March 6, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Avery Boyd SR Godby 8.77 10.07 12.34 8.34 7.58 10.82 10
2 Dominic Larry JR Lincoln 8.24 10.65 12.96 8.46 12.19 10.98 8
3 Deandrae McCray JR North Florida Christian 12.76 10.23 12.98 8.36 13.86 11.00 6
4 Detrevian Nealy SR Jefferson County 8.50 8.61 11.52 11.30 11.97 11.18 5
5 Tiki Netherland SR Rickards 13.57 13.57 13.34 10.09 11.10 11.21 4
6 Javonta Anderson SR Leon 8.10 12.14 14.28 9.78 13.72 11.24 3
7 Savion Knight JR Chiles 8.26 9.39 13.35 11.31 8.94 11.31 2
8 Kameron Bell JR Rickards 13.12 8.03 11.77 12.67 12.22 11.31 1
9 Darian Mills SO Blountstown 14.09 8.07 8.30 11.70 7.96 11.36 -
10 Jalon Carter FR Florida High 13.95 8.35 12.69 14.29 10.41 11.43 -
11 Travis Cooper SR Godby 13.00 9.78 10.47 8.40 8.51 11.50 -
12 Zamarion Smith SO Wakulla 8.51 12.88 13.57 14.15 8.63 11.50 -
13 Byron Jackson SR St. John Paul Catholic 10.61 13.26 12.11 13.61 9.00 11.53 -
14 Chase Gillespi SO Chiles 10.05 9.82 13.06 9.82 12.48 11.55 -
15 Ricardo Bain SR North Florida Christian 8.44 14.22 13.18 10.52 10.18 11.56 -
16 Kaden Hankins JR Lincoln 8.48 11.73 15.10 10.22 9.99 11.61 -
17 Sheldon Richardson FR Rickards 11.50 13.82 10.57 9.18 11.73 11.61 -
18 Donovan Barnes FR Florida High 8.25 12.09 12.79 12.32 10.69 11.62 -
19 Ja'kari Ervin JR Wakulla 10.79 9.03 8.21 12.08 9.38 11.72 -
20 Joshua Thomas SO Godby 12.33 9.51 14.09 9.75 12.33 11.74 -
21 Khayman Barnes JR Godby 10.37 8.60 8.84 8.72 9.31 11.78 -
22 Jackell Leland SR Godby 8.51 13.82 11.70 8.98 13.82 11.81 -
23 Calvin Stringer JR Sneads 10.88 15.37 12.89 8.99 8.28 11.82 -
24 Ken Speights SO Blountstown 11.02 9.83 11.61 12.67 13.03 11.84 -
25 solomon Ransom JR Wakulla 9.97 9.37 12.81 10.20 10.44 11.86 -
26 Travale Caldwell SR Godby 14.38 11.88 10.10 10.22 12.36 11.88 -
27 Markeem Martin SR Godby 13.77 9.46 14.25 11.38 12.81 11.97 -
28 Will Boggs JR St. John Paul Catholic 10.56 14.15 9.72 15.47 12.47 11.99 -
29 Mason Anderson JR Godby 11.42 9.26 14.31 11.18 11.78 12.02 -
30 Josiah Turner   FAMU DRS 14.83 12.05 15.43 10.97 14.34 12.05 -
31 Gregory Chatman JR Leon 9.56 12.94 13.91 12.70 14.39 12.09 -
32 Jeremiah Godwin SO Blountstown 14.28 13.92 10.65 10.29 10.77 12.10 -
33 Litterman Joseph III SO Graceville 13.97 13.84 12.99 11.78 14.57 12.14 -
34 Lacory Levens SR Chiles 9.98 13.50 14.60 12.89 12.65 12.16 -
35 William Evans SR FAMU DRS 12.19 10.98 14.88 15.61 14.75 12.19 -
36 Baquare Whitaker JR North Florida Christian 13.01 13.62 15.10 11.78 13.01 12.27 -
37 Leroy Travis SR Jefferson County 10.86 14.07 10.62 12.10 10.49 12.34 -
38 William Michael JR Godby 15.26 15.75 12.16 12.03 14.14 12.40 -
39 Aiden Samano SO Taylor County 9.70 11.44 10.32 15.04 15.04 12.43 -
40 Lonnie Williams JR Godby 14.05 10.45 9.82 15.91 11.19 12.43 -
41 Anthony Blackman 8 Chiefland 14.90 9.52 12.15 9.27 15.28 12.52 -
42 Carl Moore JR Lincoln 11.03 13.05 9.13 14.57 11.15 12.67 -
43 Charles Simmons SO Taylor County 16.35 13.81 13.81 12.17 14.19 12.67 -
44 Hunter Duval SO Franklin County 16.13 9.27 8.89 9.40 12.58 12.70 -
45 Jaime Strong SO Chiefland 12.67 13.69 13.95 12.41 13.31 12.79 -
46 Denim Harris SO Godby 15.60 13.02 9.03 14.31 10.06 12.89 -
47 Gekobe Smith SR Jefferson County 16.14 11.06 13.14 10.67 16.66 13.01 -
48 Edmond Lewis SO Godby 10.94 13.02 12.89 13.81 11.98 13.02 -
49 Seth Scott SR Sneads 9.95 10.74 15.84 15.06 16.10 13.09 -
50 Ja'Hunter Jackson JR Taylor County 11.62 14.13 14.26 12.41 14.79 13.20 -
51 Octavien Lanphere FR Sneads 10.07 13.11 16.95 15.10 11.39 13.24 -
52 Jimichael Lawson FR Godby 13.67 16.46 15.26 10.89 12.48 13.27 -
53 O'Shea Akins FR Madison County 9.30 11.16 13.02 10.63 17.27 13.28 -
54 Carson Freeland 8 Community Christian (Tal) 16.13 15.18 16.26 10.71 12.88 13.55 -
55 Noah Leonard JR Community Christian (Tal) 10.59 14.26 16.37 11.72 15.10 14.11 -
56 Grant Payne SO Community Christian (Tal) 12.21 17.62 13.45 19.32 13.60 15.45 -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
30 Josiah Turner   FAMU DRS 11.69 12.05 12.05 12.05 9.89 11.93 -
53 O'Shea Akins FR Madison County 14.35 13.28 13.95 11.82 13.28 13.02 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Darian Mills SO Blountstown 9.09 13.18 9.43 11.59 10.46 10.46 11.36 -
11 Travis Cooper SR Godby 9.55 11.73 8.05 13.11 10.93 9.78 11.50 -
49 Seth Scott SR Sneads 14.14 11.79 15.06 16.89 9.69 15.19 13.09 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Zamarion Smith SO Wakulla 11.27 10.35 10.24 11.50 9.78 -
29 Mason Anderson JR Godby 9.38 13.71 13.47 12.02 14.55 -
48 Edmond Lewis SO Godby 13.41 16.67 16.28 13.02 12.63 -
51 Octavien Lanphere FR Sneads 14.70 10.86 9.67 13.24 16.16 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
50 Ja'Hunter Jackson JR Taylor County 11.88 11.49 13.20 11.49 9.24 -
54 Carson Freeland 8 Community Christian (Tal) 13.96 16.54 13.55 11.66 16.40 -
55 Noah Leonard JR Community Christian (Tal) 12.00 16.94 14.11 14.40 13.69 -
56 Grant Payne SO Community Christian (Tal) 10.97 19.16 15.45 14.84 16.07 -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
36 Baquare Whitaker JR North Florida Christian 10.19 11.54 14.24 14.85 12.27 12.52 14.48 -
38 William Michael JR Godby 10.67 14.51 11.54 14.02 12.40 16.12 13.15 -
44 Hunter Duval SO Franklin County 11.56 12.70 13.21 9.27 12.70 9.91 12.96 -
45 Jaime Strong SO Chiefland 13.95 12.79 12.79 15.22 12.79 12.03 10.75 -
46 Denim Harris SO Godby 14.44 16.50 13.28 10.96 12.89 13.41 15.73 -
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
32 Jeremiah Godwin SO Blountstown 12.10 13.44 -
35 William Evans SR FAMU DRS 12.19 11.58 -
40 Lonnie Williams JR Godby 12.43 13.06 -
41 Anthony Blackman 8 Chiefland 12.52 16.15 -
42 Carl Moore JR Lincoln 12.67 12.42 -
43 Charles Simmons SO Taylor County 12.67 11.03 -
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 Ken Speights SO Blountstown 11.84 8.88 10.66 13.62 9.24 15.40 -
31 Gregory Chatman JR Leon 12.09 15.72 14.39 12.94 12.70 13.79 -
37 Leroy Travis SR Jefferson County 12.34 12.10 8.89 10.62 9.26 9.88 -
39 Aiden Samano SO Taylor County 12.43 9.08 12.31 15.54 10.45 10.07 -
47 Gekobe Smith SR Jefferson County 13.01 13.40 16.01 15.88 13.14 16.79 -
Boys' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Khayman Barnes JR Godby 9.90 11.78 10.25 10.13 8.25 13.90 -
26 Travale Caldwell SR Godby 15.33 11.88 10.70 15.21 12.48 14.74 -
27 Markeem Martin SR Godby 9.58 11.97 15.57 13.17 10.66 14.73 -
33 Litterman Joseph III SO Graceville 13.36 12.14 11.90 12.51 10.69 13.72 -
34 Lacory Levens SR Chiles 8.64 12.16 12.16 10.70 10.70 9.12 -
52 Jimichael Lawson FR Godby 9.69 13.27 16.72 12.48 9.96 11.68 -
Boys' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Chase Gillespi SO Chiles 11.55 -
18 Donovan Barnes FR Florida High 11.62 -
20 Joshua Thomas SO Godby 11.74 -
25 solomon Ransom JR Wakulla 11.86 -
28 Will Boggs JR St. John Paul Catholic 11.99 -
Boys' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Jalon Carter FR Florida High 11.43 13.49 -
15 Ricardo Bain SR North Florida Christian 11.56 9.25 -
16 Kaden Hankins JR Lincoln 11.61 11.27 -
19 Ja'kari Ervin JR Wakulla 11.72 12.31 -
22 Jackell Leland SR Godby 11.81 10.75 -
Boys' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
7 Savion Knight JR Chiles 11.31 12.56 13.69 2
23 Calvin Stringer JR Sneads 11.82 10.05 13.01 -
Boys' 100 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Tiki Netherland SR Rickards 12.90 14.58 11.21 12.45 4
6 Javonta Anderson SR Leon 12.03 8.43 11.24 9.22 3
8 Kameron Bell JR Rickards 12.67 13.24 11.31 8.26 1
13 Byron Jackson SR St. John Paul Catholic 10.04 12.11 11.53 8.19 -
17 Sheldon Richardson FR Rickards 11.73 8.71 11.61 12.43 -
Boys' 100 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Avery Boyd SR Godby 11.37 7.58 10.82 10
2 Dominic Larry JR Lincoln 9.56 12.30 10.98 8
3 Deandrae McCray JR North Florida Christian 9.46 9.68 11.00 6
4 Detrevian Nealy SR Jefferson County 8.50 9.95 11.18 5