March 6, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Avery Boyd SR Godby 21.71 22.58 10
2 Dominic Larry JR Lincoln 22.29 26.53 8
3 Curtis Williams JR Leon 22.35 16.32 6
4 Tiki Netherland SR Rickards 22.59 28.47 5
5 Deandrae McCray JR North Florida Christian 22.71 22.26 4
6 Tashod Wingfield SR Godby 23.05 18.91 3
7 Jamal Watkins SR Rickards 23.08 17.78 2
8 Javonta Anderson SR Leon 23.16 21.08 1
9 Kareem Titre SO Lincoln 23.22 23.69 -
10 Corneilus Barnes SR Godby 23.70 25.36 -
11 Savion Knight JR Chiles 23.78 22.60 -
12 Chase Gillespi SO Chiles 23.98 25.42 -
13 Byron Jackson SR St. John Paul Catholic 24.24 18.67 -
14 Jayden Jefferson SO Godby 24.36 25.34 -
15 Keiarryien Green JR Florida High 24.41 31.25 -
16 Will Boggs JR St. John Paul Catholic 24.48 21.79 -
17 Torey Walker SR Rickards 24.74 28.95 -
18 Jeremiah Godwin SO Blountstown 24.88 22.64 -
19 Tre Donaldson SO Florida High 24.90 22.16 -
20 Markeem Martin SR Godby 24.91 31.14 -
21 Khayman Barnes JR Godby 25.00 22.25 -
22 Chance Glanton SO Taylor County 25.02 27.03 -
23 Za'Tavion Young JR Godby 25.20 25.71 -
24 Mason Anderson JR Godby 25.25 20.96 -
25 Litterman Joseph III SO Graceville 25.37 21.31 -
26 Zarryen Gaines FR Godby 25.44 25.70 -
27 Baquare Whitaker JR North Florida Christian 25.56 26.08 -
28 Javon Simmons FR FAMU DRS 25.57 19.69 -
29 DeTerryan Murphy SO Blountstown 25.62 25.11 -
30 Stavon McCreary SO Madison County 25.75 23.18 -
31 Joell Green JR Graceville 25.78 28.36 -
32 Ja'ohn Jackson FR Madison County 25.93 28.27 -
33 Stylez Williams SO Taylor County 25.98 25.20 -
34 Lonnie Williams JR Godby 26.04 29.43 -
35 Michael Francis SO Godby 26.05 32.83 -
36 DJ More SO Chiefland 26.13 26.40 -
37 Aiden Samano SO Taylor County 26.35 27.41 -
38 Hunter Duval SO Franklin County 26.44 24.59 -
39 Tavaun Wint FR Blountstown 26.50 33.66 -
40 Edmond Lewis SO Godby 26.85 28.20 -
41 Dashaun Clemons' JR Chiefland 27.06 21.92 -
42 Denim Harris SO Godby 27.12 19.26 -
43 Jaiden Coleman FR Chiefland 27.39 21.64 -
44 Lee Gilliam SO Leon 27.59 24.01 -
45 Lance Footman JR Jefferson County 27.62 35.63 -
46 Jimichael Lawson FR Godby 28.01 25.21 -
47 Cooper Johnson FR Community Christian (Tal) 29.59 35.22 -
48 Travis Cooper SR Godby 30.27 23.01 -
49 Lance Petersen 8 Franklin County 31.57 27.79 -
50 Grant Payne SO Community Christian (Tal) 32.26 36.14 -
51 Justin Johnson FR Wewahitchka 35.53 43.71 -
52 Braydon Brown 7 Franklin County 38.03 27.39 -
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Tre Donaldson SO Florida High 31.13 27.15 29.88 21.92 24.90 -
24 Mason Anderson JR Godby 22.22 26.26 32.32 30.81 25.25 -
29 DeTerryan Murphy SO Blountstown 32.29 33.05 21.78 22.04 25.62 -
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
51 Justin Johnson FR Wewahitchka 35.53 31.27 -
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Zarryen Gaines FR Godby 25.44 -
28 Javon Simmons FR FAMU DRS 25.57 -
44 Lee Gilliam SO Leon 27.59 -
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Corneilus Barnes SR Godby 23.47 29.63 23.70 30.81 24.65 24.65 25.84 -
18 Jeremiah Godwin SO Blountstown 20.65 31.35 24.88 19.41 32.10 19.66 18.17 -
39 Tavaun Wint FR Blountstown 28.09 26.77 26.50 26.77 19.61 33.92 28.09 -
40 Edmond Lewis SO Godby 19.60 25.24 26.85 28.20 26.85 31.69 22.29 -
Boys' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
45 Lance Footman JR Jefferson County 28.73 30.39 33.42 25.69 27.62 26.80 28.18 -
47 Cooper Johnson FR Community Christian (Tal) 38.18 21.90 29.30 26.64 29.59 22.20 29.89 -
49 Lance Petersen 8 Franklin County 32.84 22.42 23.05 33.15 31.57 39.47 40.41 -
50 Grant Payne SO Community Christian (Tal) 28.72 24.20 34.20 23.55 32.26 24.20 30.01 -
52 Braydon Brown 7 Franklin County 33.09 41.84 45.64 39.94 38.03 49.06 37.27 -
Boys' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
38 Hunter Duval SO Franklin County 26.44 -
41 Dashaun Clemons' JR Chiefland 27.06 -
43 Jaiden Coleman FR Chiefland 27.39 -
46 Jimichael Lawson FR Godby 28.01 -
Boys' 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
36 DJ More SO Chiefland 23.78 21.69 19.34 26.13 24.57 31.62 27.70 -
37 Aiden Samano SO Taylor County 22.40 28.46 27.67 26.35 28.46 31.36 27.14 -
42 Denim Harris SO Godby 19.80 23.60 27.40 27.12 33.90 34.99 29.84 -
Boys' 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Khayman Barnes JR Godby 32.00 32.00 28.75 27.75 19.75 31.50 25.00 -
27 Baquare Whitaker JR North Florida Christian 19.17 30.16 26.84 32.72 26.84 29.14 25.56 -
33 Stylez Williams SO Taylor County 31.96 18.97 31.44 21.83 25.98 22.35 25.98 -
34 Lonnie Williams JR Godby 29.17 33.60 33.60 19.01 22.40 28.91 26.04 -
Boys' 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
25 Litterman Joseph III SO Graceville 30.45 25.37 30.45 29.69 22.08 -
30 Stavon McCreary SO Madison County 20.86 25.75 20.86 28.07 19.06 -
32 Ja'ohn Jackson FR Madison County 23.60 25.93 24.38 21.27 30.86 -
35 Michael Francis SO Godby 29.96 26.05 20.84 23.71 23.19 -
Boys' 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Chase Gillespi SO Chiles 23.98 19.43 -
16 Will Boggs JR St. John Paul Catholic 24.48 24.48 -
23 Za'Tavion Young JR Godby 25.20 27.22 -
Boys' 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Savion Knight JR Chiles 30.68 23.78 30.68 23.31 18.31 20.69 -
14 Jayden Jefferson SO Godby 21.93 24.36 26.31 18.76 23.15 29.24 -
20 Markeem Martin SR Godby 20.93 24.91 18.94 27.90 20.18 31.14 -
22 Chance Glanton SO Taylor County 25.27 25.02 24.52 27.53 28.03 30.53 -
Boys' 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Deandrae McCray JR North Florida Christian 22.71 28.85 27.48 26.12 4
15 Keiarryien Green JR Florida High 24.41 21.24 21.00 27.34 -
17 Torey Walker SR Rickards 24.74 27.22 25.98 30.93 -
31 Joell Green JR Graceville 25.78 26.04 22.43 18.05 -
Boys' 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Tashod Wingfield SR Godby 23.05 3
8 Javonta Anderson SR Leon 23.16 1
9 Kareem Titre SO Lincoln 23.22 -
13 Byron Jackson SR St. John Paul Catholic 24.24 -
48 Travis Cooper SR Godby 30.27 -
Boys' 200 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Avery Boyd SR Godby 26.27 16.94 19.54 18.46 21.50 21.71 15.42 10
2 Dominic Larry JR Lincoln 18.28 26.75 23.63 24.52 19.40 22.29 24.30 8
3 Curtis Williams JR Leon 25.26 29.06 28.61 19.67 21.46 22.35 20.57 6
4 Tiki Netherland SR Rickards 22.14 19.66 17.40 26.89 19.43 22.59 21.69 5
7 Jamal Watkins SR Rickards 21.47 24.93 24.47 22.62 25.39 23.08 22.16 2