January 11, 2020
|
Minnesota-Minnesota FH - Minneapolis, MN
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kevin Lewis   Unattached 8:19.87
2 Joel Reichow   Minnesota Distance Elite 8:20.53
3 Matthew Wilkinson JR-3 Carleton 8:22.28
4 Nick Rink JR-3 Minnesota 8:31.51
5 Alex Plasencia JR-3 Minnesota 8:33.86
6 Robert Wagner SO-2 Minnesota 8:36.18
7 Declan Dahlberg FR-1 Minnesota 8:41.85
8 Camron Roehl Senior Ragnarok AC 8:44.03
9 Isaac Boedigheimer JR-3 St. Scholastica 9:03.90
10 Kendall Hill SR-4 Minnesota-Duluth 9:09.85
11 Cole Oslin SR-4 Concordia-St. Paul 9:12.35
12 Scott Burazin JR-3 Concordia-St. Paul 9:20.01
13 Tyler Finger JR-3 Wis.-Superior 9:27.10
14 Jakin Anderson SO-2 Bethany Lutheran 9:53.01
15 Chris Raabe-Pavlov SO-2 St. Olaf 9:55.08
16 Abdirahman Mohamed SR-4 Concordia-St. Paul 10:06.83
17 Benjamin Tweit JR-3 Bethany Lutheran 10:09.00
18 Matthew Thomforde SO-2 Concordia-St. Paul 10:14.66
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kevin Lewis   Unattached 8:19.87 5:54.91 7:34.89 8:54.86 8:39.87
2 Joel Reichow   Minnesota Distance Elite 8:20.53 8:35.55 7:15.47 7:20.47 6:35.42
3 Matthew Wilkinson JR-3 Carleton 8:22.28 6:51.87 6:11.69 6:41.83 8:32.33
4 Nick Rink JR-3 Minnesota 8:31.51 10:18.93 10:24.05 9:38.01 7:50.59
5 Alex Plasencia JR-3 Minnesota 8:33.86 6:20.26 8:03.03 11:02.88 7:32.20
6 Robert Wagner SO-2 Minnesota 8:36.18 7:39.40 10:03.93 7:29.08 6:52.95
7 Declan Dahlberg FR-1 Minnesota 8:41.85 7:34.01 6:26.17 7:28.80 9:44.48
8 Camron Roehl Senior Ragnarok AC 8:44.03 6:38.27 6:27.79 8:17.83 6:06.82
9 Isaac Boedigheimer JR-3 St. Scholastica 9:03.90 8:04.07 8:20.39 7:36.88 10:47.25
10 Kendall Hill SR-4 Minnesota-Duluth 9:09.85 8:36.86 10:48.83 9:20.85 8:47.86
11 Cole Oslin SR-4 Concordia-St. Paul 9:12.35 7:43.98 11:08.35 9:28.92 6:26.65
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Scott Burazin JR-3 Concordia-St. Paul 11:00.82 8:46.41 11:34.42 12:08.02 7:50.41 10:04.81 9:20.01
13 Tyler Finger JR-3 Wis.-Superior 9:04.42 9:10.09 10:35.16 6:42.65 11:09.18 6:42.65 9:27.10
14 Jakin Anderson SO-2 Bethany Lutheran 12:50.92 9:47.08 8:24.06 11:21.97 12:03.48 12:33.13 9:53.01
15 Chris Raabe-Pavlov SO-2 St. Olaf 12:00.05 12:29.80 7:14.41 7:44.17 8:37.72 7:38.22 9:55.08
16 Abdirahman Mohamed SR-4 Concordia-St. Paul 8:11.54 9:54.70 12:32.47 7:59.40 11:25.72 10:06.83 10:06.83
17 Benjamin Tweit JR-3 Bethany Lutheran 7:48.93 8:55.92 10:09.00 11:46.44 7:30.66 9:50.73 10:09.00
18 Matthew Thomforde SO-2 Concordia-St. Paul 9:25.49 11:53.01 11:59.16 11:09.98 9:31.64 12:42.18 10:14.66