January 4, 2020
|
UNH--Paul Sweet Oval - Durham, NH
|
160m (Flat)

Boys' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Dante Radigonda Senior Exeter 1:26.51 1:47.28 6
2 Owen Fleischer Junior Oyster River 1:28.02 1:16.58 5
3 Trevor Sassaman Senior Oyster River 1:28.71 1:30.49 4
4 Dennis Bolduc Junior Portsmouth 1:29.49 1:50.97 3
5 Jeremiah Payeur Sophomore Dover 1:30.84 1:13.58 2
6 Owen Parker Junior Winnacunnet 1:31.99 1:37.51 1
7 Leo Swainbank Junior Portsmouth 1:33.94 1:12.34 -
8 Benjamin Berman Junior Winnacunnet 1:37.27 1:19.77 -
9 Cole Cooper Junior Winnacunnet 1:37.96 1:43.84 -
10 Zac Nelson-Marois Senior Dover 1:38.32 1:54.06 -
11 Colin Kimball Sophomore Winnacunnet 1:39.24 1:32.30 -
12 Josh Durand Junior Spaulding 1:39.49 1:10.64 -
13 Ben Smith Junior St. Thomas Aquinas 1:39.55 1:21.63 -
14 AJ Mann Sophomore Exeter 1:41.43 2:06.79 -
15 Griffin Sawyer Freshman Dover 1:43.97 2:09.97 -
16 Landon Harris Junior Winnacunnet 1:44.00 2:11.04 -
17 Andrew McCammon Senior Dover 1:44.19 2:00.86 -
18 Dillon O'Connor Junior St. Thomas Aquinas 1:44.51 1:51.83 -
19 Tyler Summers Sophomore Spaulding 1:47.54 1:52.92 -
20 Morgan Twombly Junior Dover 1:48.93 2:20.52 -
21 Tyler Zhe Sophomore Newmarket 1:50.10 1:22.58 -
22 Matteo Garafalo Senior Oyster River 1:51.24 1:24.55 -
23 Evan Braley Sophomore Newmarket 1:51.24 1:33.45 -
Boys' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Tyler Summers Sophomore Spaulding 1:29.26 1:32.49 1:40.02 1:47.54 1:27.11 -
20 Morgan Twombly Junior Dover 1:16.26 1:21.70 1:36.95 1:48.93 1:52.20 -
21 Tyler Zhe Sophomore Newmarket 1:52.31 2:20.93 2:16.53 1:50.10 1:25.88 -
22 Matteo Garafalo Senior Oyster River 1:21.21 1:21.21 1:22.32 1:51.24 2:24.62 -
23 Evan Braley Sophomore Newmarket 1:43.46 2:04.59 1:36.78 1:51.24 1:35.67 -
Boys' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Zac Nelson-Marois Senior Dover 1:38.32 2:07.82 -
11 Colin Kimball Sophomore Winnacunnet 1:39.24 1:48.18 -
14 AJ Mann Sophomore Exeter 1:41.43 1:58.68 -
15 Griffin Sawyer Freshman Dover 1:43.97 1:39.82 -
16 Landon Harris Junior Winnacunnet 1:44.00 2:13.12 -
17 Andrew McCammon Senior Dover 1:44.19 2:05.03 -
Boys' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Owen Parker Junior Winnacunnet 1:44.87 1:29.23 1:15.44 1:31.99 1:20.96 1:30.15 1
8 Benjamin Berman Junior Winnacunnet 1:59.65 1:41.16 1:40.19 1:37.27 1:51.86 1:40.19 -
9 Cole Cooper Junior Winnacunnet 1:08.58 2:01.47 1:11.51 1:37.96 2:00.49 1:46.78 -
12 Josh Durand Junior Spaulding 1:59.39 2:09.34 2:04.37 1:39.49 1:21.59 1:12.63 -
13 Ben Smith Junior St. Thomas Aquinas 1:17.65 1:24.62 2:09.42 1:39.55 2:06.43 1:22.63 -
18 Dillon O'Connor Junior St. Thomas Aquinas 2:09.60 1:42.42 2:04.37 1:44.51 1:49.74 1:31.97 -
Boys' 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Dante Radigonda Senior Exeter 1:15.27 1:29.11 1:47.28 1:14.40 1:18.73 1:26.51 6
2 Owen Fleischer Junior Oyster River 1:38.59 1:26.26 1:51.79 1:20.98 1:35.07 1:28.02 5
3 Trevor Sassaman Senior Oyster River 1:26.05 1:42.91 1:05.65 1:19.84 1:33.15 1:28.71 4
4 Dennis Bolduc Junior Portsmouth 1:42.92 1:56.34 1:33.07 1:38.44 1:36.65 1:29.49 3
5 Jeremiah Payeur Sophomore Dover 1:19.03 1:20.85 1:48.10 1:24.49 1:40.84 1:30.84 2
7 Leo Swainbank Junior Portsmouth 1:26.43 1:35.82 1:27.37 1:44.28 1:54.61 1:33.94 -