:00.31 1:42.04 2:19.77 1:39.24
27 Ella Weaver FR-1 Kennesaw State 2:01.71 2:43.68 2:19.89 3:01.86
28 Hope Thornton FR-1 Kennesaw State 2:07.49 3:02.12 2:20.09 2:14.49
29 Kensi Gray FR-1 South Carolina 1:56.30 2:01.90 2:20.11 2:20.11
30 Morgan Wittrock SR-4 Clemson 2:49.73 2:04.84 2:20.27 2:30.09
31 Rhian Purves FR-1 Col. of Charleston 2:13.37 2:31.63 2:20.39 2:03.55
32 Caroline Edmondson SR-4 Charleston Southern 2:20.69 1:55.37 2:20.69 2:34.76
33 Amber Scott FR-1 Col. of Charleston 2:38.28 1:44.58 2:21.32 2:01.54
34 Megan Giovanniello JR-3 Florida Atlantic 2:41.54 1:59.03 2:21.70 2:55.71
35 Pari Manoogian JR-3 Lipscomb 2:19.31 2:57.69 2:22.15 1:40.93
36 Briana Reckling SO-2 South Carolina 3:02.44 2:33.94 2:22.53 2:09.71
37 Elizabeth Wetmore FR-1 Jacksonville St. 2:48.25 2:53.95 2:22.58 2:02.62
38 Rebecca Cadet SR-4 Charleston Southern 2:01.21 3:05.37 2:22.59 2:48.26
39 Kate Miekley JR-3 Clemson 1:44.13 2:11.23 2:22.64 3:05.44
40 Jaziah Ochoa FR-1 Alabama A&M 1:55.69 1:47.12 2:22.82 2:22.82
41 Megan Lebo FR-1 South Carolina 2:57.20 2:28.62 2:22.90 1:40.03
42 Josie Wirtz SO-2 Clemson 2:38.67 2:15.80 2:22.94 2:34.38
43 Annika Merkh JR-3 Appalachian State 1:58.86 2:06.02 2:23.20 2:30.36
44 Arianna Krcik SO-2 USC Upstate 2:57.71 2:54.82 2:24.48 1:42.58
45 Becky Dionisio SR-4 Benedict 2:22.11 2:39.52 2:25.01 2:33.71
46 Lauren Polimeno JR-3 Jacksonville 2:03.26 2:16.31 2:25.01 2:25.01
47 Hannah Cella FR-1 South Carolina 2:38.62 2:09.52 2:25.52 3:07.72
48 Jordan Conner FR-1 Meridian CC 2:28.79 2:46.30 2:25.87 2:56.51
49 Isabel Muehleman FR-1 Col. of Charleston 3:02.65 3:01.19 2:26.12 2:34.89
50 Taylor Reynolds FR-1 Southern Wesleyan 1:54.01 2:18.86 2:26.16 3:02.70
51 Eilika Lane FR-1 Benedict 1:45.37 2:10.25 2:26.34 2:27.81
52 Amirah Jones SR-4 Maryland-Eastern Shore 1:48.49 2:03.15 2:26.60 2:26.60
53 Allie Leavitt SO-2 USC Upstate 1:55.24 2:15.92 2:27.74 2:29.22
54 Grace Valentine SO-2 North Greenville 2:50.34 2:10.35 2:28.12 2:32.57
55 Brittany Smith JR-3 Erskine 3:06.86 2:17.92 2:28.30 3:08.35
56 Ann Mosely Whitsett JR-3 Appalachian State 2:43.27 1:57.26 2:28.42 2:32.88
57 Grace McGrew FR-1 Col. of Charleston 1:48.49 2:53.88 2:28.61 2:33.07
58 Emily Barbosa SO-2 North Greenville 2:06.54 2:45.25 2:28.87 2:11.01
59 Rachel Jones SO-2 Embry-Riddle 1:48.86 2:32.11 2:29.12 2:24.65
60 Alanie Foster FR-1 USC Upstate 2:53.35 2:30.94 2:29.44 2:53.35
61 Simone Johnson FR-1 Savannah State 2:08.91 2:20.90 2:29.89 2:53.88
62 Ayse Allison SO-2 Lipscomb 2:48.28 2:10.72 2:30.25 3:00.30
63 Madison Lewellen SO-2 Southern Wesleyan 2:39.49 1:51.34 2:30.46 3:06.57
64 Timorlyn Foster FR-1 Southern Wesleyan 2:48.64 2:07.99 2:30.57 2:17.02
65 Hannah Herbst FR-1 Florida Atlantic 2:23.80 2:52.55 2:31.36 2:13.20
66 Morgan Moseley FR-1 South Carolina 3:10.77 2:57.14 2:31.40 2:05.67
67 Tashayna Flinch SO-2 Newberry 2:39.06 3:10.87 2:31.48 2:36.03
68 Alysabeth Sheppard FR-1 Jacksonville St. 3:05.68 2:27.63 2:32.19 2:26.11
69 Caroline Felkel SO-2 Converse 2:06.39 2:29.23 2:32.27 2:29.23
70 Destiny Ingram FR-1 Coker 2:46.34 1:54.45 2:32.60 1:55.98
71 Melaina Brown FR-1 Erskine 2:20.44 2:52.50 2:32.65 3:03.18
72 Kara Funke SO-2 Embry-Riddle 1:57.95 3:00.76 2:33.18 3:05.35
73 Brawnwyn Koellner SO-2 USC Upstate 1:56.55 3:07.09 2:33.35 2:19.55
74 Alaya Lindquist FR-1 Newberry 2:17.08 3:10.99 2:34.02 2:15.54
75 Karen Perez JR-3 Savannah State 3:11.30 2:54.33 2:34.27 2:32.73
76 Amelia Jones JR-3 Clemson 2:13.40 1:48.58 2:35.11 2:30.46
77 Sydney Britt SR-4 Mars Hill 3:00.12 2:33.72 2:35.27 2:30.62
78 Olivia Jordan SO-2 Coker 1:55.44 3:05.63 2:35.99 2:40.67
79 Jalynn Jones FR-1 Meridian CC 3:20.48 2:49.15 2:36.62 2:19.40
80 Morgan Summey FR-1 Col. of Charleston 2:33.64 2:55.59 2:36.77 2:06.99
81 Kailiece Harris SO-2 Florida Atlantic 2:43.54 2:54.55 2:37.25 2:37.25
82 Destiny Green FR-1 Allen 2:55.37 2:03.24 2:37.99 2:28.51
83 Margaret Nork FR-1 North Greenville 2:33.33 3:25.49 2:38.07 2:19.11
84 Taylor Broadwell SO-2 Southern Wesleyan 3:23.65 2:51.58 2:40.35 2:21.11
85 Kensley Dantzler FR-1 Newberry 3:24.12 2:06.36 2:42.00 3:24.12
86 Anna Bulsa FR-1 North Greenville 2:41.35 3:22.10 2:42.98 2:51.13
87 Joey Palmquist SO-2 USC Upstate 2:18.99 2:10.81 2:43.51 2:58.23
88 Kezia Pointer Senior Unattached 3:19.28 2:20.17 2:48.88 2:30.31
  Sierra Biber JR-3 South Carolina DNF DNF DNF DNF
  Jordan Stevens FR-1 Florida Atlantic DNF DNF DNF DNF
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Tanner Ealum SR-4 Liberty 2:07.12
2 Sarah Hendrick SO-2 Kennesaw State 2:08.76
3 Dasia Wilson FR-1 Howard 2:10.09
4 Dawnel Collymore SR-4 Benedict 2:10.38
5 Leah Disher FR-1 Clemson 2:11.21
9 Serenity Andrus JR-3 Alabama-Huntsville 2:12.44
21 Olivia Cooney SO-2 Clemson 2:17.95
24 Sydney Collins JR-3 Clemson 2:19.39
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Ukeyvia Beckwith JR-3 Embry-Riddle 1:42.72 2:18.28 1:44.04 2:11.69 2:40.67
7 Mikaela Jonsson SR-4 Florida Atlantic 1:54.58 2:38.04 2:15.65 2:11.70 2:10.39
10 Makenzie Zeh SR-4 Kennesaw State 2:52.62 2:22.08 2:44.65 2:12.78 2:11.46
17 Sarah Venable JR-3 Appalachian State 1:56.17 2:42.64 1:43.87 2:16.67 2:57.68
22 Carley McGlinn JR-3 Clemson 2:02.90 2:25.00 2:00.14 2:18.09 2:41.57
26 Macie Kavanaugh SO-2 South Carolina 2:14.18 1:43.43 1:42.04 2:19.77 2:28.16
42 Josie Wirtz SO-2 Clemson 2:25.80 2:28.66 2:51.53 2:22.94 2:01.50
  Sierra Biber JR-3 South Carolina DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Melanie White SO-2 Howard 1:41.87 2:12.29
11 Sintayehu Vissa FR-1 Saint Leo 2:40.91 2:12.98
12 Sydney Benson SR-4 Howard 1:33.39 2:13.41
13 Rachel Van Amburgh SR-4 Kennesaw State 2:07.02 2:13.70
16 Diamond Griffin JR-3 Alabama A&M 2:18.92 2:16.19
18 Brooke Butterfield SR-4 Florida Atlantic 2:03.18 2:16.86
19 Asshanni Robb JR-3 Maryland-Eastern Shore 1:52.61 2:17.33
20 Isabella Pisani FR-1 South Carolina 2:09.67 2:17.94
34 Megan Giovanniello JR-3 Florida Atlantic 2:23.12 2:21.70
36 Briana Reckling SO-2 South Carolina 2:25.38 2:22.53
  Jordan Stevens FR-1 Florida Atlantic DNF DNF
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Britiney Johnson FR-1 Kennesaw State 2:14.77
15 Aoife Mahony JR-3 Saint Leo 2:16.15
23 Erin Cannon FR-1 Alabama-Huntsville 2:19.02
28 Hope Thornton FR-1 Kennesaw State 2:20.09
29 Kensi Gray FR-1 South Carolina 2:20.11
30 Morgan Wittrock SR-4 Clemson 2:20.27
32 Caroline Edmondson SR-4 Charleston Southern 2:20.69
35 Pari Manoogian JR-3 Lipscomb 2:22.15
39 Kate Miekley JR-3 Clemson 2:22.64
43 Annika Merkh JR-3 Appalachian State 2:23.20
76 Amelia Jones JR-3 Clemson 2:35.11
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
25 Emily Sorrell SR-4 Jacksonville St. 2:00.01 2:32.10 2:04.19 2:19.54 2:25.13
27 Ella Weaver FR-1 Kennesaw State 2:10.10 1:51.92 2:38.08 2:19.89 1:42.12
31 Rhian Purves FR-1 Col. of Charleston 2:47.07 1:55.12 1:49.51 2:20.39 2:56.90
33 Amber Scott FR-1 Col. of Charleston 2:46.76 2:58.07 2:15.67 2:21.32 1:41.75
38 Rebecca Cadet SR-4 Charleston Southern 3:05.37 2:46.83 1:41.24 2:22.59 2:01.21
40 Jaziah Ochoa FR-1 Alabama A&M 2:35.68 2:18.54 2:34.25 2:22.82 2:21.40
41 Megan Lebo FR-1 South Carolina 2:40.05 2:05.76 1:55.75 2:22.90 2:31.48
44 Arianna Krcik SO-2 USC Upstate 2:50.49 1:52.70 1:52.70 2:24.48 2:53.38
46 Lauren Polimeno JR-3 Jacksonville 2:29.36 2:14.86 2:27.91 2:25.01 3:07.07
49 Isabel Muehleman FR-1 Col. of Charleston 1:53.98 2:53.89 2:49.50 2:26.12 2:29.05
62 Ayse Allison SO-2 Lipscomb 2:01.71 2:48.28 1:55.70 2:30.25 2:22.74
66 Morgan Moseley FR-1 South Carolina 2:58.66 2:55.63 2:43.52 2:31.40 2:51.09
Women's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
37 Elizabeth Wetmore FR-1 Jacksonville St. 2:22.58
47 Hannah Cella FR-1 South Carolina 2:25.52
48 Jordan Conner FR-1 Meridian CC 2:25.87
50 Taylor Reynolds FR-1 Southern Wesleyan 2:26.16
51 Eilika Lane FR-1 Benedict 2:26.34
52 Amirah Jones SR-4 Maryland-Eastern Shore 2:26.60
53 Allie Leavitt SO-2 USC Upstate 2:27.74
54 Grace Valentine SO-2 North Greenville 2:28.12
56 Ann Mosely Whitsett JR-3 Appalachian State 2:28.42
59 Rachel Jones SO-2 Embry-Riddle 2:29.12
61 Simone Johnson FR-1 Savannah State 2:29.89
Women's 800 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
55 Brittany Smith JR-3 Erskine 2:34.24 2:04.58 2:28.30
58 Emily Barbosa SO-2 North Greenville 2:45.25 2:25.90 2:28.87
60 Alanie Foster FR-1 USC Upstate 1:53.58 2:18.98 2:29.44
64 Timorlyn Foster FR-1 Southern Wesleyan 2:50.15 2:00.46 2:30.57
65 Hannah Herbst FR-1 Florida Atlantic 1:55.04 1:59.58 2:31.36
67 Tashayna Flinch SO-2 Newberry 2:23.91 2:57.24 2:31.48
69 Caroline Felkel SO-2 Converse 2:10.96 3:04.25 2:32.27
70 Destiny Ingram FR-1 Coker 2:14.29 2:29.55 2:32.60
71 Melaina Brown FR-1 Erskine 3:10.82 2:55.55 2:32.65
73 Brawnwyn Koellner SO-2 USC Upstate 2:53.29 1:59.62 2:33.35
79 Jalynn Jones FR-1 Meridian CC 1:52.77 3:22.04 2:36.62
87 Joey Palmquist SO-2 USC Upstate 3:14.58 3:16.22 2:43.51
Women's 800 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
57 Grace McGrew FR-1 Col. of Charleston 2:28.61 3:02.79 3:04.28 2:28.61 2:15.24 2:16.73
63 Madison Lewellen SO-2 Southern Wesleyan 2:30.46 2:01.88 2:45.51 1:51.34 2:59.05 3:15.60
68 Alysabeth Sheppard FR-1 Jacksonville St. 2:32.19 3:11.76 2:41.33 3:07.20 2:56.54 2:15.45
72 Kara Funke SO-2 Embry-Riddle 2:33.18 2:10.21 3:02.29 3:11.48 2:45.44 2:42.37
74 Alaya Lindquist FR-1 Newberry 2:34.02 3:00.21 2:50.97 2:20.16 2:32.48 3:06.37
75 Karen Perez JR-3 Savannah State 2:34.27 1:49.54 3:17.47 2:09.59 2:28.10 1:58.79
77 Sydney Britt SR-4 Mars Hill 2:35.27 2:43.04 2:39.93 3:21.86 2:11.98 2:39.93
78 Olivia Jordan SO-2 Coker 2:35.99 2:07.92 2:45.35 3:00.95 2:59.39 2:00.12
82 Destiny Green FR-1 Allen 2:37.99 2:11.14 2:44.31 2:03.24 1:53.76 2:12.72
83 Margaret Nork FR-1 North Greenville 2:38.07 2:39.65 2:41.24 3:00.20 2:09.62 1:50.65
84 Taylor Broadwell SO-2 Southern Wesleyan 2:40.35 1:55.46 2:22.72 2:29.13 3:01.20 2:06.68
Women's 800 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
45 Becky Dionisio SR-4 Benedict 2:25.01 2:54.02 3:02.72 2:07.61 2:29.36 2:01.81
80 Morgan Summey FR-1 Col. of Charleston 2:36.77 3:09.70 2:44.61 2:03.85 1:56.01 2:27.37
81 Kailiece Harris SO-2 Florida Atlantic 2:37.25 3:08.70 2:27.82 2:40.40 2:05.80 2:04.23
85 Kensley Dantzler FR-1 Newberry 2:42.00 2:25.80 2:48.48 2:32.28 3:28.98 1:59.88
86 Anna Bulsa FR-1 North Greenville 2:42.98 3:09.06 2:12.02 2:28.32 2:00.61 3:31.88
88 Kezia Pointer Senior Unattached 2:48.88 2:55.64 2:43.82 2:23.55 2:57.33 3:39.55

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Makenzie Zeh SR-4 Kennesaw State 4:49.66
2 Lauren Flynt JR-3 Lipscomb 4:57.40
3 Courtney Brenner SR-4 Lipscomb 5:00.47
4 Rachel Van Amburgh SR-4 Kennesaw State 5:01.85
5 Morgan Wittrock SR-4 Clemson 5:05.32
6 Josie Wirtz SO-2 Clemson 5:05.70
7 Grace Oetting SO-2 Lipscomb 5:06.32
8 Sarah Venable JR-3 Appalachian State 5:06.63
9 Heather Stone SO-2 South Carolina 5:07.67
10 Hillary Neely FR-1 South Carolina 5:08.02
11 Rhian Purves FR-1 Col. of Charleston 5:09.71
12 Savannah Bowers FR-1 South Carolina 5:12.11
13 Melanie White SO-2 Howard 5:12.62
14 Kate Miekley JR-3 Clemson 5:13.37
15 Kaylee Stewart FR-1 Alabama-Huntsville 5:13.74
16 Mikaela Jonsson SR-4 Florida Atlantic 5:13.81
17 Makennah Mills SO-2 Charleston Southern 5:14.55
18 Emily Sorrell SR-4 Jacksonville St. 5:15.76
19 Emily Dorony FR-1 Col. of Charleston 5:15.78
20 Annika Merkh JR-3 Appalachian State 5:16.31
21 Sabria Wooten JR-3 Alabama A&M 5:17.22
22 Taylor Engram FR-1 Alabama-Huntsville 5:17.26
23 Jordan Stevens FR-1 Florida Atlantic 5:17.64
24 Becky Dionisio SR-4 Benedict 5:23.03
25 Ayse Allison SO-2 Lipscomb 5:24.59
26 Aneisha Ingram FR-1 Alabama A&M 5:26.27
27 Mia Davis JR-3 USC Upstate 5:26.98
28 Amelia Jones JR-3 Clemson 5:28.58
29 Leah Ford SR-4 South Carolina 5:28.75
30 Grace Valentine SO-2 North Greenville 5:29.26
31 Elizabeth Wetmore FR-1 Jacksonville St. 5:30.68
32 Isabel Muehleman FR-1 Col. of Charleston 5:32.43
33 Allie Leavitt SO-2 USC Upstate 5:32.54
34 Madison Lewellen SO-2 Southern Wesleyan 5:32.82
35 Miyah Miller FR-1 Meridian CC 5:33.39
36 Rachel Jones SO-2 Embry-Riddle 5:33.52
37 Brittany Smith JR-3 Erskine 5:34.08
38 Elizabeth Davison FR-1 South Carolina 5:34.29
39 Taylor Reynolds FR-1 Southern Wesleyan 5:35.36
40 Hope Thornton FR-1 Kennesaw State 5:37.04
41 Pari Manoogian JR-3 Lipscomb 5:37.29
42 Kyra Hood JR-3 Southern Wesleyan 5:39.39
43 Alanie Foster FR-1 USC Upstate 5:40.11
44 Alaya Lindquist FR-1 Newberry 5:45.60
45 Breasiah Fields JR-3 Benedict 5:45.73
46 Lyndsey Fowler FR-1 South Carolina 5:45.88
47 Caroline Felkel SO-2 Converse 5:48.46
48 Grace McGrew FR-1 Col. of Charleston 5:50.68
49 Morgan Summey FR-1 Col. of Charleston 5:50.74
50 Jaziah Ochoa FR-1 Alabama A&M 5:51.55
51 Brawnwyn Koellner SO-2 USC Upstate 5:52.97
52 Rain Marti SO-2 Jacksonville 5:55.36
53 Sydney Britt SR-4 Mars Hill 5:56.77
54 Anna Bulsa FR-1 North Greenville 5:56.98
55 Karen Perez JR-3 Savannah State 6:00.35
56 Kenia Smith SO-2 Newberry 6:05.21
57 Taylor Broadwell SO-2 Southern Wesleyan 6:06.40
58 Abigail Jolley JR-3 Converse 6:07.96
59 Hattie Pitts SO-2 Southern Wesleyan 6:10.45
60 Pauline Cobb JR-3 Benedict 6:16.77
61 Alison Dickson SO-2 Southern Wesleyan 6:18.14
62 Caroline Therrell SR-4 Southern Wesleyan 6:19.23
63 Taylor Melnicoff FR-1 Saint Leo 6:47.54
  Sarah Hendrick SO-2 Kennesaw State DNF
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Makenzie Zeh SR-4 Kennesaw State 3:34.35 4:49.66 3:37.25 6:07.87 4:03.32
2 Lauren Flynt JR-3 Lipscomb 5:56.88 4:57.40 3:28.18 3:49.00 4:24.69
3 Courtney Brenner SR-4 Lipscomb 6:27.61 5:00.47 5:39.54 5:21.51 4:21.41
4 Rachel Van Amburgh SR-4 Kennesaw State 6:26.37 5:01.85 5:50.15 5:32.04 5:22.98
5 Morgan Wittrock SR-4 Clemson 4:37.85 5:05.32 4:13.42 5:14.48 5:45.02
6 Josie Wirtz SO-2 Clemson 3:49.28 5:05.70 4:16.79 6:09.90 5:36.27
7 Grace Oetting SO-2 Lipscomb 5:24.70 5:06.32 4:02.00 4:41.82 5:27.77
8 Sarah Venable JR-3 Appalachian State 6:17.16 5:06.63 3:53.04 4:54.37 4:02.24
9 Heather Stone SO-2 South Carolina 4:43.06 5:07.67 5:07.67 4:30.75 6:24.59
28 Amelia Jones JR-3 Clemson 4:22.87 5:28.58 4:49.15 6:37.59 4:29.44
  Sarah Hendrick SO-2 Kennesaw State DNF DNF DNF DNF DNF
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Hillary Neely FR-1 South Carolina 4:43.38 5:08.02
11 Rhian Purves FR-1 Col. of Charleston 6:08.56 5:09.71
12 Savannah Bowers FR-1 South Carolina 4:28.42 5:12.11
13 Melanie White SO-2 Howard 4:25.73 5:12.62
14 Kate Miekley JR-3 Clemson 4:57.71 5:13.37
15 Kaylee Stewart FR-1 Alabama-Huntsville 4:11.00 5:13.74
16 Mikaela Jonsson SR-4 Florida Atlantic 4:11.05 5:13.81
17 Makennah Mills SO-2 Charleston Southern 4:08.50 5:14.55
23 Jordan Stevens FR-1 Florida Atlantic 4:26.82 5:17.64
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
18 Emily Sorrell SR-4 Jacksonville St. 6:34.70 5:12.61 5:15.76
19 Emily Dorony FR-1 Col. of Charleston 6:44.20 6:34.73 5:15.78
20 Annika Merkh JR-3 Appalachian State 4:44.68 6:29.07 5:16.31
21 Sabria Wooten JR-3 Alabama A&M 5:55.29 3:48.40 5:17.22
22 Taylor Engram FR-1 Alabama-Huntsville 4:51.88 5:52.16 5:17.26
24 Becky Dionisio SR-4 Benedict 6:21.18 4:37.81 5:23.03
25 Ayse Allison SO-2 Lipscomb 6:16.53 4:52.14 5:24.59
26 Aneisha Ingram FR-1 Alabama A&M 7:04.16 6:21.74 5:26.27
27 Mia Davis JR-3 USC Upstate 7:05.08 4:44.48 5:26.98
29 Leah Ford SR-4 South Carolina 4:16.43 5:41.90 5:28.75
36 Rachel Jones SO-2 Embry-Riddle 5:43.53 7:10.24 5:33.52
40 Hope Thornton FR-1 Kennesaw State 5:23.56 6:27.60 5:37.04
41 Pari Manoogian JR-3 Lipscomb 7:08.36 5:44.04 5:37.29
46 Lyndsey Fowler FR-1 South Carolina 7:15.81 4:33.25 5:45.88
50 Jaziah Ochoa FR-1 Alabama A&M 6:54.83 6:47.80 5:51.55
63 Taylor Melnicoff FR-1 Saint Leo 5:13.81 4:57.51 6:47.54
Women's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
30 Grace Valentine SO-2 North Greenville 4:33.29 3:53.78 5:29.26 4:30.00 5:09.51
31 Elizabeth Wetmore FR-1 Jacksonville St. 5:50.52 6:03.75 5:30.68 6:40.13 4:57.62
32 Isabel Muehleman FR-1 Col. of Charleston 5:45.73 6:42.24 5:32.43 6:45.57 3:52.71
33 Allie Leavitt SO-2 USC Upstate 4:12.73 6:42.38 5:32.54 5:32.54 6:05.80
34 Madison Lewellen SO-2 Southern Wesleyan 6:59.36 6:32.73 5:32.82 4:59.54 4:42.90
35 Miyah Miller FR-1 Meridian CC 5:50.06 7:03.41 5:33.39 5:13.39 4:03.38
37 Brittany Smith JR-3 Erskine 5:20.72 5:10.70 5:34.08 5:54.13 4:20.59
38 Elizabeth Davison FR-1 South Carolina 6:27.78 5:10.89 5:34.29 6:51.18 7:01.21
39 Taylor Reynolds FR-1 Southern Wesleyan 6:08.90 4:55.12 5:35.36 4:51.77 5:18.60
42 Kyra Hood JR-3 Southern Wesleyan 4:31.52 5:39.39 5:39.39 4:58.67 5:19.03
44 Alaya Lindquist FR-1 Newberry 7:12.00 4:33.03 5:45.60 6:23.62 5:11.04
49 Morgan Summey FR-1 Col. of Charleston 6:04.77 5:15.67 5:50.74 5:43.73 7:18.43
52 Rain Marti SO-2 Jacksonville 5:48.26 7:06.44 5:55.36 6:20.24 5:16.27
Women's Mile Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
43 Alanie Foster FR-1 USC Upstate 6:34.53 5:40.11 5:40.11 4:01.48
45 Breasiah Fields JR-3 Benedict 6:23.76 4:53.87 5:45.73 4:12.39
47 Caroline Felkel SO-2 Converse 6:26.79 7:19.06 5:48.46 6:30.28
48 Grace McGrew FR-1 Col. of Charleston 5:22.63 7:32.38 5:50.68 5:19.12
51 Brawnwyn Koellner SO-2 USC Upstate 6:35.33 6:42.39 5:52.97 7:24.75
53 Sydney Britt SR-4 Mars Hill 4:56.12 5:31.80 5:56.77 7:29.53
54 Anna Bulsa FR-1 North Greenville 4:31.31 4:52.73 5:56.98 5:10.58
55 Karen Perez JR-3 Savannah State 4:30.27 4:59.09 6:00.35 6:47.20
56 Kenia Smith SO-2 Newberry 6:49.04 7:29.21 6:05.21 7:47.47
57 Taylor Broadwell SO-2 Southern Wesleyan 7:23.35 5:48.08 6:06.40 4:27.48
58 Abigail Jolley JR-3 Converse 7:10.52 7:54.67 6:07.96 5:27.49
59 Hattie Pitts SO-2 Southern Wesleyan 5:37.11 7:39.36 6:10.45 6:43.79
60 Pauline Cobb JR-3 Benedict 7:17.06 7:47.20 6:16.77 7:24.59
61 Alison Dickson SO-2 Southern Wesleyan 5:47.89 6:59.74 6:18.14 5:06.30
62 Caroline Therrell SR-4 Southern Wesleyan 6:57.16 5:03.39 6:19.23 7:31.29

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Hayleigh Palotti SO-2 Jacksonville 10:03.63 9:40.41 8:07.55 12:34.54
2 Caroline Inman SO-2 Charleston Southern 8:03.89 9:50.10 12:29.43 9:32.40
3 Lisha Van Onselen SR-4 Appalachian State 7:21.64 9:56.81 7:57.45 7:51.48
4 Izzy Evely SO-2 Appalachian State 11:03.77 10:03.42 7:56.71 10:15.49
5 Kylee Frady SO-2 Appalachian State 11:23.47 10:04.84 12:23.96 9:22.51
6 Paige Patterson SO-2 Saint Leo 12:30.97 10:05.62 11:48.58 12:18.86
7 Clay McKnight   Unattached 12:24.08 10:09.90 12:24.08 10:28.20
8 Kayla Rudie JR-3 Lipscomb 8:53.31 10:12.99 8:47.18 11:02.03
9 Katie Meyer JR-3 Kennesaw State 11:45.01 10:13.05 9:42.40 12:52.45
10 Sarah Sandreuter FR-1 Appalachian State 8:25.69 10:16.69 9:52.03 11:24.53
11 Kristen Cherry SO-2 Col. of Charleston 9:22.51 10:18.14 8:45.42 11:07.60
12 Lila Peters FR-1 Appalachian State 12:23.39 10:19.49 10:25.69 8:46.57
13 Kaylee Stewart FR-1 Alabama-Huntsville 10:14.07 10:20.27 9:36.86 10:51.29
14 Ashley Lindeman SR-4 Saint Leo 7:28.33 10:22.67 12:08.53 10:16.45
15 Siena Gates SO-2 Western Carolina 11:24.96 10:22.69 12:14.78 11:06.28
16 Brooke Wilson JR-3 South Carolina 13:11.52 10:23.24 9:20.92 11:56.73
17 Cheyenne Young FR-1 South Carolina 9:13.38 10:28.84 12:28.32 10:35.13
18 Natalie Richardson SR-4 Appalachian State 9:46.26 10:30.38 8:49.52 8:30.61
19 Sarah-Sims McGrath SR-4 South Carolina 8:16.21 10:36.16 11:01.61 7:25.32
20 Kara Funke SO-2 Embry-Riddle 10:29.81 10:42.66 13:29.76 10:16.96
21 Josie Gray SR-4 Embry-Riddle 9:53.74 10:45.37 9:27.93 13:33.17
22 Sabria Wooten JR-3 Alabama A&M 8:46.16 10:49.57 8:33.16 8:20.17
23 Giulia Giorgi SO-2 Mercer 12:14.06 10:49.61 12:20.56 11:02.61
24 Shawnda Martin SR-4 Western Carolina 12:07.94 10:49.94 9:25.45 12:07.94
25 Anne Akagi FR-1 Charleston Southern 13:52.89 10:50.69 13:46.38 10:11.65
26 Kathrin Halter SR-4 Saint Leo 9:59.11 10:51.20 10:44.69 8:21.43
27 Amber Scott FR-1 Col. of Charleston 13:54.64 10:52.06 11:50.75 10:58.58
28 Kayla Deaton SR-4 Western Carolina 9:03.29 10:54.56 13:57.84 8:17.47
29 Morgan Lee SR-4 South Carolina 10:48.48 10:55.03 10:22.28 8:11.28
30 Marina Van Sickle JR-3 Mercer 13:48.71 10:57.70 12:36.36 14:01.86
31 Lizzie Naval FR-1 Erskine 8:02.57 11:01.05 11:27.50 8:29.01
32 Auburn Cohan SR-4 Alabama-Huntsville 11:17.71 11:11.00 8:50.09 9:37.06
33 Whitney Johnson FR-1 Mercer 8:31.58 11:31.32 8:31.58 8:59.23
34 Jerrica Hanson SO-2 Mercer 11:54.69 11:33.87 14:34.28 8:05.71
35 Aneisha Ingram FR-1 Alabama A&M 9:08.46 11:43.15 11:15.03 10:53.93
36 Rachel Strickland SR-4 Mars Hill 13:47.46 11:47.23 13:26.25 13:54.54
37 Kyra Hood JR-3 Southern Wesleyan 8:57.59 12:16.42 10:25.96 10:03.87
38 Megan Van Etten FR-1 Mars Hill 14:54.27 12:50.92 16:34.49 9:45.90
39 Alyssa Jamerson FR-1 Mars Hill 14:41.18 12:59.80 13:23.20 15:12.37
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hayleigh Palotti SO-2 Jacksonville 9:40.41
2 Caroline Inman SO-2 Charleston Southern 9:50.10
3 Lisha Van Onselen SR-4 Appalachian State 9:56.81
4 Izzy Evely SO-2 Appalachian State 10:03.42
5 Kylee Frady SO-2 Appalachian State 10:04.84
6 Paige Patterson SO-2 Saint Leo 10:05.62
7 Clay McKnight   Unattached 10:09.90
8 Kayla Rudie JR-3 Lipscomb 10:12.99
9 Katie Meyer JR-3 Kennesaw State 10:13.05
12 Lila Peters FR-1 Appalachian State 10:19.49
14 Ashley Lindeman SR-4 Saint Leo 10:22.67
16 Brooke Wilson JR-3 South Carolina 10:23.24
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Sarah Sandreuter FR-1 Appalachian State 7:42.52 9:58.19 11:43.03 10:16.69 12:38.53 13:09.37
11 Kristen Cherry SO-2 Col. of Charleston 9:47.24 11:32.32 7:31.25 10:18.14 10:42.87 7:18.88
13 Kaylee Stewart FR-1 Alabama-Huntsville 12:18.13 10:07.87 12:55.34 10:20.27 12:24.33 13:01.54
15 Siena Gates SO-2 Western Carolina 9:32.88 7:47.02 10:41.37 10:22.69 8:24.38 7:47.02
17 Cheyenne Young FR-1 South Carolina 13:37.50 7:39.06 10:28.84 10:28.84 11:31.73 10:03.69
18 Natalie Richardson SR-4 Appalachian State 11:58.64 8:43.22 12:17.55 10:30.38 8:30.61 10:24.08
19 Sarah-Sims McGrath SR-4 South Carolina 9:00.74 8:09.85 9:51.63 10:36.16 10:23.44 12:49.76
20 Kara Funke SO-2 Embry-Riddle 9:19.12 10:04.10 11:59.78 10:42.66 12:38.34 12:57.62
21 Josie Gray SR-4 Embry-Riddle 9:08.57 11:43.46 9:47.29 10:45.37 12:28.63 7:57.58
22 Sabria Wooten JR-3 Alabama A&M 13:44.96 10:17.10 10:56.07 10:49.57 10:43.08 8:07.18
23 Giulia Giorgi SO-2 Mercer 9:12.17 9:57.65 12:20.56 10:49.61 8:00.72 8:33.20
26 Kathrin Halter SR-4 Saint Leo 11:36.79 9:07.01 13:14.47 10:51.20 13:20.98 12:28.88
27 Amber Scott FR-1 Col. of Charleston 14:01.16 9:27.30 13:28.56 10:52.06 9:27.30 11:05.11
29 Morgan Lee SR-4 South Carolina 10:09.18 10:28.83 13:06.04 10:55.03 13:45.34 8:30.93
32 Auburn Cohan SR-4 Alabama-Huntsville 13:38.62 8:50.09 10:24.03 11:11.00 12:38.23 12:24.81
35 Aneisha Ingram FR-1 Alabama A&M 12:53.47 12:04.25 10:25.81 11:43.15 10:04.71 10:18.78
Women's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
24 Shawnda Martin SR-4 Western Carolina 10:49.94 12:14.44 9:38.45 7:54.46 13:25.93 12:46.93 10:49.94
25 Anne Akagi FR-1 Charleston Southern 10:50.69 9:32.61 10:50.69 9:45.63 10:37.68 11:49.26 10:44.19
28 Kayla Deaton SR-4 Western Carolina 10:54.56 10:34.93 13:31.66 9:42.56 9:42.56 8:04.38 11:33.84
30 Marina Van Sickle JR-3 Mercer 10:57.70 11:56.90 13:35.55 7:40.39 8:52.74 12:49.51 14:15.01
31 Lizzie Naval FR-1 Erskine 11:01.05 12:46.82 9:54.95 9:02.06 8:02.57 12:46.82 10:14.78
33 Whitney Johnson FR-1 Mercer 11:31.32 13:49.59 11:52.06 13:01.20 12:33.54 9:54.54 11:52.06
34 Jerrica Hanson SO-2 Mercer 11:33.87 9:42.85 11:47.75 14:55.10 12:22.44 9:49.79 10:38.36
36 Rachel Strickland SR-4 Mars Hill 11:47.23 12:15.52 10:08.22 8:36.28 8:57.50 9:11.64 14:01.61
37 Kyra Hood JR-3 Southern Wesleyan 12:16.42 8:42.86 9:56.50 9:12.32 12:23.79 9:56.50 14:36.34
38 Megan Van Etten FR-1 Mars Hill 12:50.92 11:10.70 15:40.53 12:50.92 11:26.12 14:23.43 16:26.78
39 Alyssa Jamerson FR-1 Mars Hill 12:59.80 13:31.00 12:52.01 12:20.81 13:15.40 16:06.96 15:20.17

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Anna Stoddard SR-4 South Carolina 16:50.52 11:47.37 14:39.16 20:42.94 20:42.94 18:21.47
2 Aureila Jepkorir FR-1 Maryland-Eastern Shore 17:31.64 13:29.77 15:46.48 14:43.38 18:45.26 17:10.61
3 Claire Strickler SR-4 Clemson 17:39.85 18:54.04 15:11.47 15:32.67 16:04.47 12:21.90
4 Lindsey Marriott SO-2 Lipscomb 17:44.63 21:49.50 14:01.06 22:42.73 20:03.04 16:30.11
5 Lindsey Trotter SR-4 Western Carolina 17:55.83 21:31.00 14:42.18 14:09.91 13:59.15 16:08.25
6 Jamie Blaylock SO-2 Western Carolina 18:12.93 22:24.31 19:40.37 13:28.77 13:28.77 19:51.30
7 Stellah Kiptui FR-1 Benedict 18:13.97 17:30.22 16:35.52 14:13.30 18:03.03 19:08.67
8 Maddie Moody FR-1 Lipscomb 18:16.28 15:09.92 16:26.66 13:42.21 15:53.77 13:20.29
9 Brianna Hartley FR-1 Clemson 18:25.80 13:27.24 12:54.06 16:57.34 20:16.38 20:49.56
10 Samantha Kolor JR-3 Appalachian State 18:27.67 21:24.90 16:36.91 14:46.14 20:51.67 17:21.21
11 Zanelle Willemse SO-2 Charleston Southern 18:28.30 21:14.55 16:04.23 14:24.48 14:02.31 13:17.98
12 Haley Humphrey SO-2 Lipscomb 18:34.46 23:01.93 13:33.56 13:55.85 23:57.66 18:45.61
13 Taylor Engram FR-1 Alabama-Huntsville 18:35.82 22:41.30 20:49.72 16:33.08 18:35.82 21:45.51
14 Mary Joseph FR-1 South Carolina 18:49.25 17:30.21 20:53.47 18:15.38 15:37.28 21:49.93
15 Morgan Adams JR-3 South Carolina 18:55.36 20:14.84 16:39.12 23:05.14 15:31.00 22:08.38
16 Sarah Riser SO-2 South Carolina 18:56.93 23:29.80 22:32.95 21:24.73 15:09.55 22:32.95
17 Lizzie Naval FR-1 Erskine 19:00.22 23:56.68 17:40.41 22:02.66 17:51.81 19:11.63
18 Claudia Dassow FR-1 Alabama-Huntsville 19:13.93 21:20.87 20:23.17 19:25.47 23:16.26 16:09.31
19 Marie Berghaus SR-4 Erskine 19:38.73 21:13.03 23:46.27 13:45.12 19:38.73 19:26.95
20 Rachel Hensler JR-3 South Carolina 19:45.41 17:35.02 21:08.39 23:18.79 25:29.18 24:41.77
21 Hope Whisman SR-4 North Greenville 19:46.44 17:35.94 14:02.38 20:33.90 25:42.38 19:10.85
22 Alexis Hill FR-1 Florida Atlantic 20:00.88 25:37.13 22:24.99 16:12.72 24:01.06 19:24.86
23 Jadyn Slaughter JR-3 North Greenville 20:22.41 23:38.00 24:39.12 14:15.69 14:15.69 20:59.09
24 Jordan Onufer SO-2 Converse 20:43.93 19:04.42 20:31.49 20:19.06 26:19.80 19:16.86
25 Cori Small SR-4 North Greenville 20:45.19 20:20.29 15:21.44 15:46.35 24:54.23 20:45.19
26 Paige Trent FR-1 North Greenville 21:18.22 25:59.43 16:24.23 20:52.66 18:32.06 16:37.02
27 Piper Grant FR-1 Converse 21:18.38 17:53.84 27:29.11 21:31.17 27:16.33 23:39.01
28 Anne Bouwkamp JR-3 Newberry 22:41.39 21:06.10 23:08.62 21:46.94 18:36.34 16:33.82
29 Angela Lalwani SO-2 Benedict 23:23.67 29:14.59 20:35.23 23:51.75 22:27.53 21:31.38
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Anna Stoddard SR-4 South Carolina 12:48.00 17:41.05 20:53.05 16:50.52
2 Aureila Jepkorir FR-1 Maryland-Eastern Shore 21:44.04 15:04.41 14:01.32 17:31.64
3 Claire Strickler SR-4 Clemson 19:15.24 13:04.29 21:22.42 17:39.85
4 Lindsey Marriott SO-2 Lipscomb 21:06.91 21:38.85 17:55.28 17:44.63
7 Stellah Kiptui FR-1 Benedict 20:25.25 15:51.76 16:24.58 18:13.97
8 Maddie Moody FR-1 Lipscomb 18:16.28 17:32.43 14:47.99 18:16.28
9 Brianna Hartley FR-1 Clemson 18:25.80 15:39.93 13:49.35 18:25.80
10 Samantha Kolor JR-3 Appalachian State 18:49.83 20:18.44 17:43.37 18:27.67
12 Haley Humphrey SO-2 Lipscomb 18:01.03 14:18.14 13:11.27 18:34.46
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Lindsey Trotter SR-4 Western Carolina 17:55.83 23:07.82
6 Jamie Blaylock SO-2 Western Carolina 18:12.93 15:07.14
11 Zanelle Willemse SO-2 Charleston Southern 18:28.30 21:58.88
13 Taylor Engram FR-1 Alabama-Huntsville 18:35.82 18:58.14
14 Mary Joseph FR-1 South Carolina 18:49.25 24:16.74
15 Morgan Adams JR-3 South Carolina 18:55.36 20:03.49
16 Sarah Riser SO-2 South Carolina 18:56.93 18:45.56
18 Claudia Dassow FR-1 Alabama-Huntsville 19:13.93 22:53.18
20 Rachel Hensler JR-3 South Carolina 19:45.41 24:53.62
21 Hope Whisman SR-4 North Greenville 19:46.44 24:07.46
22 Alexis Hill FR-1 Florida Atlantic 20:00.88 16:36.73
Women's 5000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Lizzie Naval FR-1 Erskine 19:00.22
19 Marie Berghaus SR-4 Erskine 19:38.73
23 Jadyn Slaughter JR-3 North Greenville 20:22.41
24 Jordan Onufer SO-2 Converse 20:43.93
25 Cori Small SR-4 North Greenville 20:45.19
26 Paige Trent FR-1 North Greenville 21:18.22
27 Piper Grant FR-1 Converse 21:18.38
28 Anne Bouwkamp JR-3 Newberry 22:41.39
29 Angela Lalwani SO-2 Benedict 23:23.67

Women 60m Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Danielle Williams   TRS 7.86
2 Jasmine Jones   Atl Zoom Athletics 8.12
3 Caitlyn Little SO-2 South Carolina 8.31
4 Sidney Marshall SR-4 Clemson 8.39
5 Dara Perry   Unattached 8.41
6 Breana Norman Senior Unattached 8.43
7 Uchechi Onuoha SR-4 Howard 8.65
8 Jazmine Tilmon FR-1 South Carolina 8.79

Women 60m Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Danielle Williams   TRS 6.98 7.22 8.51 8.02 9.47
2 Jasmine Jones   Atl Zoom Athletics 9.66 6.14 7.77 8.18 5.73
3 Sidney Marshall SR-4 Clemson 8.90 7.12 8.47 8.47 8.64
4 Breana Norman Senior Unattached 8.58 7.98 9.00 8.49 11.04
5 Caitlyn Little SO-2 South Carolina 6.25 7.00 7.25 8.33 5.92
6 Dara Perry   Unattached 10.89 9.88 6.84 8.44 7.77
7 Jazmine Tilmon FR-1 South Carolina 6.85 6.43 7.61 8.45 6.68
8 Uchechi Onuoha SR-4 Howard 6.40 9.39 8.11 8.53 9.90
9 Olivia Brown FR-1 Kennesaw State 10.50 9.73 7.85 8.53 10.84
10 Shantae McDonald SR-4 Jacksonville 8.65 10.02 7.88 8.56 6.85
11 Corbin McLean SO-2 Kennesaw State 6.51 6.95 11.43 8.79 10.82
12 Brittany Cox SO-2 USC Upstate 7.85 7.32 6.62 8.82 6.53
13 Chaneal Harris SO-2 Charleston Southern 8.65 7.31 9.18 8.91 6.69
14 Jirah Simpkins SR-4 Kennesaw State 6.34 6.52 6.25 8.92 7.94
15 Jasmine Richardson FR-1 Mount Olive 6.25 6.70 8.22 8.93 10.99
16 Shantel Ardley SR-4 Charleston Southern 11.28 11.28 10.74 9.02 8.84
17 Malak Kafi SR-4 Mount Olive 9.65 7.38 7.56 9.10 7.74
18 Jahvene Walder FR-1 Savannah State 11.66 7.02 10.03 9.11 10.94
19 Reneé Shaw JR-3 Florida Atlantic 6.90 8.55 6.62 9.19 10.57
20 Kylan Rice SO-2 Howard 11.33 10.87 9.12 9.21 10.23
21 Daeja Belton JR-3 Converse 7.64 8.01 7.36 9.31 10.90
22 Dejah Saunders FR-1 Embry-Riddle 9.90 7.01 12.15 9.34 7.85
23 Teleah Moorer Senior Unattached 12.06 8.55 11.77 9.49 7.03
  Aisha Southern SO-2 N. Carolina A&T DNF DNF DNF DNF DNF
Women 60m Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Danielle Williams   TRS 8.02 10.27
7 Jazmine Tilmon FR-1 South Carolina 8.45 7.78
8 Uchechi Onuoha SR-4 Howard 8.53 7.85
11 Corbin McLean SO-2 Kennesaw State 8.79 11.08
13 Chaneal Harris SO-2 Charleston Southern 8.91 6.33
20 Kylan Rice SO-2 Howard 9.21 8.57
Women 60m Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 Breana Norman Senior Unattached 8.49 9.51 9.09
9 Olivia Brown FR-1 Kennesaw State 8.53 9.98 9.56
12 Brittany Cox SO-2 USC Upstate 8.82 10.41 9.18
17 Malak Kafi SR-4 Mount Olive 9.10 11.38 9.92
18 Jahvene Walder FR-1 Savannah State 9.11 10.84 8.02
22 Dejah Saunders FR-1 Embry-Riddle 9.34 7.57 7.29
23 Teleah Moorer Senior Unattached 9.49 10.63 9.40
Women 60m Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Sidney Marshall SR-4 Clemson 7.63 6.36 8.47 8.47 10.08 7.29
10 Shantae McDonald SR-4 Jacksonville 7.79 8.39 8.56 10.96 10.02 7.88
15 Jasmine Richardson FR-1 Mount Olive 7.86 8.22 8.93 10.90 8.49 7.51
19 Reneé Shaw JR-3 Florida Atlantic 9.84 8.37 9.19 10.57 6.44 8.92
21 Daeja Belton JR-3 Converse 8.48 8.57 9.31 11.83 7.64 7.73
  Aisha Southern SO-2 N. Carolina A&T DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women 60m Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Jasmine Jones   Atl Zoom Athletics 8.18 6.47 10.39
5 Caitlyn Little SO-2 South Carolina 8.33 5.92 10.17
6 Dara Perry   Unattached 8.44 7.77 9.71
14 Jirah Simpkins SR-4 Kennesaw State 8.92 11.51 7.50
16 Shantel Ardley SR-4 Charleston Southern 9.02 9.66 8.66

Women 60m Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Caitlyn Little SO-2 South Carolina 8.34 5.93 6.01
2 Jazmine Tilmon FR-1 South Carolina 8.51 10.39 11.07
3 Shantae McDonald SR-4 Jacksonville 8.62 9.83 10.26
4 Jahvene Walder FR-1 Savannah State 8.99 8.63 11.51
5 Kylan Rice SO-2 Howard 9.03 6.51 9.58
6 Dejah Saunders FR-1 Embry-Riddle 9.09 10.00 7.64
7 Daeja Belton JR-3 Converse 9.13 7.49 8.31
8 Shantel Ardley SR-4 Charleston Southern 9.17 9.82 8.26
9 Ashton Coats SO-2 Jacksonville St. 9.19 9.84 6.53
10 Jaylen Sewell JR-3 Savannah State 9.22 9.04 11.71
11 Jade Johnson SO-2 Alabama-Huntsville 9.22 9.50 6.83
12 Makeshria Brown Sophomore DREAMSCHASERZ 9.23 7.02 7.11
13 Jessica Roney JR-3 Maryland-Eastern Shore 9.24 10.72 6.75
14 Tylynn Register JR-3 Jacksonville St. 9.31 6.89 9.31
15 Devonne Friday JR-3 Embry-Riddle 9.32 10.16 8.67
16 Asante Rice SR-4 Coker 9.34 7.94 7.10
17 Kiera Hughes FR-1 South Carolina 9.38 8.63 8.73
18 Nikki Mata FR-1 Alabama-Huntsville 9.39 9.39 9.58
19 Arryanna Dean SR-4 Alabama A&M 9.41 6.69 12.24
20 Courtnee Robinson SO-2 Alabama A&M 9.45 7.66 9.64
21 Millie Klefsaas JR-3 North Greenville 9.46 9.94 7.38
22 Chyna Campbell JR-3 Southern Wesleyan 9.53 10.87 9.44
23 Jessica Lambert FR-1 Florida Atlantic 9.57 7.76 10.72
24 Emma Johnson FR-1 Newberry 9.61 11.15 9.33
25 Aislinn McElhaney FR-1 Lipscomb 9.68 10.07 11.62
26 Baylee Porch SR-4 Jacksonville St. 9.72 11.57 8.75
27 Minyarn Smalls FR-1 Howard 9.78 7.53 7.05
28 Sophia Madison JR-3 Alabama A&M 9.94 12.73 7.26
29 Karisma Roberts FR-1 Savannah State 9.98 6.99 12.08
30 Dasia Sanders SR-4 Converse 10.04 7.84 11.75
31 Taylor Edmundson SO-2 Lipscomb 10.08 7.77 13.11
32 Keyanna Williams JR-3 Southern Wesleyan 10.43 10.85 12.42
Women 60m Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Caitlyn Little SO-2 South Carolina 10.60 6.68 6.09 8.34 10.85 6.51
2 Jazmine Tilmon FR-1 South Carolina 9.37 9.96 8.00 8.51 10.81 8.09
5 Kylan Rice SO-2 Howard 10.03 6.87 9.30 9.03 8.94 8.22
7 Daeja Belton JR-3 Converse 6.85 11.87 9.96 9.13 10.05 6.49
8 Shantel Ardley SR-4 Charleston Southern 7.80 10.09 6.61 9.17 9.08 8.35
9 Ashton Coats SO-2 Jacksonville St. 9.10 9.38 7.54 9.19 9.29 8.37
12 Makeshria Brown Sophomore DREAMSCHASERZ 9.05 11.91 10.53 9.23 7.30 9.05
Women 60m Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 Jade Johnson SO-2 Alabama-Huntsville 8.95 7.66 9.22
13 Jessica Roney JR-3 Maryland-Eastern Shore 8.41 9.06 9.24
15 Devonne Friday JR-3 Embry-Riddle 10.35 6.99 9.32
21 Millie Klefsaas JR-3 North Greenville 7.00 9.84 9.46
22 Chyna Campbell JR-3 Southern Wesleyan 8.58 9.72 9.53
Women 60m Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Dejah Saunders FR-1 Embry-Riddle 9.91 9.09
10 Jaylen Sewell JR-3 Savannah State 10.70 9.22
14 Tylynn Register JR-3 Jacksonville St. 9.59 9.31
16 Asante Rice SR-4 Coker 10.93 9.34
17 Kiera Hughes FR-1 South Carolina 6.95 9.38
19 Arryanna Dean SR-4 Alabama A&M 11.39 9.41
20 Courtnee Robinson SO-2 Alabama A&M 9.83 9.45
30 Dasia Sanders SR-4 Converse 11.75 10.04
Women 60m Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Jahvene Walder FR-1 Savannah State 7.38 7.38 6.93 8.72 8.99
18 Nikki Mata FR-1 Alabama-Huntsville 11.93 7.42 9.11 10.15 9.39
23 Jessica Lambert FR-1 Florida Atlantic 9.00 12.25 7.56 7.18 9.57
25 Aislinn McElhaney FR-1 Lipscomb 12.30 9.01 11.62 8.04 9.68
26 Baylee Porch SR-4 Jacksonville St. 8.36 11.96 11.67 9.53 9.72
27 Minyarn Smalls FR-1 Howard 8.41 9.20 9.69 6.95 9.78
29 Karisma Roberts FR-1 Savannah State 11.48 12.98 7.19 10.48 9.98
31 Taylor Edmundson SO-2 Lipscomb 7.26 9.68 13.11 11.70 10.08
Women 60m Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Shantae McDonald SR-4 Jacksonville 8.62
24 Emma Johnson FR-1 Newberry 9.61
28 Sophia Madison JR-3 Alabama A&M 9.94
32 Keyanna Williams JR-3 Southern Wesleyan 10.43

Women's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 South Carolina A Aliyah Abrams, Knowledge Omovoh, De'Andreah Young, Stephanie Davis 3:37.26 3:15.75 3:35.10 3:43.71 3:26.50
2 Jacksonville A Sadae Davidson, Savyon Toombs, Amelia Reynolds, Pashen Williams 2:50.48 2:54.79 3:35.79 3:33.64 4:27.58
3 Howard A Ozioma Scott, Oluchi Ike, Jessica Wright, Jessika Gbai 4:09.90 3:56.63 3:41.15 3:56.63 2:45.87
4 Charlotte A Ta-halia Fairman, Cemere Petty, Tracey Manigault, Maya Singletary 4:39.79 2:48.76 3:42.05 3:44.27 4:33.13
5 Howard
(B>)
B Dasia Wilson, Uchechi Onuoha, De’ja Dade, Ameenah Saalih 3:36.68 4:28.06 3:43.38 3:43.38 4:50.40
6 South Carolina
(B>)
B Angel Frank, Pearl Nagbe, Shaianne Sipsey, Macie Kavanaugh 3:25.96 4:21.93 3:43.87 2:38.95 4:04.02
7 Alabama A&M A Fabiona Jackson-Jenkins, Terion Davis, Autumn Locklin, Diamond Griffin 3:44.02 3:25.74 3:48.59 3:28.02 2:49.16
8 Florida Atlantic A Jessica Lambert, Lyric Schmalz, Roshelle Francois, Anne-Catheri Wasser 2:54.01 4:07.27 3:48.95 4:14.14 3:58.11
9 Jacksonville
(B>)
B Shalah Smiling, Shantae McDonald, Hayleigh Palotti, Daneesha Davidson 4:16.75 3:17.15 3:49.24 3:46.95 2:58.81
10 Southern Wesleyan A Mycherie Onwuzurukie, Michele Beugre, Lyric King, Jami Wright 2:44.93 3:22.10 3:52.29 3:38.36 3:15.13
11 Alabama-Huntsville A Nikki Mata, Serenity Andrus, Erin Cannon, Dhakirah Baraka 4:49.71 3:53.63 3:53.63 4:59.05 4:26.34
12 Mercer A Tessola Duncan, Kennedi Weston Shields, Samayia O'Dneal, Carlandra Jones 4:15.25 3:11.44 3:56.34 4:29.43 4:17.61
13 Maryland-Eastern Shore A Naomi English, Jessica Roney, Amirah Jones, Asshanni Robb 2:53.23 3:19.33 3:57.29 3:12.21 3:33.57
14 Clemson A Olivia Cooney, Leah Disher, Sydney Collins, Carley McGlinn 4:19.52 5:02.77 4:00.29 4:31.53 3:26.65
15 Limestone A Desiree Conner, Jaylin Reeves, Taiy'E Holmes, Skylur Taylor 3:45.90 3:33.89 4:00.32 4:17.15 3:09.86
16 USC Upstate A Anastasia Kinlaw, Saleia Porter, Arianna Krcik, Dejaionne Kinard 3:19.87 4:51.37 4:00.80 5:08.23 3:22.28
17 Embry-Riddle A Devonne Friday, Nina Richardson, Morgan Dudley, Alyssa Zack 5:04.07 3:05.82 4:01.32 5:04.07 4:30.28
18 Benedict
(B>)
B Eilika Lane, Naila Harris, Shantel Williams, Charneycar Casimir 4:16.19 3:44.47 4:03.99 3:44.47 3:37.16
19 Alabama A&M
(B>)
B Jordyn Hankins, Arryanna Dean, Precious Haynes, Sophia Madison 5:11.99 4:54.66 4:07.61 3:05.71 4:19.99
20 Coker A Syriah Lottimore, Nyasia Weatherly, Ayanna English, Trinity White 4:30.96 4:30.96 4:08.58 3:38.75 4:43.39
21 Col. of Charleston A Gianna Cucinotta, Kayla Porter, Aubree Boyle, Kayla Ennis 5:28.74 5:28.74 4:12.87 4:50.80 3:27.36
22 Converse A Aaliyah Morgan, Mikenzie Young-Mullins,