March 6, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 David Keen SR North Florida Christian 4:36.03 10
2 Hawthorne Hay SR Chiles 4:37.30 8
3 Jalen Brownlee JR Rickards 4:42.07 6
4 Jordan Guice JR Rickards 4:43.23 5
5 Xander Peacock SR Blountstown 4:45.82 4
6 John Yearty SR Chiles 5:07.53 3
7 Zachary Wynn JR North Florida Christian 5:13.78 2
8 Gabriel Miles JR Rickards 5:16.61 1
9 Cannon Cowhey 7 Florida High 5:17.97 -
10 Samuel Orr SR Wakulla 5:19.24 -
11 Austin Pennington FR Blountstown 5:19.51 -
12 Cameron Massa SR Chiles 5:20.60 -
13 Zakeric Whitehead JR Leon 5:20.61 -
14 Saul Puente SR Blountstown 5:22.61 -
15 Tyler Grubbs JR North Florida Christian 5:23.24 -
16 Shiquel Tucker FR Godby 5:29.19 -
17 Brandon Smiroldo SR Wakulla 5:30.90 -
18 Ryder Sasser JR Graceville 5:33.77 -
19 Bryce Broga FR Florida High 5:36.46 -
20 Aiden Evans 8 Wewahitchka 5:46.29 -
21 Christopher Tychsen 8 Community Christian (Tal) 5:50.42 -
22 Jaden Rye FR Madison County 5:57.41 -
23 Luke Aagaard JR Community Christian (Tal) 6:03.13 -
24 Cole Manning FR Community Christian (Tal) 6:06.71 -
25 Tyler Griffin JR FAMU DRS 6:11.34 -
26 Josiah Friddle 7 Franklin County 6:19.89 -
27 James Raines SO Chiefland 6:20.29 -
28 Eladio Ramirez 8 Graceville 6:26.55 -
29 BJ Cole 8 Wewahitchka 6:28.30 -
30 Dev'eion Gibbs   FAMU DRS 6:29.81 -
31 Sampson Jackson FR FAMU DRS 6:34.76 -
32 James Clark 7 Wewahitchka 6:45.11 -
33 Ethan Reynolds FR Chiefland 6:49.02 -
34 Isaac Swope JR Wakulla 6:50.67 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Ryder Sasser JR Graceville 5:17.09 5:00.40 4:23.68 5:40.45 7:10.57 5:33.77 5:37.11 -
19 Bryce Broga FR Florida High 4:02.26 5:23.01 6:06.75 4:32.54 6:37.03 5:36.46 5:12.91 -
20 Aiden Evans 8 Wewahitchka 6:59.01 6:07.07 6:10.53 4:43.96 5:01.28 5:46.29 6:34.77 -
21 Christopher Tychsen 8 Community Christian (Tal) 4:12.31 6:11.45 4:36.84 6:32.47 6:39.48 5:50.42 6:53.50 -
22 Jaden Rye FR Madison County 6:08.14 6:22.43 7:30.34 4:35.21 7:41.06 5:57.41 5:00.23 -
23 Luke Aagaard JR Community Christian (Tal) 5:23.19 7:12.13 4:35.98 4:43.25 5:26.82 6:03.13 4:50.51 -
24 Cole Manning FR Community Christian (Tal) 5:19.04 5:15.37 7:38.39 7:38.39 7:56.73 6:06.71 6:25.05 -
25 Tyler Griffin JR FAMU DRS 5:15.64 7:36.75 6:33.62 4:23.66 5:49.06 6:11.34 4:34.80 -
26 Josiah Friddle 7 Franklin County 4:41.12 4:33.52 7:13.08 5:07.71 7:58.67 6:19.89 5:15.31 -
27 James Raines SO Chiefland 7:17.34 6:20.29 4:37.62 6:54.52 6:16.49 6:20.29 5:00.43 -
28 Eladio Ramirez 8 Graceville 7:24.54 7:09.07 6:34.29 6:42.02 7:47.73 6:26.55 5:05.38 -
29 BJ Cole 8 Wewahitchka 7:18.78 8:05.38 5:18.41 6:43.84 4:43.46 6:28.30 7:11.02 -
30 Dev'eion Gibbs   FAMU DRS 8:07.27 4:52.36 8:03.37 6:45.41 4:56.26 6:29.81 7:16.59 -
31 Sampson Jackson FR FAMU DRS 4:48.18 6:58.45 6:18.97 5:43.45 8:01.61 6:34.76 5:55.29 -
32 James Clark 7 Wewahitchka 8:10.19 6:49.17 7:33.73 7:13.47 6:00.55 6:45.11 5:11.94 -
33 Ethan Reynolds FR Chiefland 4:50.41 5:51.76 8:10.83 7:13.57 6:57.20 6:49.02 6:36.75 -
34 Isaac Swope JR Wakulla 7:56.38 5:16.22 6:30.14 5:03.90 6:38.35 6:50.67 7:15.31 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 David Keen SR North Florida Christian 4:41.55 3:46.35 4:44.31 4:49.84 5:31.24 4:36.03 3:40.83 10
2 Hawthorne Hay SR Chiles 4:37.30 4:53.94 5:05.03 3:44.62 5:43.86 4:37.30 3:16.89 8
3 Jalen Brownlee JR Rickards 3:34.38 5:24.38 3:23.09 5:27.21 4:44.89 4:42.07 3:37.20 6
4 Jordan Guice JR Rickards 3:35.26 5:08.72 3:29.59 3:40.92 6:05.37 4:43.23 5:56.87 5
5 Xander Peacock SR Blountstown 4:17.24 3:20.08 4:54.40 4:20.10 6:03.00 4:45.82 5:08.69 4
6 John Yearty SR Chiles 4:27.56 4:49.08 4:30.63 4:36.78 4:49.08 5:07.53 5:50.59 3
7 Zachary Wynn JR North Florida Christian 4:14.17 3:58.48 5:10.65 4:58.09 5:45.16 5:13.78 6:41.64 2
8 Gabriel Miles JR Rickards 4:54.45 6:38.93 4:48.12 5:07.12 6:48.43 5:16.61 6:45.26 1
9 Cannon Cowhey 7 Florida High 5:40.23 4:14.38 6:31.11 5:52.95 4:58.90 5:17.97 6:12.03 -
10 Samuel Orr SR Wakulla 4:34.55 6:00.75 6:35.86 6:55.02 5:16.05 5:19.24 5:41.59 -
11 Austin Pennington FR Blountstown 5:48.27 6:52.17 5:32.29 6:55.37 4:12.42 5:19.51 4:25.20 -
12 Cameron Massa SR Chiles 6:53.58 5:43.05 5:14.19 6:05.49 6:18.31 5:20.60 6:50.37 -
13 Zakeric Whitehead JR Leon 4:51.76 4:00.46 4:10.08 4:45.35 5:23.82 5:20.61 5:01.38 -
14 Saul Puente SR Blountstown 4:43.90 4:18.09 6:59.40 6:04.55 5:54.88 5:22.61 4:21.32 -
15 Tyler Grubbs JR North Florida Christian 6:34.36 5:26.48 4:02.43 4:28.29 6:34.36 5:23.24 4:41.22 -
16 Shiquel Tucker FR Godby 4:10.19 3:53.73 4:20.06 3:57.02 5:12.73 5:29.19 6:35.03 -
17 Brandon Smiroldo SR Wakulla 6:43.70 7:00.25 4:57.81 5:20.98 4:08.18 5:30.90 6:50.32 -