February 7, 2020
|
Astronaut HS - Titusville, FL

Boys 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Simon Devoss JR Astronaut 1:29.96 2:30.74 2:36.82 2:01.56 1:59.13 10
2 Gavin OBrien SR Astronaut 2:38.07 2:06.21 2:14.79 2:02.53 1:53.96 8
3 Coby Karl SR Viera 1:48.95 2:01.33 1:47.71 2:03.80 2:31.04 6
4 Michael Shenbaum SR Viera 2:34.74 1:31.80 1:51.46 2:11.13 2:07.20 5
5 Kaesen Foltyn SR Titusville 2:05.91 2:07.22 2:29.52 2:11.15 2:47.88 4
6 Daniel Kryc SO Astronaut 2:20.39 2:07.27 2:38.76 2:11.20 2:50.56 3
7 Robbie Naberhaus JR Viera 2:39.51 2:42.14 2:47.42 2:11.82 2:18.42 2
8 Brayden Cheek JR West Shore 2:24.76 2:40.69 2:48.66 2:12.80 2:31.40 1
9 Jurmain Mitchell FR Fort Pierce Central 2:06.77 2:21.61 1:50.59 2:14.86 2:33.74 -
10 Diego Vento SR West Shore 2:25.70 2:45.93 2:43.23 2:14.90 2:24.35 -
11 Austin Harvey JR Cocoa 2:04.13 2:52.70 2:27.07 2:14.92 1:51.99 -
12 Benjamin Mallon-Morales JR Bayside 2:09.39 2:01.05 2:44.18 2:19.13 2:01.05 -
13 Andon Morales SO Astronaut 2:20.18 2:08.97 2:32.80 2:20.18 2:00.56 -
14 Ethan Wilde SO West Shore 2:33.07 2:20.43 1:56.56 2:20.43 2:13.41 -
15 Malachi Jones SR Titusville 1:38.97 2:32.69 2:05.83 2:21.38 2:48.25 -
16 Colby Kuba   Fort Pierce Central 1:41.47 2:03.21 2:52.49 2:24.95 2:06.11 -
17 Tyler Worthington JR Titusville 1:47.61 1:47.61 1:50.52 2:25.42 2:37.06 -
18 Stephen Davis JR Space Coast 3:02.69 1:52.54 1:45.23 2:26.15 1:59.85 -
19 Michael Toppi SO Viera 2:23.28 2:56.91 2:30.59 2:26.20 2:08.66 -
20 Riley Jones FR Titusville 2:34.04 2:17.90 2:07.63 2:26.70 2:03.23 -
21 Tyger Lewis FR Fort Pierce Central 2:42.99 2:18.02 3:09.41 2:26.83 1:56.00 -
22 Keani Slattery-Snavely SR Space Coast 2:52.66 3:03.17 3:13.68 2:30.14 2:18.13 -
23 Kenny Ji SO West Shore 3:05.39 3:18.07 1:54.09 2:38.45 1:52.50 -
24 Kamali Budwah   Fort Pierce Central 2:42.35 2:27.60 2:01.36 2:43.99 2:25.96 -
25 Kristopher Fisher JR Bayside 2:44.55 2:32.92 3:22.78 2:46.21 2:31.26 -
26 Evan Wilke FR Bayside 2:44.02 2:57.88 3:34.84 3:51.01 2:41.71 -
  Tyler Ptague FR Cocoa NT NT NT NT NT -
  Nicholas Waddell SO Bayside NT NT NT NT NT -
Boys 800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Simon Devoss JR Astronaut 2:23.44 2:31.95 2:34.39 1:28.74 1:54.27 2:01.56 1:49.41 10
5 Kaesen Foltyn SR Titusville 2:09.84 1:39.68 1:38.37 1:47.55 2:04.60 2:11.15 2:49.19 4
6 Daniel Kryc SO Astronaut 2:32.20 2:37.44 2:24.32 2:07.27 1:37.09 2:11.20 1:38.40 3
8 Brayden Cheek JR West Shore 1:36.95 2:04.84 2:42.02 1:51.56 1:52.88 2:12.80 1:56.87 1
9 Jurmain Mitchell FR Fort Pierce Central 2:37.79 2:48.58 1:41.15 2:45.88 2:22.96 2:14.86 1:39.80 -
13 Andon Morales SO Astronaut 2:20.18 2:56.63 1:49.34 2:01.96 1:50.75 2:20.18 2:04.76 -
15 Malachi Jones SR Titusville 1:55.94 2:05.83 2:00.18 2:17.14 3:03.80 2:21.38 2:12.90 -
16 Colby Kuba   Fort Pierce Central 2:26.40 2:29.30 2:48.15 2:33.65 2:39.45 2:24.95 1:45.82 -
17 Tyler Worthington JR Titusville 1:47.61 1:50.52 2:21.06 3:00.32 2:38.51 2:25.42 2:25.42 -
19 Michael Toppi SO Viera 2:05.74 2:52.52 2:02.81 2:52.52 1:46.73 2:26.20 2:36.44 -
22 Keani Slattery-Snavely SR Space Coast 2:49.66 3:09.18 2:36.15 3:13.68 2:07.62 2:30.14 2:46.66 -
23 Kenny Ji SO West Shore 2:44.79 2:06.76 2:06.76 2:35.28 1:52.50 2:38.45 3:06.97 -
Boys 800m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Gavin OBrien SR Astronaut 2:02.53 1:45.38 2:14.79 2:34.39 2:31.94 8
3 Coby Karl SR Viera 2:03.80 2:39.71 1:55.14 1:45.23 2:22.37 6
4 Michael Shenbaum SR Viera 2:11.13 2:36.05 2:11.13 1:48.84 1:39.66 5
7 Robbie Naberhaus JR Viera 2:11.82 2:44.78 2:11.82 1:32.28 2:26.32 2
10 Diego Vento SR West Shore 2:14.90 2:29.74 2:44.58 2:32.44 1:50.62 -
11 Austin Harvey JR Cocoa 2:14.92 2:10.88 2:18.97 1:49.29 1:51.99 -
12 Benjamin Mallon-Morales JR Bayside 2:19.13 1:44.35 2:08.00 2:52.53 2:42.79 -
14 Ethan Wilde SO West Shore 2:20.43 2:54.14 1:43.92 1:39.71 2:56.95 -
18 Stephen Davis JR Space Coast 2:26.15 2:20.31 2:20.31 1:58.39 3:02.69 -
20 Riley Jones FR Titusville 2:26.70 2:51.64 2:26.70 2:25.24 2:09.10 -
21 Tyger Lewis FR Fort Pierce Central 2:26.83 2:41.52 2:53.26 1:50.13 2:59.14 -
24 Kamali Budwah   Fort Pierce Central 2:43.99 2:30.87 3:18.43 2:01.36 3:29.91 -
25 Kristopher Fisher JR Bayside 2:46.21 2:49.54 1:58.01 1:59.68 3:14.47 -
26 Evan Wilke FR Bayside 3:51.01 2:57.88 3:53.32 3:09.43 3:04.81 -
  Nicholas Waddell SO Bayside NT NT NT NT NT -
  Tyler Ptague FR Cocoa NT NT NT NT NT -