March 6, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Avery Boyd SR Godby 11.80 10.82 9.85 10
2 Dominic Larry JR Lincoln 14.28 10.98 10.98 8
3 Deandrae McCray JR North Florida Christian 10.89 11.00 10.34 6
4 Detrevian Nealy SR Jefferson County 10.29 11.18 14.31 5
5 Tiki Netherland SR Rickards 8.86 11.21 10.21 4
6 Javonta Anderson SR Leon 10.68 11.24 10.01 3
7 Savion Knight JR Chiles 9.96 11.31 12.67 2
8 Kameron Bell JR Rickards 9.39 11.31 11.31 1
9 Darian Mills SO Blountstown 9.77 11.36 13.86 -
10 Jalon Carter FR Florida High 10.06 11.43 10.18 -
11 Travis Cooper SR Godby 13.69 11.50 10.81 -
12 Zamarion Smith SO Wakulla 12.19 11.50 9.78 -
13 Byron Jackson SR St. John Paul Catholic 8.54 11.53 12.23 -
14 Chase Gillespi SO Chiles 13.52 11.55 10.17 -
15 Ricardo Bain SR North Florida Christian 12.84 11.56 10.64 -
16 Kaden Hankins JR Lincoln 11.73 11.61 11.50 -
17 Sheldon Richardson FR Rickards 8.48 11.61 9.64 -
18 Donovan Barnes FR Florida High 11.74 11.62 10.81 -
19 Ja'kari Ervin JR Wakulla 13.36 11.72 10.32 -
20 Joshua Thomas SO Godby 13.04 11.74 9.75 -
21 Khayman Barnes JR Godby 12.26 11.78 10.72 -
22 Jackell Leland SR Godby 13.47 11.81 15.36 -
23 Calvin Stringer JR Sneads 11.94 11.82 15.37 -
24 Ken Speights SO Blountstown 11.25 11.84 9.59 -
25 solomon Ransom JR Wakulla 14.47 11.86 12.93 -
26 Travale Caldwell SR Godby 13.67 11.88 13.78 -
27 Markeem Martin SR Godby 11.73 11.97 11.38 -
28 Will Boggs JR St. John Paul Catholic 8.52 11.99 11.03 -
29 Mason Anderson JR Godby 13.95 12.02 11.18 -
30 Josiah Turner   FAMU DRS 15.07 12.05 10.37 -
31 Gregory Chatman JR Leon 13.18 12.09 12.21 -
32 Jeremiah Godwin SO Blountstown 8.84 12.10 11.98 -
33 Litterman Joseph III SO Graceville 10.32 12.14 14.45 -
34 Lacory Levens SR Chiles 13.62 12.16 11.80 -
35 William Evans SR FAMU DRS 14.51 12.19 11.46 -
36 Baquare Whitaker JR North Florida Christian 14.73 12.27 11.42 -
37 Leroy Travis SR Jefferson County 13.82 12.34 11.23 -
38 William Michael JR Godby 13.27 12.40 8.81 -
39 Aiden Samano SO Taylor County 13.43 12.43 10.45 -
40 Lonnie Williams JR Godby 9.58 12.43 15.04 -
41 Anthony Blackman 8 Chiefland 16.28 12.52 12.27 -
42 Carl Moore JR Lincoln 13.18 12.67 9.89 -
43 Charles Simmons SO Taylor County 15.97 12.67 15.84 -
44 Hunter Duval SO Franklin County 13.97 12.70 10.04 -
45 Jaime Strong SO Chiefland 11.26 12.79 9.85 -
46 Denim Harris SO Godby 13.67 12.89 16.12 -
47 Gekobe Smith SR Jefferson County 15.62 13.01 16.53 -
48 Edmond Lewis SO Godby 15.63 13.02 11.98 -
49 Seth Scott SR Sneads 15.84 13.09 9.95 -
50 Ja'Hunter Jackson JR Taylor County 14.26 13.20 16.90 -
51 Octavien Lanphere FR Sneads 11.13 13.24 15.63 -
52 Jimichael Lawson FR Godby 9.69 13.27 15.40 -
53 O'Shea Akins FR Madison County 16.87 13.28 11.03 -
54 Carson Freeland 8 Community Christian (Tal) 13.42 13.55 17.21 -
55 Noah Leonard JR Community Christian (Tal) 17.50 14.11 15.24 -
56 Grant Payne SO Community Christian (Tal) 15.61 15.45 17.77 -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
30 Josiah Turner   FAMU DRS 15.07 11.57 13.98 15.67 12.05 9.89 -
53 O'Shea Akins FR Madison County 13.28 16.60 11.82 13.28 13.28 13.82 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Darian Mills SO Blountstown 11.36 -
11 Travis Cooper SR Godby 11.50 -
49 Seth Scott SR Sneads 13.09 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Zamarion Smith SO Wakulla 11.50 9.89 12.31 14.38 8.40 9.09 -
29 Mason Anderson JR Godby 12.02 12.87 11.30 12.02 13.71 12.63 -
48 Edmond Lewis SO Godby 13.02 10.68 14.07 11.98 9.12 13.41 -
51 Octavien Lanphere FR Sneads 13.24 15.36 14.70 10.73 11.52 10.07 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
50 Ja'Hunter Jackson JR Taylor County 13.20 12.68 15.18 11.75 15.32 11.49 -
54 Carson Freeland 8 Community Christian (Tal) 13.55 15.45 12.20 11.93 13.83 13.69 -
55 Noah Leonard JR Community Christian (Tal) 14.11 17.78 15.38 12.42 17.64 14.40 -
56 Grant Payne SO Community Christian (Tal) 15.45 18.23 17.46 16.84 19.32 15.92 -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
36 Baquare Whitaker JR North Florida Christian 12.27 13.99 11.91 8.59 13.87 15.34 10.31 -
38 William Michael JR Godby 12.40 12.40 16.00 13.40 9.80 16.12 15.75 -
44 Hunter Duval SO Franklin County 12.70 9.78 11.05 12.70 11.94 12.58 10.67 -
45 Jaime Strong SO Chiefland 12.79 12.28 14.84 15.61 9.34 15.74 10.88 -
46 Denim Harris SO Godby 12.89 11.73 10.83 11.99 10.96 12.38 13.02 -
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
32 Jeremiah Godwin SO Blountstown 12.10 8.47 15.73 8.60 -
35 William Evans SR FAMU DRS 12.19 13.41 14.51 15.49 -
40 Lonnie Williams JR Godby 12.43 11.19 15.04 13.55 -
41 Anthony Blackman 8 Chiefland 12.52 14.78 15.90 16.03 -
42 Carl Moore JR Lincoln 12.67 12.42 9.63 13.43 -
43 Charles Simmons SO Taylor County 12.67 15.84 10.77 14.70 -
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
24 Ken Speights SO Blountstown 12.32 11.84 10.42 -
31 Gregory Chatman JR Leon 10.16 12.09 14.39 -
37 Leroy Travis SR Jefferson County 16.05 12.34 12.71 -
39 Aiden Samano SO Taylor County 13.55 12.43 9.95 -
47 Gekobe Smith SR Jefferson County 12.75 13.01 9.63 -
Boys' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
21 Khayman Barnes JR Godby 8.72 12.61 11.78 -
26 Travale Caldwell SR Godby 12.24 14.14 11.88 -
27 Markeem Martin SR Godby 8.74 9.46 11.97 -
33 Litterman Joseph III SO Graceville 10.32 13.24 12.14 -
34 Lacory Levens SR Chiles 15.81 14.96 12.16 -
52 Jimichael Lawson FR Godby 11.28 10.35 13.27 -
Boys' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Chase Gillespi SO Chiles 13.40 12.36 11.55 8.67 9.71 9.82 -
18 Donovan Barnes FR Florida High 11.74 11.74 11.62 8.72 13.72 8.25 -
20 Joshua Thomas SO Godby 11.04 11.63 11.74 11.63 14.80 13.86 -
25 solomon Ransom JR Wakulla 12.46 14.95 11.86 14.71 10.68 8.66 -
28 Will Boggs JR St. John Paul Catholic 13.67 14.99 11.99 9.60 8.52 13.43 -
Boys' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Jalon Carter FR Florida High 8.35 14.41 13.03 11.89 13.95 11.43 -
15 Ricardo Bain SR North Florida Christian 11.33 10.06 11.68 14.69 11.68 11.56 -
16 Kaden Hankins JR Lincoln 13.01 10.22 10.80 11.96 12.66 11.61 -
19 Ja'kari Ervin JR Wakulla 14.30 14.54 12.08 10.32 9.26 11.72 -
22 Jackell Leland SR Godby 11.34 12.29 12.64 8.98 14.41 11.81 -
Boys' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
7 Savion Knight JR Chiles 9.62 11.31 11.31 2
23 Calvin Stringer JR Sneads 9.81 15.02 11.82 -
Boys' 100 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Tiki Netherland SR Rickards 12.11 12.34 14.13 11.21 4
6 Javonta Anderson SR Leon 9.78 12.37 7.87 11.24 3
8 Kameron Bell JR Rickards 9.84 10.18 11.54 11.31 1
13 Byron Jackson SR St. John Paul Catholic 8.77 12.57 14.88 11.53 -
17 Sheldon Richardson FR Rickards 9.52 8.94 8.83 11.61 -
Boys' 100 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Avery Boyd SR Godby 10.82 11.15 11.26 10
2 Dominic Larry JR Lincoln 10.98 9.01 8.68 8
3 Deandrae McCray JR North Florida Christian 11.00 14.19 10.12 6
4 Detrevian Nealy SR Jefferson County 11.18 12.64 12.75 5

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Avery Boyd SR Godby 21.71 18.02 10
2 Dominic Larry JR Lincoln 22.29 16.28 8
3 Curtis Williams JR Leon 22.35 19.45 6
4 Tiki Netherland SR Rickards 22.59 19.21 5
5 Deandrae McCray JR North Florida Christian 22.71 28.62 4
6 Tashod Wingfield SR Godby 23.05 18.44 3
7 Jamal Watkins SR Rickards 23.08 28.39 2
8 Javonta Anderson SR Leon 23.16 28.49 1
9 Kareem Titre SO Lincoln 23.22 22.76 -
10 Corneilus Barnes SR Godby 23.70 16.83 -
11 Savion Knight JR Chiles 23.78 16.65 -
12 Chase Gillespi SO Chiles 23.98 19.67 -
13 Byron Jackson SR St. John Paul Catholic 24.24 25.46 -
14 Jayden Jefferson SO Godby 24.36 22.90 -
15 Keiarryien Green JR Florida High 24.41 20.51 -
16 Will Boggs JR St. John Paul Catholic 24.48 22.28 -
17 Torey Walker SR Rickards 24.74 29.94 -
18 Jeremiah Godwin SO Blountstown 24.88 30.86 -
19 Tre Donaldson SO Florida High 24.90 25.40 -
20 Markeem Martin SR Godby 24.91 21.92 -
21 Khayman Barnes JR Godby 25.00 26.25 -
22 Chance Glanton SO Taylor County 25.02 27.78 -
23 Za'Tavion Young JR Godby 25.20 24.70 -
24 Mason Anderson JR Godby 25.25 31.57 -
25 Litterman Joseph III SO Graceville 25.37 31.46 -
26 Zarryen Gaines FR Godby 25.44 19.85 -
27 Baquare Whitaker JR North Florida Christian 25.56 20.71 -
28 Javon Simmons FR FAMU DRS 25.57 19.69 -
29 DeTerryan Murphy SO Blountstown 25.62 30.24 -
30 Stavon McCreary SO Madison County 25.75 31.68 -
31 Joell Green JR Graceville 25.78 19.34 -
32 Ja'ohn Jackson FR Madison County 25.93 20.75 -
33 Stylez Williams SO Taylor County 25.98 30.66 -
34 Lonnie Williams JR Godby 26.04 20.58 -
35 Michael Francis SO Godby 26.05 30.74 -
36 DJ More SO Chiefland 26.13 29.53 -
37 Aiden Samano SO Taylor County 26.35 28.46 -
38 Hunter Duval SO Franklin County 26.44 26.97 -
39 Tavaun Wint FR Blountstown 26.50 24.38 -
40 Edmond Lewis SO Godby 26.85 28.20 -
41 Dashaun Clemons' JR Chiefland 27.06 21.92 -
42 Denim Harris SO Godby 27.12 26.58 -
43 Jaiden Coleman FR Chiefland 27.39 20.82 -
44 Lee Gilliam SO Leon 27.59 27.59 -
45 Lance Footman JR Jefferson County 27.62 32.87 -
46 Jimichael Lawson FR Godby 28.01 21.57 -
47 Cooper Johnson FR Community Christian (Tal) 29.59 35.22 -
48 Travis Cooper SR Godby 30.27 31.79 -
49 Lance Petersen 8 Franklin County 31.57 39.15 -
50 Grant Payne SO Community Christian (Tal) 32.26 27.75 -
51 Justin Johnson FR Wewahitchka 35.53 39.09 -
52 Braydon Brown 7 Franklin County 38.03 31.57 -
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
19 Tre Donaldson SO Florida High 19.92 18.18 24.90 -
24 Mason Anderson JR Godby 25.25 30.56 25.25 -
29 DeTerryan Murphy SO Blountstown 21.01 22.55 25.62 -
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
51 Justin Johnson FR Wewahitchka 26.65 35.53 30.92 38.73 32.34 42.28 43.71 -
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
26 Zarryen Gaines FR Godby 30.28 21.12 25.70 32.06 23.15 25.44 25.19 -
28 Javon Simmons FR FAMU DRS 28.13 27.62 26.60 18.16 29.67 25.57 33.25 -
44 Lee Gilliam SO Leon 32.28 21.52 21.52 25.39 25.66 27.59 21.52 -
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Corneilus Barnes SR Godby 22.52 23.47 19.44 23.70 30.34 -
18 Jeremiah Godwin SO Blountstown 24.64 20.16 29.36 24.88 27.37 -
39 Tavaun Wint FR Blountstown 25.71 32.86 24.38 26.50 33.13 -
40 Edmond Lewis SO Godby 25.78 19.07 30.08 26.85 24.17 -
Boys' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
45 Lance Footman JR Jefferson County 25.69 27.62 -
47 Cooper Johnson FR Community Christian (Tal) 38.18 29.59 -
49 Lance Petersen 8 Franklin County 32.52 31.57 -
50 Grant Payne SO Community Christian (Tal) 33.23 32.26 -
52 Braydon Brown 7 Franklin County 42.98 38.03 -
Boys' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
38 Hunter Duval SO Franklin County 26.44 -
41 Dashaun Clemons' JR Chiefland 27.06 -
43 Jaiden Coleman FR Chiefland 27.39 -
46 Jimichael Lawson FR Godby 28.01 -
Boys' 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 DJ More SO Chiefland 26.13 -
37 Aiden Samano SO Taylor County 26.35 -
42 Denim Harris SO Godby 27.12 -
Boys' 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Khayman Barnes JR Godby 25.00 -
27 Baquare Whitaker JR North Florida Christian 25.56 -
33 Stylez Williams SO Taylor County 25.98 -
34 Lonnie Williams JR Godby 26.04 -
Boys' 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
25 Litterman Joseph III SO Graceville 19.03 24.61 25.37 -
30 Stavon McCreary SO Madison County 21.12 22.41 25.75 -
32 Ja'ohn Jackson FR Madison County 32.16 31.12 25.93 -
35 Michael Francis SO Godby 29.70 25.53 26.05 -
Boys' 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
12 Chase Gillespi SO Chiles 21.35 23.98 20.63 -
16 Will Boggs JR St. John Paul Catholic 19.10 24.48 22.28 -
23 Za'Tavion Young JR Godby 30.50 25.20 26.97 -
Boys' 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Savion Knight JR Chiles 16.89 23.78 18.31 19.74 -
14 Jayden Jefferson SO Godby 19.74 24.36 30.21 21.44 -
20 Markeem Martin SR Godby 24.66 24.91 22.92 24.91 -
22 Chance Glanton SO Taylor County 27.28 25.02 24.52 21.52 -
Boys' 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Deandrae McCray JR North Florida Christian 18.85 22.71 4
15 Keiarryien Green JR Florida High 27.34 24.41 -
17 Torey Walker SR Rickards 22.76 24.74 -
31 Joell Green JR Graceville 21.14 25.78 -
Boys' 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
6 Tashod Wingfield SR Godby 28.59 23.05 27.89 16.14 3
8 Javonta Anderson SR Leon 27.56 23.16 27.10 19.46 1
9 Kareem Titre SO Lincoln 29.73 23.22 19.51 25.78 -
13 Byron Jackson SR St. John Paul Catholic 27.40 24.24 27.64 26.18 -
48 Travis Cooper SR Godby 23.92 30.27 21.50 32.09 -
Boys' 200 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Avery Boyd SR Godby 21.71 22.15 10
2 Dominic Larry JR Lincoln 22.29 25.41 8
3 Curtis Williams JR Leon 22.35 28.39 6
4 Tiki Netherland SR Rickards 22.59 19.66 5
7 Jamal Watkins SR Rickards 23.08 19.39 2

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kaseem Ibraheem-Washington SO Rickards 38.98 58.97 58.47 49.97 39.98 40.48 10
2 Detrevian Nealy SR Jefferson County 40.96 49.55 47.02 50.56 55.11 1:05.23 8
3 Curtis Williams JR Leon 39.97 41.49 44.52 50.59 35.42 50.09 6
4 Jordan Greenwood SR Rickards 59.90 47.10 55.80 51.19 38.40 45.05 5
5 Corneilus Barnes SR Godby 44.63 50.27 52.32 51.29 40.01 58.99 4
6 Robert Wilson SO Lincoln 42.66 39.06 59.62 51.39 41.63 57.56 3
7 Jamal Watkins SR Rickards 37.21 39.79 53.22 51.67 37.72 1:02.52 2
8 Ian Clark JR Leon 39.03 40.59 51.51 52.03 43.19 1:05.56 1
9 Kelani King JR Jefferson County 49.56 39.22 1:06.45 54.46 45.21 43.57 -
10 Rajauhn Sancho JR Lincoln 50.90 52.00 55.83 54.73 38.31 1:02.40 -
11 Chance Glanton SO Taylor County 53.06 42.45 1:07.58 55.85 40.22 1:03.11 -
12 Miles Stanley SR Madison County 1:04.80 1:08.71 1:02.01 55.86 40.22 1:04.24 -
13 Nick Strachan SR St. John Paul Catholic 58.20 1:00.44 41.41 55.96 50.93 1:07.72 -
14 Sheldon Walker SR Florida High 53.99 51.74 1:01.31 56.24 53.99 1:10.87 -
15 Michael Ash Jr FR Godby 1:10.49 53.57 54.70 56.39 58.65 43.42 -
16 Kobe Buggs JR Leon 52.54 53.10 39.55 56.49 1:07.79 1:08.92 -
17 Zamarion Smith SO Wakulla 1:07.86 59.95 1:13.52 56.55 1:05.04 52.60 -
18 Roberto Rosa SO Blountstown 43.37 59.35 51.93 57.06 1:10.19 1:01.06 -
19 Leonard Arrington SO Godby 46.80 1:07.35 45.66 57.07 1:00.50 49.65 -
20 Tate Daniels SO Wakulla Christian 1:05.74 1:15.13 1:03.39 58.69 41.09 58.11 -
21 Shemuel Roberts JR FAMU DRS 59.47 51.82 1:03.01 58.88 1:00.06 41.22 -
22 Ostin Perkins 8 North Florida Christian 46.74 1:01.53 47.33 59.16 1:06.26 1:15.14 -
23 Gavin Payne SR Community Christian (Tal) 46.91 52.85 1:05.32 59.38 1:13.64 45.13 -
24 Jayden Haedicke SR Chiles 1:00.36 1:06.94 1:14.70 59.76 1:11.12 53.79 -
25 Akil Rivers SR Godby 1:15.98 53.84 43.67 59.82 52.65 1:01.62 -
26 Sammy Taylor JR Wakulla 1:02.82 1:14.18 1:12.39 59.82 1:02.82 1:15.98 -
27 Damon McMillan SR Wakulla Christian 1:00.59 1:06.59 1:00.59 59.99 1:08.99 1:08.39 -
28 Wyatt Calam JR Blountstown 50.56 44.54 1:13.42 1:00.18 1:09.21 1:17.03 -
29 Dylan McClellan SO Blountstown 52.56 51.35 59.81 1:00.41 53.16 1:16.12 -
30 Za'Tavion Young JR Godby 1:08.11 1:07.50 44.40 1:00.81 1:02.64 1:16.62 -
31 Stavon McCreary SO Madison County 55.68 1:06.69 1:19.54 1:01.18 1:12.20 56.29 -
32 Arrow Harris 8 Community Christian (Tal) 1:11.33 1:10.09 1:01.40 1:02.02 58.92 1:13.81 -
33 Trent Hackett JR Florida High 1:10.02 1:10.67 50.57 1:04.83 47.98 1:17.80 -
34 Jaquan West FR FAMU DRS 1:08.16 59.56 59.56 1:06.17 1:04.19 1:13.45 -
35 Nathan Behrens JR Wakulla 1:26.63 47.68 1:03.13 1:07.15 53.72 1:22.60 -
36 Conner Roberts FR Wewahitchka 1:11.43 50.54 1:01.99 1:07.38 1:23.56 1:20.86 -
37 Jonathan Adams 6 Chiefland 1:04.71 1:24.89 1:17.24 1:09.58 1:07.50 1:08.89 -
38 Ja'Hunter Jackson JR Taylor County 1:13.49 1:02.89 50.88 1:10.66 50.17 1:02.18 -
39 Lance Petersen 8 Franklin County 52.40 1:09.39 1:16.47 1:10.80 1:22.84 1:22.13 -
40 Nathaniel Young 7 Wewahitchka 55.18 1:22.39 1:32.21 1:15.58 59.71 59.71 -
41 Jeremiah Phillips SO Community Christian (Tal) 1:44.13 1:01.83 1:06.71 1:21.35 1:38.44 1:33.56 -
42 Justin Johnson FR Wewahitchka 1:08.67 1:17.88 1:06.16 1:23.74 1:21.23 1:09.51 -
43 Ja'marion White 7 Chiefland 1:41.89 1:48.62 1:12.42 1:24.20 1:16.63 1:13.26 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
15 Michael Ash Jr FR Godby 45.12 40.60 1:11.06 56.39 -
20 Tate Daniels SO Wakulla Christian 1:03.39 51.06 1:06.91 58.69 -
36 Conner Roberts FR Wewahitchka 51.21 1:24.90 1:07.38 1:07.38 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
37 Jonathan Adams 6 Chiefland 1:29.07 1:11.67 1:10.98 56.36 1:08.89 1:09.58 52.19 -
39 Lance Petersen 8 Franklin County 1:29.92 1:08.68 1:10.80 1:17.88 1:14.34 1:10.80 1:10.80 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Chance Glanton SO Taylor County 46.92 40.77 55.85 1:08.70 1:08.70 -
33 Trent Hackett JR Florida High 49.27 1:22.99 1:04.83 59.65 47.98 -
34 Jaquan West FR FAMU DRS 1:05.51 1:04.19 1:06.17 1:12.79 1:22.05 -
43 Ja'marion White 7 Chiefland 1:22.52 1:01.47 1:24.20 1:34.31 1:21.68 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
35 Nathan Behrens JR Wakulla 51.71 1:07.15 1:25.96 1:22.60 -
38 Ja'Hunter Jackson JR Taylor County 1:17.73 1:10.66 1:02.18 1:07.13 -
40 Nathaniel Young 7 Wewahitchka 1:30.70 1:15.58 1:11.05 1:05.00 -
41 Jeremiah Phillips SO Community Christian (Tal) 1:01.02 1:21.35 1:41.69 1:09.97 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Kelani King JR Jefferson County 41.94 1:10.26 1:09.71 54.46 -
19 Leonard Arrington SO Godby 57.64 46.23 42.24 57.07 -
21 Shemuel Roberts JR FAMU DRS 1:07.13 48.87 1:05.95 58.88 -
29 Dylan McClellan SO Blountstown 58.00 1:16.12 1:15.52 1:00.41 -
32 Arrow Harris 8 Community Christian (Tal) 1:20.01 44.04 56.44 1:02.02 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Roberto Rosa SO Blountstown 57.06 1:11.90 51.36 1:05.05 51.36 52.50 -
23 Gavin Payne SR Community Christian (Tal) 59.38 1:03.54 52.85 1:16.01 1:01.76 58.79 -
27 Damon McMillan SR Wakulla Christian 59.99 56.39 45.00 51.60 1:05.99 58.79 -
28 Wyatt Calam JR Blountstown 1:00.18 1:03.19 1:16.43 1:03.19 1:08.01 48.15 -
31 Stavon McCreary SO Madison County 1:01.18 1:07.30 44.67 1:12.20 1:03.02 53.23 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Miles Stanley SR Madison County 55.86 46.37 1:08.15 48.04 48.60 48.60 -
16 Kobe Buggs JR Leon 56.49 53.10 1:06.10 1:12.88 54.80 1:13.44 -
22 Ostin Perkins 8 North Florida Christian 59.16 51.47 50.29 1:08.63 1:08.63 1:08.63 -
30 Za'Tavion Young JR Godby 1:00.81 58.38 1:03.25 45.00 52.30 46.22 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Nick Strachan SR St. John Paul Catholic 55.96 -
14 Sheldon Walker SR Florida High 56.24 -
17 Zamarion Smith SO Wakulla 56.55 -
24 Jayden Haedicke SR Chiles 59.76 -
26 Sammy Taylor JR Wakulla 59.82 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Curtis Williams JR Leon 49.58 45.54 1:04.25 57.68 42.50 52.62 50.59 6
8 Ian Clark JR Leon 40.07 46.83 59.32 1:00.36 56.20 1:05.04 52.03 1
10 Rajauhn Sancho JR Lincoln 38.86 44.88 44.34 54.73 42.69 43.79 54.73 -
25 Akil Rivers SR Godby 1:06.40 43.67 1:05.21 52.65 1:09.99 49.65 59.82 -
42 Justin Johnson FR Wewahitchka 1:12.02 1:25.42 1:44.68 58.62 1:27.09 1:32.96 1:23.74 -
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Kaseem Ibraheem-Washington SO Rickards 49.97 54.47 57.97 59.97 10
2 Detrevian Nealy SR Jefferson County 50.56 40.45 55.11 1:00.17 8
4 Jordan Greenwood SR Rickards 51.19 47.61 1:05.53 1:02.46 5
5 Corneilus Barnes SR Godby 51.29 1:02.58 44.63 1:06.68 4
6 Robert Wilson SO Lincoln 51.39 53.96 36.49 56.02 3
7 Jamal Watkins SR Rickards 51.67 53.74 50.64 44.96 2

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jordan Guice JR Rickards 2:03.22 10
2 Nicholas Ciarlariello JR Community Christian (Tal) 2:05.34 8
3 Dom Koenders SR Chiles 2:05.61 6
4 Justin Moore SO Leon 2:07.55 5
5 Amarie Moore JR Godby 2:08.12 4
6 Shawn Marcum SR Chiles 2:08.92 3
7 James Kilduff SR Chiles 2:09.83 2
8 Jayden Farmer JR Florida High 2:12.77 1
9 Rajauhn Sancho JR Lincoln 2:12.86 -
10 Morgan Castano SR Florida High 2:12.97 -
11 Carson Freeland 8 Community Christian (Tal) 2:16.62 -
12 Luke Stockman SR Chiefland 2:17.09 -
13 Samuel Orr SR Wakulla 2:17.58 -
14 Tyler Turner JR North Florida Christian 2:18.70 -
15 Mario Cole JR Wewahitchka 2:18.74 -
16 Darien Lawrence JR Lincoln 2:22.18 -
17 Gregory Washington JR Florida High 2:22.35 -
18 Saul Puente SR Blountstown 2:23.10 -
19 Gideon Dial SO St. John Paul Catholic 2:27.31 -
20 Jack Tzompaxtle JR Graceville 2:28.27 -
21 Nolan Quinton JR Community Christian (Tal) 2:33.90 -
22 Cristian Gonzalez 8 Blountstown 2:36.45 -
23 Grahame Prentice JR St. John Paul Catholic 2:36.53 -
24 Marque Deveaux SO Sneads 2:37.76 -
25 Travis Keaton 8 Jefferson County 2:40.00 -
26 Caleb Acoff JR Rickards 2:41.04 -
27 Sampson Jackson FR FAMU DRS 2:41.31 -
28 Charles Waldon FR FAMU DRS 2:41.48 -
29 Kalebs Pritchard FR Chiefland 2:45.72 -
30 Eladio Ramirez 8 Graceville 2:45.75 -
31 Cam Methvin 8 North Florida Christian 2:45.98 -
32 Landon Owens FR Wakulla Christian 2:51.83 -
33 Andrew Lourcey SR Wakulla 2:52.80 -
34 Jaaron Evans SO Wewahitchka 2:53.56 -
35 Mason Jarmon FR Wakulla Christian 3:03.16 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Darien Lawrence JR Lincoln 2:57.73 2:22.18 2:47.78 2:23.61 2:54.89 -
17 Gregory Washington JR Florida High 2:56.52 2:22.35 2:38.01 1:41.07 1:58.15 -
22 Cristian Gonzalez 8 Blountstown 1:49.52 2:36.45 2:25.50 2:50.53 2:36.45 -
26 Caleb Acoff JR Rickards 3:27.75 2:41.04 2:02.39 3:26.14 2:21.72 -
27 Sampson Jackson FR FAMU DRS 2:57.45 2:41.31 3:15.19 1:54.53 3:23.25 -
29 Kalebs Pritchard FR Chiefland 3:32.13 2:45.72 2:12.58 2:47.38 3:10.58 -
31 Cam Methvin 8 North Florida Christian 2:32.71 2:45.98 3:19.18 2:09.47 3:00.92 -
32 Landon Owens FR Wakulla Christian 2:34.65 2:51.83 3:39.95 2:05.44 2:24.34 -
33 Andrew Lourcey SR Wakulla 3:01.44 2:52.80 2:38.98 2:00.96 3:29.09 -
34 Jaaron Evans SO Wewahitchka 3:09.18 2:53.56 2:01.50 2:04.97 2:03.23 -
35 Mason Jarmon FR Wakulla Christian 3:23.31 3:03.16 3:34.30 3:41.63 2:15.54 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
4 Justin Moore SO Leon 2:07.55 1:35.67 5
11 Carson Freeland 8 Community Christian (Tal) 2:16.62 1:35.64 -
13 Samuel Orr SR Wakulla 2:17.58 2:38.22 -
14 Tyler Turner JR North Florida Christian 2:18.70 1:50.96 -
18 Saul Puente SR Blountstown 2:23.10 1:40.17 -
19 Gideon Dial SO St. John Paul Catholic 2:27.31 2:34.68 -
20 Jack Tzompaxtle JR Graceville 2:28.27 2:54.96 -
21 Nolan Quinton JR Community Christian (Tal) 2:33.90 2:09.28 -
23 Grahame Prentice JR St. John Paul Catholic 2:36.53 3:14.10 -
24 Marque Deveaux SO Sneads 2:37.76 3:06.16 -
25 Travis Keaton 8 Jefferson County 2:40.00 3:15.20 -
28 Charles Waldon FR FAMU DRS 2:41.48 3:25.08 -
30 Eladio Ramirez 8 Graceville 2:45.75 3:00.67 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jordan Guice JR Rickards 2:08.15 1:45.97 2:03.22 1:55.83 2:27.87 1:38.58 1:37.35 10
2 Nicholas Ciarlariello JR Community Christian (Tal) 1:46.54 2:37.93 2:05.34 1:45.29 2:10.36 1:46.54 2:41.69 8
3 Dom Koenders SR Chiles 2:30.74 2:37.02 2:05.61 1:54.31 2:38.27 2:01.85 1:56.82 6
5 Amarie Moore JR Godby 2:14.53 1:36.09 2:08.12 2:09.41 1:47.62 1:55.31 1:54.03 4
6 Shawn Marcum SR Chiles 2:30.84 1:45.72 2:08.92 1:35.40 2:26.97 1:41.85 2:05.06 3
7 James Kilduff SR Chiles 2:22.82 2:43.59 2:09.83 1:45.17 1:41.27 1:45.17 2:12.43 2
8 Jayden Farmer JR Florida High 2:02.15 2:28.71 2:12.77 1:59.50 2:07.46 1:51.53 2:08.79 1
9 Rajauhn Sancho JR Lincoln 2:19.51 1:59.58 2:12.86 2:20.84 2:50.06 1:38.32 1:58.25 -
10 Morgan Castano SR Florida High 2:16.96 1:50.37 2:12.97 2:38.24 2:23.61 2:32.92 2:10.31 -
12 Luke Stockman SR Chiefland 1:59.27 2:36.29 2:17.09 2:51.37 1:40.08 2:02.01 1:56.53 -
15 Mario Cole JR Wewahitchka 2:54.82 2:25.68 2:18.74 2:02.10 2:47.88 2:11.81 1:55.16 -

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 David Keen SR North Florida Christian 5:09.16 3:24.27 4:36.03 4:05.67 5:28.48 5:34.00 10
2 Hawthorne Hay SR Chiles 3:58.48 4:40.08 4:37.30 4:06.80 5:46.63 5:13.35 8
3 Jalen Brownlee JR Rickards 6:03.87 3:20.27 4:42.07 3:42.84 5:24.38 3:25.92 6
4 Jordan Guice JR Rickards 5:31.38 4:54.56 4:43.23 4:34.74 5:20.05 4:51.73 5
5 Xander Peacock SR Blountstown 3:28.65 5:51.56 4:45.82 4:08.67 3:57.23 5:02.97 4
6 John Yearty SR Chiles 6:30.57 4:27.56 5:07.53 6:09.04 5:59.81 3:41.43 3
7 Zachary Wynn JR North Florida Christian 5:07.51 3:45.93 5:13.78 6:13.40 5:54.58 4:14.17 2
8 Gabriel Miles JR Rickards 6:42.10 5:03.95 5:16.61 3:44.80 5:57.77 4:44.95 1
9 Cannon Cowhey 7 Florida High 4:39.82 4:11.20 5:17.97 4:58.90 5:46.59 6:53.37 -
10 Samuel Orr SR Wakulla 6:55.02 4:05.82 5:19.24 5:38.40 6:16.71 5:41.59 -
11 Austin Pennington FR Blountstown 6:10.64 6:33.00 5:19.51 6:36.20 6:42.59 6:26.61 -
12 Cameron Massa SR Chiles 3:44.42 5:10.99 5:20.60 5:59.08 5:52.66 5:07.78 -
13 Zakeric Whitehead JR Leon 6:34.35 5:46.26 5:20.61 5:17.41 6:34.35 6:50.38 -
14 Saul Puente SR Blountstown 4:01.96 6:33.59 5:22.61 5:54.88 4:47.13 6:23.91 -
15 Tyler Grubbs JR North Florida Christian 4:18.60 6:18.19 5:23.24 3:49.50 5:13.55 6:40.82 -
16 Shiquel Tucker FR Godby 4:23.36 5:06.15 5:29.19 5:02.86 6:15.28 4:13.48 -
17 Brandon Smiroldo SR Wakulla 4:37.96 5:01.12 5:30.90 6:30.47 4:47.89 5:50.76 -
18 Ryder Sasser JR Graceville 5:53.80 4:27.02 5:33.77 6:33.85 7:10.57 5:53.80 -
19 Bryce Broga FR Florida High 6:57.21 6:06.75 5:36.46 5:12.91 4:15.71 5:33.10 -
20 Aiden Evans 8 Wewahitchka 7:19.79 5:04.74 5:46.29 4:23.18 6:07.07 7:12.87 -
21 Christopher Tychsen 8 Community Christian (Tal) 4:33.33 7:25.04 5:50.42 5:39.91 6:28.97 4:33.33 -
22 Jaden Rye FR Madison County 7:16.04 5:57.41 5:57.41 4:13.77 7:26.77 6:22.43 -
23 Luke Aagaard JR Community Christian (Tal) 6:06.77 4:28.72 6:03.13 6:46.71 6:50.34 7:52.07 -
24 Cole Manning FR Community Christian (Tal) 6:17.72 6:54.39 6:06.71 4:49.70 5:15.37 6:43.39 -
25 Tyler Griffin JR FAMU DRS 5:11.93 6:18.77 6:11.34 5:08.22 7:10.76 6:03.92 -
26 Josiah Friddle 7 Franklin County 4:41.12 4:44.92 6:19.89 8:02.46 4:25.93 8:13.86 -
27 James Raines SO Chiefland 4:49.02 5:23.25 6:20.29 8:06.78 5:34.66 6:58.32 -
28 Eladio Ramirez 8 Graceville 6:53.61 7:40.00 6:26.55 7:24.54 4:46.05 6:07.23 -
29 BJ Cole 8 Wewahitchka 7:53.73 6:12.77 6:28.30 5:18.41 5:14.53 6:36.07 -
30 Dev'eion Gibbs   FAMU DRS 6:49.30 4:48.46 6:29.81 4:36.77 8:15.06 5:04.06 -
31 Sampson Jackson FR FAMU DRS 6:22.92 7:10.29 6:34.76 7:06.34 5:11.86 7:49.77 -
32 James Clark 7 Wewahitchka 6:45.11 5:20.04 6:45.11 8:06.14 7:58.03 8:10.19 -
33 Ethan Reynolds FR Chiefland 4:50.41 8:35.37 6:49.02 6:40.84 8:23.10 8:31.28 -
34 Isaac Swope JR Wakulla 5:49.07 8:00.49 6:50.67 4:51.58 7:35.85 7:52.27 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Ryder Sasser JR Graceville 6:23.84 5:30.44 4:30.36 7:10.57 5:47.12 5:33.77 -
19 Bryce Broga FR Florida High 4:59.45 5:19.64 6:16.84 7:10.67 7:14.04 5:36.46 -
20 Aiden Evans 8 Wewahitchka 5:56.68 4:33.57 5:32.44 4:50.89 6:41.70 5:46.29 -
21 Christopher Tychsen 8 Community Christian (Tal) 7:18.03 7:11.02 4:19.31 4:50.85 4:47.35 5:50.42 -
22 Jaden Rye FR Madison County 4:49.51 7:26.77 4:42.36 4:35.21 4:49.51 5:57.41 -
23 Luke Aagaard JR Community Christian (Tal) 4:21.46 4:35.98 4:32.35 4:25.09 4:50.51 6:03.13 -
24 Cole Manning FR Community Christian (Tal) 5:55.71 6:10.38 6:32.38 6:10.38 6:43.39 6:06.71 -
25 Tyler Griffin JR FAMU DRS 8:02.75 5:19.36 5:41.64 7:55.32 6:52.19 6:11.34 -
26 Josiah Friddle 7 Franklin County 5:26.71 4:56.32 7:47.27 6:16.10 6:38.89 6:19.89 -
27 James Raines SO Chiefland 7:05.93 7:09.73 5:19.45 6:24.10 6:58.32 6:20.29 -
28 Eladio Ramirez 8 Graceville 6:42.02 7:09.07 6:11.09 4:34.45 6:42.02 6:26.55 -
29 BJ Cole 8 Wewahitchka 7:03.25 8:05.38 7:38.20 6:08.89 5:30.06 6:28.30 -
30 Dev'eion Gibbs   FAMU DRS 5:54.73 7:20.49 5:07.95 5:58.63 8:18.96 6:29.81 -
31 Sampson Jackson FR FAMU DRS 5:31.60 8:09.51 5:31.60 4:52.13 7:22.14 6:34.76 -
32 James Clark 7 Wewahitchka 8:18.29 7:29.68 4:59.79 5:07.89 5:15.99 6:45.11 -
33 Ethan Reynolds FR Chiefland 8:47.64 8:47.64 4:54.50 7:46.29 4:58.59 6:49.02 -
34 Isaac Swope JR Wakulla 7:27.63 7:27.63 6:21.93 7:35.85 6:42.46 6:50.67 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 David Keen SR North Florida Christian 4:36.03 4:52.60 4:55.36 10
2 Hawthorne Hay SR Chiles 4:37.30 5:38.31 4:56.72 8
3 Jalen Brownlee JR Rickards 4:42.07 5:18.74 5:55.41 6
4 Jordan Guice JR Rickards 4:43.23 4:06.41 5:25.72 5
5 Xander Peacock SR Blountstown 4:45.82 5:25.84 6:03.00 4
6 John Yearty SR Chiles 5:07.53 5:29.06 3:38.35 3
7 Zachary Wynn JR North Florida Christian 5:13.78 5:16.92 3:55.34 2
8 Gabriel Miles JR Rickards 5:16.61 6:16.77 3:41.63 1
9 Cannon Cowhey 7 Florida High 5:17.97 4:36.64 5:27.51 -
10 Samuel Orr SR Wakulla 5:19.24 6:29.48 4:44.13 -
11 Austin Pennington FR Blountstown 5:19.51 5:19.51 3:56.44 -
12 Cameron Massa SR Chiles 5:20.60 5:55.87 6:40.75 -
13 Zakeric Whitehead JR Leon 5:20.61 3:57.26 3:57.26 -
14 Saul Puente SR Blountstown 5:22.61 4:56.81 5:06.48 -
15 Tyler Grubbs JR North Florida Christian 5:23.24 6:14.96 5:23.24 -
16 Shiquel Tucker FR Godby 5:29.19 4:00.31 4:03.60 -
17 Brandon Smiroldo SR Wakulla 5:30.90 5:17.67 5:40.83 -

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Nathan Reffitt JR Chiles 9:39.06 10:03.18 8:26.68 10
2 Xander Peacock SR Blountstown 10:48.84 10:12.11 7:57.45 8
3 Jalen Brownlee JR Rickards 12:14.64 10:12.20 7:51.40 6
4 Peter Failma JR Chiles 7:23.64 10:24.84 11:52.32 5
5 David Keen SR North Florida Christian 12:01.71 10:27.57 12:51.92 4
6 Findley Tucker SR Chiles 8:24.24 10:46.45 12:23.42 3
7 Daniel Wiedeman SR Wakulla 13:29.03 10:47.22 11:00.17 2
8 Stephen Votaw SR Wakulla 11:32.85 10:47.52 12:11.70 1
9 Simon Cole JR Wakulla 13:30.96 11:15.80 12:03.11 -
10 Zachary Wynn JR North Florida Christian 8:46.28 11:51.19 11:29.86 -
11 Shiquel Tucker FR Godby 10:54.89 11:59.66 11:52.47 -
12 Aiden Evans 8 Wewahitchka 12:57.96 12:00.33 14:17.20 -
13 Tyler Grubbs JR North Florida Christian 12:22.26 12:00.64 9:00.48 -
14 Gabriel Miles JR Rickards 15:13.80 12:29.01 11:36.58 -
15 Hunter Shuler 8 Blountstown 10:57.85 12:36.14 14:29.56 -
16 Christopher Tychsen 8 Community Christian (Tal) 14:58.44 12:41.39 16:22.20 -
17 Nolan Quinton JR Community Christian (Tal) 11:58.69 12:44.56 11:20.46 -
18 Luke Aagaard JR Community Christian (Tal) 14:58.63 12:48.06 16:15.44 -
19 Revan Khan JR Florida High 11:46.87 12:56.78 13:20.09 -
20 Justin Johnson FR Wewahitchka 11:52.31 15:25.07 13:34.07 -
21 A.J. Daniels 8 Wewahitchka 16:00.32 15:32.35 11:01.97 -
  Hunter Stanley 8 Florida High DNF DNF DNF -

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jalen Herring JR Chiles 14.64 14.64 10
2 Ge'Kelvion Baldwin SR Godby 17.40 14.87 8
3 Darian Mills SO Blountstown 16.85 15.18 6
4 Larry Williams SR Lincoln 15.67 15.21 5
5 Garrett Copelin SO Lincoln 17.48 15.89 4
6 Willie Williams SR Lincoln 21.12 16.63 3
7 Bryce Cowan SO Godby 15.53 17.64 2
8 Elias Vargas SR Jefferson County 20.51 17.68 1
9 Kolin Brown SO Rickards 18.39 18.20 -
10 Ryquez Williams SO Jefferson County 15.08 18.38 -
11 Randy Walker FR Jefferson County 24.66 19.26 -
12 Dartanion Hope SR Blountstown 14.33 20.18 -
13 Micah McCorvey SO North Florida Christian 15.85 20.58 -
14 Joshua Hodges JR Taylor County 22.62 20.94 -
15 Treyson Mulder SR Blountstown 27.83 21.57 -
Boys' 110 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Kolin Brown SO Rickards 13.47 20.02 18.20 22.39 22.21 -
10 Ryquez Williams SO Jefferson County 14.16 15.63 18.38 19.30 21.51 -
Boys' 110 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Randy Walker FR Jefferson County 24.66 17.92 24.46 13.68 19.26 23.31 -
12 Dartanion Hope SR Blountstown 15.34 15.14 18.97 15.14 20.18 25.03 -
13 Micah McCorvey SO North Florida Christian 18.94 18.32 24.70 23.88 20.58 19.14 -
14 Joshua Hodges JR Taylor County 16.13 26.81 15.50 20.32 20.94 18.64 -
15 Treyson Mulder SR Blountstown 18.77 24.81 15.10 22.65 21.57 24.38 -
Boys' 110 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
5 Garrett Copelin SO Lincoln 11.92 20.03 15.89 4
7 Bryce Cowan SO Godby 22.23 17.47 17.64 2
Boys' 110 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jalen Herring JR Chiles 14.64 17.86 13.18 10
2 Ge'Kelvion Baldwin SR Godby 14.87 13.98 17.10 8
3 Darian Mills SO Blountstown 15.18 19.43 12.00 6
4 Larry Williams SR Lincoln 15.21 17.04 17.95 5
6 Willie Williams SR Lincoln 16.63 19.63 17.96 3
8 Elias Vargas SR Jefferson County 17.68 21.04 19.81 1

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Willie Williams SR Lincoln 41.77 10
2 Larry Williams SR Lincoln 41.99 8
3 Ivan Donaldson SO Rickards 42.16 6
4 Kenny Jenkins FR Godby 42.77 5
5 Perry Fisher SO Lincoln 44.82 4
6 Elias Vargas SR Jefferson County 45.06 3
7 Bryce Cowan SO Godby 45.90 2
8 Parker McCranie JR North Florida Christian 45.90 1
9 Jalen Herring JR Chiles 47.61 -
10 Ben Jones SO Blountstown 47.64 -
11 Najeh Glanton JR Taylor County 47.95 -
12 Randy Walker FR Jefferson County 48.08 -
13 Dartanion Hope SR Blountstown 48.56 -
14 Joshua Hodges JR Taylor County 49.20 -
15 Charles Simmons SO Taylor County 51.27 -
16 Treyson Mulder SR Blountstown 51.50 -
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Larry Williams SR Lincoln 41.99 8
5 Perry Fisher SO Lincoln 44.82 4
13 Dartanion Hope SR Blountstown 48.56 -
15 Charles Simmons SO Taylor County 51.27 -
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Parker McCranie JR North Florida Christian 45.90 44.53 33.05 55.54 1
11 Najeh Glanton JR Taylor County 47.95 35.01 48.43 41.72 -
12 Randy Walker FR Jefferson County 48.08 35.58 46.64 40.39 -
14 Joshua Hodges JR Taylor County 49.20 52.16 43.79 52.65 -
16 Treyson Mulder SR Blountstown 51.50 46.35 58.20 53.56 -
Boys' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Kenny Jenkins FR Godby 36.36 35.50 49.62 42.77 35.08 32.51 5
7 Bryce Cowan SO Godby 39.94 42.23 52.79 45.90 54.62 34.43 2
10 Ben Jones SO Blountstown 45.74 37.64 41.93 47.64 55.27 42.88 -
Boys' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Willie Williams SR Lincoln 42.19 38.01 48.04 41.77 10
3 Ivan Donaldson SO Rickards 38.79 43.43 51.86 42.16 6
6 Elias Vargas SR Jefferson County 56.33 58.13 56.78 45.06 3
9 Jalen Herring JR Chiles 1:01.42 57.61 35.71 47.61 -

Boys' 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Rickards Tiki Netherland, Kameron Bell, Torey Walker, Sheldon Richardson 49.31 32.87 41.09 49.74 41.52 43.25 10
2 Chiles Chase Gillespi, Lacory Levens, Savion Knight, Jalen Herring 44.56 36.10 45.90 42.34 43.23 44.56 8
3 Florida High Jalon Carter, Ahmari Harvey, Keiarryien Green, Jahaz Morgan 56.89 44.79 42.55 51.51 51.96 44.79 6
4 Godby Tashod Wingfield, Avery Boyd, Kajuan Banks, Deshawn Rucker 38.25 51.75 38.70 53.10 54.90 45.00 5
5 Blountstown Jeremiah Godwin, Ken Speights, Caleb Howard, Darian Mills 39.01 47.17 35.38 48.53 39.01 45.35 4
6 FAMU DRS Derrick Mckinnon, Josiah Turner, Zaire Riley, William Evans 51.85 36.11 59.72 32.41 50.92 46.29 3
7 Madison County Derrion Staten, Johnathan Akins, Octavious Davis, Rodderick Johnson 1:00.00 53.86 41.10 48.66 37.80 47.24 2
8 Jefferson County Carl Shuler, Jazavius Hawkins, Gekobe Smith, Randy Walker 53.01 41.18 54.91 54.43 49.70 47.33 1
9 Taylor County Chance Glanton, Stylez Williams, Aiden Samano, Najeh Glanton 1:01.17 51.05 34.68 42.38 44.79 48.16 -
10 Chiefland Anthony Blackman, Dashaun Clemons', Donovon Minichello, Jaime Strong 41.12 43.57 38.67 58.74 1:00.21 48.95 -
11 Sneads Ryan Grover, Seth Scott, Calvin Stringer, Dallas Tyler 37.32 45.67 56.96 39.78 1:03.34 49.10 -
12 North Florida Christian Sam Cooper, Jacob Price, Michael Sumpter, Will Ervin 38.94 1:04.73 54.73 1:01.04 59.99 52.62 -
13 Community Christian (Tal) Arrow Harris, Cooper Johnson, Jeremiah Phillips, Gavin Payne 53.05 48.28 1:01.01 41.91 1:02.60 53.05 -
Boys' 4 x 100 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Taylor County Glanton, Williams, Samano, Glanton 47.20 44.31 49.61 40.46 48.16 -
12 North Florida Christian Cooper, Price, Sumpter, Ervin 41.57 36.84 55.78 38.42 52.62 -
13 Community Christian (Tal) Harris, Johnson, Phillips, Payne 1:06.32 1:06.32 45.10 1:06.32 53.05 -
Boys' 4 x 100 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Godby Wingfield, Boyd, Banks, Rucker 45.00 42.30 35.55 55.35 49.50 36.00 5
5 Blountstown Godwin, Speights, Howard, Mills 45.35 51.70 39.46 52.16 56.24 38.55 4
6 FAMU DRS Mckinnon, Turner, Riley, Evans 46.29 52.31 1:00.18 32.41 55.55 34.72 3
7 Madison County Staten, Akins, Davis, Johnson 47.24 58.58 50.55 41.10 1:00.94 58.11 2
11 Sneads Grover, Scott, Stringer, Tyler 49.10 1:02.36 52.05 1:01.87 51.56 43.70 -
Boys' 4 x 100 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
1 Rickards Netherland, Bell, Walker, Richardson 43.25 33.31 10
2 Chiles Gillespi, Levens, Knight, Herring 44.56 50.80 8
3 Florida High Carter, Harvey, Green, Morgan 44.79 45.24 6
8 Jefferson County Shuler, Hawkins, Smith, Walker 47.33 49.23 1
10 Chiefland Blackman, Clemons', Minichello, Strong 48.95 37.70 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Community Christian (Tal) Payne, Harris, Freeland, Ciarlariello 4:00.58 3:26.90 3:24.50 4:55.92 4:17.42 3:48.56 3
9 Taylor County Williams, Simmons, Samano, Glanton 4:31.43 5:04.01 3:34.43 5:31.15 5:28.43 5:23.01 -
10 Wewahitchka Cole, Cole, Evans, Evans 4:47.11 5:35.92 4:09.79 4:18.40 5:15.83 5:10.08 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME SC
2 Florida High Harvey, Pierson, Walker, Donaldson 3:38.07 8
4 Chiles Workman, Haedicke, Hay, Koenders 3:50.35 5
7 Blountstown Speights, Calam, Wint, Godwin 4:00.72 2
8 Chiefland More, Stockman, Coleman, Cochran 4:01.53 1
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Lincoln Wilson, Williams, Johnson, Sancho 3:34.78 2:38.94 3:02.57 4:17.74 2:53.98 10
3 Godby Cooper, Baldwin, Moore, Barnes 3:43.08 4:05.39 3:58.70 4:25.47 4:09.85 6
5 Jefferson County Hawkins, Nealy, Travis, Chambers 3:56.10 4:26.80 3:08.88 2:57.08 3:51.38 4

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Florida High Jayden Farmer, Morgan Castano, Ming Pierson, Gregory Washington 6:16.17 6:43.04 9:56.50 8:57.38 8:52.01 10
2 Wakulla Daniel Wiedeman, Brandon Smiroldo, Simon Cole, Stephen Votaw 9:41.52 10:09.21 8:51.67 9:13.82 7:56.29 8
3 Blountstown Roberto Rosa, Dartanion Hope, Austin Pennington, Saul Puente 8:07.49 11:42.22 10:20.97 9:40.34 10:49.98 6
4 Chiles Elijah Blay, Joseph Palmer, Spencer Amsellem, Alex Kellberg 8:01.35 9:35.27 9:17.66 9:47.01 8:42.44 5
5 Rickards Ivan Donaldson, Gabe Nance, Jaden Bates, Zaki Brown 12:44.13 9:06.65 9:12.53 9:47.79 7:26.72 4
6 FAMU DRS Dev'eion Gibbs, Shemuel Roberts, Charles Waldon, Tyler Griffin 10:18.01 11:47.15 12:40.63 9:54.24 10:53.67 3
7 Chiefland Dylan Cochran, Kalebs Pritchard, Gus Roberts, Luke Stockman 11:45.30 9:36.51 11:57.56 10:13.30 8:04.51 2
8 Jefferson County Delvin Chambers, Travis Keaton, Carl Shuler, Marlon Barrington 11:12.76 13:19.70 8:08.71 10:34.68 10:47.38 1
9 Wewahitchka BJ Cole, Mario Cole, Aiden Evans, Jaaron Evans 9:44.74 8:28.47 11:45.50 10:35.58 11:01.01 -
10 Madison County Jaden Rye, Trent Codey, Zytavious Mobley, Talin Parris Fagan 14:54.63 8:01.72 10:12.48 11:28.17 12:30.11 -

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Robert Pompey SR Rickards 1.92m 2.19m 2.42m 6' 3.5" 10
2 Kojo Ukrugenzi SR Godby 1.92m 1.42m 1.88m 6' 3.5" 8
3 Jackson Hinds SR Leon 1.87m 2.26m 2.41m 6' 1.5" 6
4 Darien Lawrence JR Lincoln 1.87m 1.35m 2.30m 6' 1.5" 5
5 Caleb Howard JR Blountstown 1.82m 1.67m 1.29m 5' 11.5" 4
6 Joshua Mills-Kelly JR Rickards 1.82m 1.75m 2.06m 5' 11.5" 3
7 Jeremy Bajah SR Godby 1.82m 2.35m 1.80m 5' 11.5" 2
8 Perry Fisher SO Lincoln 1.77m 1.42m 2.12m 5' 9.75" 1
9 Palmer Culp SO North Florida Christian 1.77m 2.28m 1.31m 5' 9.75" -
10 Brendan Wilson SO Wakulla 1.72m 1.31m 2.06m 5' 7.75" -
11 Caden Stone SR Chiles 1.67m 1.19m 1.99m 5' 5.75" -
12 Treyson Mulder SR Blountstown 1.62m 1.51m 1.77m 5' 3.75" -
12 Mario Cole JR Wewahitchka 1.62m 1.18m 2.04m 5' 3.75" -
12 Malcolm Cole JR Leon 1.62m 2.01m 1.93m 5' 3.75" -
15 Grahame Prentice JR St. John Paul Catholic 1.57m 1.15m 1.21m 5' 1.75" -
15 Nasir Fowler SR Rickards 1.57m 1.52m 1.24m 5' 1.75" -

Boys' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Cole Thomas JR Chiles 16' 3" 9' 1.5" 12' 6" 13' 10.50" 16' 0" 10' 6" 12' 7.5" 3.81m 10
2 Bryce Workman SR Chiles 15' 0" 10' 5.28" 12' 0" 10' 3.84" 13' 8.16" 8' 7.68" 8' 7.68" 3.65m 8
3 Ming Pierson SO Florida High 10' 5.58" 11' 4.62" 11' 6" 8' 1.98" 9' 3.78" 9' 10.68" 10' 11.10" 3.50m 6
4 Julian Marler SR Chiles 9' 9.60" 10' 8.40" 10' 0" 11' 4.80" 11' 6" 11' 9.60" 10' 7.20" 3.04m 5
5 Weston Blake JR Lincoln 9' 8.40" 10' 9.60" 10' 0" 7' 2.40" 9' 6" 8' 7.20" 9' 4.80" 3.04m 4
  Alan Jackson SO Florida High NH NH NH NH NH NH NH NH -

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Curtis Williams JR Leon 9.39m 7.28m 5.31m 5.10m 9.25m 5.75m 23' 10.75" 10
2 Ahmari Harvey JR Florida High 7.80m 6.84m 7.87m 7.46m 6.29m 8.41m 22' 5.25" 8
3 Javonta Anderson SR Leon 6.14m 6.33m 7.09m 7.91m 5.00m 5.06m 20' 9.25" 6
4 Robert Pompey SR Rickards 8.03m 6.27m 6.08m 5.96m 6.58m 4.95m 20' 7" 5
5 Denzel Miller SO Wakulla 6.10m 5.98m 6.70m 5.26m 4.60m 6.58m 19' 7.5" 4
6 Kadan Roberts JR FAMU DRS 4.84m 5.90m 4.84m 5.66m 4.31m 7.02m 19' 4.25" 3
7 Derrick Mckinnon SR FAMU DRS 6.22m 5.87m 7.04m 4.17m 4.23m 7.45m 19' 3.25" 2
8 Zaire Riley SO FAMU DRS 7.58m 5.83m 4.90m 4.90m 7.58m 4.55m 19' 1.5" 1
9 Caleb Howard JR Blountstown 5.86m 5.80m 5.80m 5.74m 7.31m 7.42m 19' 0.5" -
9 William Evans SR FAMU DRS 5.86m 5.80m 5.45m 6.50m 5.45m 4.52m 19' 0.5" -
11 Chance Glanton SO Taylor County 5.88m 5.76m 6.39m 4.20m 4.20m 5.53m 18' 10.75" -
12 Jordan James SO Lincoln 5.46m 5.75m 7.48m 6.21m 4.54m 4.31m 18' 10.5" -
13 Darian Mills SO Blountstown 7.28m 5.73m 7.05m 6.65m 5.44m 4.30m 18' 9.75" -
13 Miles Stanley SR Madison County 6.99m 5.73m 5.56m 7.22m 5.96m 5.10m 18' 9.75" -
15 Tate Daniels SO Wakulla Christian 6.50m 5.70m 6.27m 5.47m 5.70m 4.33m 18' 8.5" -
16 Pola McCloud SR Blountstown 6.55m 5.55m 4.38m 3.89m 4.38m 4.94m 18' 2.5" -
17 Ja'marion White 7 Chiefland 4.88m 5.54m 5.43m 7.04m 3.93m 5.76m 18' 2.25" -
18 Stylez Williams SO Taylor County 5.67m 5.50m 4.29m 3.96m 5.12m 6.99m 18' 0.5" -
18 Leonard Arrington SO Godby 5.78m 5.50m 6.16m 5.01m 4.13m 6.93m 18' 0.5" -
20 Tyon Lifherd JR Rickards 6.80m 5.44m 5.66m 6.85m 5.11m 5.33m 17' 10.25" -
21 Gregory Chatman JR Leon 6.82m 5.41m 6.55m 4.98m 5.73m 4.00m 17' 9" -
22 Desmond Green JR Wakulla 6.66m 5.20m 5.56m 6.66m 6.40m 4.32m 17' 0.75" -
22 Nicholas Adams JR Lincoln 6.50m 5.20m 6.71m 6.76m 4.58m 6.45m 17' 0.75" -
24 Damon McMillan SR Wakulla Christian 5.42m 5.11m 6.64m 6.44m 5.52m 6.29m 16' 9.25" -
25 Aiden Samano SO Taylor County 5.97m 5.06m 5.57m 5.31m 3.59m 5.77m 16' 7.25" -
26 Jack Tzompaxtle JR Graceville 5.54m 5.04m 5.49m 6.40m 5.85m 5.39m 16' 6.5" -
27 Michael Francis SO Godby 4.36m 4.96m 4.66m 4.51m 3.77m 3.47m 16' 3.25" -
28 Parker McCranie JR North Florida Christian 4.01m 4.95m 5.25m 5.05m 4.41m 3.91m 16' 3" -
29 Travis Keaton 8 Jefferson County 3.22m 4.54m 3.41m 4.18m 3.18m 5.81m 14' 10.75" -
30 BJ Cole 8 Wewahitchka 4.79m 3.83m 2.80m 2.72m 3.22m 4.52m 12' 6.75" -
31 Jonathan Adams 6 Chiefland 3.21m 3.73m 3.99m 4.14m 4.18m 3.88m 12' 3" -
Boys' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK ENGLISH SC
1 Curtis Williams JR Leon 8.88m 7.28m 23' 10.75" 10
2 Ahmari Harvey JR Florida High 8.21m 6.84m 22' 5.25" 8
3 Javonta Anderson SR Leon 7.15m 6.33m 20' 9.25" 6
5 Denzel Miller SO Wakulla 6.28m 5.98m 19' 7.5" 4
13 Miles Stanley SR Madison County 4.24m 5.73m 18' 9.75" -
16 Pola McCloud SR Blountstown 4.55m 5.55m 18' 2.5" -
20 Tyon Lifherd JR Rickards 5.71m 5.44m 17' 10.25" -
21 Gregory Chatman JR Leon 6.17m 5.41m 17' 9" -
27 Michael Francis SO Godby 3.67m 4.96m 16' 3.25" -
Boys' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
4 Robert Pompey SR Rickards 6.27m 20' 7" 5
7 Derrick Mckinnon SR FAMU DRS 5.87m 19' 3.25" 2
9 Caleb Howard JR Blountstown 5.80m 19' 0.5" -
9 William Evans SR FAMU DRS 5.80m 19' 0.5" -
11 Chance Glanton SO Taylor County 5.76m 18' 10.75" -
12 Jordan James SO Lincoln 5.75m 18' 10.5" -
13 Darian Mills SO Blountstown 5.73m 18' 9.75" -
18 Stylez Williams SO Taylor County 5.50m 18' 0.5" -
18 Leonard Arrington SO Godby 5.50m 18' 0.5" -
22 Desmond Green JR Wakulla 5.20m 17' 0.75" -
22 Nicholas Adams JR Lincoln 5.20m 17' 0.75" -
25 Aiden Samano SO Taylor County 5.06m 16' 7.25" -
26 Jack Tzompaxtle JR Graceville 5.04m 16' 6.5" -
28 Parker McCranie JR North Florida Christian 4.95m 16' 3" -
Boys' Long Jump Flight 3
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
6 Kadan Roberts JR FAMU DRS 5.84m 5.90m 6.67m 6.02m 4.48m 19' 4.25" 3
8 Zaire Riley SO FAMU DRS 5.89m 5.83m 5.60m 6.30m 4.84m 19' 1.5" 1
15 Tate Daniels SO Wakulla Christian 6.95m 5.70m 6.61m 4.90m 4.79m 18' 8.5" -
17 Ja'marion White 7 Chiefland 4.71m 5.54m 3.88m 6.76m 6.81m 18' 2.25" -
24 Damon McMillan SR Wakulla Christian 4.39m 5.11m 6.64m 6.44m 5.06m 16' 9.25" -
29 Travis Keaton 8 Jefferson County 4.95m 4.54m 4.59m 4.49m 5.04m 14' 10.75" -
30 BJ Cole 8 Wewahitchka 4.37m 3.83m 4.63m 4.25m 3.18m 12' 6.75" -
31 Jonathan Adams 6 Chiefland 3.13m 3.73m 3.69m 3.10m 4.07m 12' 3" -

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Robert Pompey SR Rickards 16.29m 14.04m 13.76m 46' 0.75" 10
2 Joshua Mills-Kelly JR Rickards 10.06m 12.74m 16.05m 41' 9.75" 8
3 Jordan James SO Lincoln 8.91m 12.37m 13.61m 40' 7" 6
4 Joell Green JR Graceville 11.95m 12.19m 12.43m 40' 0" 5
5 Detrevian Nealy SR Jefferson County 13.12m 12.04m 9.51m 39' 6" 4
6 Le’Tavion Chandler JR Rickards 14.28m 11.90m 10.59m 39' 0.5" 3
7 Cameron Lee JR Wakulla 10.96m 11.66m 13.64m 38' 3.25" 2
8 Caleb Howard JR Blountstown 13.40m 11.65m 13.86m 38' 2.75" 1
9 Denzel Miller SO Wakulla 9.32m 11.50m 10.81m 37' 8.75" -
10 Najeh Glanton JR Taylor County 9.43m 10.84m 10.41m 35' 6.75" -
11 Dyron Porter JR Graceville 13.55m 10.75m 13.55m 35' 3.25" -
12 Luke Stockman SR Chiefland 8.02m 10.70m 8.45m 35' 1.25" -
13 Gregory Chatman JR Leon 11.71m 10.55m 8.55m 34' 7.5" -
14 Keiarryien Green JR Florida High 12.62m 10.52m 8.84m 34' 6.25" -
15 Charles Simmons SO Taylor County 9.46m 10.40m 13.31m 34' 1.5" -
16 Demarius Finklea JR Graceville 10.20m 10.10m 7.98m 33' 1.75" -
17 Malcolm Cole JR Leon 7.43m 10.04m 9.84m 32' 11.25" -
Boys' Triple Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
2 Joshua Mills-Kelly JR Rickards 9.43m 11.21m 11.08m 9.43m 16.05m 12.74m 15.93m 41' 9.75" 8
3 Jordan James SO Lincoln 13.48m 9.77m 16.08m 15.96m 14.10m 12.37m 15.09m 40' 7" 6
4 Joell Green JR Graceville 12.56m 13.65m 10.73m 12.07m 11.21m 12.19m 15.24m 40' 0" 5
5 Detrevian Nealy SR Jefferson County 13.73m 9.51m 14.81m 8.55m 14.69m 12.04m 15.65m 39' 6" 4
6 Le’Tavion Chandler JR Rickards 15.11m 14.16m 10.35m 14.04m 13.09m 11.90m 12.85m 39' 0.5" 3
7 Cameron Lee JR Wakulla 12.94m 13.41m 11.31m 8.98m 11.89m 11.66m 14.46m 38' 3.25" 2
9 Denzel Miller SO Wakulla 11.85m 12.19m 9.32m 11.16m 14.61m 11.50m 9.43m 37' 8.75" -
12 Luke Stockman SR Chiefland 10.49m 9.95m 11.56m 12.09m 13.38m 10.70m 13.16m 35' 1.25" -
13 Gregory Chatman JR Leon 9.39m 8.12m 12.24m 8.23m 12.45m 10.55m 8.55m 34' 7.5" -
16 Demarius Finklea JR Graceville 10.71m 8.48m 11.92m 10.20m 11.01m 10.10m 9.49m 33' 1.75" -
17 Malcolm Cole JR Leon 10.54m 10.34m 12.75m 8.94m 8.94m 10.04m 11.35m 32' 11.25" -
Boys' Triple Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Robert Pompey SR Rickards 14.04m 11.79m 11.09m 46' 0.75" 10
8 Caleb Howard JR Blountstown 11.65m 10.95m 8.97m 38' 2.75" 1
10 Najeh Glanton JR Taylor County 10.84m 11.92m 8.67m 35' 6.75" -
11 Dyron Porter JR Graceville 10.75m 11.93m 12.04m 35' 3.25" -
14 Keiarryien Green JR Florida High 10.52m 9.15m 8.63m 34' 6.25" -
15 Charles Simmons SO Taylor County 10.40m 9.05m 13.10m 34' 1.5" -

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Tyren Hannah SR Lincoln 16.68m 15.13m 15.44m 18.37m 10.96m 19.61m 13.28m 50' 8" 10
2 Shawn Peavy SR Blountstown 16.67m 18.68m 14.37m 15.09m 18.11m 10.92m 14.23m 47' 1.75" 8
3 Preston Loggins SO Rickards 17.82m 18.24m 14.03m 15.15m 12.07m 18.10m 14.59m 46' 0.5" 6
4 Keith Upthegrove SR Chiles 11.88m 12.97m 13.65m 13.24m 17.61m 15.15m 10.78m 44' 9.5" 5
5 Christoff Troupe SR Godby 12.45m 15.40m 13.39m 9.37m 9.77m 15.93m 17.27m 43' 11.25" 4
6 Sam Cooper JR North Florida Christian 16.18m 14.40m 12.74m 12.61m 9.81m 13.50m 10.06m 41' 9.75" 3
7 Brock Womble JR Chiles 14.09m 11.93m 12.69m 9.77m 16.12m 14.47m 14.97m 41' 7.75" 2
8 Jaylen Gainous JR Godby 12.90m 14.80m 12.65m 10.12m 16.32m 14.29m 11.39m 41' 6" 1
9 Jeremiah Williams SR Rickards 12.63m 12.25m 12.50m 10.00m 13.25m 15.88m 12.13m 41' 0.25" -
9 Khamari Brown JR Leon 14.75m 9.75m 12.50m 9.75m 13.75m 12.25m 10.25m 41' 0.25" -
11 Braden Jamerson SR Blountstown 12.59m 14.84m 12.47m 15.71m 12.84m 8.73m 13.09m 40' 11" -
12 Xavier Young JR Godby 12.48m 9.06m 12.24m 9.42m 9.91m 8.81m 10.16m 40' 2" -
13 Jacob Price JR North Florida Christian 12.52m 14.69m 12.04m 12.04m 11.20m 14.21m 10.11m 39' 6" -
14 Darius Glee JR Rickards 12.11m 12.94m 11.76m 13.52m 13.29m 13.41m 13.17m 38' 7" -
15 Timari Brown JR Leon 8.30m 9.70m 11.69m 11.57m 15.08m 9.24m 9.59m 38' 4.25" -
16 Austin Angerbrandt JR Graceville 11.48m 12.76m 11.60m 8.35m 14.27m 9.86m 10.09m 38' 0.75" -
17 Jamal Sweet SO Godby 14.39m 11.16m 11.51m 10.70m 14.73m 12.20m 14.27m 37' 9.25" -
18 Joshua Seabrooks JR Leon 10.67m 10.67m 11.47m 13.88m 13.65m 9.29m 12.85m 37' 7.75" -
19 Joseph Rector SR Blountstown 14.13m 10.17m 11.30m 12.09m 8.25m 10.51m 10.51m 37' 1" -
20 Cameron Lee JR Wakulla 10.04m 11.73m 11.28m 8.57m 10.26m 10.94m 12.97m 37' 0.25" -
21 Lance Neal SR North Florida Christian 8.07m 12.16m 11.05m 12.16m 9.72m 14.03m 8.51m 36' 3" -
22 Isaiah Griffith JR Godby 13.69m 9.86m 10.95m 14.13m 11.17m 12.81m 9.42m 35' 11.25" -
23 Joshua Howell SR Graceville 12.10m 10.03m 10.90m 7.63m 7.63m 13.63m 9.37m 35' 9.25" -
24 Jack Mispel JR Wakulla 9.98m 12.04m 10.85m 8.46m 8.57m 10.74m 11.50m 35' 7.25" -
25 Gerardo De la Cruz SO Chiefland 13.61m 9.18m 10.80m 12.96m 10.26m 8.21m 12.85m 35' 5.25" -
26 Jamichael McCants SO Godby 10.99m 8.64m 10.67m 11.74m 12.16m 10.24m 12.06m 35' 0.25" -
27 Daughtry Richardson SO Godby 11.29m 8.31m 10.65m 8.63m 11.08m 10.76m 13.31m 34' 11.25" -
28 Jeremiah Kirkland SO Lincoln 11.58m 13.69m 10.53m 12.64m 13.06m 12.00m 12.00m 34' 6.75" -
29 Chauncey Kamakea SO Godby 7.35m 7.56m 10.35m 9.63m 12.01m 10.35m 11.49m 33' 11.5" -
30 Tanner Morrison JR Florida High 11.93m 12.92m 9.94m 9.94m 10.83m 10.24m 8.75m 32' 7.5" -
31 Jaquan Samuels SO Godby 10.07m 11.94m 9.87m 7.70m 12.73m 12.34m 9.77m 32' 4.75" -
32 Lance Footman JR Jefferson County 11.30m 10.71m 9.83m 10.12m 8.45m 7.08m 10.32m 32' 3" -
33 Aaron Brooks FR Godby 8.52m 12.24m 9.79m 12.24m 6.95m 11.75m 10.48m 32' 1.5" -
34 Kenneth Colston SO Florida High 10.13m 9.55m 9.74m 8.18m 9.35m 9.25m 7.79m 31' 11.5" -
35 Lane Ozburn Tyus SR Sneads 12.42m 6.97m 9.55m 7.64m 8.79m 11.75m 8.79m 31' 4" -
36 Charles Simmons SO Taylor County 7.94m 12.14m 9.34m 11.39m 7.10m 11.77m 11.68m 30' 7.75" -
37 Brian Crumity JR Jefferson County 11.00m 8.76m 9.32m 9.04m 10.81m 7.74m 12.02m 30' 7" -
38 Jeremiah West FR Godby 12.01m 8.04m 9.24m 9.06m 7.48m 8.96m 7.67m 30' 3.75" -
39 Vincent Cloutier FR Chiefland 6.84m 9.41m 8.88m 7.90m 7.90m 8.26m 10.48m 29' 1.75" -
40 Seth Calareso SR Wewahitchka 7.70m 10.00m 8.85m 9.03m 6.28m 6.55m 9.12m 29' 0.5" -
41 Matthew Suit JR Wewahitchka 9.07m 10.55m 8.72m 9.59m 8.63m 6.54m 7.50m 28' 7.5" -
42 Joshua Hodges JR Taylor County 8.63m 11.02m 8.54m 9.14m 6.75m 10.33m 9.48m 28' 0.25" -
43 Stephen Hightower SO Franklin County 6.26m 10.15m 7.93m 5.71m 7.93m 10.23m 9.91m 26' 0.25" -
44 Octavien Lanphere FR Sneads 9.99m 8.34m 7.87m 9.84m 10.07m 6.85m 5.82m 25' 10" -
45 Gabriel McClendon SO Wakulla Christian 7.81m 6.89m 7.10m 6.67m 5.89m 7.17m 5.47m 23' 3.5" -
46 Domynick Welch 7 Chiefland 5.27m 7.91m 6.43m 5.47m 7.46m 4.63m 6.69m 21' 1.25" -
Boys' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Tyren Hannah SR Lincoln 15.44m 15.44m 17.29m 12.20m 18.68m 11.43m 50' 8" 10
2 Shawn Peavy SR Blountstown 14.37m 12.65m 18.11m 12.21m 11.50m 10.63m 47' 1.75" 8
3 Preston Loggins SO Rickards 14.03m 11.36m 16.42m 9.96m 9.96m 14.59m 46' 0.5" 6
4 Keith Upthegrove SR Chiles 13.65m 12.83m 15.56m 17.34m 11.19m 9.69m 44' 9.5" 5
5 Christoff Troupe SR Godby 13.39m 12.72m 13.79m 10.44m 15.67m 17.14m 43' 11.25" 4
6 Sam Cooper JR North Florida Christian 12.74m 13.89m 10.19m 15.29m 14.27m 10.45m 41' 9.75" 3
7 Brock Womble JR Chiles 12.69m 13.32m 15.61m 16.50m 13.83m 15.35m 41' 7.75" 2
9 Jeremiah Williams SR Rickards 12.50m 9.63m 14.00m 11.13m 14.75m 8.75m 41' 0.25" -
11 Braden Jamerson SR Blountstown 12.47m 15.84m 9.73m 14.59m 12.10m 8.98m 40' 11" -
13 Jacob Price JR North Florida Christian 12.04m 14.09m 10.47m 10.11m 8.79m 13.48m 39' 6" -
14 Darius Glee JR Rickards 11.76m 9.06m 11.76m 11.41m 13.76m 11.05m 38' 7" -
18 Joshua Seabrooks JR Leon 11.47m 8.95m 14.22m 13.65m 8.60m 14.91m 37' 7.75" -
25 Gerardo De la Cruz SO Chiefland 10.80m 10.69m 8.21m 13.18m 11.34m 8.64m 35' 5.25" -
Boys' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
8 Jaylen Gainous JR Godby 14.29m 13.66m 9.36m 15.05m 12.65m 41' 6" 1
9 Khamari Brown JR Leon 8.88m 16.13m 13.75m 11.25m 12.50m 41' 0.25" -
15 Timari Brown JR Leon 12.39m 10.52m 8.53m 14.03m 11.69m 38' 4.25" -
17 Jamal Sweet SO Godby 12.09m 12.55m 13.47m 11.63m 11.51m 37' 9.25" -
19 Joseph Rector SR Blountstown 13.56m 13.22m 14.01m 11.87m 11.30m 37' 1" -
20 Cameron Lee JR Wakulla 9.93m 12.18m 9.36m 14.21m 11.28m 37' 0.25" -
21 Lance Neal SR North Florida Christian 8.18m 11.49m 12.60m 8.84m 11.05m 36' 3" -
24 Jack Mispel JR Wakulla 13.13m 11.83m 8.03m 11.39m 10.85m 35' 7.25" -
26 Jamichael McCants SO Godby 10.14m 11.10m 11.20m 8.00m 10.67m 35' 0.25" -
28 Jeremiah Kirkland SO Lincoln 9.90m 9.48m 8.32m 10.64m 10.53m 34' 6.75" -
31 Jaquan Samuels SO Godby 9.77m 9.18m 8.59m 10.76m 9.87m 32' 4.75" -
34 Kenneth Colston SO Florida High 10.13m 10.03m 10.91m 12.66m 9.74m 31' 11.5" -
Boys' Shot Put Flight 3
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
27 Daughtry Richardson SO Godby 12.46m 10.65m 8.95m 7.88m 34' 11.25" -
29 Chauncey Kamakea SO Godby 13.35m 10.35m 11.59m 10.66m 33' 11.5" -
32 Lance Footman JR Jefferson County 9.04m 9.83m 12.39m 10.71m 32' 3" -
33 Aaron Brooks FR Godby 7.64m 9.79m 9.79m 7.05m 32' 1.5" -
35 Lane Ozburn Tyus SR Sneads 7.93m 9.55m 11.75m 10.41m 31' 4" -
36 Charles Simmons SO Taylor County 8.31m 9.34m 9.99m 11.39m 30' 7.75" -
37 Brian Crumity JR Jefferson County 10.90m 9.32m 11.65m 11.93m 30' 7" -
43 Stephen Hightower SO Franklin County 9.36m 7.93m 6.66m 6.42m 26' 0.25" -
Boys' Shot Put Flight 4
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
38 Jeremiah West FR Godby 8.50m 12.01m 9.70m 10.90m 9.24m 30' 3.75" -
40 Seth Calareso SR Wewahitchka 8.58m 6.55m 8.94m 8.85m 8.85m 29' 0.5" -
41 Matthew Suit JR Wewahitchka 9.50m 9.24m 6.28m 9.16m 8.72m 28' 7.5" -
42 Joshua Hodges JR Taylor County 9.99m 6.66m 7.34m 7.69m 8.54m 28' 0.25" -
45 Gabriel McClendon SO Wakulla Christian 6.39m 9.09m 9.09m 8.52m 7.10m 23' 3.5" -
46 Domynick Welch 7 Chiefland 7.52m 7.39m 7.52m 6.17m 6.43m 21' 1.25" -
Boys' Shot Put Flight 5
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
12 Xavier Young JR Godby 12.24m 40' 2" -
16 Austin Angerbrandt JR Graceville 11.60m 38' 0.75" -
22 Isaiah Griffith JR Godby 10.95m 35' 11.25" -
23 Joshua Howell SR Graceville 10.90m 35' 9.25" -
30 Tanner Morrison JR Florida High 9.94m 32' 7.5" -
39 Vincent Cloutier FR Chiefland 8.88m 29' 1.75" -
44 Octavien Lanphere FR Sneads 7.87m 25' 10" -

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Tyren Hannah SR Lincoln 45.21m 32.10m 148' 4" 10
2 Shawn Peavy SR Blountstown 40.64m 37.80m 133' 4" 8
3 Keith Upthegrove SR Chiles 38.71m 37.16m 127' 0" 6
4 Jeremiah Matthews SR Lincoln 36.59m 42.44m 120' 0" 5
5 Jamichael McCants SO Godby 36.29m 44.64m 119' 1" 4
6 Khamari Brown JR Leon 35.53m 38.02m 116' 7" 3
7 Will Chastain JR Wakulla 35.25m 31.02m 115' 8" 2
8 Alexander Tucker SR Chiles 33.67m 23.91m 110' 5" 1
9 Michael Brown SR Godby 33.20m 26.56m 108' 11" -
10 Joseph Rector SR Blountstown 31.40m 30.14m 103' 0" -
11 Christian Corbett JR Chiles 31.36m 23.83m 102' 11" -
12 Preston Loggins SO Rickards 30.79m 35.10m 101' 0" -
13 Jaquan Samuels SO Godby 30.40m 25.84m 99' 9" -
14 Brandon Firestine SR Chiefland 29.86m 24.19m 97' 11" -
15 Timari Brown JR Leon 28.79m 23.32m 94' 5" -
16 Landen Weatherford SR Chiefland 27.99m 32.47m 91' 10" -
17 Robert Montpellier JR Florida High 27.70m 20.78m 90' 10" -
18 Andre Johnson SO Graceville 27.25m 25.34m 89' 5" -
19 Joshua Seabrooks JR Leon 26.79m 32.95m 87' 11" -
20 Seth Calareso SR Wewahitchka 26.43m 21.41m 86' 8" -
21 Darius Glee JR Rickards 26.23m 29.38m 86' 1" -
22 Brian Crumity JR Jefferson County 25.99m 18.45m 85' 3" -
23 CJ Simon JR North Florida Christian 25.61m 27.15m 84' 0" -
24 Jeremiah Williams SR Rickards 25.22m 28.25m 82' 9" -
25 Lance Footman JR Jefferson County 24.71m 28.66m 81' 1" -
26 Ilijah Shuford JR Florida High 24.33m 20.68m 79' 10" -
27 Daughtry Richardson SO Godby 24.24m 24.48m 79' 6" -
28 Matthew Suit JR Wewahitchka 24.09m 17.34m 79' 0" -
29 Kelani King JR Jefferson County 23.64m 28.84m 77' 7" -
30 Isaiah Griffith JR Godby 23.61m 17.47m 77' 5" -
31 Michael Sumpter JR North Florida Christian 23.39m 22.22m 76' 9" -
32 Isaiah Baker SR Lincoln 23.38m 19.41m 76' 8" -
33 Amarrie Harris JR Florida High 23.20m 17.86m 76' 1" -
34 Joshua Howell SR Graceville 22.97m 19.98m 75' 4" -
35 Michael Abbott SO Blountstown 22.45m 17.51m 73' 8" -
36 Travis Williams FR Chiefland 19.13m 18.17m 62' 9" -
37 Will Ervin JR North Florida Christian 18.60m 15.25m 61' 0" -
Boys' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Tyren Hannah SR Lincoln 45.21m 47.92m 55.16m 34.36m 47.92m 55.16m 148' 4" 10
2 Shawn Peavy SR Blountstown 40.64m 35.76m 52.83m 52.02m 38.20m 52.83m 133' 4" 8
3 Keith Upthegrove SR Chiles 38.71m 32.13m 37.94m 40.26m 43.74m 28.65m 127' 0" 6
4 Jeremiah Matthews SR Lincoln 36.59m 35.13m 30.00m 33.66m 35.13m 38.42m 120' 0" 5
5 Jamichael McCants SO Godby 36.29m 47.18m 27.22m 30.48m 43.91m 32.30m 119' 1" 4
7 Will Chastain JR Wakulla 35.25m 40.54m 34.90m 31.02m 28.55m 35.96m 115' 8" 2
8 Alexander Tucker SR Chiles 33.67m 28.62m 40.07m 38.05m 39.06m 40.74m 110' 5" 1
9 Michael Brown SR Godby 33.20m 30.21m 42.50m 27.56m 40.17m 27.56m 108' 11" -
11 Christian Corbett JR Chiles 31.36m 38.89m 40.77m 27.91m 28.54m 25.72m 102' 11" -
12 Preston Loggins SO Rickards 30.79m 34.79m 27.40m 23.71m 39.72m 27.40m 101' 0" -
14 Brandon Firestine SR Chiefland 29.86m 31.05m 22.10m 32.55m 28.37m 21.50m 97' 11" -
17 Robert Montpellier JR Florida High 27.70m 24.38m 24.93m 27.70m 23.82m 30.19m 90' 10" -
23 CJ Simon JR North Florida Christian 25.61m 26.89m 22.54m 17.93m 32.78m 19.72m 84' 0" -
24 Jeremiah Williams SR Rickards 25.22m 23.45m 22.70m 28.50m 20.18m 26.23m 82' 9" -
Boys' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK ENGLISH SC
6 Khamari Brown JR Leon 33.04m 35.53m 116' 7" 3
13 Jaquan Samuels SO Godby 31.62m 30.40m 99' 9" -
15 Timari Brown JR Leon 33.11m 28.79m 94' 5" -
16 Landen Weatherford SR Chiefland 20.99m 27.99m 91' 10" -
18 Andre Johnson SO Graceville 25.07m 27.25m 89' 5" -
20 Seth Calareso SR Wewahitchka 29.34m 26.43m 86' 8" -
26 Ilijah Shuford JR Florida High 23.11m 24.33m 79' 10" -
27 Daughtry Richardson SO Godby 23.03m 24.24m 79' 6" -
28 Matthew Suit JR Wewahitchka 28.67m 24.09m 79' 0" -
29 Kelani King JR Jefferson County 18.44m 23.64m 77' 7" -
31 Michael Sumpter JR North Florida Christian 19.41m 23.39m 76' 9" -
Boys' Discus Flight 3
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
21 Darius Glee JR Rickards 26.23m 32.26m 19.15m 22.30m 28.07m 30.69m 29.12m 86' 1" -
22 Brian Crumity JR Jefferson County 25.99m 31.71m 26.25m 18.97m 18.97m 26.51m 23.91m 85' 3" -
25 Lance Footman JR Jefferson County 24.71m 30.15m 22.73m 19.03m 22.98m 19.77m 18.78m 81' 1" -
33 Amarrie Harris JR Florida High 23.20m 19.72m 25.52m 29.46m 25.75m 20.65m 26.45m 76' 1" -
36 Travis Williams FR Chiefland 19.13m 17.79m 17.60m 23.15m 21.23m 14.54m 21.43m 62' 9" -
37 Will Ervin JR North Florida Christian 18.60m 22.13m 20.83m 22.88m 16.74m 21.58m 18.79m 61' 0" -
Boys' Discus Flight 4
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
10 Joseph Rector SR Blountstown 31.40m 103' 0" -
19 Joshua Seabrooks JR Leon 26.79m 87' 11" -
30 Isaiah Griffith JR Godby 23.61m 77' 5" -
32 Isaiah Baker SR Lincoln 23.38m 76' 8" -
34 Joshua Howell SR Graceville 22.97m 75' 4" -
35 Michael Abbott SO Blountstown 22.45m 73' 8" -