March 6, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Robert Pompey SR Rickards 12.07m 10.53m 14.04m 15.30m 13.62m 17.69m 16.57m 46' 0.75" 10
2 Joshua Mills-Kelly JR Rickards 14.01m 15.67m 12.74m 11.34m 12.10m 9.81m 9.30m 41' 9.75" 8
3 Jordan James SO Lincoln 9.65m 13.73m 12.37m 10.64m 9.28m 10.02m 12.00m 40' 7" 6
4 Joell Green JR Graceville 10.73m 14.75m 12.19m 13.41m 10.00m 8.78m 14.75m 40' 0" 5
5 Detrevian Nealy SR Jefferson County 12.28m 15.05m 12.04m 15.29m 10.60m 9.39m 12.64m 39' 6" 4
6 Le’Tavion Chandler JR Rickards 14.64m 10.83m 11.90m 10.12m 12.14m 9.76m 14.40m 39' 0.5" 3
7 Cameron Lee JR Wakulla 13.64m 12.24m 11.66m 10.26m 10.49m 9.21m 12.01m 38' 3.25" 2
8 Caleb Howard JR Blountstown 12.70m 13.40m 11.65m 9.32m 11.42m 10.37m 13.51m 38' 2.75" 1
9 Denzel Miller SO Wakulla 10.70m 8.86m 11.50m 13.57m 11.04m 8.05m 12.31m 37' 8.75" -
10 Najeh Glanton JR Taylor County 9.54m 7.70m 10.84m 11.49m 11.17m 8.24m 11.17m 35' 6.75" -
11 Dyron Porter JR Graceville 13.33m 13.76m 10.75m 10.75m 10.75m 9.57m 8.71m 35' 3.25" -
12 Luke Stockman SR Chiefland 7.60m 13.80m 10.70m 11.13m 11.77m 9.52m 10.06m 35' 1.25" -
13 Gregory Chatman JR Leon 10.66m 10.76m 10.55m 10.44m 11.50m 9.07m 8.44m 34' 7.5" -
14 Keiarryien Green JR Florida High 11.15m 11.68m 10.52m 12.83m 10.41m 12.52m 8.00m 34' 6.25" -
15 Charles Simmons SO Taylor County 8.11m 12.48m 10.40m 10.82m 11.86m 8.94m 7.28m 34' 1.5" -
16 Demarius Finklea JR Graceville 11.82m 13.03m 10.10m 12.63m 7.27m 10.91m 7.68m 33' 1.75" -
17 Malcolm Cole JR Leon 11.65m 8.13m 10.04m 8.13m 10.74m 8.94m 9.14m 32' 11.25" -
Boys' Triple Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
2 Joshua Mills-Kelly JR Rickards 13.38m 15.03m 9.94m 14.40m 15.54m 12.87m 12.74m 41' 9.75" 8
3 Jordan James SO Lincoln 11.01m 12.12m 11.13m 9.40m 13.36m 11.26m 12.37m 40' 7" 6
4 Joell Green JR Graceville 10.36m 10.00m 15.85m 10.00m 14.38m 13.77m 12.19m 40' 0" 5
5 Detrevian Nealy SR Jefferson County 9.15m 14.57m 10.96m 12.28m 14.21m 11.32m 12.04m 39' 6" 4
6 Le’Tavion Chandler JR Rickards 13.33m 14.64m 10.12m 9.52m 14.16m 12.14m 11.90m 39' 0.5" 3
7 Cameron Lee JR Wakulla 11.89m 8.16m 12.94m 9.79m 11.66m 14.23m 11.66m 38' 3.25" 2
9 Denzel Miller SO Wakulla 8.05m 11.16m 9.55m 10.24m 14.61m 9.32m 11.50m 37' 8.75" -
12 Luke Stockman SR Chiefland 12.30m 7.49m 11.66m 13.48m 8.56m 11.66m 10.70m 35' 1.25" -
13 Gregory Chatman JR Leon 9.07m 8.33m 12.87m 12.34m 10.13m 10.34m 10.55m 34' 7.5" -
16 Demarius Finklea JR Graceville 11.11m 13.13m 12.32m 10.30m 7.37m 7.47m 10.10m 33' 1.75" -
17 Malcolm Cole JR Leon 8.84m 7.33m 11.65m 10.74m 10.94m 11.45m 10.04m 32' 11.25" -
Boys' Triple Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Robert Pompey SR Rickards 18.11m 14.04m 11.37m 14.32m 13.76m 14.32m 10.81m 46' 0.75" 10
8 Caleb Howard JR Blountstown 13.51m 11.65m 14.45m 13.28m 9.79m 9.44m 9.44m 38' 2.75" 1
10 Najeh Glanton JR Taylor County 13.55m 10.84m 11.06m 9.21m 9.65m 9.76m 7.70m 35' 6.75" -
11 Dyron Porter JR Graceville 13.87m 10.75m 11.29m 7.85m 9.35m 7.63m 10.43m 35' 3.25" -
14 Keiarryien Green JR Florida High 12.94m 10.52m 11.68m 11.99m 7.89m 8.10m 9.78m 34' 6.25" -
15 Charles Simmons SO Taylor County 12.79m 10.40m 13.42m 7.80m 8.84m 13.31m 9.88m 34' 1.5" -