March 6, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Naveyh Frost JR Godby 14.84 12.06 8.45 10
2 Jacquell Lewis SR Florida High 13.03 12.17 9.62 8
3 A'Kyrah O'Banner SR Godby 13.68 12.32 13.43 6
4 Miahna Harden JR Lincoln 14.43 12.33 15.54 5
5 Jordan Deadwyler SR Lincoln 10.99 12.34 14.69 4
6 Madison King SR Godby 15.60 12.48 15.85 3
7 Destiny Forbes JR Godby 16.12 12.59 9.57 2
8 Nyvay Davis SR Lincoln 15.21 12.67 14.19 1
9 Shanya Donaldson JR Wakulla 12.50 12.88 14.56 -
10 Derrah Jones FR Rickards 16.58 12.95 14.12 -
11 Amayia Henry SO Florida High 11.99 13.03 15.25 -
12 Eryana Kirkland SR Godby 10.97 13.05 10.57 -
13 Sage Day SR Wakulla 15.17 13.30 9.85 -
14 Onyinye Okoli 7 Florida High 11.06 13.32 9.73 -
15 Ari Dorsey SO FAMU DRS 14.17 13.36 15.37 -
16 Amilliyon Fryson SO Rickards 16.98 13.37 10.83 -
17 Carlissa Shuler JR Jefferson County 15.01 13.40 15.55 -
18 Keoni Knight JR Chiles 16.75 13.40 13.14 -
19 Alexsis Thomas SR North Florida Christian 12.47 13.40 10.46 -
20 Terri Anderson SO Rickards 13.29 13.42 11.68 -
21 Billie Thurman SO Blountstown 16.69 13.46 17.37 -
22 Justice Butler SR Gadsden County 17.30 13.51 12.57 -
23 Eliexia Knight JR FAMU DRS 14.29 13.61 15.11 -
24 Haeven Jay SO Taylor County 14.90 13.67 15.59 -
25 Jaszmin Nobles SO Godby 16.04 13.71 15.22 -
26 Dayonna Smith JR Graceville 16.74 13.72 10.57 -
27 Genesis Jones 7 North Florida Christian 16.92 13.75 12.10 -
28 Olivia Garlington FR Graceville 9.66 13.80 12.84 -
29 Zinaya Arnold SO Godby 14.94 13.83 15.49 -
30 Christina Walker 8 Jefferson County 14.82 13.85 17.59 -
31 Lakire Stevens SR FAMU DRS 17.67 13.91 11.41 -
32 Tamia Howie SR Godby 11.09 14.03 18.10 -
33 Aubreigh Brown 8 Chiefland 16.06 14.08 13.10 -
34 Arnaijah Baker SO Sneads 10.64 14.18 11.35 -
35 Janiah Jones JR Sneads 12.84 14.26 17.40 -
36 Jaykeria Jackson JR Gadsden County 13.22 14.36 18.10 -
37 Niyaa Martin JR Graceville 12.70 14.43 15.73 -
38 Carlie Coleman SO Wakulla Christian 16.58 14.54 12.51 -
39 Izabele Sostre JR Chiles 11.95 14.57 13.70 -
40 Katelyn Kemp 7 Wewahitchka 12.12 14.60 13.14 -
41 Promise Jackson SR Taylor County 14.94 14.64 16.11 -
42 Kalia Webster SO Godby 12.93 14.69 17.93 -
43 Jakayla Gallon FR Madison County 19.14 14.95 15.25 -
44 Majiyah Garrett SO Sneads 13.35 15.00 12.60 -
45 Nikki Busher SO Blountstown 17.31 15.05 10.84 -
46 Mia Collier SR Chiles 11.94 15.11 12.24 -
47 Hannah Ludurg FR Godby 13.94 15.15 13.64 -
48 Kendall Pumphrey FR Blountstown 14.91 15.21 14.61 -
49 Destini Williams SO Godby 13.50 15.34 13.96 -
50 Kai Morris SO Jefferson County 16.28 15.65 12.05 -
51 Kelsey Daiel 6 Chiefland 15.68 15.83 18.37 -
52 Riley Davies 6 Chiefland 16.98 15.87 15.08 -
53 Jaquin Johnson JR Leon 17.18 16.68 16.52 -
54 Chloe' Lee FR Gadsden County 13.72 17.14 16.29 -
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Amayia Henry SO Florida High 13.03 13.03 14.73 14.08 -
53 Jaquin Johnson JR Leon 16.68 21.52 20.69 16.18 -
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
40 Katelyn Kemp 7 Wewahitchka 12.71 18.84 18.40 11.83 13.58 14.60 12.85 -
47 Hannah Ludurg FR Godby 15.76 15.31 13.18 12.12 11.52 15.15 11.97 -
48 Kendall Pumphrey FR Blountstown 14.30 17.34 12.93 12.93 15.52 15.21 17.80 -
49 Destini Williams SO Godby 16.42 14.27 17.34 12.12 14.73 15.34 14.73 -
51 Kelsey Daiel 6 Chiefland 12.83 17.10 17.42 14.41 11.56 15.83 20.42 -
52 Riley Davies 6 Chiefland 15.56 12.38 14.60 19.37 15.72 15.87 11.27 -
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
43 Jakayla Gallon FR Madison County 14.95 -
46 Mia Collier SR Chiles 15.11 -
50 Kai Morris SO Jefferson County 15.65 -
54 Chloe' Lee FR Gadsden County 17.14 -
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
34 Arnaijah Baker SO Sneads 15.46 10.36 11.35 18.44 14.18 10.50 9.93 -
39 Izabele Sostre JR Chiles 17.05 15.01 16.03 17.63 14.57 16.18 17.93 -
41 Promise Jackson SR Taylor County 17.72 12.30 12.16 16.55 14.64 10.40 17.13 -
42 Kalia Webster SO Godby 13.81 14.11 12.34 11.32 14.69 12.34 16.75 -
45 Nikki Busher SO Blountstown 17.46 14.45 18.06 18.67 15.05 14.45 15.96 -
Girls' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
27 Genesis Jones 7 North Florida Christian 10.04 10.87 13.75 10.32 -
32 Tamia Howie SR Godby 13.19 13.61 14.03 15.72 -
36 Jaykeria Jackson JR Gadsden County 14.08 13.65 14.36 16.52 -
38 Carlie Coleman SO Wakulla Christian 16.29 18.62 14.54 13.53 -
Girls' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
24 Haeven Jay SO Taylor County 17.78 13.67 14.36 -
30 Christina Walker 8 Jefferson County 16.90 13.85 9.98 -
33 Aubreigh Brown 8 Chiefland 17.46 14.08 14.51 -
37 Niyaa Martin JR Graceville 17.18 14.43 11.55 -
44 Majiyah Garrett SO Sneads 11.40 15.00 10.95 -
Girls' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Onyinye Okoli 7 Florida High 12.66 10.79 13.32 13.19 13.59 12.92 -
16 Amilliyon Fryson SO Rickards 11.10 16.72 13.37 16.85 11.90 11.10 -
17 Carlissa Shuler JR Jefferson County 16.75 13.14 13.40 14.07 12.20 15.15 -
21 Billie Thurman SO Blountstown 15.75 16.43 13.46 16.83 9.83 9.83 -
25 Jaszmin Nobles SO Godby 11.93 17.28 13.71 10.42 13.85 13.44 -
28 Olivia Garlington FR Graceville 17.25 17.81 13.80 15.46 11.04 10.22 -
Girls' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
20 Terri Anderson SO Rickards 13.42 14.23 17.05 -
22 Justice Butler SR Gadsden County 13.51 16.22 16.22 -
26 Dayonna Smith JR Graceville 13.72 15.10 13.86 -
31 Lakire Stevens SR FAMU DRS 13.91 10.30 16.42 -
35 Janiah Jones JR Sneads 14.26 17.54 12.84 -
Girls' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Shanya Donaldson JR Wakulla 10.05 12.88 16.75 14.94 -
10 Derrah Jones FR Rickards 9.33 12.95 16.19 13.86 -
12 Eryana Kirkland SR Godby 9.53 13.05 15.27 11.75 -
15 Ari Dorsey SO FAMU DRS 13.90 13.36 14.83 9.76 -
23 Eliexia Knight JR FAMU DRS 13.07 13.61 11.16 9.94 -
29 Zinaya Arnold SO Godby 15.63 13.83 16.05 13.14 -
Girls' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Destiny Forbes JR Godby 14.10 14.99 12.59 8.94 9.70 10.83 2
8 Nyvay Davis SR Lincoln 9.38 14.32 12.67 13.31 15.33 10.27 1
13 Sage Day SR Wakulla 12.37 13.44 13.30 16.23 15.03 16.90 -
18 Keoni Knight JR Chiles 10.05 12.87 13.40 16.22 11.13 10.59 -
19 Alexsis Thomas SR North Florida Christian 13.27 15.68 13.40 9.92 16.22 15.82 -
Girls' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Naveyh Frost JR Godby 12.06 10
2 Jacquell Lewis SR Florida High 12.17 8
3 A'Kyrah O'Banner SR Godby 12.32 6
4 Miahna Harden JR Lincoln 12.33 5
5 Jordan Deadwyler SR Lincoln 12.34 4
6 Madison King SR Godby 12.48 3