March 6, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jordan Guice JR Rickards 1:49.67 2:03.22 10
2 Nicholas Ciarlariello JR Community Christian (Tal) 1:39.02 2:05.34 8
3 Dom Koenders SR Chiles 2:13.15 2:05.61 6
4 Justin Moore SO Leon 1:48.42 2:07.55 5
5 Amarie Moore JR Godby 1:29.69 2:08.12 4
6 Shawn Marcum SR Chiles 1:53.45 2:08.92 3
7 James Kilduff SR Chiles 2:21.52 2:09.83 2
8 Jayden Farmer JR Florida High 2:18.08 2:12.77 1
9 Rajauhn Sancho JR Lincoln 2:00.91 2:12.86 -
10 Morgan Castano SR Florida High 2:46.22 2:12.97 -
11 Carson Freeland 8 Community Christian (Tal) 1:53.40 2:16.62 -
12 Luke Stockman SR Chiefland 2:39.03 2:17.09 -
13 Samuel Orr SR Wakulla 2:54.73 2:17.58 -
14 Tyler Turner JR North Florida Christian 1:56.51 2:18.70 -
15 Mario Cole JR Wewahitchka 2:24.29 2:18.74 -
16 Darien Lawrence JR Lincoln 1:45.22 2:22.18 -
17 Gregory Washington JR Florida High 1:49.61 2:22.35 -
18 Saul Puente SR Blountstown 2:50.29 2:23.10 -
19 Gideon Dial SO St. John Paul Catholic 2:31.73 2:27.31 -
20 Jack Tzompaxtle JR Graceville 1:54.17 2:28.27 -
21 Nolan Quinton JR Community Christian (Tal) 2:26.21 2:33.90 -
22 Cristian Gonzalez 8 Blountstown 2:12.99 2:36.45 -
23 Grahame Prentice JR St. John Paul Catholic 2:30.27 2:36.53 -
24 Marque Deveaux SO Sneads 3:07.74 2:37.76 -
25 Travis Keaton 8 Jefferson County 2:01.60 2:40.00 -
26 Caleb Acoff JR Rickards 2:20.11 2:41.04 -
27 Sampson Jackson FR FAMU DRS 2:57.45 2:41.31 -
28 Charles Waldon FR FAMU DRS 2:17.26 2:41.48 -
29 Kalebs Pritchard FR Chiefland 3:13.90 2:45.72 -
30 Eladio Ramirez 8 Graceville 2:15.92 2:45.75 -
31 Cam Methvin 8 North Florida Christian 2:02.83 2:45.98 -
32 Landon Owens FR Wakulla Christian 3:39.95 2:51.83 -
33 Andrew Lourcey SR Wakulla 3:08.36 2:52.80 -
34 Jaaron Evans SO Wewahitchka 2:58.77 2:53.56 -
35 Mason Jarmon FR Wakulla Christian 2:08.22 3:03.16 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
16 Darien Lawrence JR Lincoln 1:45.22 2:22.18 -
17 Gregory Washington JR Florida High 1:41.07 2:22.35 -
22 Cristian Gonzalez 8 Blountstown 3:06.18 2:36.45 -
26 Caleb Acoff JR Rickards 3:14.86 2:41.04 -
27 Sampson Jackson FR FAMU DRS 2:25.18 2:41.31 -
29 Kalebs Pritchard FR Chiefland 2:07.61 2:45.72 -
31 Cam Methvin 8 North Florida Christian 3:17.52 2:45.98 -
32 Landon Owens FR Wakulla Christian 2:14.03 2:51.83 -
33 Andrew Lourcey SR Wakulla 2:37.25 2:52.80 -
34 Jaaron Evans SO Wewahitchka 3:05.71 2:53.56 -
35 Mason Jarmon FR Wakulla Christian 2:57.67 3:03.16 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Justin Moore SO Leon 2:07.55 1:36.94 1:33.12 1:39.49 2:15.21 2:12.66 1:31.84 5
11 Carson Freeland 8 Community Christian (Tal) 2:16.62 2:43.95 1:46.57 2:17.99 2:17.99 1:45.20 2:11.16 -
13 Samuel Orr SR Wakulla 2:17.58 2:57.48 2:56.11 2:53.35 2:54.73 2:16.21 2:57.48 -
14 Tyler Turner JR North Florida Christian 2:18.70 1:39.87 1:42.64 2:15.93 1:41.25 2:28.41 2:58.93 -
18 Saul Puente SR Blountstown 2:23.10 1:57.35 2:05.93 2:18.81 2:08.79 2:15.95 2:30.26 -
19 Gideon Dial SO St. John Paul Catholic 2:27.31 2:52.36 2:14.06 2:00.80 1:47.54 2:56.78 1:50.49 -
20 Jack Tzompaxtle JR Graceville 2:28.27 2:16.41 2:07.52 2:00.10 2:09.00 1:45.28 2:09.00 -
21 Nolan Quinton JR Community Christian (Tal) 2:33.90 2:46.22 2:49.29 2:56.99 2:12.36 2:53.91 3:07.76 -
23 Grahame Prentice JR St. John Paul Catholic 2:36.53 2:17.75 2:06.79 2:38.10 2:53.75 2:41.23 1:54.27 -
24 Marque Deveaux SO Sneads 2:37.76 1:56.75 3:03.01 2:18.83 1:58.32 2:50.38 3:14.05 -
25 Travis Keaton 8 Jefferson County 2:40.00 1:55.20 2:04.80 2:52.80 2:11.20 3:13.60 2:20.80 -
28 Charles Waldon FR FAMU DRS 2:41.48 2:59.25 2:51.17 2:56.02 3:02.48 2:14.03 3:07.32 -
30 Eladio Ramirez 8 Graceville 2:45.75 2:22.55 2:27.52 2:52.38 3:18.90 2:29.18 2:25.86 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jordan Guice JR Rickards 2:03.22 1:53.37 2:24.17 2:11.85 10
2 Nicholas Ciarlariello JR Community Christian (Tal) 2:05.34 2:32.92 1:37.77 2:29.16 8
3 Dom Koenders SR Chiles 2:05.61 1:45.52 1:27.93 1:35.47 6
5 Amarie Moore JR Godby 2:08.12 2:00.44 1:45.06 2:09.41 4
6 Shawn Marcum SR Chiles 2:08.92 2:43.73 2:36.00 2:43.73 3
7 James Kilduff SR Chiles 2:09.83 1:43.87 2:03.34 2:28.01 2
8 Jayden Farmer JR Florida High 2:12.77 2:07.46 2:32.69 1:46.22 1
9 Rajauhn Sancho JR Lincoln 2:12.86 2:10.21 2:36.78 2:40.76 -
10 Morgan Castano SR Florida High 2:12.97 1:47.71 2:15.63 1:35.74 -
12 Luke Stockman SR Chiefland 2:17.09 2:47.25 1:35.97 1:53.79 -
15 Mario Cole JR Wewahitchka 2:18.74 2:45.10 2:09.03 1:59.32 -