January 18, 2020
|
Moravian-Breidegam Field House - Bethlehem, PA
|
200m (Flat)
|
Timing: Mitchell Timing
ICON KEY: IC4A/ECAC ECAC DIII Landmark

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Megan Bernotas SR-4 Eastern 10:48.98
2 Kayla Murawski JR-3 DeSales 10:51.47
3 Sophia Manners SO-2 Colgate 11:02.15
4 Allison Duane FR-1 Lehigh 11:11.52
5 Elainah Boyles SR-4 Eastern 11:15.49
6 Natalie Novotni SR-4 Moravian 11:16.66
7 Carly Gable FR-1 Widener 11:18.79
8 Giavanna Tabbachino JR-3 Lehigh 11:19.60
9 Sarah Myers FR-1 St. Joseph's (Pa.) 11:24.18
10 Molly Jacobs JR-3 St. Joseph's (Pa.) 11:24.33
11 Ashley Rohrer SR-4 Moravian 11:24.38
12 Marisa LiVoti SR-4 Eastern 11:25.80
13 Emma Pizer FR-1 Colgate 11:55.80
14 Emma Joseph SR-4 Colgate 11:57.39
15 Steph Becker SR-4 York (Pa.) 12:09.48
16 Amelia Smith FR-1 DeSales 12:13.65
17 Jillian Wagner JR-3 York (Pa.) 12:14.12
18 Alexis Johnson FR-1 York (Pa.) 12:38.29
19 Sarah Keane SO-2 Bryn Mawr 12:40.04
20 Rachel Mikols SR-4 Moravian 12:54.00
21 Julianna Green SR-4 Gwynedd-Mercy 13:03.17
22 Eliza Lehman FR-1 Bryn Mawr 13:03.92
23 Evelyn Fort FR-1 Bryn Mawr 13:34.07
24 Emily Darrow JR-3 Bryn Mawr 13:37.13
25 Abby Sprock FR-1 Immaculata 14:01.35
  Sara Murphy FR-1 DeSales DNS
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Megan Bernotas SR-4 Eastern 10:48.98 8:45.68 13:24.74 10:48.98
2 Kayla Murawski JR-3 DeSales 13:21.31 7:49.06 11:43.59 10:51.47
3 Sophia Manners SO-2 Colgate 11:02.15 13:07.96 10:55.53 11:02.15
4 Allison Duane FR-1 Lehigh 14:12.83 10:17.80 12:45.54 11:11.52
5 Elainah Boyles SR-4 Eastern 13:50.86 13:50.86 8:53.64 11:15.49
6 Natalie Novotni SR-4 Moravian 11:09.90 12:17.56 13:11.70 11:16.66
7 Carly Gable FR-1 Widener 8:15.52 9:43.76 8:42.67 11:18.79
8 Giavanna Tabbachino JR-3 Lehigh 9:10.48 10:25.24 9:44.46 11:19.60
10 Molly Jacobs JR-3 St. Joseph's (Pa.) 10:29.59 11:10.65 7:59.04 11:24.33
11 Ashley Rohrer SR-4 Moravian 10:50.17 8:53.82 14:29.17 11:24.38
12 Marisa LiVoti SR-4 Eastern 9:08.64 8:41.21 9:01.79 11:25.80
16 Amelia Smith FR-1 DeSales 13:05.01 9:54.26 15:09.73 12:13.65
  Sara Murphy FR-1 DeSales DNS DNS DNS DNS
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Sarah Myers FR-1 St. Joseph's (Pa.) 11:24.18 9:27.87 14:01.55 10:22.61 14:49.44 9:41.56
13 Emma Pizer FR-1 Colgate 11:55.80 11:55.80 12:02.96 13:43.17 9:18.33 15:30.54
14 Emma Joseph SR-4 Colgate 11:57.39 10:38.48 12:54.79 11:57.39 8:29.35 12:18.92
15 Steph Becker SR-4 York (Pa.) 12:09.48 11:33.01 15:11.85 10:49.24 8:30.64 10:05.47
17 Jillian Wagner JR-3 York (Pa.) 12:14.12 14:26.27 13:05.51 11:08.05 9:47.30 9:54.64
18 Alexis Johnson FR-1 York (Pa.) 12:38.29 13:16.21 10:29.38 10:36.97 10:36.97 9:59.05
19 Sarah Keane SO-2 Bryn Mawr 12:40.04 13:02.85 9:30.03 11:16.44 11:24.04 14:03.65
20 Rachel Mikols SR-4 Moravian 12:54.00 16:46.20 15:36.54 15:59.76 16:15.24 15:13.32
21 Julianna Green SR-4 Gwynedd-Mercy 13:03.17 15:39.81 13:50.16 9:55.21 9:55.21 15:08.48
22 Eliza Lehman FR-1 Bryn Mawr 13:03.92 9:55.78 11:14.18 12:40.41 11:37.69 16:19.90
23 Evelyn Fort FR-1 Bryn Mawr 13:34.07 11:07.54 15:52.47 13:09.65 15:11.76 13:34.07
24 Emily Darrow JR-3 Bryn Mawr 13:37.13 11:26.39 9:40.17 9:40.17 10:53.71 17:34.10
25 Abby Sprock FR-1 Immaculata 14:01.35 9:57.36 12:54.05 11:21.50 16:15.97 16:41.21