March 6, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Caitlin Wilkey SR Chiles 2:55.28 2:27.01 2:21.35 2:46.80 1:55.91 2:22.77 10
2 Emily Molen SR Chiles 1:44.87 2:55.28 2:29.81 3:01.27 1:58.35 1:59.85 8
3 Lanayjah Kelly SO Godby 2:01.16 2:43.57 2:31.45 2:52.66 2:13.28 3:12.35 6
4 Anaya Thompson SO Godby 1:52.51 2:24.88 2:34.12 1:47.89 2:09.46 3:11.11 5
5 Amaya Jones JR Godby 2:43.62 1:59.99 2:35.82 2:46.73 2:43.62 2:29.59 4
6 Olivia Dean JR Florida High 2:42.50 2:26.57 2:39.31 3:14.36 1:54.71 3:04.80 3
7 Morgan Wilson SO Community Christian (Tal) 2:13.73 2:57.76 2:43.08 2:21.88 2:51.24 2:34.93 2
8 Ashley Murphy SR Chiles 2:21.24 2:02.96 2:46.16 3:26.04 2:49.49 2:31.21 1
9 Lidia McLane FR Leon 2:33.12 2:14.61 2:48.26 2:01.15 2:01.15 2:41.53 -
10 Danielle Johnson FR Leon 3:18.71 1:58.89 2:49.83 3:05.12 3:05.12 2:53.23 -
11 Arie Wilson 7 FAMU DRS 3:09.11 2:14.09 2:51.91 3:24.58 3:15.98 3:26.30 -
12 Katherine Bouck SO Community Christian (Tal) 3:32.11 3:44.28 2:53.86 3:25.16 3:39.07 2:10.40 -
13 Karis Desotell JR Community Christian (Tal) 3:06.07 3:28.67 2:53.89 2:06.94 2:41.72 2:05.20 -
14 Jordyn Ward 8 Blountstown 3:10.68 2:44.20 2:56.55 2:56.55 2:38.90 3:47.75 -
15 Katherine Currie FR Florida High 2:32.36 2:59.24 2:59.24 2:23.40 3:04.62 2:10.85 -
16 Seraiah Parker SO Rickards 3:07.80 3:20.44 3:00.57 2:28.07 3:45.72 3:51.13 -
17 Tianiya Hall-scales FR Rickards 2:20.21 3:09.38 3:02.09 2:07.47 2:22.03 2:22.03 -
18 Nia Terry FR Florida High 2:08.01 3:37.61 3:02.86 2:09.83 3:01.04 2:18.98 -
19 Aida Richardson FR Leon 2:21.53 3:49.75 3:03.80 3:12.99 2:39.91 3:29.54 -
20 Haley Weston 7 Wewahitchka 3:12.72 2:52.33 3:05.30 3:14.57 2:46.77 3:31.25 -
21 Jovani Washington   FAMU DRS 3:16.45 2:48.39 3:07.09 3:05.22 2:25.93 2:46.51 -
22 Banner Hodge SO Chiefland 3:17.67 2:16.85 3:10.06 2:18.75 3:11.96 3:34.77 -
23 Ellie Webb JR Taylor County 4:05.49 2:32.44 3:17.97 3:12.03 2:26.50 3:31.83 -
24 Kennedy Middleton 8 FAMU DRS 2:46.45 4:17.60 3:18.15 2:34.56 3:41.93 4:15.62 -
25 Anna Sweet FR Wakulla Christian 2:23.00 3:48.41 3:18.61 4:12.24 2:42.86 2:52.79 -
26 Liliana Vicente JR Blountstown 3:47.21 3:49.22 3:21.07 4:15.36 3:59.28 4:19.38 -
27 Hannah Webb JR Taylor County 4:09.12 4:01.01 3:22.53 4:05.07 3:00.26 4:01.01 -
28 Tabitha Welch FR Chiefland 3:56.89 4:15.27 3:24.21 3:20.13 2:55.62 3:22.17 -
29 Alysha Durr 6 Chiefland 3:29.30 4:10.74 3:27.22 2:37.49 2:49.92 2:54.07 -
30 Alexia Harvey SO Graceville 4:04.98 3:37.99 3:27.61 4:19.52 4:13.29 4:21.59 -
31 Macey Laster SR Graceville 3:34.02 2:58.00 3:31.90 4:03.69 3:36.14 4:29.12 -
32 Sydney Curtis FR Madison County 2:45.01 4:15.42 3:46.03 4:53.84 3:55.08 4:47.06 -
33 Caylin Kuhner SO Franklin County 3:11.48 5:00.89 4:08.67 3:46.29 4:41.00 5:20.79 -
34 Janacia Bunyon Senior Franklin County 4:52.48 3:19.99 4:09.98 3:02.49 4:34.98 3:24.99 -
35 Deja Jackson   Leon 4:19.47 4:01.97 4:51.53 5:38.18 4:51.53 5:09.03 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Lidia McLane FR Leon 3:06.77 2:48.26 3:18.55 2:26.39 -
10 Danielle Johnson FR Leon 2:07.38 2:49.83 2:00.58 3:20.40 -
19 Aida Richardson FR Leon 2:10.50 3:03.80 3:42.40 3:11.16 -
21 Jovani Washington   FAMU DRS 3:44.51 3:07.09 2:42.77 2:55.87 -
23 Ellie Webb JR Taylor County 3:21.93 3:17.97 3:19.95 3:45.69 -
27 Hannah Webb JR Taylor County 3:22.53 3:22.53 3:02.28 2:46.08 -
28 Tabitha Welch FR Chiefland 3:20.13 3:24.21 4:21.39 2:24.99 -
29 Alysha Durr 6 Chiefland 3:25.15 3:27.22 3:16.86 3:23.08 -
32 Sydney Curtis FR Madison County 4:15.42 3:46.03 4:49.32 4:47.06 -
33 Caylin Kuhner SO Franklin County 4:23.59 4:08.67 3:23.91 3:38.83 -
34 Janacia Bunyon Senior Franklin County 4:52.48 4:09.98 4:02.48 4:49.98 -
35 Deja Jackson   Leon 3:29.91 4:51.53 6:18.99 4:28.21 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
14 Jordyn Ward 8 Blountstown 3:08.91 2:56.55 -
15 Katherine Currie FR Florida High 3:27.92 2:59.24 -
16 Seraiah Parker SO Rickards 2:42.52 3:00.57 -
17 Tianiya Hall-scales FR Rickards 3:40.33 3:02.09 -
18 Nia Terry FR Florida High 3:24.81 3:02.86 -
20 Haley Weston 7 Wewahitchka 3:27.54 3:05.30 -
22 Banner Hodge SO Chiefland 2:32.05 3:10.06 -
24 Kennedy Middleton 8 FAMU DRS 2:44.47 3:18.15 -
25 Anna Sweet FR Wakulla Christian 2:48.82 3:18.61 -
26 Liliana Vicente JR Blountstown 4:15.36 3:21.07 -
30 Alexia Harvey SO Graceville 3:44.22 3:27.61 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Caitlin Wilkey SR Chiles 2:21.35 2:53.86 3:02.35 2:02.98 2:24.18 10
2 Emily Molen SR Chiles 2:29.81 2:13.33 2:52.29 1:47.87 2:31.31 8
3 Lanayjah Kelly SO Godby 2:31.45 2:13.28 3:03.26 2:22.37 2:07.22 6
4 Anaya Thompson SO Godby 2:34.12 2:06.38 3:12.65 2:35.67 2:51.08 5
5 Amaya Jones JR Godby 2:35.82 1:53.75 2:20.24 3:17.90 3:22.57 4
6 Olivia Dean JR Florida High 2:39.31 3:17.55 2:29.76 3:23.92 2:50.47 3
7 Morgan Wilson SO Community Christian (Tal) 2:43.08 2:26.78 3:02.65 2:51.24 3:23.85 2
8 Ashley Murphy SR Chiles 2:46.16 2:52.81 2:07.95 3:04.44 3:22.72 1
11 Arie Wilson 7 FAMU DRS 2:51.91 2:20.97 2:55.35 3:02.23 2:34.72 -
12 Katherine Bouck SO Community Christian (Tal) 2:53.86 3:28.64 3:35.59 2:03.44 3:14.73 -
13 Karis Desotell JR Community Christian (Tal) 2:53.89 2:53.89 3:37.37 2:53.89 2:46.94 -
31 Macey Laster SR Graceville 3:31.90 4:18.52 4:33.36 3:27.67 3:50.98 -