January 18, 2020
|
Moravian-Breidegam Field House - Bethlehem, PA
|
200m (Flat)
|
Timing: Mitchell Timing
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov PSAC CUNYAC IC4A/ECAC ECAC DIII Landmark

Men's 60 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Brendan Shaffer SO-2 East Stroudsburg 7.05 5.57 8.89 8.89
2 Vincent Giordano JR-3 St. Joseph's (Pa.) 7.14 6.07 5.64 6.79
3 David Bryant SR-4 St. Joseph's (Pa.) 7.18 5.03 8.40 6.11
4 Raul Esteves FR-1 East Stroudsburg 7.22 9.25 7.87 5.06
5 Johna Joseph SO-2 Colgate 7.23 7.60 6.37 6.51
6 Matthew Ludlow JR-3 Widener 7.25 7.91 7.47 7.04
7 Shavar Hussett FR-1 East Stroudsburg 7.26 8.57 9.37 9.08
8 Michael Baumgarten SO-2 St. Joseph's (Pa.) 7.28 7.21 6.05 6.70
9 Ladi Bamgbose FR-1 St. Joseph's (Pa.) 7.28 8.81 6.99 9.10
10 Chandler Koehler FR-1 Eastern 7.30 8.84 6.94 5.84
11 Will Gould SO-2 Widener 7.33 8.73 8.65 9.53
12 Austin Nice FR-1 East Stroudsburg 7.40 5.78 6.00 6.81
13 Scott Grigas SO-2 Muhlenberg 7.43 7.06 9.22 5.50
14 Marvin Moore FR-1 Eastern 7.46 7.31 9.70 8.58
15 Sam Wiedorfer SR-4 York (Pa.) 7.48 7.48 6.81 9.35
16 Chidibere Nwankpa SO-2 Lafayette 7.49 5.77 9.14 6.45
17 Jake Krah SO-2 Eastern 7.49 7.04 9.74 6.82
18 Michael Rainone SR-4 Muhlenberg 7.62 7.32 5.87 9.83
19 Sherwin Stewart FR-1 Moravian 7.63 5.96 8.40 5.57
19 Taylor Danglade SO-2 Eastern 7.63 9.69 9.39 5.73
21 Maxwell Smith JR-3 York (Pa.) 7.64 7.57 6.42 9.55
22 Antonio Johnson FR-1 York (Pa.) 7.65 6.05 5.36 8.65
23 Matthew Savela SO-2 Widener 7.68 8.07 5.76 7.38
24 Daniel Mends SO-2 DeSales 7.75 5.66 10.00 8.99
25 Ethan Cherubin FR-1 Moravian 7.79 8.11 7.09 9.43
26 Arthur Jacob SO-2 Muhlenberg 7.92 8.24 7.45 8.32
27 Austin Grove FR-1 York (Pa.) 8.10 6.97 9.40 7.05
28 Russell Neuwirth FR-1 Muhlenberg 8.11 6.74 8.52 9.57
29 Ilya Soulaimanov FR-1 Gwynedd-Mercy 8.21 6.49 7.89 9.20
30 Lakye Thomas SR-4 Medgar Evers 8.50 10.97 7.06 9.78
  Garron Thomas FR-1 Medgar Evers DNF DNF DNF DNF
  Austin Soltesz FR-1 Moravian DNS DNS DNS DNS
  Colin Smith JR-3 Medgar Evers DNS DNS DNS DNS
  James Harte JR-3 Gwynedd-Mercy DNS DNS DNS DNS
Men's 60 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Brendan Shaffer SO-2 East Stroudsburg 7.05 7.55
2 Vincent Giordano JR-3 St. Joseph's (Pa.) 7.14 6.14
3 David Bryant SR-4 St. Joseph's (Pa.) 7.18 5.96
4 Raul Esteves FR-1 East Stroudsburg 7.22 5.71
5 Johna Joseph SO-2 Colgate 7.23 6.58
6 Matthew Ludlow JR-3 Widener 7.25 8.56
7 Shavar Hussett FR-1 East Stroudsburg 7.26 7.70
9 Ladi Bamgbose FR-1 St. Joseph's (Pa.) 7.28 9.32
Men's 60 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Michael Baumgarten SO-2 St. Joseph's (Pa.) 9.18 7.28 6.19 9.40 8.59 9.40
10 Chandler Koehler FR-1 Eastern 6.28 7.30 8.33 6.06 6.79 8.76
11 Will Gould SO-2 Widener 6.16 7.33 7.70 6.97 5.94 9.39
12 Austin Nice FR-1 East Stroudsburg 6.29 7.40 5.92 8.51 9.03 5.78
13 Scott Grigas SO-2 Muhlenberg 5.43 7.43 7.29 9.22 9.44 7.58
16 Chidibere Nwankpa SO-2 Lafayette 7.79 7.49 7.94 8.02 6.30 9.07
19 Taylor Danglade SO-2 Eastern 6.87 7.63 6.72 9.69 7.10 6.18
  James Harte JR-3 Gwynedd-Mercy DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 60 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Marvin Moore FR-1 Eastern 7.46
15 Sam Wiedorfer SR-4 York (Pa.) 7.48
17 Jake Krah SO-2 Eastern 7.49
19 Sherwin Stewart FR-1 Moravian 7.63
21 Maxwell Smith JR-3 York (Pa.) 7.64
22 Antonio Johnson FR-1 York (Pa.) 7.65
28 Russell Neuwirth FR-1 Muhlenberg 8.11
  Garron Thomas FR-1 Medgar Evers DNF
Men's 60 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
18 Michael Rainone SR-4 Muhlenberg 7.62 7.55
23 Matthew Savela SO-2 Widener 7.68 6.46
24 Daniel Mends SO-2 DeSales 7.75 9.69
26 Arthur Jacob SO-2 Muhlenberg 7.92 9.51
27 Austin Grove FR-1 York (Pa.) 8.10 7.13
29 Ilya Soulaimanov FR-1 Gwynedd-Mercy 8.21 7.80
  Colin Smith JR-3 Medgar Evers DNS DNS
Men's 60 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
25 Ethan Cherubin FR-1 Moravian 6.39 7.25 7.33 7.95 7.79
30 Lakye Thomas SR-4 Medgar Evers 6.89 9.78 10.88 7.99 8.50
  Austin Soltesz FR-1 Moravian DNS DNS DNS DNS DNS