March 6, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Caitlin Wilkey SR Chiles 5:01.01 4:39.94 6:28.31 10
2 Emily Molen SR Chiles 5:33.04 4:23.11 6:13.01 8
3 Megan Churchill SR Chiles 5:38.02 6:38.87 6:08.45 6
4 Niya Coleman FR Florida High 5:53.94 6:08.10 6:47.03 5
5 Morgan Wilson SO Community Christian (Tal) 5:55.51 6:55.95 6:59.51 4
6 Nina Prince SR Wakulla 5:56.08 7:25.10 6:10.33 3
7 Sarah Tychsen 8 Community Christian (Tal) 6:00.58 5:49.77 6:36.64 2
8 Olivia Dean JR Florida High 6:01.13 4:27.24 6:44.47 1
9 Tirzah Votaw JR Wakulla 6:03.22 7:44.93 5:26.90 -
10 Liz Mapp SO North Florida Christian 6:25.13 5:54.32 6:59.80 -
11 Leah McFarland 7 Florida High 6:38.37 5:38.62 6:22.44 -
12 Karis Desotell JR Community Christian (Tal) 6:40.15 6:08.14 7:44.18 -
13 Tianiya Hall-scales FR Rickards 6:58.81 5:09.92 7:07.19 -
14 Banner Hodge SO Chiefland 7:03.81 6:25.67 4:56.67 -
15 Ellie Webb JR Taylor County 7:17.04 8:05.12 5:54.01 -
16 Tahirah Peterson SR Rickards 7:23.22 8:03.11 9:36.19 -
17 Abby DeVuyst FR Blountstown 7:28.60 9:25.24 7:37.58 -
18 Alysha Durr 6 Chiefland 7:30.86 8:33.98 9:41.61 -
19 Faviola Barragan SO Blountstown 7:37.14 6:28.57 7:46.29 -
20 Liliana Vicente JR Blountstown 7:39.35 7:39.35 6:30.45 -
21 Emma Newman FR Madison County 7:40.78 6:40.88 7:54.61 -
22 Ahslynn Walker 7 Wewahitchka 7:41.49 9:13.79 8:27.64 -
23 Sydney Curtis FR Madison County 8:14.03 10:07.66 6:45.11 -
24 Jassani Wilcox 6 Chiefland 8:44.93 6:33.70 7:26.19 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Caitlin Wilkey SR Chiles 6:19.28 5:25.09 5:43.16 5:01.01 5:19.07 5:01.01 10
2 Emily Molen SR Chiles 6:06.35 6:36.32 5:23.05 7:02.96 5:56.36 5:33.04 8
3 Megan Churchill SR Chiles 5:51.54 4:00.00 7:09.29 6:01.69 3:56.62 5:38.02 6
4 Niya Coleman FR Florida High 6:36.42 4:53.77 6:15.18 5:36.25 7:18.89 5:53.94 5
7 Sarah Tychsen 8 Community Christian (Tal) 4:19.62 5:42.56 5:06.50 6:54.67 4:12.41 6:00.58 2
8 Olivia Dean JR Florida High 4:52.52 5:53.91 5:03.35 6:30.02 4:59.74 6:01.13 1
10 Liz Mapp SO North Florida Christian 5:23.51 5:23.51 6:44.39 7:34.46 7:07.50 6:25.13 -
11 Leah McFarland 7 Florida High 4:46.83 5:46.59 8:13.98 8:25.93 6:42.36 6:38.37 -
13 Tianiya Hall-scales FR Rickards 6:50.44 8:22.58 6:16.93 6:46.25 4:57.36 6:58.81 -
16 Tahirah Peterson SR Rickards 5:23.55 5:59.01 8:51.87 8:47.44 8:20.84 7:23.22 -
19 Faviola Barragan SO Blountstown 5:24.57 8:09.14 7:14.29 9:08.57 6:14.86 7:37.14 -
20 Liliana Vicente JR Blountstown 8:20.70 7:34.76 8:52.85 8:29.88 8:39.07 7:39.35 -
22 Ahslynn Walker 7 Wewahitchka 8:36.87 6:55.35 9:55.33 8:23.03 6:13.81 7:41.49 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Morgan Wilson SO Community Christian (Tal) 5:19.96 6:48.84 4:30.19 6:06.18 5:34.18 5:55.51 4:55.08 4
6 Nina Prince SR Wakulla 6:24.57 5:48.96 4:19.94 5:24.04 7:21.54 5:56.08 7:32.23 3
9 Tirzah Votaw JR Wakulla 5:52.33 6:50.44 6:17.75 5:08.74 4:50.58 6:03.22 4:28.79 -
12 Karis Desotell JR Community Christian (Tal) 7:48.18 5:28.13 5:00.12 5:32.13 5:40.13 6:40.15 7:16.17 -
14 Banner Hodge SO Chiefland 5:47.53 7:41.96 6:38.39 8:11.62 9:06.72 7:03.81 7:12.29 -
15 Ellie Webb JR Taylor County 5:19.04 7:08.30 5:27.78 7:21.41 6:28.97 7:17.04 5:10.30 -
17 Abby DeVuyst FR Blountstown 7:06.17 6:48.23 8:58.32 7:10.66 5:45.43 7:28.60 8:04.49 -
18 Alysha Durr 6 Chiefland 9:01.04 5:51.67 7:21.85 6:23.24 7:21.85 7:30.86 6:36.76 -
21 Emma Newman FR Madison County 6:17.84 9:31.37 9:17.55 9:12.94 8:17.65 7:40.78 8:26.86 -
23 Sydney Curtis FR Madison County 8:09.09 8:04.15 9:03.44 8:18.97 7:54.27 8:14.03 7:29.57 -
24 Jassani Wilcox 6 Chiefland 8:29.19 10:19.42 8:02.94 10:19.42 8:08.19 8:44.93 11:22.41 -