March 6, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Kaseem Ibraheem-Washington SO Rickards 40.48 45.48 49.97 10
2 Detrevian Nealy SR Jefferson County 53.60 48.54 50.56 8
3 Curtis Williams JR Leon 1:02.74 53.12 50.59 6
4 Jordan Greenwood SR Rickards 54.78 1:03.99 51.19 5
5 Corneilus Barnes SR Godby 39.50 1:06.17 51.29 4
6 Robert Wilson SO Lincoln 40.60 41.63 51.39 3
7 Jamal Watkins SR Rickards 51.16 41.34 51.67 2
8 Ian Clark JR Leon 1:05.56 57.24 52.03 1
9 Kelani King JR Jefferson County 43.57 1:08.62 54.46 -
10 Rajauhn Sancho JR Lincoln 53.64 44.88 54.73 -
11 Chance Glanton SO Taylor County 1:07.02 1:00.88 55.85 -
12 Miles Stanley SR Madison County 54.75 1:04.80 55.86 -
13 Nick Strachan SR St. John Paul Catholic 53.73 1:01.00 55.96 -
14 Sheldon Walker SR Florida High 51.18 41.06 56.24 -
15 Michael Ash Jr FR Godby 54.70 42.86 56.39 -
16 Kobe Buggs JR Leon 45.20 57.62 56.49 -
17 Zamarion Smith SO Wakulla 53.73 1:06.73 56.55 -
18 Roberto Rosa SO Blountstown 44.51 1:07.91 57.06 -
19 Leonard Arrington SO Godby 1:07.35 1:01.07 57.07 -
20 Tate Daniels SO Wakulla Christian 1:09.85 1:03.98 58.69 -
21 Shemuel Roberts JR FAMU DRS 1:10.66 1:01.83 58.88 -
22 Ostin Perkins 8 North Florida Christian 51.47 1:05.67 59.16 -
23 Gavin Payne SR Community Christian (Tal) 48.70 1:10.67 59.38 -
24 Jayden Haedicke SR Chiles 47.81 1:17.69 59.76 -
25 Akil Rivers SR Godby 1:11.19 1:02.82 59.82 -
26 Sammy Taylor JR Wakulla 1:08.80 58.63 59.82 -
27 Damon McMillan SR Wakulla Christian 43.80 49.20 59.99 -
28 Wyatt Calam JR Blountstown 46.94 53.56 1:00.18 -
29 Dylan McClellan SO Blountstown 59.21 59.81 1:00.41 -
30 Za'Tavion Young JR Godby 54.12 45.61 1:00.81 -
31 Stavon McCreary SO Madison County 1:04.85 1:10.36 1:01.18 -
32 Arrow Harris 8 Community Christian (Tal) 1:17.53 1:19.39 1:02.02 -
33 Trent Hackett JR Florida High 53.81 1:16.50 1:04.83 -
34 Jaquan West FR FAMU DRS 1:05.51 1:02.87 1:06.17 -
35 Nathan Behrens JR Wakulla 47.01 1:03.13 1:07.15 -
36 Conner Roberts FR Wewahitchka 53.23 1:24.90 1:07.38 -
37 Jonathan Adams 6 Chiefland 1:29.76 1:16.54 1:09.58 -
38 Ja'Hunter Jackson JR Taylor County 1:26.21 1:07.13 1:10.66 -
39 Lance Petersen 8 Franklin County 58.77 1:14.34 1:10.80 -
40 Nathaniel Young 7 Wewahitchka 57.44 52.91 1:15.58 -
41 Jeremiah Phillips SO Community Christian (Tal) 1:22.17 1:27.86 1:21.35 -
42 Justin Johnson FR Wewahitchka 1:34.63 1:42.17 1:23.74 -
43 Ja'marion White 7 Chiefland 1:14.94 1:33.47 1:24.20 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Michael Ash Jr FR Godby 1:03.16 41.73 1:12.18 40.04 1:08.80 56.39 52.45 -
20 Tate Daniels SO Wakulla Christian 59.87 52.24 1:05.15 44.02 1:11.02 58.69 43.43 -
36 Conner Roberts FR Wewahitchka 55.26 1:20.86 1:22.21 55.26 1:14.12 1:07.38 1:18.16 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
37 Jonathan Adams 6 Chiefland 1:12.37 1:02.63 1:26.98 1:09.58 49.41 53.58 1:11.67 -
39 Lance Petersen 8 Franklin County 55.23 55.94 1:27.09 1:10.80 1:13.64 49.56 1:12.93 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Chance Glanton SO Taylor County 55.85 48.59 39.66 55.30 -
33 Trent Hackett JR Florida High 1:04.83 49.27 1:01.59 59.00 -
34 Jaquan West FR FAMU DRS 1:06.17 54.26 1:15.44 52.28 -
43 Ja'marion White 7 Chiefland 1:24.20 1:47.78 1:31.78 59.79 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
35 Nathan Behrens JR Wakulla 1:13.87 1:25.28 47.68 1:07.15 -
38 Ja'Hunter Jackson JR Taylor County 1:31.16 56.53 1:23.38 1:10.66 -
40 Nathaniel Young 7 Wewahitchka 1:22.39 1:00.47 58.20 1:15.58 -
41 Jeremiah Phillips SO Community Christian (Tal) 1:42.50 1:19.73 1:10.78 1:21.35 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Kelani King JR Jefferson County 1:02.63 54.46 51.74 57.73 52.29 -
19 Leonard Arrington SO Godby 40.52 57.07 1:08.49 53.65 41.09 -
21 Shemuel Roberts JR FAMU DRS 1:07.72 58.88 1:15.37 1:06.54 47.11 -
29 Dylan McClellan SO Blountstown 42.29 1:00.41 58.00 58.00 55.58 -
32 Arrow Harris 8 Community Christian (Tal) 1:12.57 1:02.02 50.86 49.00 1:08.23 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Roberto Rosa SO Blountstown 57.06 -
23 Gavin Payne SR Community Christian (Tal) 59.38 -
27 Damon McMillan SR Wakulla Christian 59.99 -
28 Wyatt Calam JR Blountstown 1:00.18 -
31 Stavon McCreary SO Madison County 1:01.18 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Miles Stanley SR Madison County 55.86 -
16 Kobe Buggs JR Leon 56.49 -
22 Ostin Perkins 8 North Florida Christian 59.16 -
30 Za'Tavion Young JR Godby 1:00.81 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Nick Strachan SR St. John Paul Catholic 42.53 59.32 55.96 39.18 49.25 -
14 Sheldon Walker SR Florida High 1:00.18 1:05.24 56.24 1:08.62 1:05.80 -
17 Zamarion Smith SO Wakulla 43.55 45.81 56.55 50.33 1:11.82 -
24 Jayden Haedicke SR Chiles 1:15.90 1:03.35 59.76 50.80 1:15.30 -
26 Sammy Taylor JR Wakulla 1:11.19 1:16.57 59.82 1:07.60 58.03 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Curtis Williams JR Leon 39.97 49.58 44.02 1:03.75 50.59 6
8 Ian Clark JR Leon 56.20 1:05.04 58.80 50.47 52.03 1
10 Rajauhn Sancho JR Lincoln 56.92 1:08.42 52.54 1:00.21 54.73 -
25 Akil Rivers SR Godby 43.67 43.07 1:01.62 56.83 59.82 -
42 Justin Johnson FR Wewahitchka 1:11.18 1:12.86 1:16.21 1:04.48 1:23.74 -
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Kaseem Ibraheem-Washington SO Rickards 46.98 49.97 10
2 Detrevian Nealy SR Jefferson County 49.05 50.56 8
4 Jordan Greenwood SR Rickards 36.35 51.19 5
5 Corneilus Barnes SR Godby 1:04.63 51.29 4
6 Robert Wilson SO Lincoln 41.63 51.39 3
7 Jamal Watkins SR Rickards 49.09 51.67 2