January 4, 2020
|
UNH--Paul Sweet Oval - Durham, NH
|
160m (Flat)

Girls' 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Grace Mercier Junior Exeter 3:37.51 3:12.48 3:47.13 3:12.48 3:37.51 2:37.84 4:08.30 6
2 Ali McFarland Sophomore Exeter 3:10.61 3:04.78 3:47.57 3:14.50 2:47.27 4:01.18 2:57.00 5
3 Ashlyn Smith Sophomore Dover 3:20.95 2:21.27 3:26.92 3:18.96 3:01.06 4:18.65 2:49.12 4
4 Lily Doody Senior Oyster River 3:21.04 3:27.02 3:46.92 3:19.05 3:42.94 3:05.12 3:19.05 3
5 Grace Ripperger Junior Portsmouth 3:16.46 3:58.56 2:40.38 3:20.47 2:40.38 4:16.61 3:38.52 2
6 Angela Hagstrom Junior Portsmouth 3:26.96 3:54.14 3:37.42 3:29.05 2:38.88 3:16.51 2:36.79 1
7 Kayla Rowell Senior Exeter 4:19.76 2:55.97 3:06.44 3:29.48 4:19.76 4:26.04 2:39.21 -
8 Olivia Lenk Senior Oyster River 2:34.03 3:18.34 3:37.33 3:31.00 4:11.09 4:17.42 2:50.91 -
9 Zoe Getman Junior Portsmouth 2:45.34 2:51.70 3:17.14 3:31.97 2:32.62 2:47.46 3:04.42 -
10 Morgan Bell Junior St. Thomas Aquinas 3:55.03 2:58.45 3:50.68 3:37.62 3:59.39 2:47.57 3:48.51 -
11 April Weeks Junior Portsmouth 2:46.44 3:08.34 3:56.51 3:38.99 4:38.12 3:17.10 3:47.75 -
12 Charlotte Sullivan Freshman Exeter 3:12.49 3:39.04 4:10.02 3:41.25 4:10.02 3:23.55 4:03.38 -
13 Sophia Olsen Freshman Spaulding 2:40.07 2:46.74 3:44.54 3:42.31 3:35.64 4:00.10 4:17.88 -
14 Alexis Quinlan Senior Winnacunnet 3:24.13 3:06.18 3:06.18 3:44.31 4:38.15 2:57.21 4:29.18 -
15 Eva Willcox Senior Winnacunnet 3:59.29 3:45.35 3:26.77 3:52.32 5:02.02 4:31.82 3:17.48 -
16 Porter Malone Sophomore Newmarket 3:41.81 4:30.02 3:53.86 4:01.09 4:56.54 2:58.41 3:32.16 -
17 Josie Wehrs Junior St. Thomas Aquinas 4:08.96 3:22.58 5:05.09 4:04.07 4:33.36 4:40.68 5:17.30 -
18 Rhegan Hart Freshman Spaulding 4:37.18 4:27.37 3:28.50 4:05.29 3:48.12 3:01.52 3:01.52 -
19 Emily Wright Sophomore St. Thomas Aquinas 5:30.53 4:21.88 4:26.97 4:14.25 4:49.85 3:28.49 4:44.76 -
20 Morgan Tanguay Sophomore Spaulding 5:45.34 5:31.64 3:42.01 4:34.08 3:55.71 4:23.12 5:12.46 -
21 Mackenzie Roy Freshman St. Thomas Aquinas 5:24.64 4:34.70 3:33.66 4:37.47 3:17.01 4:59.67 3:33.66 -
Girls' 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Zoe Getman Junior Portsmouth 2:47.46 3:51.05 3:31.97 2:30.50 3:48.93 3:40.45 3:21.38 -
11 April Weeks Junior Portsmouth 4:11.84 4:11.84 3:38.99 4:00.89 4:27.17 2:33.30 4:33.74 -
12 Charlotte Sullivan Freshman Exeter 3:58.95 4:40.99 3:41.25 4:21.08 4:27.72 3:25.77 3:58.95 -
13 Sophia Olsen Freshman Spaulding 4:08.99 3:04.52 3:42.31 2:46.74 3:06.74 3:26.75 3:28.98 -
16 Porter Malone Sophomore Newmarket 3:03.23 4:58.96 4:01.09 4:08.33 4:03.50 3:00.82 3:56.27 -
17 Josie Wehrs Junior St. Thomas Aquinas 3:05.50 4:40.68 4:04.07 4:30.92 4:23.60 4:28.48 3:03.06 -
18 Rhegan Hart Freshman Spaulding 3:38.31 4:54.35 4:05.29 5:09.07 2:54.16 5:09.07 3:13.78 -
19 Emily Wright Sophomore St. Thomas Aquinas 3:15.78 3:33.57 4:14.25 4:19.34 5:17.82 3:56.46 5:20.36 -
20 Morgan Tanguay Sophomore Spaulding 5:06.97 4:42.31 4:34.08 5:45.34 4:42.31 3:50.23 4:45.05 -
21 Mackenzie Roy Freshman St. Thomas Aquinas 5:38.52 4:23.60 4:37.47 4:59.67 4:31.92 5:32.97 3:22.56 -
Girls' 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Grace Mercier Junior Exeter 3:52.90 3:12.48 3:08.63 3:16.33 6
2 Ali McFarland Sophomore Exeter 3:57.29 3:14.50 3:51.46 2:35.60 5
3 Ashlyn Smith Sophomore Dover 2:29.22 3:18.96 2:19.28 3:32.89 4
4 Lily Doody Senior Oyster River 4:18.77 3:19.05 2:39.24 4:14.79 3
5 Grace Ripperger Junior Portsmouth 3:56.56 3:20.47 2:22.34 2:20.33 2
6 Angela Hagstrom Junior Portsmouth 3:49.96 3:29.05 4:21.32 2:49.33 1
7 Kayla Rowell Senior Exeter 3:29.48 3:29.48 3:52.53 3:04.35 -
8 Olivia Lenk Senior Oyster River 3:18.34 3:31.00 4:06.87 2:57.24 -
10 Morgan Bell Junior St. Thomas Aquinas 3:20.21 3:37.62 2:38.87 4:10.27 -
14 Alexis Quinlan Senior Winnacunnet 2:39.26 3:44.31 4:29.18 4:47.12 -
15 Eva Willcox Senior Winnacunnet 3:12.83 3:52.32 4:59.70 3:24.45 -