December 18, 2019
|
Reggie Lewis Track Center
|
200m (Flat)

Girls' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Lucy Abdow Junior Boston Latin School 1:39.52 1:34.23 1:17.29 1:55.40 1:29.99 1:45.87
2 Grace O'Connell Junior Westford Academy 2:17.83 1:57.69 1:33.30 1:37.54 1:14.22 1:46.02
3 Brooke Findlay Senior Lincoln-Sudbury 2:21.54 2:20.45 1:19.48 1:32.54 2:06.29 1:48.87
4 Elsa MacNeill Senior Acton-Boxborough 1:59.16 1:29.65 1:26.37 2:05.72 1:26.37 1:49.32
5 Maddie Stick Senior Weston 2:11.13 1:44.68 1:25.95 2:01.21 1:30.36 1:50.19
6 Anika Fiore Senior Newton South 1:38.81 1:25.49 1:43.25 1:38.81 2:02.13 1:51.02
7 Reilly Walsh FR Notre Dame Academy 1:26.65 1:55.53 2:18.85 2:11.08 1:29.98 1:51.08
8 Julia Silvestrone Junior Bedford 2:17.33 2:11.75 1:18.16 1:41.61 2:07.28 1:51.65
9 Lottie McLeod Junior Newton South 1:52.40 1:22.06 1:53.53 2:18.26 1:47.91 1:52.40
10 Rachel Hughes Sophomore Westford Academy 1:26.59 1:33.34 2:04.82 1:35.59 1:52.45 1:52.45
11 Emily Crown Sophomore Boston Latin School 1:22.56 2:10.06 2:04.40 1:48.57 1:53.09 1:53.09
12 Rachel Kim Junior Boston Latin School 1:47.10 1:47.10 1:41.40 1:39.12 2:01.91 1:53.93
13 Anna O'Sullivan Junior Concord-Carlisle 2:10.60 2:05.98 1:40.55 2:22.16 2:16.38 1:55.57
14 Fiona Martinelli Freshman Concord-Carlisle 1:30.32 1:32.64 1:54.64 1:48.85 1:39.58 1:55.79
15 Caroline Graziani Freshman Concord-Carlisle 2:19.06 1:36.18 2:28.33 1:50.09 2:07.47 1:55.88
16 Natalie Mcnamara-Rais Junior Waltham 1:25.87 2:22.72 2:30.84 2:08.80 1:29.35 1:56.03
17 Julia Collyer Freshman Acton-Boxborough 2:27.98 1:41.38 1:30.89 1:47.20 1:46.04 1:56.52
18 Sarah Heberlig Sophomore Lincoln-Sudbury 2:02.41 1:57.75 1:33.27 2:03.58 1:35.60 1:56.58
19 Oona Helenius Freshman Newton South 1:40.41 2:08.43 2:22.44 2:00.26 1:22.90 1:56.75
20 Jackie Eng Sophomore Lincoln-Sudbury 1:42.59 1:57.92 2:07.36 1:50.85 1:47.31 1:57.92
21 Julia Bertarelli SO Notre Dame Academy 1:30.18 1:55.09 1:49.16 1:57.47 1:57.47 1:58.65
22 Ellie Goodfield Junior Boston Latin School 1:31.41 2:08.21 1:52.78 1:52.78 1:46.84 1:58.71
23 Sophie Jennings FR Notre Dame Academy 2:22.19 1:45.15 2:12.63 2:32.94 2:18.60 1:59.48
24 Aria Sonderling Senior Newton South 1:53.94 1:47.94 1:45.54 1:27.55 2:27.52 1:59.93
25 Anais Killian Sophomore Cambridge Rindge & Latin 2:06.15 2:01.35 2:33.78 1:33.71 1:25.30 2:00.14
26 Birikti Kahsai Freshman Cambridge Rindge & Latin 2:26.50 2:08.34 1:33.23 1:32.02 2:27.71 2:01.07
27 Maddie O'Neil Sophomore Bedford 2:09.80 1:37.04 2:06.16 2:29.20 1:51.60 2:01.30
28 Katherine Grocela Sophomore Weston 1:54.04 2:12.24 2:28.01 1:29.78 2:24.37 2:01.32
29 Christina Benson Senior Bedford 1:46.87 2:23.30 1:48.09 2:31.80 1:33.51 2:01.44
30 Laura Clayton Junior Wayland 2:38.79 1:27.53 2:06.28 1:53.78 2:35.04 2:05.03
31 Elissa Carrillo Sophomore Weston 1:54.02 2:30.75 2:10.48 1:28.68 1:31.21 2:06.68
32 Katherine Dillon JR Notre Dame Academy 1:50.19 1:44.88 2:31.35 2:27.37 1:54.18 2:12.76
33 Unnati Bhat Freshman Westford Academy 2:10.63 1:59.51 2:16.18 2:05.07 1:49.78 2:18.96
Girls' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Elsa MacNeill Senior Acton-Boxborough 1:17.62 2:03.54 2:06.82 1:36.21 1:52.60 1:49.32
6 Anika Fiore Senior Newton South 1:54.35 1:57.69 2:09.90 2:22.11 2:05.46 1:51.02
7 Reilly Walsh FR Notre Dame Academy 1:57.75 2:02.19 1:49.97 1:52.19 2:15.52 1:51.08
9 Lottie McLeod Junior Newton South 1:33.30 1:52.40 1:40.04 2:17.13 2:09.26 1:52.40
17 Julia Collyer Freshman Acton-Boxborough 1:41.38 2:14.00 1:49.53 2:07.01 2:31.48 1:56.52
18 Sarah Heberlig Sophomore Lincoln-Sudbury 1:25.11 1:21.61 2:19.90 2:03.58 2:29.23 1:56.58
19 Oona Helenius Freshman Newton South 2:04.93 2:01.42 2:30.61 2:14.27 1:26.40 1:56.75
21 Julia Bertarelli SO Notre Dame Academy 2:14.08 2:25.94 2:16.45 1:46.79 1:51.54 1:58.65
23 Sophie Jennings FR Notre Dame Academy 1:33.20 2:01.87 2:10.24 1:36.78 2:34.13 1:59.48
24 Aria Sonderling Senior Newton South 2:09.53 1:28.75 2:10.73 2:21.52 2:07.13 1:59.93
25 Anais Killian Sophomore Cambridge Rindge & Latin 2:25.37 1:52.94 2:04.95 2:08.55 2:14.56 2:00.14
26 Birikti Kahsai Freshman Cambridge Rindge & Latin 1:51.39 1:52.60 1:45.33 2:18.02 1:50.18 2:01.07
32 Katherine Dillon JR Notre Dame Academy 2:31.35 2:51.26 2:39.32 2:00.82 2:08.78 2:12.76
Girls' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Grace O'Connell Junior Westford Academy 1:46.02
3 Brooke Findlay Senior Lincoln-Sudbury 1:48.87
10 Rachel Hughes Sophomore Westford Academy 1:52.45
13 Anna O'Sullivan Junior Concord-Carlisle 1:55.57
14 Fiona Martinelli Freshman Concord-Carlisle 1:55.79
15 Caroline Graziani Freshman Concord-Carlisle 1:55.88
16 Natalie Mcnamara-Rais Junior Waltham 1:56.03
20 Jackie Eng Sophomore Lincoln-Sudbury 1:57.92
33 Unnati Bhat Freshman Westford Academy 2:18.96
Girls' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Lucy Abdow Junior Boston Latin School 2:01.75 1:45.87 2:13.40 1:18.35
5 Maddie Stick Senior Weston 1:50.19 1:50.19 1:20.44 2:05.62
8 Julia Silvestrone Junior Bedford 1:40.49 1:51.65 1:29.32 1:20.39
11 Emily Crown Sophomore Boston Latin School 2:20.24 1:53.09 1:39.52 2:02.14
12 Rachel Kim Junior Boston Latin School 2:28.11 1:53.93 2:09.88 2:26.97
22 Ellie Goodfield Junior Boston Latin School 1:52.78 1:58.71 2:03.46 1:40.91
27 Maddie O'Neil Sophomore Bedford 1:30.98 2:01.30 1:28.55 1:34.62
28 Katherine Grocela Sophomore Weston 2:06.18 2:01.32 2:11.03 2:30.44
29 Christina Benson Senior Bedford 1:26.23 2:01.44 2:06.30 2:33.02
30 Laura Clayton Junior Wayland 2:42.54 2:05.03 2:31.29 1:58.78
31 Elissa Carrillo Sophomore Weston 1:31.21 2:06.68 2:06.68 2:20.62